V čem nosíte svá miminka?

siloe
19. srp 2007

běžně se miminka nosí v klokankách či baby vacích.Je tu nějaká mamča,která nosí starší dítě? samozřejmě v odpovídajících nosítkách.Třeba v šátku,ergu,mei tai.... Ráda bych se podělila o zkušenosti 🙂 My teda ještě nenosíme,ale zrovna čekáme,až se nám ušije mei tai. Malý už celkem obstojně chodí,ale často ho bolí nožičky,či se jen tak vzteká,že většinou zpáteční cestu sám nezajde 😒 Proto chci vyzkoušet na občasné poponášení právě mei tai. Tak zkušenosti sem!!! 🙂 🙂 (samo,že nejenom s meitaiem 😅 )

julova
5. bře 2008

Martinka - ja taku velku bundu nemam ☹...a MM je taky pahyl, ze ani ta by mi asi nestacila 🤐 😀 ..ale ved coskoro bude teplucko a to uz aj Terezka udrzi hlavicku a bude sa aspon moct pozerat na svet a nie len na moj chaby hrudnik 🤐 😀

lusinta
5. bře 2008

pap- u erga mám bederák v pase. Když ji mám vzadu tak až na bocích,.tak je mi to nejpohodlnější.

A pro ostatní-směrem ven se mimina nosit nemají!!Viz několik stránek vzad..dost často se tady vysvětluje proč, tak to zkuste dohledat🙂

martina46
5. bře 2008

julova 😀
no moj manzel je dvojnasobny, takze my nemame problem 😉

krikri27
6. bře 2008

Holky, pomoooc ☹
Vyrazily jsme ven v Manduce a musely se vrátit pro kočár 🙄 řve a řve, prostě v ní nechce být 😔 co mám dělat? Byla svižná chůze , eště jsem s ní drnkala, zadeček s nožkama do M a stejně po 2 minutách spustila 😔 ale je to nefér, když řve mimi v kočárku, tak to lidi berou, ale když bych se promenovala se řvoucí Manducou,. to by byla pohroma 🙄

kili
6. bře 2008

krikri, presne viem o čo hovoríš, mne sa ale aj stalo, že jeden reval v kočíku a druhý spokojný v šatke, ale to tí ľudia nevedia, keď to je náhodou naopak 🙄

krikri27
6. bře 2008

Killi, jj 😔
Tak doma zase to samé, 2 minuty vydržíchodíme- a pak se začne kroutit, že je jí to nepohodlné a plakat a to dost 😔 jestli ji to netlačí okolo ožiček, bud zespoda ten bederák-lem- nebo pásy seshora...ona je docela macík, ale snad by tam nožky půlročního děcka měly vlézt? to fakt nevim 😔

kili
6. bře 2008

skús si ju dať na chrbát, možno jej to bude viac vyhovovať a pri tom niečo rob, aby sa nenudila.

krikri27
6. bře 2008

Kili, zkusím s manžou , to sama nezvládnu
Před chvílí jsme chtěly jít na vycházku s Manducou: Adi, už když viděla, že ji mám kolem pasu, , doslova-nepřeháním-ztuhl úsměv a ačkoliv ji tam umístuju šetrně, nijak ji netahám, nezakláním...prostě v ní zase plakala, jako bych ji týrala ☹ a to je jinak spokojené neplakavé dítě 😖 Já už jsem z toho docela špatná, vážně uvažuju o tom, že ji vrátím v té 14 denní lhůtě ☹ zkusíme ty záda, ale to pro mě není řešení, protože sama si ji na záda dám možná v roce..ale kdyby aspon neplakala..

mihapiha
6. bře 2008

krikri, a nejsi nervozní ty? možná to pak přenášíš na ní, zkus ji u toho povídat, zpívat, prostě nějak ji zklidnit. my jsme ze začátku taky nechtěli být v šátku, různě se mi vzpínal a každý den to bylo čím dál lepší, ted mi vytuhl v manduce, sice jsem bojovala párkrát s nožičkama, se mi tam nějak šprajcnul,tak na po čtvrté se nám to podařilo a chrní... aspon uvařím oběd na zítra 🙂

julova
6. bře 2008

miha - a ne ze Hugiska osmaahnes u plotny 😀 😀 😉

mihapiha
6. bře 2008

Zuzi, neboj dám si majzla 😀 a jak vy s nošením? líbí se to Terezce?

mihapiha
6. bře 2008

mi jde blbě dát ho do té novovložky, když ho mám na klíně, tak mu musím držet hlavičku,protože jak je dlouhý,tak se mi prostě na kolena nevleza, k tomu se začne ode mě odrážet nohama a klouže 😖 . je to někdy boj ho umanducovat 🙂

julova
6. bře 2008

miha 😀...dnes sa este len chystame 🙂...ale vcera vydrzala v pohode polhodku 🙂...mam v albume c. III foto 😉...a u nas je to s umanducovanim podobne...mala sa vrti ako s nasolenym zadkom 😀...

mihapiha
6. bře 2008

Zuzi,já jsem fotečky viděla už včera. 🙂 jsem se musela podívat...

krikri27
6. bře 2008

Miha, to nejsem 🙂 to jsem až ted ☹ ale to víš, že si vykládáme , šišláme, zpíváme a blbneme, ale jí je to putna v tu chvíli 😒 Když byla maličká jak vaši mimísci, nošení taky měla ráda-vak, ale tady se šprajcuje, že ji to tlačí nebo co 😒 kolem těch nožek to má tak akorát, jestli tam..

mihapiha
7. bře 2008

jak oblíkáte prcky do manducy? dáváte jim třeba o vrstvu více než do šátku? a co kapsa? myslíte, že je to dobrá investice?

kili
7. bře 2008

miha, čo som videla návod, ako sa šije kapsa, tak to by som zvládla snáď ušiť aj ja s malej fleesovej deky

mihapiha
7. bře 2008

kili, já jsem na šití exot, totálně levá,ale asi to nebude nic těžkého. 🙂

mihapiha
7. bře 2008

no,už jsem ten návod zkoukla,nemám šicí stroj ☹ a asi by to dopadlo blbě

kili
7. bře 2008

ani ja nemám šicí stroj. nemá niekto známi, mami...?

mihapiha
7. bře 2008

mamina má bohužel nefunkční... ☹ zkusím se někoho zeptat..

lubii
7. bře 2008

Kili, kde nájdem návod na kapsu?

kili
7. bře 2008

lubii, na www.nosenideti.cz .... nedá sa dať presný odkaz, na ľavo je štvorček O čem se píše a v ňom úplne dole Šijeme

abinka
7. bře 2008

čaute maminky a miminky,

Mám dotaz.Koupila jsem si Baby bag Prémaxx s nadšením ho ozkoušela a můj 3 měsíční syn se začne vztekat plakat.Jak to udělat aby se tam miminku líbilo???

martina46
7. bře 2008

Vidím, koľko maminiek bojuje s deťmi pri nosení. Našej malej sa šatka tiež nepáčila, možno v tom bol naozaj aj kus mojej neistoty i nervozity. Ale nevzdala som to, hoci som mala veľa krát chuť. Treba skúšať. Dieťa tam dávať aspoň zo začiatku výlučne v dobrej nálade, snažiť sa byť v pohode, chodiť pri tom, rozprávať a žiadne prudké pohyby, všetko veľmi veľmi pomaličky. Myslím, že máloktoré dieťa naozaj nemá rado nosenie. Skúšajte a pekne pomaličky, s trpezlivosťou 😉

ene
7. bře 2008

Nakoukla jsem na to noseni.. tohle noseni je v poradku? http://www.nosenideti.cz/images/moby_turquoise_... 😕

dendisa
7. bře 2008

Ahoj, viděla jsem šitou kapsu podle toho návodu na nosenideti a je perfektní. Ta mamča ji má sladěnou s vínovým ergem a vnitřek má sladěný s modrým šátkem, kapsu má teda oboustrannou - takové 2in1 🙂, otočí tou barvou ven, jaké použije nosítko. Vypadá to pěkně. Dokonce snad použila nějakou nepromokavou látku.
Já šít neumím, tak jsem si musela koupit tu MaM, a je to fakt fajn - dítě není třeba tak navlíkat a taky to lépe vypadá, než pod bundou, pokud teda člověk používá bundu po tchýni 😖 a ne origoš na nošení. Lidi se mě ptali, jestli jsem zase těhotná 😀. Na druhou stranu se mi zdá, že když byla malá pod bundou, byla v obličeji mnohem lépe chráněná před větrem.
Ale jestli třeba váháte, jestli kapsu jo nebo ne, jsem jednoznačně pro, měla jsem ji koupit dříve.
Nošení zdar 😉

kili
7. bře 2008

ja keď fúkalo a malý zaspal, tak som mu cez tváričku dala môj pletený šál, vietor sa na ňom rozbil ale dýchať mohol.

sue
7. bře 2008

Ahojte 🙂
Máme za sebou prvé Manducovanie - bolo úúúžasne 😵 síce som najprv musela všetko konzultovať so Zuzulikom Julovou 😵 ale nakoniec som si pobehala po všetkých obchodoch a tak - Macko spinkal 2 a pol hodiny v nej 😵
Oblečko: dupky, tričko s dlhým rukávom, flisový overal, papučky a čiapka - a bolo mu tak akurát 😵 bundu som cez neho nemala...
Jediné čo mi vadilo bolo, že som bola sama a nevedela som si zacvaknúť ten popruh vzadu 😒

kili
7. bře 2008

sue, neskúšala si si tie popruhy prekrížiť? ja to inak asi ani nebudem môcť mať, lebo ja to určite nezapnem, bo mám o pár cm kratšie ruky.
Ale je to super, že sa mu tak páčilo 🙂 . A dala si ho do tej vložky?