V čem nosíte svá miminka?

siloe
19. srp 2007

běžně se miminka nosí v klokankách či baby vacích.Je tu nějaká mamča,která nosí starší dítě? samozřejmě v odpovídajících nosítkách.Třeba v šátku,ergu,mei tai.... Ráda bych se podělila o zkušenosti 🙂 My teda ještě nenosíme,ale zrovna čekáme,až se nám ušije mei tai. Malý už celkem obstojně chodí,ale často ho bolí nožičky,či se jen tak vzteká,že většinou zpáteční cestu sám nezajde 😒 Proto chci vyzkoušet na občasné poponášení právě mei tai. Tak zkušenosti sem!!! 🙂 🙂 (samo,že nejenom s meitaiem 😅 )

bambusko
27. čer 2008

pre mna asi nie, do satky by som sa zamotala 😀 a navyse, ja casto davam ergo dole a zase nazad, je to raz-dva a so satkou by to asi tak rychlo neslo. my sme zacinali s babyvakom. ale velmi sa mi paci nosenie v satke, hlavne v takych vyrazne pasikatych

venonna
28. čer 2008

ja prave uvazujem, ze babyvak, s ktorym sme tiez zacinali strelim na bazare. Na youtube som nasla video, kde sa pomocou posuvneho uzla da z kratkej satky vyrobit nieco ako babyvak (a kratku satku nahradim paradnou latkou zo second handu, ktoru som povodne kupila na zaves 😉 )
Je pravda, ze viazanie satky nie je lahke, ale mam pocit, ze to stoji za to (ja mam satku asi 2 mesiace a kym uviazem na chrbat, vyzeram smiesne - nervozna, spotena...) Ale poctivo cvicim 😉

lefika
28. čer 2008

no ja som zvolila kompromis: pre mensie mimi satku a potom ergo. ono totiz v tomto veku by uz satka bola vyrazne otravna, lebo dcera sa chvilku ponosi, potom chce ist po svojich a tak dokola. kebyze mam stale viazat a rozvazovat, tak pridem o nervy 😒 ergo je v tomto super. ked ju aj nenesiem, ergo visi mi okolo pasa 🙂
v satke som nosila takmer vylucne kriz s kapsou, tam sa dalo vyberat a vkladat bez rozvazovania, aj ked po case bolo treba aj tak poupravovat viazanie...ale to mohlo byt aj nic moc satkou...ja ked som kupovala, bola som rada, ze som zohnala na slovesku vobec nejaku, to ze je hruba, neelasticka a povoluju mi uzly, ma zacalo trapit az neskor, ale dalsiu som uz nekupovala.

venonna
28. čer 2008

lefika a aku satku mas? Ja mam guatemalu girasol... a som celkom spokojna. Tiez teda nemam s cim porovnat, kedze mam len tu jednu, ale ked som vyberala, zaujali ma skor pevnejsie satky...

lefika
28. čer 2008

venonna, mam nesthakchen z www.babysatka.sk ,kupovala som ju este ked som bola tehotna, co su uz nejake 3 roky. potom som sa dozvedela, ze aj nejaka pani v trencine predava satky, ale ako spravna trebcanka 😉 som o tom nevedela, povedala mi to az predavacka v detskom obchode. a inak ja by som teraz uz vyberala co najtensiu: jednak zaberie v batohu menej miesta a aj v lete by sme neboli obe mokre ako mysi...

aniska
28. čer 2008

ahojte baby, satkujem nosim v babyvaku a teraz aj v krosne
no ako by toho bolo malo, chchem si kupit este jedno medzi nositko- takze roymzslam medzi ergo, manducou a patapum.. aky je vas nazor?
inak vennona, tie babyvaky sa tazko predavaju, ja som svoj kupila asi za ceskych tisic, teraz na mmb ho nikto nechce ani za 5oo ☹

tvarohacek
28. čer 2008

aniska, já se rozhodovala mezi ergem a manducou, ergo se mi líbilo už na první pohled, manduca mi přijde překombinovaná, uzavřená a když sem si přečetla na této diskuzi názory jiných, opět sem se přiklonila k ergu a jsem s ním spokojená. Malej je v něm cca od 4 měsíců a je v něm fakt spokojenej. Zatím ho mám pouze na břiše, na zádech jsme ještě nezkoušeli. 😉

aniska
28. čer 2008

ahoj tvarohacek, no, prave zze co som tu citala, tak napr. lusinta dost chvalila tu manducu.. moj maty uz pred mesiacom vazil cez 12 kil, takze ja by som ho rada nosit na chrbte

tvarohacek
28. čer 2008

aniska, a nemáš možnost si obě nosítka vyzkoušet a pak se rozhodnout? mám pocit, že se za nějaký poplatek půjčují a ten poplatek se ti odečte pokud si to nosítko koupíš.

lefika
28. čer 2008

aniska, na www.nosime.sk nositka aj poziciavaju, presne takym systemom ako pisala tvarohacek. ja by som sa ale asi rozhodla pre ergo, kedze uz nemas male babetko. pozri si aj patapum, tam su ale dve velkosti a ta vacsia je az od 18 mesiacov. ale tvoj maly je valibuk, 12kg nema ani moja dcera a to ma 2.5 roka 😅 ...tak by mu ta toddler velkost aj bola...

katy1979
28. čer 2008

ja mám čas do pondelka rozhodnúť sa medzi manducou a ergom.
zajtra alebo v pondelok zavolám poradkyni čo je uvedená na stránke nosime a skusim si to ísť vyskúšať. lebo čo človek to názor. niekto je za manducu niekto zasa za ergo.
A potom si mám vybrať 😀 🙄

kili
28. čer 2008

katy, ak nie si extrémista ako deniskocka, tak budeš spokojná, nech si objednáš čokoľvek 😉

katy1979
28. čer 2008

kili no taká extremistka nie som ako denisocka 😎 ja som ale váha a nikdy sa neviem rozhodnúť. ked som chvílu rozhodnutá pre manducu tak zasa niekto napíše ako je užasne ergo a naopak 😀
ja sa nejako rozhodnem 😉

denisocka
28. čer 2008

ejha,tu sa o mne šepká 😎 §
no ja by som poradila asi tak - vyber si čo sa ti páči ,farba ,strih,štýl -naozaj obe su porovnatelne a dobre 😉 (len nie pre mna,ja už zas rozmýšlam strihnuť annu na ring sling 😀 )

katy1979
28. čer 2008

denisocka no predstav si a za tvojim chrbtom 😎
no vidíš zrazu su obe dobré ale nie pre teba to mi je jasné. nepoznám ta ale stačilo mi ked som si prečítala tuto temu, ešte pár mesiacov a budeš mať odskúsané všetko, potom môžeš robiť poradkynu 😉

katy1979
28. čer 2008

ešte niečo ma trápi a aj môjho drahého. ak sme doteraz malého nenosili, iba zopárkrát v šatke myslíte že si zvykne na nosenie v manduce či ergu?

denisocka
28. čer 2008

zvykne,čoby nie .ktore dieťa by nechcelo byť pri mamke? alebo tatkovi ,blízko? ináč - toto sa mi na tej manduce najviac nepáči http://www.nosenideti.cz/verejne/galerie/Nositk... prepačte za ukradnutie fotky,ale fakt to nepristane bars chlapovi a celkovo,bohvie načo taku somarinu tam dali -ten vykroj 😠

bambusko
28. čer 2008

ja som predala babyvak hned na druhy den ako som ho vlozila za 550,- 🙂 mam rada jednoduche veci, tak som si vybrala ergo a som spokojna

denisocka
28. čer 2008

ja tiež hlasujem za ergo,z vlasnej skusenosti práve kvoli jednoduchosti.ked som vyberala medzi egom a manducou tak som schvalne vzala manducu,lebo bola "vymakna" a aj tak pošla z domu

venonna
28. čer 2008

cafte! No ja mam manducu a uz radsej nepocuvam\necitam referencie, lebo sa mi nechce piprat s cenzovanim za nieco lepsie... 🙄 Hlavne, ze mala v nej neprotestuje... Inak, manduca mi pripada ako vymakany ruksak, a kedze sme s MM dost lozili po horach, tak nam to celkom vyhovuje...
lefika, ja som prave kupovala satku u tej trencanky Moniky Dankovicovej (mila a ochotna mamina) 😉 kontakt na nu mi nasla kamoska.
no a este si planujem usit mei tai podla navodu na www.nosenideti.cz , je to jednoduche, len este nemam latku... 😉

denisocka
29. čer 2008

venona-úresne sito nazvala-rupsak,a sakra dobre premakany.ta moja červena bola fakt nadherna a keby že som aspon kus športovy typ tak nemením za ergo 😖 ale ked mne k ničomu nešla ,tie putka na nakupe a kabelka,no bola som smiešna 😀

katy1979
30. čer 2008

no vidíte a zasa čo človek to názor 😠
vo štvrtok idem k poradkyni tak uvidím čo nám sadne viac.

denisocka ako myslíš ten vykroj čo sa ti nepáči? Co máš na mysli?

denisocka
30. čer 2008

mám na mysli ten vykroj na bedernom pase,ten obluk.mna to rezalo,tlačilo a vyzerato to komicky .obvzlašť to reže na boku -teda mna

katy1979
30. čer 2008

už chápem a ergo to má lepšie?

bihan
30. čer 2008

Venonna, teraz si ma navnadila so šitím Mei Tei.. pôvodne som plánovala ho kúpiť, ale asi oprášim šijací stroj 😀

venonna
30. čer 2008

bihan, kukala si navod? 🙂 Zda sa mi to velmi jednoduche, ja som uz podla tej stranky usila aj zateplenu kapsu, ktoru len pripevnis na dieta v satke ci nosici. Satku mam pevnejsiu, hrubsiu a do dalsej sa mi investovat nechce, no a to site mei tai sa mi zda vhodna alternativa prave na leto... 😉
katy, mna ten bederny pas netlacil... ale treba to mat na bedrach a nie na pase... ale je pravda, ze ja mam po porode celkom slusnu sadlovu vystelku 😀 deni je mozno tensia, tak preto ju to tlaci...

adetka
30. čer 2008

ja mam Patapum... a tam nic netlacilo... a Mirka sa tam citila bezpecne... kuk na: https://www.modrykonik.sk/album/view.php?vImage... ... teraz mi do neho nechce vliezt... ma pocit, ze ju to omedzuje... tak pockam, kym bude mat trosku viac rozumu 😉

bihan
30. čer 2008

Ven, jj, vyzerá to jednoducho, len som si musela pozrieť ten anglický návod 😅
Je fakt, že som už trošku lenivá a nechce sa mi viazať šatku a zase sa mi nechce investovať do MDC alebo Erga...
tak som chcela kúpiť takýto kravičkový Mei Tai http://i6.ebayimg.com/04/i/000/f9/c2/d813_1.JPG

kili
30. čer 2008

k šitiu mei taj, mňa napadlo, že či nespraviť tú chrbtovú časť dlhšiu (remene by zostali tak isto) a tú predĺženú časť pripevniť o remene ako kapucňu, ibaže na voľno, aby sa dieťa mohlo hýbať, slúžilo by to ako slnečník. Alebo ešte lepšie do krajov dať nejaký drôt, aby to držalo tvar takého oblúka a nepadalo to dieťaťu na hlavu. Čo myslíte?

denisocka
30. čer 2008

katy-hej,ergo to ma lepšie,nema tam ven obluk ale ide to pekne postupne do užšia 😉

adetka-mne sa patapum velmi páči kvoli jednoduchosti,ale kedže podla toho čo potrebujem,trebalo by mi 2 patapumy,ked do maleho vyrasie