V čem nosíte svá miminka?

siloe
19. srp 2007

běžně se miminka nosí v klokankách či baby vacích.Je tu nějaká mamča,která nosí starší dítě? samozřejmě v odpovídajících nosítkách.Třeba v šátku,ergu,mei tai.... Ráda bych se podělila o zkušenosti 🙂 My teda ještě nenosíme,ale zrovna čekáme,až se nám ušije mei tai. Malý už celkem obstojně chodí,ale často ho bolí nožičky,či se jen tak vzteká,že většinou zpáteční cestu sám nezajde 😒 Proto chci vyzkoušet na občasné poponášení právě mei tai. Tak zkušenosti sem!!! 🙂 🙂 (samo,že nejenom s meitaiem 😅 )

venonna
30. čer 2008

bihan, vyzera dobre 🙂 no, je fakt, ze satka ma svoje nevyhody, ako napr. teraz u nas prsi, no a vtedy viazat dlhu satku niekde... 😝 konce by vyzerali! 😖
ja chcem mei tai usit uz len tak do poctu, aby mi sijaci stroj nezhnil 😀

kili
30. čer 2008

na predchádzajúcej strane som niečo napísala, tak aby ste to neminuly 😉

venonna
30. čer 2008

kili, nie je to zly napad, ale ja nie som krajcirka, obavam sa, ze to uz je na mna high level 😀 najma tie drotiky... 😕 Ale chrobaka do hlavy si mi teda dala 😀

kili
30. čer 2008

wenonna, však to nie je zložité, ako sa látka na koncoch prehne a obšije, tak vznikne taká dutina a do nej sa dá drôt. Ale vyskúšané to nemám, možno sú tam nejaké muchy.

venonna
30. čer 2008

to hej, ale je to problem ukotvit, aby tie konce nepredrali latku.. stava sa to s kosticami v podprskach...

kili
30. čer 2008

tak to áno, ale stačí dať na konce niečo nepredratelné, ako napr. gumičku, čo sa dáva do pásu.

lenki33
30. čer 2008

my mame patapum todler teda len to vacsie, maleho v tom nosim od 5 mesiacov. Teda skor manzel, on je vacsi.Ja v tom moc nenosim, ale myslim ze uz by to teraz bolo aj mne akurat. A to je na todleri napisane ze cca od 18 mesiacov, ale asi pre nejake mini deti. Inak mei tai som tiez povodne chcela usit, ale som leniva. TAkze nakoniec som kupila z www.krasnenositko.wz.cz a je fakt krasne.Paci sa mi ze na rozdiel od klasickeho mei tai je toto vykrojene, co je pre mensie dieta asi lepsie

lefika
30. čer 2008

lenki, ja si patapum tiez pochvalujem. stretol sa mi doma s ergom a patapum si nechavam 😀 a tiez sa mi zda, ze mensie ako 18mes babo by tam problem nemalo. ale neviem, aky je medzi nimi rozdiel: ci len vo velkosti alebo aj v polstrovani, upevnovani...

kili
30. čer 2008

to väčšie patapum je DO 18m nie? takže je jasné, že menšie dieťa sa tam zmestí 😕

kili
30. čer 2008

aha, tak nie, od 18m, som si to zle pamätala.

s.arik
30. čer 2008

mei tai mám ráda....nějak v něm mám lepší pocit než s ergem, jako by mi bylo dítě blíž 😵 hlavně když ji pohladím po zádech, ta látka je tenká jako kůže 🙂

natama
30. čer 2008

ja uz zas nejak uvahy o nositku vypustila. nachazim cim dal vic vyhod satku. zvlast ted, kdyz sviti slunicko, prijde mi, ze pred slunickem lip chrani a taky pak treba kdyz se vecir ochladi nemusim ditku davat neco s dlouhym rukavem, jen mu je strcim dovnitr 🙂 no a jak pise sarik, tak i to pohlazeni je moc prijemny. no mozna si hledam jen duvody, abych neutracela 😀
jo a dneska jsme poprve vyzkouseli bodycko vlna/hedvabi a super, konecne jsem nevyndavala ditko mokry a misto vypocenym mlikem jsme citit lanolinem 😀

zrzuska
30. čer 2008

ahojte.

tiez rozmyslam nad manducou 😅 mala mi nechce byt v kociku iba ked sa jej chce spat a ja by som s nou chcela chodit viac na prechadzky. musim ju nosit na rukach potom a druhou rukou tlacim kocik 😖 😝 mam klokanku ale zda sa mi pre nu nejaka nepohodlna 😕
tiez byvam na dedine. asi budem tiez atrakcia 😀 uz som mala pripomienky ze chuda dieta

oplati sa manduca? ake polohy sa daju dat? asi tvarou dopredu nie ze? lebo mala chce vsetko vidiet

natama
30. čer 2008

zrzuska, urcite kup radsi nejake ergonomicke nositko misto te klokanky.
koukni na odkaz tam je nevhodnost klokanky hezky popsana...
http://www.nosenideti.cz/clanek.php?clanek_id=37

kili
30. čer 2008

zrzulka, tvárou von nie, nie je to zdravé a dieťa potrebuje na teba vidieť. Ale určite mdc odporúčam, myslím, že nebudeš ľutovať, aj keď je to dosť peňazí.

a ešte jedna výhoda šatky, ako je ten kus šatky, čo je kapsa z KsK, tak medzi dieťaťom a rukou vznikne priestor, kde sa dá pohodlne pichnúť pollitrovka a vážne nezavadzia, výhoda najmä v týchto teplách.

valka
30. čer 2008

ahojte kocky, rozmyslam, ze si kupim tuto bundu...http://www.nosenideti.cz/zbozi.php?volba=karta_...
nemal by niekto zaujem? chcela by som ju kupovat z usa, pretoze tam vychadza tak na polovicu....tym padom by sme sa poskladali na postovne...

adikasb
30. čer 2008

valka, a z akej stranky si to chces objednat? Alebo ju chces kupit cez ebay? Ja teda nemam zaujem o tuto bundu, ale chcem objednat nositko BECO a najlepsie vychadza z USA, len neviem ako je to s clom - plati sa a kolko vlastne? Tak ak by sa to dalo objednat z jednej stranky, tak by som sa k Tebe pridala 😉

lenki33
30. čer 2008

valka kolko vychadza to postovne??

valka
30. čer 2008

pozerala som na ebay a tam nic ☹
ale tu je to asi najlacnejsie http://www.triballife.net/store/index.php?main_...

postovne prave zistujem, lebo tam je nieco aj ohladne cla a tak....som zvedava

zrzuska
30. čer 2008

takze ako som precitala ten clanok tak istotne objednavam manducu. 🙂
a este som sa chcela opytat ako budete nosit deticky ked uz bude zima? neviem si predstavit dat malu do kocika do fusaku.... ked mi nechce v kociku byt uz teraz 😖 takze mozno bude nosena casto v manduce 😨

valka
30. čer 2008

postovne vychadza tak do 50USD - ale este neviem hmotnost a sposob, ako to posielaju.....a to clo este zistim....

adikasb
30. čer 2008

valka, tak som pozrela tu stranku, ale tam to BECO nemaju... Ale ked zistis, kolko vychadza clo a postovne, tak daj vediet, aj tak ma to zaujima - teda postovne aj priblizne viem, ak by som si objednala BECO, tak letecky by to bolo za cca 30 dolarov, kolko je clo ale netusim...

adikasb
30. čer 2008

No tak ja co som zistovala, ako som pisala tak postovne, ak by to slo letecky bolo do 30 USD, dojst by to malo za 6-10 pracovnych dni. Valka ak by si nasla stranku, kde maju aj bundu aj BECO tak by sme to mohli objednat spolu, pokial to clo nebude nejaka strasna suma... A to postovne asi zalezi na vahe.

kili
30. čer 2008

MM mi hovoril, že niekto, už presne neviem, ako je to, ale nakúpi za vás čokoľvek a pošle to do ČR alebo SR za 8 USD. Ale neviem, ako je to s platením, vy v tom zarátavate aj poplatky banke?

ináč, tá bunda je fakt vymakaná, ale tá cena 😖

eriqe
1. črc 2008

ta bunda je super, len ta cena aaaach 😒

natama
1. črc 2008

bunda je paradni a hodila by se 🙂
eriqe, ty brejlicky, co ma Rut to jsou Babybanz? Nesundava si je?

eriqe
1. črc 2008

hej hej, no nie je z nich nejako nadsena, ale ona ich nosi, len ked sme niekde vysoko, kde je ostre slnko. Normalne by som ich nekupovala, lebo oko si musi zvyknut aj na slnko.

kisska
1. črc 2008

Ahojte, citali ste nove Dieta a clanok o babyvakoch? Mam doma satku, 4-mesacne/6,5kg dieta, ktore si na satku este len zvyka(mam Hoppediz a ta je na toto obdobie tepla, tak musim hladat pocasie a pohodu, aby sme nosili). Samozrejme chcem, aby som nosila "zdravo" a v casopise teraz pisali nieco o rozdeleni "poloh" na nosenie na obdobia - polohy kym dieta samo nesedi - horizontalne (koliska) a vertikalne, az ked babo samo sedi (co je asi v 6. mesiaci a cca 8kg). Doteraz som nasla len rozdelenia na nedrzi/drzi hlavicku. Maleho zatial nosim v kapse, alebo v jednoduchom krizi. Na kolisku mi uz pripada trosku velky/dlhy a ani na rukach sa nerad nosi "v koliske" (to je pre neho poloha na papanie a tak vzdy hlada...). Ake mate skusenosti? Ako zistim, ze mam satku uviazanu zle?

lefika
1. črc 2008

kisska, vela deti kolisku nema rado: my sme ju tiez nepouzivali. ja som nosila v krizi s kapsou od cca 8 tyzdnov (predtym sme trcali doma, lebo vonku bolo -20 a meter snehu 😉 ). satku mas zle, ak dietatko nie je na tebe "nalepene", ak mas pocit, ze mas velmi zatazene plecia alebo naopak, bedra...celkovo, ak sa necitis pohodlne. dieta ma v spravnej polohe podsadeny zadocek a dosiroka nozicky.

a inak, v 4 mesiacoch je na kolisku uz asi aj tak velky.

valka
1. črc 2008

takze k tej bunde...pisala som na colne riaditelstvo a poslali mi vypocitany priklad...svinky jedni...pytaju zaplatit clo cca 3% (to je v poho) ale este aj k tomu 19% dan...a to vsetko vyratavaju z ceny tovaru+postovne...takze takto sa hnusak stat nabaluje...preto je to tak nehorazne drahe...to plati pre celu eu...inak ten paradox na strankach z usa - 139 $, na strankach eu 130eur...pri dnesnom kurze....
ak sa to posiela ako vravi kili, tak je to nacierno, co moze byt problem....najlepsie je mat niekoho, kto sa chysta na prazdniny do usa a potom to donesie ako vlastne oblecenie🙂

inak dnes som si aspon 100x vypocula, ako malej ublizujem, ze ju nosim, ze musi byt v kociku a ze takto je to nezdrave...som z toho uplne zdeptana...