V čem nosíte svá miminka?

siloe
19. srp 2007

běžně se miminka nosí v klokankách či baby vacích.Je tu nějaká mamča,která nosí starší dítě? samozřejmě v odpovídajících nosítkách.Třeba v šátku,ergu,mei tai.... Ráda bych se podělila o zkušenosti 🙂 My teda ještě nenosíme,ale zrovna čekáme,až se nám ušije mei tai. Malý už celkem obstojně chodí,ale často ho bolí nožičky,či se jen tak vzteká,že většinou zpáteční cestu sám nezajde 😒 Proto chci vyzkoušet na občasné poponášení právě mei tai. Tak zkušenosti sem!!! 🙂 🙂 (samo,že nejenom s meitaiem 😅 )

lenki33
4. črc 2008

silrej z tych co si napisala odporucam storch, asi 4,1m uviazes s tym vsetko a storch je super,len teda treba nejaky cas kym sa zanosi 😉

duskaf
4. črc 2008

killi- myslela som si, že klokanky sú len na chrbát, ale toto, s čím sa poslednú dobu stretávam, nevyzerá na klokanku.

denisocka
4. črc 2008

asi budem predavať annu storch 4,1 -ak by niekto chcel tak cez IP

kili
4. črc 2008

deniiiii, ty vieš tak pobaviť 😀 , však si po nej táááák túžila

duskaf, klokanky sa práveže nedajú dať na chrbát, skús si na MMB vyhladať klokanky, alebo aj cez google a uvidíš, čo to je. Na chrbát sa dáva krosna.

denisocka
4. črc 2008

joj ta teraz kili idem po idnio a to proste doma nemože byť s annou,bo ma stary vyrazi

listicka77
4. črc 2008

Mám dvě vtipné historky. Jedna je kamarádky. Šla s dítětem v kříži s kapsou po městě (žádné novošek, ale roční dítě, z kterého teda ze šátku kouká dost) a potkali pána s lmalým děckem. A děcko tak jako hodně zaujatě koukalo a pán mu říká: "paní je těhotná." 😀 Chudák dítě teď bude přemýšlet, jak to je s tím těhu, že už koukají součástky dítěte ven z břicha. 😀

A já jsem šla po městě a proti mě dva chlapi. A jeden říká druhému "Já si říkám, proč má ta paní na prsou klobouk a ona tam má dítě." 😀

kili
4. črc 2008

listi
ad prvé 😀
ad druhé

kili
4. črc 2008

nedal sa mi tam smailík 😠
ad druhé 😀

katy1979
4. črc 2008

babulky takže zatial máme dobojováno. máme manducu, síce čiernu a chceli sme svetlú ale zatial to prežijem. uvidím čo na to povie malý.

deni niekto mení kočíky a ty meníš šatky 😀

denisocka
4. črc 2008

karty tak tak,ja som kočiky menila ešte počas tehu,chcalabihu maly to vyriešil a nechce tam bars byt,bo meniť kočiky je kus drahšie ako šatky 😀

wien
4. črc 2008

ahojte! skúšala som včera vopchať do šatky svoje spiace dítko - supeeeer! budeme sa nosiť. ešte to musím vyskúšať, keď bude troška čulejší, aby som vedela, či sa mu tam páči 😵 vďaka ktorejsi z vás, čo mi dala prednedávnom ( ešte ako tehuli ) tip na super stránky s perfektne popísanými úväzmi na www.nosenideti.cz 😉 a ešte jedna otázočka - aký najšikovnejší úväz je pre väčšie bábo - tak, aby som ho mala na bruchu tváričkou vpred? aby mohlo pozerať, čo sa deje vo svete. ďakujem!
listicka - tá druhá príhoda je faaakt dobrá 😀

valka
4. črc 2008

wien, vyssie sa to uz spominalo...uvaz tvarou dopredu je iba budha...ale odporuca sa az pre sediace dieta...no a dost sa vedu diskusie ci vobec...takze tu ti satka asi nepomoze ☹

katy1979
4. črc 2008

deni to máš pravdu meniť satky je lacnejšie ako kočíky. Ale ty to tu nejako rýchlo menís. Týžden si nadšená z niečoho a zrazu bum už aj chceš niečo iné 😀 meniť kočík ako tehu 😀 tak máš guráž holka

natama
4. črc 2008

deni 😀 a nekupovala si nedavno storcha lea, jak si spokojena, taky pujde z domu? 🙂
my jeli vcera s satkem mhd na plavani a celou cestu (45 minut) na nas civela nejaka slecna, dokonce i vydrzela kvuli tomu sedet v predklonu, aby dobre videla 😀 pak nastoupila pani s dvema detma cca 3 roky a po nejaky chvilce se k ni holcicka otocila a ze chce taky k ni jako je to miminko, tak nakonec musela mit obe deticky na kline 😀
listi, fakt dobry 😀
jo a jeste jak ditko vecne zuzla satek, tak mi pani na zastavce povidala, ze ma tu deku v puse, jestli o to vim 😀

denisocka
4. črc 2008

ja som nadšená z anny stale,ale leo mi vyhovuje viac -je to 3,6 a uplne mi stačí .teraz už iba kratku šatku potrebujem

ale anna je a bude pre mna stale najkrajšia šatka 😉 keby mi nebolo luto tak ju strihnem,ale týmpádom je znehodnotím ,lebo storchy su moji favoriti 😉

duskaf
4. črc 2008

Aha kili, už som to pochopila, ja som to na chrbát preto volala klokanka, že my sme mali ešte pri Dankovi takú klokanku, ale dalo sa to dať len na chrbát, ale už mi je to jasné, ďakujem.
My si už manducu nevieme vynachváliť, naša je petrolejová, ja tú farbu milujem.

lenki33
4. črc 2008

deni,ako to myslis ze by si ju znehodnotila, keby si ju strihla??
ja chcem prave tiez odstrihnut z didy vlny, mate s tym niekto skusenosti??

denisocka
4. črc 2008

lenky,ja potrebujem 3m-kratku a keby že strihnem do anna a urobím z nej 3m tak čo bude zo zvyškom? škoda,nie? to radšej predam a poteším iných ,potom takus trihnutu by kto kupil? 😖

stefulko
4. črc 2008

ahojte,

chcela som sa opytat, co drobcom obliekate do satky. My sme dnes prisli z vonku obe uplne mokre z predu, tak neviem, nebolo az tak teplo.
Mate to nejak vymakane, alebo existuju nejake speci oblecky do satiek?

diky

listicka77
4. črc 2008

Lenki, já si koupila Didymos v délce 5,7 m a stříhla ho na 2 m (na ring-sling) a 3,7 m (na batoh). Je to jako normální látka, prostě stříhneš, založíš, našpendlíš, ušiješ. 😉

Stefulko: Dobré je různé funkční prádlo. Buď takové ty uměliny jako je moira a nebo vlna (na léto spíš vlna/hedvábí) - nepůsobí na omak mokře.

denisocka
4. črc 2008

listička,ake máš didy? (šatek) a AKO SA TI NOSI V RS? Máš HO šITý čI VOLNý?

eriqe
4. črc 2008

ja mam pre malu body vlna/hodvab a aj ked stalo majland je super. Mala vobec nie je mokra, dokonca ked som jej don zapla stvorcovu plienku a mala ju pocikala body vobec nebolo mokre, spravalo sa ako vlniaky 🙂

martina46
4. črc 2008

ja mam pre malu tiez body vlna hodvab, ale ona sa poti ako blazon vo vsetko. asi bude byvat v satke len s plienkou a hotovo.

lenki33
4. črc 2008

listi, ty mas toho bieleho didyho to je taka latka ako pruhy, ale tie vlny su take akoby derave 😅 no uvidim mozno to radsej necham tak 😔

katako
4. črc 2008

Silrej, záleží na velikosti tvé postavy a hlavně, jestli chceš na začátek elastický šátek, nebo rovnou některý z pevnějších, které jmenuješ. Z elastického, který jde využít jenom pár měsíců, ale uváže kdokoli, jde přejít na nošení v nosítku (Ergo, Manduca, Beco, Patapum), nebo na pevnější šátek (nejlepší jsou asi Storch, Easycare, Didymos).

Já jsem měla ze začátku elastický šátek, pak pevný, ale přešla jsem na nošení v Ergu a teď zas začínám nosit víc v šátku na zádech.

Hodlám prodat pevný Hopediz 4,6 m Osaka - kdyby měl někdo zájem? Ale v létě se mi to asi nepodaří... 😖 Možná by šel napůlit na sling 🙂 , i když nevím, jestli bych ho využila, vyhovuje mi nosit na zádech v uvázaném batohu.

stefulko
5. črc 2008

dakujem a neviete kde sa to da zohnat tie vlno-hodvabne veci?
vcera som goooglila o 106 a nic ☹ myslim na Slovensku

katako
5. črc 2008

stefulko, mívají je prodejci látkových plenek, šátků nebo bio oblečení pro děti.

sanya
5. črc 2008

stefulko - spytaj sa na nosime.sk viem, ze tam si baby objednavali, alebo tam skus zavolat. Urcite ti objednaju, ked budes chciet 🙂

skolara
5. črc 2008

dnes ma riadne nasrala jedna predavacka za pokladnou mala si sedela v ergu cisto spokojna a ona na nu ze chudatko 🙄 a ja ze ona nie je ziadne chudatko. 😠 A ona na to a chce tam byt? Ja na nu ze jasne ved keby nie tak place.
Krava jedna. 😠 😀