V čem nosíte svá miminka?

siloe
19. srp 2007

běžně se miminka nosí v klokankách či baby vacích.Je tu nějaká mamča,která nosí starší dítě? samozřejmě v odpovídajících nosítkách.Třeba v šátku,ergu,mei tai.... Ráda bych se podělila o zkušenosti 🙂 My teda ještě nenosíme,ale zrovna čekáme,až se nám ušije mei tai. Malý už celkem obstojně chodí,ale často ho bolí nožičky,či se jen tak vzteká,že většinou zpáteční cestu sám nezajde 😒 Proto chci vyzkoušet na občasné poponášení právě mei tai. Tak zkušenosti sem!!! 🙂 🙂 (samo,že nejenom s meitaiem 😅 )

petusaaa
12. led 2009

veru, natoc. ja som to fakt nevidela. uvidis, co zajtra povedia ostatne baby...

lenki33
13. led 2009

kili to mas uviazane, tak ze ti ide satka na jednej strane ponad rameno a na druhej stane popod?? to je rebozo, nie?? teda aj tak sa ten uvaz vola, da sa uviazat aj s 1, 5m satkou. Inak vacsinou sa rebozo nazyva hocijaka satka, ale byva tak oznaceny aj ten uvaz
weroni
http://www.vbavlnce.cz/index.php?kat=1&cln=6&gs...

kili
13. led 2009

lenki, to nie je ono 😕 ona to má napokon cez obe ramená
ale je to vlastne ako toto

https://www.youtube.com/watch?v=R-BaAUyq4hM


ibaže ja to robím z normálnej šatky 4,5m, medzi prsiami to len pretočím 1-2x a pokračujem na chrbát pomedzi nohy ako u batohu a zviažem v predu. Keď som S. mala takto, ake je to video s tým šálom, možno je to tým, že to bol šál, ale skôr nie, tak on sa vyšmykával, stačilo, že trošku vystrel nohy, ale nebolo to nič hrozného, dalo sa to ustrážiť, ako núdzovka dobrá 🙂, ten šál určite budem nosiť zo sebou, keď sa mi nebude chcieť vláčiť mdc, že už budú malí chodiť von sami.

kili
13. led 2009

len ja ho teda nedáva na chrbát tak ako na tom videu, ale najprv si dám šatku cez rameno, S. si posadím na bok, cíp, čo je za chrbtom mu dám popod zadok a cípi spojím pri tom rameni, usadím ho tam a pretočím na chrbát, je to super, keď niekto nevie prehadzovať dieťa na chrbát, alebo niekde vonku, keď človek nechce šokovať okoloidúcich 😀

lenki33
13. led 2009

kili ved presne to som myslela co je na tom videu od teba
ten moj link bol pre weroni 😉
ja som rebozo viazala ked som nemala satku u nasich, ale len taku normalnu satku velku

kili
13. led 2009

lenki, jáááj 🙂

ver.kuc
13. led 2009

HOlky, prosím prosím o názor.

Jsme s manžou víceméně rozhodnutí pro šátek zn. SANAMI. Máte s ním některá zkušenost? Do kolika kil se s tím může mimi nosit?

A ještě otázečka. Mám 175cm a manža 181cm. Oba jsme hubený. Jakou délku šátku si máme pořídit???

Děkujůůůů. 😉

kili
13. led 2009

verkuc, čo som o šanami čítala, tak že je za tú cenu je to dobrá šatka, hlavne keď nemáš zrovnanie. Ale ak chceš fakt nosiť fulltime, tak asi skôr niečo kvalitnejšie a pohodlnejšie, to ti baby skôr poradia.
a dĺžka tých 4,5m určite, lebo na malé dieťa budeš väčšinou používať kríž s kapsou a ten sa dá iba z tejto dĺžky.
prípadne si kúp na začiatok elastickú, ta je na mimčo najlepšia a tá je do cca 7kg a keď dieťa vyrastie, predáš (príp. necháš na druhé mimčo) a kúpiš pevnú šatku al. nosítko.

ver.kuc
13. led 2009

děkuju za odpověď.... šátek budeme používat hlavně na výlety, do města atd. Není to tak, že budeme šátek používat stále.

Pořád váhám. Jakou značku by jsi doporučila? Chceme si asi koupit jen šátek jeden.

kili
13. led 2009

ja nie som v tomto taký odborník, mám odskúšanú iba jednu. to ti poradia iné. 🙂

lenki33
13. led 2009

ver.kuc ked nechces dat vela penazi tak kup radsej hoppediz,alebo storchenwiege myslim ze sanami chvalili len tu exclusive line a ten je drahy
alebo kup v bazari, aspon ho budes mat zanoseny 😉

lenki33
13. led 2009

na nosenideti.cz je napr hoppediz toronto za 1400, dlzka 4,7m 😉
alebo cerveny leo (storchenwiege) za 1500,-

sonulah
13. led 2009

ver.kuc, já měla taky šanami, ale protože nosim denně, tak jsem pořídila lepší šátek...
a taky bych ti doporučila radši zanošený lepší než nový šanami - to už pak neni takovej cenovej rozdíl, ale při nošení je to znát, navíc i pak můžeš šátek prodat.... 😉

kivec
13. led 2009

Ahojte baby,
vela vas citam, lebo tiez tak trocha nosim. 🙂 Mam elasticku satku znacky Kari-me a je az do 15kg. Chcela som sa opytat tych, co nosia ,,fulltime" ako ste dosiahli, ze vam deticky v tej satke vydrzia tak dlho? Moja dcerka sa necha nosit len ked sme von. A aj tam zaspi. Ale dnu ani za svet. Po chvili sa zacne hemzit a plakat a musim ju vybrat von. Ale na rukach je vzdy spokojna. Pred par dnami som si kupila Manducu a dufala som, ze v nej mi vydrzi, ak sa v satke citi klaustrofobicky, ale bohuzial, je to to iste. Som z toho sklamana. ☹ Velmi by mi to pomohlo pri nakupoch, keby mi v tej satke alebo Manduce vydrzala. Nemate nejaky tip?

lenki33
13. led 2009

kivec daj ju na chrbat, aby sa mohla dobre pozerat okolo alebo aspon na bok, to bude tiez dobre vidiet, aj ked to sa ti asi v elastickej satke nepodari a v manduce ti zase nebude vidiet cez plece 😖 lebo ju tak vysoko nenaviazes. Keby sa nehcela nosit len doma, to je celkom klasicky pripad, deti sa proste nudia, ale nakupy su u nas vzdy highlight dna, aj napriek tomu ze uz nosim malo, nakupy sa mu este stale pacia v satke 😉

kili
13. led 2009

mne sa mdc podarilo dať tak, že malý videl, ale to sú už trošku starší, ale veľkosťou asi ako roční. No skúsiť to môžeš, že či ti to víde.

lenki, ten úväz, čo si dala pre weroni vyzerá super, som našla aj video. Teraz pôjdem von, teda po obede, tak ho vyskúšam. dosť možné, že váha bude rozložená lepšie ako pri batohu 🙂

kivec
13. led 2009

Lenki, podla manualu by sa tato satka mala dat uviazat aj na bok aj na chrbat. Len odporucaju to az ked dietatko vie samo sediet. A to Estherka este nevie.Tak musim vydrzat. Alebo, od kedy si ty zacala nosit na chrbte? Myslis, ze by som uz mohla?

lenki33
13. led 2009

kivec, na chrbat sa teroticky da naviazat aj novorodenec, je to taka ista poloha ako vpredu, aj ked teda novorodenca som na chrbat neviazala 😀 ale so sedenim to podla mna nijako nesuvisi, treba mu len dobre podsadit zadocek a ked zaspi fixovat hlavicku, okrem toho na nakupoch nie si cely den ale max 2 hodky, nie??
a co sa tyka manualu, sice to tam moze byt, ale osobne si neviem predstavit ze by sa ta satka nepovolovala. Najlepsi uvaz na "pozeranie" je totiz batoh a neviem si ho s elatickou satkou predstavit
inak ja som nosila cca od 4 mesiacov uz normalne na chrbte, sedel asi az od 8m
a este ma napdlo dietko by malo mat schovane ruky aj ramena kym este nesedi, ale je to pohodlnesie aj pre nosica

kili ved to je KsK na chrbat, dost som ho pouzivala ked som vedela ze bude spat, lebo sa tam da dobre zafixovat hlava, ale inak nic moc, tlaci ten uzol nad prsiami

kili
13. led 2009

leni, ježiš, fakt, ani mi to nedošlo 😕 . ale asi preto, že keď robím KsK na bruchu, tak v zadu nemám uzol, že? no ja by som to skúsila bez uzla, len jedno pretočenie. už sú malí hore, tak skúsim čo nevidieť.

kivec
13. led 2009

Zienky a ako sa viaze ,,batoh" najdem ho na tej stranke nosime.sk?

lenki33
13. led 2009

nic lepsie som momentalne nenasla

https://www.youtube.com/watch?v=wsewka-UpkA


toto je zakoncene na tibetana, ale da sa to aj tak ze ked uz ides so satkou dopredu tak len zaviazes, aj ked elastiky su dlhe takze ti to bude zavadzat
ale ten sposob nahadzovania mam rada da sa to urobit s leziacim, sediacim aj stojacim dietkom 😉

kili
13. led 2009

tak nič moc, neviem, či by ten uzol tlačil, ale moc som to nebola schopná uviazať, na tom videu to vyzerá taaaak jednoducho 😀 😝 . Tak sa vrátim k môjmu starému spôsobu, už tak S. aj mám, som zvedavá, ako to pôjde na bundu 😝

kivec
13. led 2009

Lenki dakujem, vyzera to super, urcite to skusim. 😉 Potom dam vediet, ako to dopadlo. Kili a tebe tiez drzim palce pri viazani. 🙂

kivec
13. led 2009

Kili, az teraz som si vsimla, ze ty si to uz vyskusala a nebola si nadsena. A to ty si skusena satkarka. 😉 No som zvedava, ako to pojde mne.

lenki33
13. led 2009

KsK na chrbat sa viaze blbo, mne to dost dlho vobec neslo, dolezite je rozprestretie latky cez ruky a drzanie lemu zospodu.
batoh je lahsi ale je treba spravit poriadnu kapsu aby sa dal dobre podsadit zadocek 😉

kivec
13. led 2009

Hadam dobre ze KsK je kriz s kapsou? V manuali na moju elasticku satku je to uvedene ako jediny odporucany sposob viazania na chrbat. Ale neviem si to predstavit bez pomoci druhej osoby. A myslim si, ze sa nic nestane,ak elastic. satku uviazem ako batoh. No ved uvidim. Nastastie Esherka je drobcek lahucky, takze by sa ta satka nemala velmi natahovat.

eriqe
13. led 2009

Kivec na chrbat je dobry este dvojity hamok teda neviem presne ako sa to pise, ale ten sa viaze s elastickou satkou. Skus vyskusat, mozno vam bude vyhovovat. Nam vyhovuje, lebo mi z neho Ruty nevyskace ako z batohu.

kivec
13. led 2009

Eriqe, dakujem za tip 🙂ale neviem, ako sa ten uzol viaze. Nemas nejaku linku?

sueanek
13. led 2009

Sanami mam jako zalozni satek. Prijde mi oproti Indii (bohuzel ne Indiu 😵) jako tlusty a tezkotonazni satek. Na obcasne vazani OK, na caste vazani nebo na leto rozhodne ne. Chapu, ze pokud ma clovek takovyhle satek, tak fakt nadsenym vazacem asi nebude... Ale zase na ramenou netlaci, ani kdyz se uvaz nepovede, to je plus.

kili
13. led 2009

tak sa mi to uviazať nepodarilo 🤐
ja som už dosť guľatá, z bundou ešte viac, S. s bundou je tiež taká gulička a moc to teda nešlo, aby sa dve guličky sami priviazali k sebe 😅 😀 😝 . No tak som zas zobrala mdc a 1x keď som si ho dával na chrbát, tak teda nič moc, som už pomaly chytala paniku. Ale potom 2x to bolo lepšie, som došla na trik, ako "nestratiť" tie remene, lebo na ne nikdy nedočiahnem. Problém je najmä v tom, že ako som pribrala, tak bundu nezapnem a zle sa mi pretáča na chrbát, keď sa mi do toho motá bunda, problém č.2 je, že mám asi o 5cm kratšie ruky a to je fakt poznať pri všeličom (no naša rodina na to nie je nejak z genetického hľadiska prispôsobená 😀 . Aj A. má kratšie ruky, aj môj otec, jeho sestra, jej deti a ešte neviem kto ešte), no a potom je aj problém v tom, že ako mám bundu, tak neviem moc dobre tie ruky ohnúť.
Vám to ide? čo viažete na chrbát na bumdu?