V čem nosíte svá miminka?

siloe
19. srp 2007

běžně se miminka nosí v klokankách či baby vacích.Je tu nějaká mamča,která nosí starší dítě? samozřejmě v odpovídajících nosítkách.Třeba v šátku,ergu,mei tai.... Ráda bych se podělila o zkušenosti 🙂 My teda ještě nenosíme,ale zrovna čekáme,až se nám ušije mei tai. Malý už celkem obstojně chodí,ale často ho bolí nožičky,či se jen tak vzteká,že většinou zpáteční cestu sám nezajde 😒 Proto chci vyzkoušet na občasné poponášení právě mei tai. Tak zkušenosti sem!!! 🙂 🙂 (samo,že nejenom s meitaiem 😅 )

verulka
21. zář 2008

weroni, neziarlia, oni su uz velki, ale ani predtym sme nejakevazne problemy so ziarlenim nemali 😉 teraz mu akurat zavidia, ze sa nosi. Ajka vyhlasila, ze ona kocik pre svoje deti kupovat nebude, nech jej odlozim moje indio 😀
alterna, ja som mala len manducu, mne sa viac paci..ale bud. tyzden idem ku kamoske, t ama ergo- ze certi, tak skusim a porovnam 😀
inak baby, kojite aj teraz niektora vonku? lebo ja musim 😅 ale system uz mame vcelku dobry...i ked pevne dfam, z ev zime uz vydrzi bez mliecka trochu dlhsie 😀

kili
21. zář 2008

verulka, aspoň sa mu ľahšie chytí bradavka 😀

weroni
21. zář 2008

verulka ja som zatial v zime vonku nedojcila ale zase my sme sa doteraz nosili len v koliske (ked bolo teplo lebo inac mala vobec nechcela a v koliske je to lavou zadnou 😉 ale teraz sa najnovsie nosime len v krizi s kapsou vovnutri. To ju nadojcim predtym - necham grgnut, zaviazem, ideme von, tam mi vacsinou zaspi a ako na jedinom mieste cez den dokaze prespat aj tri hodinky 😀 a potom ju zase nadojcim ked prideme domov alebo v aute ak treba 🙂
No uvidime ako to bude v zime, ale zatial je satka jedine miesto kde mi Ester spi cez den a kde nepotrebuje tak casto papkat 🙂
ale aj som si vsimla ze sa mi v satke fajne nalievaju prsia tebe nie verulka? ja neviem cim to je ale velmi velakrat citim take to pichanie 😀 haluz co? 😀

Jaj inac akurat sme sa vratili z vonku, boli sme asi dve hodky a mala mi asi po polhodine v satke zaspala, vsimla som si ze vzdy je otocena hlavickou na lavu stranu. Je to normalne? Verul, tebe sa Ron ako otaca ked ho mas v krizi s kapsou? Vzdy na inu stranu alebo furt na jednu? Nechcem jej nasilu otacat hlavicku do druhej strany ale zase neviem ci je to v poriadku ze furt si ju tak oprie ze dolava pozera 😕

kili teraz sa mu lahsie chyti bradavka a v zime mu namiesto mliecka pojde mliecna zmrzka 😉

kili
21. zář 2008

weroni, myslím, že by si mu ju mala otáčať vždy na druhú stranu 😕

weroni
21. zář 2008

kili vsak aj ja si myslim lebo viem ze ked babo spinka na chrbatiku a ak si hlavicku otoci vzdy na jednu stranu tak sa ma v postielke ukladat tak aby sa tie strany striedali - vacsinou sa deti otacaju na tu stranu do izby - takze podla toho ulozit raz tak aby sa muselo vytocit doprava aby videlo do izby a raz tak aby sa muselo otocit dolava
😕 no vyskusame najblizsie jej ju skusim otocit do druhej strany dufam ze sa nebude priecit...

lenki33
21. zář 2008

weroni, to otacanie na jednu stranu sme tu riesili viacere. Vymienaj "popruhy" v krizi, t.z. ked prekrizujes, raz daj naspodok jednu stranu raz druhu. A ked otacas na druhu stranu je dobre ked tam je nieco co ju zaujima, napr nejaky vas spoluputnik 😉 A aj ty musis chodit vyrovnana, najcastejsi problem je ten ze mamicky maju jedno plece nizsie ako druhe

weroni
21. zář 2008

ok lenki vdaka skusime 🙂

baby inac zlozila som basnicku o babysatke 😀

Babyšatka

Viažem si ťa do šatky
Ako africké matky.
Je ti fajn a teplúčko
Keď čuješ moje srdiečko.
Takto spolu spojené
Všade sa dostaneme.
Tam, kde kočík nemôže,
Šatka nám vždy pomôže.
Do obchodu a či von
Zájdeme my poklusom.
Nevadí nám zima, dážď,
Vezmeme si teplý plášť.
Túli sa k brušku bruško
V teplúčku máš malé uško.
Okrem toho všetko vidíš
Pritom mamku svoju cítiš.
A ak príde únava,
Môžeš skľudom do hajan.

verulka
21. zář 2008

weroni 😵 teeeda aka oda na satku 😉
mne uz ron v satke nespi tak ako pred mesiacom, ale stale je to super...no ron je stale a vzdy 😀 a my sme casto vonku fakt dlho 😅 i ked sa da aj v aute 😉
mne si ron odzaciatku sam pravidelne otaca hlavku sam na obe strany, tak aj v satke 😉 s tym problem nemame.
mne sa prsia nejako moc nenalievaju, kedze kojim fakt casto, ale teraz mam viac mliecka..odkedy nosim take velke pratelne vlozky do podprdy- robia mi velke teplo, mozno preto 😉

parybka
21. zář 2008

alterna: na www.mamaja.cz si můžeš půjčit manducu i ergo za nějaký poplatek a když si pak koupíš, tak ti ho nebudou účtovat. My to tak udělali. Nám taky víc vyhovuje manduca.

Zajímalo by mě, od kdy se dítě nosí na zádech... poradíte?

valka
21. zář 2008

parybka, my sme z4acali s nosenim na chrbte ked mala mala 4 mesiace.a v poho...myslim, ze ty uz veselo mozes 🙂

romcatko
21. zář 2008

weroni - koukala jsem, že más taky Estrku a skoro stejně starou 🙂

kili
21. zář 2008

parybka, v pohode môžeš nosiť na chrbte, hlavne je to super, keď vieš, že chce spať, lebo na chrbte je to pohodlnejšie. a keď je hore, môže byť na bruchu a vtedy môžeš ukazovať 🙂

parybka
21. zář 2008

oooo... no nevím, nevím.. mi je to moc příjemné, když ho mám vpředu 😅
a nosíte s sebou zrcátka nebo něco, at vidíte, co tam vzadu dělají?

kili
21. zář 2008

ja som sa pristavovala pri autách a kukala 🙂
však si ho daj do zadu, len keď ide spať (ak teda ešte za pochodu spí)

parybka
21. zář 2008

kili: a ted, nosíš oba? nebo s manželem každý po jednom?

verulka
21. zář 2008

valka a akym sposobom si malicku davala na chrbat..ja som to asi 3x skusala, ale ron sa rozplakal, tak to nechavam tak...kym sa mu paci na bruchu, tak neriesim...ale do buducna chcem isto nosit aj na chrbte 🙂

parybka
21. zář 2008

já viděla v ikei holčinu, co si dávala dítě na hřbet, ale to už byl chodící klučík...byla ohnutá, malý ji seděl na zádech jak opička a vázala ho do šátku.
Dyť je to sladké, když ti usne na bříšku, ňunínek, ne? 🙂

zmrzka333
21. zář 2008

ahojte mozete mi niekto poradit? chcem si kupit manducu alebo ergo a neviem sa rozhodnut. Som dost nizka 158 a po porode mam 56 kg normalne som mala 46 takze dufam ze to schudnem ked prestanem kojit. Pocula som ze manduca mi bude velka? Ze ergo je lepsie pre nizsie babule?

kili
21. zář 2008

parybka, sladké to je, ale pre dieťa je to pohodlnejšie na chrbáte, keďže je mäkší a aj zahnutý. Aspoň u nás to tak bolo, že na chrbte spali lepšie. Adamko dokonca na bruchu spať ani nechcel

listicka77
21. zář 2008

Zmrzka: já slyšela pravý opak, že prý drobné baby mají problém, že je jim ergo velké. já zkoušela jen manducu, tak nemůžu porovnat, ale chystám se vyzkoušet i ergo.

weroni
22. zář 2008

romcatko no fakt 😀 teda 🙂 a vidim ze si mala tiez predpokladany termin porodu 08. 06 🙂 a tiez si prenasala 😀 akukrat ze trocha dlhsie 🙂

baby tak s tou hlavickou: vcera som skusala Ester prinutit aby sa otocila do druhej strany, skusala som ju zaujat, otocit sa tak aby sa ona otocila za niecim zaujimavvym, manzel na nu volal, dokonca som sa s nou uz zufalo postavila aj pred notebook aby ju zaujala obrazovka, nic. Proste ona len furt do tej lavej strany 😨
Ked spinka tak sa otaca na obe strany, aj pocas bdenia sa furt obzera dookola stale vselikde, ale v tej satke stale len dolava. Aj popruhy som vymenila ako lenki radila, vtedy sa asi na dve sekundy otocila a znova naspät - nejak jej kukat sa doprava nesedi nechapem preco ☹

valka
22. zář 2008

verulka. podla navodu k manduce - teda zapla som si to vpredu, dala dopredu tu chrbtovu cast a do nej vlozila malu - ako keby isla dopredu. pridrzala som si manducu aj ju a spolu som ich v miernom predklone otocila dozadu a nasadila popruhy na ruky. rucicky ale striehni aby mala tak, ako ty- teda v tych istych otvoroch. vyzera potom ako taky kliestik 🙂
a este ja som dost nizka, tak som musela mat vsetkky popruhy riadne poutahovane na maximum,aby bola uplne na mne nacapena

klaudia74
22. zář 2008

Zmrzka, ja som mala možnosť vyskúšať Ergo aj Manducu, som tiež nízka asi 162 cm, a mne presne ako píše Listicka, je Ergo úplne veľké. Manduca je v pohode, aj keď sa priznávam, že mi nie je až taká pohodlná ako šatka, ale to je o inom... A ešte pozerám, že tvoje bábo je ešte len malinké - Manduca sa mi zdá byť aj v tomto lepšia, lebo má kratšiu chrbtovú časť (myslím pre bábo), ktorá sa dá potom rozzipsovať a tým predĺžiť.

ant
22. zář 2008

zmrzko, zkus treba beco nositko, je vhodne pro lidi od 140 cm.., takze by ti melo vyhovovat, kazdopadne se da treba jen vyzkouset 🙂. muj manzel v tom nosi a ma 200 cm, já mám cca 172 a jsem taky bez problemu, je to na mensi i na velky 🙂 vice na babynositka.cz

bambusko
22. zář 2008

ahojte vsetci 🙂 sme spet doma, v taliansku bolo super. satka samozrejme bola s nami a velmi pomohla, vsestranne som ju vyuzila nielen na nosenie, ale aj ako prikryvku, provizorny spaci vak a podlozku na prebalovanie. viazala som asi vsade - v obchode, v restauracii, v parku, na parkovisku, celkom sa to dalo bez povalania satky po zemi, ale vzdy som mala asistenta 😅 deti tam nosili vsetci, ale len na rukach, tlacili prazdny kocik a dieta niesli na rozny sposob. v nositkach sme za cely cas stretli asi 3 parasutistov a jedneho akoze satkara, ale ten to mal uviazane tiez na parasutistu. arabsku satku mal len zaviazanu vzadu na krku a dieta vpredu chrbtom k sebe posadene v satke a oboma rukami mu medzi nozkami drzal cip satky 😕 my sme az taka atrakcia neboli ako verulka, kedze sme dost pouzivali aj kocik, maly v nom vela spal, stacilo sa prejste sem a tam po plazi a to ho hned uspalo. na nakupy a uspavanie vsak bola satka nenahraditelna, kedze vsetko bolo nove, postielka ina, bez satky si to neviem predstavit. vo vedlajsom apartmane bola talianska rodina s 2-mesacnym babom, dost vela plakavalo a obaja rodicia ho striedavo nosili na rukach, aj po mne pokukavali, ked som s malym pobehovala od rana v satke a robili sme vsetko za pochodu. kebyze mam este jednu satku, hned by som im ju pozicala.

weroni, gratulujem k maturite, krasne ste to zvladli a aj si vas pribeh krasne napisala, mozno by ho uvitali aj aj reklamu na niektorom satkovom webe a ked budes kupovat dalsiu satku, vybav si za to zlavu 😀 a basnicka je tiez skvela, budem ju malemu hovorit, ak poskytnes autorske prava 😎

a pridavam sa do "ponco klubu" - mam hnede ako verulka. dnes sme mali premieru, bolo asi 11 stupnov, ja som mala len koselu a ponco, maly body, pancuchy, ponozky, teplacky, nepodsity flisovy overal a vyhrabala som doma superne boticky z jahnacej kozusinky, bolo nam akurat. len ciapku uz musim vydolovat nejaku teplejsiu, lebo v nasej stabilke uz ma studene usi alebo nejaku mikinu s kapucnou. ja si v tom poncu pripadam ako velryba, ale tak som si pripadala aj ako tehu, no drobec je v tom bozsky 🙂 este vymyslam, co si obliect ked sa viac ochladi, co poviete na nejaku pelerinu na zapinanie vpredu cez to ponco? a na krky sal pre 2, to by som zvladla vyrobit. myslim nieco taketo

http://www.mimibazar.sk/foto.php?id=3858726
http://www.mimibazar.sk/foto.php?id=4047160
http://www.mimibazar.sk/foto.php?id=1735576

alebo este jeden tip pre venonnu 😉 toto by slo jednoducho usit, co povies odbornicka?
http://www.mimibazar.sk/foto.php?id=2052246

no, som sa rozsoupla s tym pisanim, to mam z toho 3-tyzdnoveho konikoveho abstaku 😀

bambusko
22. zář 2008

este som zabudla, verul, paradne ciapky 🙂 normalne ste imidzeri 😀

ant
22. zář 2008

parybko k noseni na zadech: vseobecne je to tehdy, kdyz dite udrzi hlavicku, v nositku se mu musi na zadech libit a halvne je to i o tom, ze s tim musis byt v pohode ty. nasazovani nositka na zada apod. my nosiem na zadech v beco nositku od 7 mesicu

zlatouch
22. zář 2008

Ahoj, jsem rozhodnuta poridit Ergo, mate nekdo tip, kde ho koupit? Co nejlevneji, prosim 🙂 Zkouseli jste treba objednavat z ciziny?
Pak nevim, jestli poridit i novorozeneckou vlozku, mate s tim nekdo zkusenosti? Nepocitam, ze bych nosila furt (kdyz uz jsem si dala takovou praci s vyberem kocarku), ale nekdy se muze hodit prenest i mimi do 3 mesicu, co? A vycpavat ho v Ergu nak improvizovane asi nebude dobry...

duskaf
22. zář 2008

bambusko- nám sa trošku oteplilo a práve som sa vrátila s malým zo školy, a malá bola taká kľudná v tom ponči, či ponče, či ponču- neviem aká koncovka, že všetci nechápali aké kľudné dieťatko a bolo nám dnes teplo, ja pod pončo obliekam len tričko s dlhým rukávom- minule som spomínala, že v zime cez malú prehodím, cez to pončo taký trošku upravený vak, fusak z ovčej vlny, ktorý sa celý rozzipsuváva.
A minule som si v Lidli kúpilataký pršiplášť pončovitý a upravila som ho tak, že som tam vystrihla a obšila otvor pre malú, je to skôr vetrovkovina ako pršiplášť, ale ešte sme to na pončo nevyskúšali,lebo, keď je škaredo, tak po syna chodí manžel, keď môže.

parybka
22. zář 2008

napadá mě tolik otázek... jak to děláte v dopravě, když máte dítě na zádech, to si asi nesednete, co?

já na zádech nosím batoh, i když mám malého vpředu, tak na zádech mám batoh a jsem jak vánoční stromeček. Ale když budu mít na zádech malého, tak kam dám nákup, náhradní plíny apod.?

ponča jsou fajn, ale dá se pak nosit batůžek?

taky přemýšlím, co si obléct v případě, že bych malého měla na zádech. Když ho mám vpředu, tak mám velký svetr, který jsem měla v těhu a bundu přes něj taky zapnu. Ale na zádech?

Kili: mi malý vpředu usne, nespí teda pořád, na to už je velký, ale když je unavený, tak nemá s usnutím problém