V čem nosíte svá miminka?

siloe
19. srp 2007

běžně se miminka nosí v klokankách či baby vacích.Je tu nějaká mamča,která nosí starší dítě? samozřejmě v odpovídajících nosítkách.Třeba v šátku,ergu,mei tai.... Ráda bych se podělila o zkušenosti 🙂 My teda ještě nenosíme,ale zrovna čekáme,až se nám ušije mei tai. Malý už celkem obstojně chodí,ale často ho bolí nožičky,či se jen tak vzteká,že většinou zpáteční cestu sám nezajde 😒 Proto chci vyzkoušet na občasné poponášení právě mei tai. Tak zkušenosti sem!!! 🙂 🙂 (samo,že nejenom s meitaiem 😅 )

klementina
11. říj 2010

ikke, dakujem moc.

emjee
15. říj 2010

@mucinka15

elasticka satka (nemam vyskusanu, ale co som citala):
- lahko sa viaze, aj ked ma cez 5m (mava len jednu dlzku)
- pruzi, takze dobre sedi a nic netlaci
- da sa pouzivat len do ca. 12 kil dietatka
- treba s nou viazat viacvrstvove uvazy

pevna satka (mam odnosene v dvoch satkach):
- uvazy treba natrenovat, ale da sa to naucit
- pruzi miernejsie ako elasticka satka, ak dobre uviazes tak tiez nic netlaci ani sa nezarezava (kvalitna satka)
- da sa pouzivat do 25-30 kil
- da sa s nou uviazat prakticky vsetko, zalezi len od dlzky (pri konf. velkosti 38-48 uviazes s 4,5m satkou vsetko)

dadis
15. říj 2010

ja mam elasticku satku liliputi, na nej odporucaju ju pouzivat tak do cca 6 mesiacov a tusim 8-9kg...moja 15 mesacna dcerku ma 9kg a este ju v nej nosim, ale iba v KsK na brusku, ked ideme pre starsieho braceka do skolky...skusala som ju 1den niest v ergonosici Patapum, mala som ho pozicany, ale necitila som sa tak fajn ako so satkou...
hlavne nevyhody v pouzivani elastickej satky pri starsom dietati
- horsie sa mi vybera, ked ma obute topanocky - nejde to tak hladko ako s babatkom bez topanociek
- niekedy ked sa zlosti, "nesedi", ale dava nozicky k sebe - jednoducho dokazu uz tu elasticitu satky prekonat vlastnou silou, potom nie je v spravnej polohe, ale ako keby visela v klokanke .- musim si ju potom "upravovat" - nastastie to je naozaj vzacne, vacsinou sa spokojne privinie a pozera na cestu

emjee
15. říj 2010

@dadis tieto nevyhody su aj pri pevnej satke 😀 nie su pri ergonomickom nositku 😉

dadis
15. říj 2010

@emjee no vidis, som si myslela, ze ta "pevna" satka je o nieco lepsia... mna to ergo nejako vyrazne nepresvedcilo, som mala pocit, ze Saska ma hadam o 5kg viac 😒, ktore som citila na ramenach..som mala pocit, ze v satke je viac na mne nalepena a tym som vyrazne odbremena od jej vahy...ale mozno 1 den je malo na skusanie

zfidorka
15. říj 2010

ahojte, ked mam malu v manduce, tak mi tlaci na brucho,aj ked ju dam dole, citim ze mam cele brucho postlacane - ako ked sa silno pritisne napr. vankus na brucho... skusala som si dat bedrovy pas nizsie na bedra aj vyssie na brucho... tiez som skusila uvolnit aj ramenne popruhy, ale to uz mala natalka velmi odchyleny hrudnik odomna... raz sa mi to stalo aj v satke, to som ju mala asi silno naviazanu (ksk dnu)... mam konfekcnu velkost 36 a stihlu postavu... este mi napadlo ci to nemoze byt velkou plienkou - pouzivam latkovky a mala nohavickovu BL bamboo s 2 vkladackami...

emjee
15. říj 2010

@zfidorka neviem, ci plienkou - my sme zacali latkovat az v 10m, na bruchu som nosila do ca. 14m, nikdy som takyto problem nemala ☹
ako ju tam vkladas? ja si krpca vzdy "posadim" na brucho, obrkoci ma nozkami a potom dviham mdc - takze nesedi v mdc ale trosku akoby na mne (ca. 45 uhol medzi mnou a jeho panvou)
este mi napadlo, ze ti mozno zavadzia novorodenecka vlozka?

sussanah
17. říj 2010

holky, co jste mely manymonths navleky, rada bych je koupila kamaradce, akorat se ji narodilo mimco. Velikost Charmer je udavana 3-6/9m , chtela jsem se zeptat, jak dlouho vam vydrzely realne? Odpovidaji ty velikosti, nebo mam jit radeji do tech explorer, at je fakt vynosi? Dik za zkusenosti.

bambusko
17. říj 2010

@dadis mozno ti ergo nesadlo, aka si vysoka? pri nizsej postave sa ramenne popruhy na ergu nedaju velmi dotiahnut, ak mas moznost vyskusaj manducu. kamoske, co je nizka, manduca vyhovuje, ergo jej bolo vzdy volne na ramenach

denisocka
19. říj 2010

😵 dnes a pred 2,5r.

majdula
19. říj 2010

@denisocka No pani, uplna dvojcatka! To je hned videt, ze jsou z jednoho hnizda 😵
Ty modre navleky mame taky 😉

denisocka
19. říj 2010

@majdula dakujem 😵 my už mame asi 5 navlekov,hadam aj teraz využijeme

denisocka
19. říj 2010
denisocka
19. říj 2010

baby,ake mate skusenosti s mama zateplovacou kapsou a aky je ten vrchny material?sustak? rozmýšlam nad deluxe čiernou,ale neviem či to neni obe strany len flis,alebo či nestači len zimna verzia .treba mi to na par metrov denne do školky a nazad

zdeniii
19. říj 2010

@denisocka jjo kup deluxe, je nepromokavá a neprofoukne. z jedné je ten flís a z druhé taková jako látka. a cenový rozdíl už není takový 😉

zdeniii
19. říj 2010

@sussanah ahojky já koupila ty explorer a jspu děsně veliký i nám teď 😀 tak nevím asi si je někde prohlídni...

denisocka
19. říj 2010

@zdeniii no o ten cenovy rozdiel ani nejde,len o to,že deluxka je iba celočierna,tu druhu nechcem a zimna by sa mi hodila skor čierno/šeda

zdeniii
19. říj 2010

@denisocka nojo já vím, ale ono je to jedno 🙂 ted dělají myslím i černofialovou 🙂 a černou nic nezkazíš 🙂 stejěn není vidět nic co je pod tím 🙂

denisocka
19. říj 2010

@zdeniii čierno/bordova sa mi neepači,keby bola bežova,alebo ina farba miesto bordo 😅 a zas je vadne,že je cela čierna ked je obojstranna,prd to človek využije

sussanah
19. říj 2010

@zdeniii diky za odpoved, uz jsem dneska byla v Brane a koukala na ne a ty explorer jsou fakt obri, takze jsem koupila charmer a myslim, ze to bude ok. Akorat to bude vcetne jara myslim, v lete by je stejne neunosili 🙂

bambusko
19. říj 2010

@denisocka akoby ich jedna mater mala 🙂 aj satka krasna 😵

denisocka
19. říj 2010

@bambusko 😀 diiik , moj muž zas vravi - otec isty,matka neista 😀

dudri
19. říj 2010

Kupim babysatku Hoppediz RIO, ako som dozvedela, ze vyrobca Hoppediz, ze satka Rio sa uz nerobi a stare zasoby su vypredane... 😖

dudri
19. říj 2010

Hoppediz Rio 4m

bambusko
19. říj 2010

@dudri ak predavajuceho presvedcis, aby poslal na sk

http://cgi.ebay.de/Hoppediz-Tragetuch-Lange-4-6...

denisocka
19. říj 2010

myslím,že za nejakých 16€ by gti aj poslal,tolko totiž poondiaty nemci chcu za take veci 🙄

emjee
20. říj 2010

@denisocka nie nemci ale nemecka posta 😔

denisocka
20. říj 2010

@emjee ved to,z UK mi pride lacnejšie ako odtial ... dokonca nosicče z honkongu a australie idu lacnejšie 🙄

misha_
20. říj 2010

Ahoj, potrebuji poradit nejaky sikovny uvaz na bok. Dneska jsem se poprve odhodlala dat na bok Manducu a mala mi v tom prijde nejak na krivo a ten horni popruh taky neni zrovna prijemny - podle navodu jsem to mela spravne. Ale udelala jsem tak spoustu veci. Tak bych zkusila neco umotat ze satku. Ten vzdycky sedi lip.
A jeste jeden dotaz - jake mate zkusenosti s ruznymi zimnimi kapsami? Vyplati se ji koupit nebo staci velka bunda po tatinkovi? Myslim, ze letos budem nosit jeste na brise.