V čem nosíte svá miminka?

siloe
19. srp 2007

běžně se miminka nosí v klokankách či baby vacích.Je tu nějaká mamča,která nosí starší dítě? samozřejmě v odpovídajících nosítkách.Třeba v šátku,ergu,mei tai.... Ráda bych se podělila o zkušenosti 🙂 My teda ještě nenosíme,ale zrovna čekáme,až se nám ušije mei tai. Malý už celkem obstojně chodí,ale často ho bolí nožičky,či se jen tak vzteká,že většinou zpáteční cestu sám nezajde 😒 Proto chci vyzkoušet na občasné poponášení právě mei tai. Tak zkušenosti sem!!! 🙂 🙂 (samo,že nejenom s meitaiem 😅 )

denisocka
5. říj 2010

@lalus nevravim,že idem kupovat,ale boh vie kedy mi drbne v bedni,tak aby som mala info aku velkost. ja mam iba 158cm a 55kg,myslíž ze m by mi bola velka?

jankasramka
5. říj 2010

@denisocka nemam beco len som nas nim rozmyslala, lebo tu sa to da len kupit v USA ( rovnako ako manduca) ale s dopravou to vyjde cez 4000sk. takze hladam alternativu...no zial asi neexistuje ☹

@ivika18 no to som si nevsimla, asi mas pravdu, lenze kukni sem na tieto beco- na fotkach sa mi zda ze tie starsie deticky su tam podobne....ci sa mi to len zda? co myslis?
http://www.becobabycarrier.com/cat-1/butterfly-2

denisocka
5. říj 2010

@jankasramka ty si v tom mexiku,že ? bo na ebay maju aj niečo ako erga za par šupov ale posielaju to z australie, trebars do EU je zadara pošta a tak,ale ktovie ako tam k vám do kavových plantáží k pamole 😀 😎

denisocka
5. říj 2010

@jankasramka a čo tak ergo? ja som sa zdala beca aj manduci,aj liliputi som posunula dalej a zas mám ergo

sulky
5. říj 2010

@jankasramka , alebo pockaj do Vianoc, a kupis si tu na Slovensku🙂

monr
5. říj 2010

@lalus a malého ešte nosíš? mňa doma všetci odhovárajú od bundy, že malá už na to stará. ja som tiež túžila po suseske.

lalus
5. říj 2010

@monr ja hlavne tú bundu mám už nejaký ten čas 😉 no a malého nosím v patapume (predtým sme šatkovali) - ako dopravný prostriedok to stále využívam. Od jeho 14 mesiacov (vtedy začal chodiť) nepoužívame kočík...takže von na prechádzku, resp. tu blízko do obchodu na pešo. Ak potrebujem ísť do mesta alebo niekam pešo ďalej a chcem to zvládnuť ešte v ten deň 😀 , tak ho nesiem. Aj keď ideme napr. obaja pešo, tak sa často vypýta na ruky a to už fakt nevládzem..na chrbáte ho však zvládam. Nosenie už nie je také intezívne, no ale bundu nosím aj ja sama rada, je dobrá, celú min. zimu som v nej prežila. Je pravda, že nie je najlacnejšia - ja ju však uuuuurčite ešte využijem pri ďalšom bábu, preto som neváhala. Kupovala som ju, keď mal malý 1 rok aj s týmto výhľadom, že bude pre ďalšie. Keby som vedela, ako si ju obľúbim, určite by som si ju kúpila aj skôr. Dovtedy sa mi zmestil zapnúť pod mikinu a pod.

lalus
5. říj 2010

@denisoka no neviem, asi by som na Tvojom mieste zvážila S veľkosť, mne je táto tak akurát, dokonca ešte aj s malou rezervou.

denisocka
5. říj 2010

@lalus už som s pýtala kompetentných,je tzo stale dvojčíslo s/m a l/xl

denisocka
5. říj 2010

@monr ja by som možno zainvestovala do bundy, len či to dakto potom kupi,ked prestanem nosit a ešte - najrv musim začať nosiť 😀 bo v byte na 10 minut je mi bunda naprd

jankasramka
5. říj 2010

@denisocka som sa pomylila- v usa maju beco a ergo, nie manducu...skusim pozret ebay ci to nevyjde lacnejsie....
inak uplne z toho nechapem ze tu take neexistuje ani to nikto nedovaza.....

@sulky to je tiez moznost lenze dovtedy to asi nezvladnem s rukami a chrbtom 😅

inak sranda ze baby vaky tu maju za500sk (rovnake ako maju u nas za2000), aj satky za facku ale nosice ani chyru ani slychu 😖

denisocka
5. říj 2010

@jankasramka tak ja chcem nejaku šatku za facku 😵 a vak aky? na nosič a šatku?či babyvak

monr
5. říj 2010

@denisocka @lalus snažím sa predať kočík a možno predsa kúpim. Predaja by som sa nebála, na nosenideti sa predáva použitá suseska v pohode. 😉
@jankasramka za facku? to aké ceny sú za čatky napr? značkové šatky, či nejaké neznáme?

denisocka
5. říj 2010

@monr po čom chodia použivane?a čo stoji nova

denisocka
5. říj 2010

@monr ámazonske mexikáno

jankasramka
5. říj 2010

@denisocka
@monr http://articulo.mercadolibre.com.mx/MLM-5283951... stoji 586sk

http://listado.mercadolibre.com.mx/cargador-bebe ceny si vynasobte 1,7 a mate cenu v sk

no a europske znacky urcite moc nehladajte...
ale tak akoze vam sa nezda 2000sk za kus latky moc?! alebo mozno je to striebrom presite...
sak nosic ma taku hodnotu lebo je v tom praca, ale akoze za par metrov latky....no neviem,,,,

jankasramka
5. říj 2010

@monr no chapem, keby ludia neboli zatazeni na znacky, na prisite visacky, tak by urcite nevymysleli polus ani aupark...

monr
6. říj 2010

@denisocka nová deluxe u nás cca 199 eur, používaná rok vyšla v prepočte na euro cca 150, a to nemáš veľkú stratu, keď sa to tak zoberie.

@jankasramka jasné, tie obchody by šancu nemali, ale zas keď to napr. zoberiem so šatkami, tak sa oplatí zainvestovať, hlavne ak niekto chce nosiť často. Kvalita nosenia je rozdielna. Či už pri doťahovaní úväzov, alebo poddajnosti látky.
ale čo si dala linky, vyzerajú zaujímavo tie šatky.

denisocka
6. říj 2010

tak mam doma ergo aj novu vložku do nej,ked ospušam krpca,tak pridem zreferovať

denisocka
6. říj 2010

tak,na prvykrát,bez problemu,hned hodil slofika..ešte začnem uvazovať aj o tej budne 😠

a ta deluxe je aka?
@monr

denisocka
6. říj 2010

a foto som zabudla 😅

tamka84
6. říj 2010

Ahojte, rozhodla som sa moje druhé dieťa nosiť v šatke, len som strašne zmätená koľko druhov, značiek, dĺžok je na trhu. Viete mi niektorá poradiť ako začať? už som pozerala rôzne stránky , a eshopy, ale buď som našla len teóriu, prečo je dobré nosiť deti v šatke, ale nikdy žiadne rady ako vybrať správny materiál, dĺžku, poprípade značku. Mám doma aj babyvak, aj manducu, ale Sofinke sa moc nosenie nepáčilo, tak preto by som pri druhom dieťati chcela vyskúšať práve šatku. Asi by som si ju mala zaobstarať ešte kým sa malá nenarodí, takže mi ostávajú 2 mesiace.
Dá sa kúpiť šatka aj v nejakom kamennom obchode, kde by som si ju priamo vyskúšala, aby som vedela akú dĺžku kúpiť, alebo kde sa naučiť základné viazania? viem že mojich otázok je veľa ale naozaj neviem kde začať. Ďakujem pekne za odpovede.

denisocka
6. říj 2010

@monr vidim dobre,klasicka suseskind ale v hnedom? http://www.tragemaus.de/tragemaus-s611h41-Suses...

monr
6. říj 2010

@denisocka super fotečky. Malý je tam zlatunký. a zrejme sa mu riadne páči.
ad suseska, mne to pripadá ako flíska, bo normálna verzia stojí v čechách 4090 čk, u nás 167 eur. a deluxe ešte viac. asi to bude len niečo prechodné, nechce sa mi to dopodrobna študovať.
len škoda, že je taká drahá.

@tamka84 šatky naj píšu hoppediz, storch, a didymos. Asi je to len o preferenciách tej ktorej nosičky. Dĺžka závisí od tvojej konfekčnej veľkosti, prípadne či budeš nosiť len ty, alebo aj niekto iný. Bežne na všetky úväzy je dĺžka 4,7m, niekomu stačí 4,2.
v kamennom obchode by mohli mať akurát v látkovkách alebo látkovýchplienkach v ba. Možno niekto ešte poradí, kde ešte na vyskúšanie.
prípadne nejaká kočka na okolí ak nosí, tak môžeš skúsiť.

denisocka
6. říj 2010

@monr hej,už som nasla že to je nejaka lacna verzia . prave som bola vonku prvy krat v šatkéééé , kdeže sa mi ergo chcelo štelovať aj s vložku 😀

shupolienka
6. říj 2010

ahojte babule, som nestastna ☹ krpca som nosila cca od 3 mesiaca, skoro kazdy den doma, a potom aj vonku na striedacku s kocikom. Cez zimu som len kocikovala. Ale satkovali sme sa doma. Zaciatkom jula som predala dydimos zakar 4,2 a kupila indio s lanom 3,7. Lenze krpec ma uz 21 mesiacov a uz sa skoro vobec nechce nosit, takze Indio skoro nevyuzivame. Nosila som v poslednom case uz len batoh, lenze on je teraz taky zivy, ze chce stale behat. A uvazy na bok mi nikdy nesli 😖 neviem to odhadnut a potom to mam volne, ani uvazy na dotahovanie na bok mi nejdu. Ako to robite co mate taketo vacsie deti? Chcu sa este nosit? alebo ake uvazy pouzivate aby mohli deti "naskocit "a pripadne " vyskocit "ked behaju 😅. Batoh sa mi zda hovadina na von ked stale beha a potom sa chvilu nesie a zase beha a tak dookola ☹. No neviem si predstavit ze uz nevyuzijem to indio poriadne 😖. Alebo zeby som popremyslala o tretom babatku ? 😅 😀 😝

mneme
6. říj 2010

@shupolienka neviem, ci ti poradim. u nas je to podobne - kupila som si kratke indio a viazem batoh na chrbat. ideme von - dostaneme sa kam treba, vypustim sarkana, necham ho unavit sa a potom ho - ak sa velmi nevzpiera - opat uviazem na chrbat. na bok sa mi nechce viazat, pripada mi to nepohodlne

emjee
7. říj 2010

@denisocka krasa

@tamka84 aj v Kike mavaju didymos, ale najlepsie bude skocit do latkovych obchodikov, tam bude vacsi vyber

@shupolienka ja uz v satke nosim vemi malo - len doma, ked je mrzuty, chory, von chodime s mdc

denisocka
7. říj 2010

@shupolienka ja som tiež nosila jak besna,ale asi po 18mes som sekla,už tam nechcel byt ani za uplatok

dudri
7. říj 2010

poradte prosím
Teraz čakam druhe miminko.slubovala som že kupim babysatku, je mi luto ako prve dieta som nestihla kupit babysatku.
Takže ktory mam vyber latku kupit
Hoppediz alebo
Storchenwiege alebo
Didymos
?????????