V čem nosíte svá miminka?

siloe
19. srp 2007

běžně se miminka nosí v klokankách či baby vacích.Je tu nějaká mamča,která nosí starší dítě? samozřejmě v odpovídajících nosítkách.Třeba v šátku,ergu,mei tai.... Ráda bych se podělila o zkušenosti 🙂 My teda ještě nenosíme,ale zrovna čekáme,až se nám ušije mei tai. Malý už celkem obstojně chodí,ale často ho bolí nožičky,či se jen tak vzteká,že většinou zpáteční cestu sám nezajde 😒 Proto chci vyzkoušet na občasné poponášení právě mei tai. Tak zkušenosti sem!!! 🙂 🙂 (samo,že nejenom s meitaiem 😅 )

janette4
24. bře 2011

ahojte.Prečítala som len poslednú stranu,lebo je tu toho popísané dosť,ste pekne zabehnuté.Chcela by som vás poprosiť o radu.Chcela by som si pre malého kúpiť nejaké "nosítko",lebo vyžaduje veľmi veľa mojej pozornosti a keďže je dosť veľký,už ho nevládzem vláčiť na rukách. 😝 Ale neviem sa rozhodnúť,či šatku alebo ergo nosič.aké máte vy skúsenosti?Čo je lepšie?

janette4
24. bře 2011

@lubinka26 ja ešte nič,sama mám v tom guláš 😀 😀 😀 neviem sa rozhodnúť,čo si kúpiť

lubinka26
24. bře 2011

@janette4 😀 😀 😀 tak ja to mam vyriesene, kamoska mi pozicia satku. uz len to zvladnut 😒

zuzanockamt
24. bře 2011

@janette4 nosic mas praktickejsi k lekarovi alebo niekam, kde ho potrebujes rychlo zlozit a nalozit ... ja mam aj satku aj manducu a vyuzivam obidvoje, ale blizsia mi je satka 🙂

zuzanockamt
24. bře 2011

@lubinka26 skus kolisku, ak ti tam bude chciet lezat, nas Jurko polohu lezmo v satke ignoroval, takze som najskor viazala kriz s kapsou vonku, teraz viazem aj kriz s kapsou vnutri, kriz a klokana, ktory vznikne z KSK vnutri, tak, ze sa nerostiahnu pruhy

lubinka26
24. bře 2011

@zuzanockamt a nie je to pre take male babo nebezpecne? myslim tie uvazy, ked ma roztiahnute nozicky. este ta koliska sa mi pozdava, no ved uvidime. trosku sa asi cez vikend potrapim 😅 a dakujem 🙂

zuzanockamt
24. bře 2011

@lubinka26 nie je to nebezpecne, len treba mat dobre uviazanu satku, kolienka vyssie ako zadocek, gulaty chrbatik a dieta musi byt tesne pri tebe ... zalezi, co bude dieta akceptovat ... ako som uz pisala, tak nas Jurko doteraz neznasa, ked musi pri zaspavani lezat, potom, ked uz je v polospanku, uz sa da, ale ja som ho do kolisky dala mozno 2 - 3 krat a dost mne sa zda KSK praktickejsi

emjee
25. bře 2011

@livia333 ano, mam tie boticky, kuklu aj body s dlhym rukavom - je to super 🙂
ten link co si dala, to je uvaz dvojity kriz http://www.hoppediz.de/wissenwertes/trageweisen... kurat to ma na pleciach este upravene

ja som satku prala za 1 roko dokopy asi 5x - po oprani vyzehlila a vzapati zauzlila (sj teraz ju mam uskladnenu zauzlenu)

proti slintaniu (ci uz na satku alebo manducu) existuju popruhy, daju sa aj samovyrobit, ja mam tieto http://www.branakdetem.cz/chranice-popruhu-slin... len vo forme organickej bavlny, nie frote

jonki
25. bře 2011

vcera som konecne presvedcila mm nech skusi manducu...(na satku som ho nakoniec nepresvedcila vobec ☹ ) a skoncilo sa to velkym fiaskom....mna uz E nozkami pekne obopne ale mm je sirsi...tak to pre nu nebolo pohodlne a do par sekund hodila sablu na mm aj na manducu aj podlahu ☹
je to fakt len tym ze ma mm vacsie brucho ako ja? bude to pre nu casom pohodlnejsie? manducu som kupovala hlavne koli nemu tak mi je to teraz dost luto ☹

emjee
25. bře 2011

@jonki mozno ste ju pri vkladani len trosku silnejsie pritlacili, mozno bola prave cerstvo napapana, ... netreba to vzdavat

leishmania
25. bře 2011

@jonki podla mna chlapi su z toho nervozni, a na deti sa to prenesie, detto mm, 2x skusil mei tai, ale 2x sa uz dopredu bal ze maly bude na nom nervozny, a tak aj bolo, ved deticky trosku podrastu a nebude problem podla mna... moj simi ma zatial 5,5 kg tak ho vladzem este nosit, ked bude tazsi bude uz zvyknuty a bude ho moct aj mm

akdarka
25. bře 2011

@livia333 ta ochranna kapsa je nadherna 🙂 kupovana (kde?) alebo tvoj vyrobok?

shira_
25. bře 2011

@akdarka aj ja som na ňu kukala 😕 krásna 🙂

akdarka
25. bře 2011

@shira_ to by sa nam Tomáškov nosilo 😀

zuzanockamt
25. bře 2011

@emjee a ako ju mas zauzlenu? ... tak pekne ako byva aj na e- shopoch na fotkach? ... taky vrkoc? ... to sa ako pletie?

lenadka
25. bře 2011

@janette4 ja som za satku, ergo nosic mame tiez, ten sa mi velmi osvedcil na uspavanie, lebo zo satky zvedavo vykukala a kedze mi plakavala do polnoci hocikedy po kupani som ju nakrmila a fuk do nosica, kym som si umyla riad a upratala kuchynu po vecery ona zaspala 🙂 😵 teraz uz zaspava pekne tak ho uz predavam, no a zo satky pozera, vsetko sleduje, tam sa jej paci 🙂 takze zalezi na co ho chces vyuzivat ci na ukludnenie /nosic/ alebo poznavanie /satka/ 😉 v ktorej sa ked vsetko okuka vyspi tak isto, zas nosic zapnes a ides, satku sa musis naucit viazat a ked niekam ides a viazes satku napr. na parkovisku pred hypermarketom-to asi nepojde-povlacis ju, jedine ju namotat na seba uz doma 😉

emjee
26. bře 2011
zuzanockamt
27. bře 2011

@emjee dakujem, vyskusam, som zvedava, co namotam 😀

denisocka
28. bře 2011

no čo banda,už by mohlo bYt aj taplo?nie? včera manžel hodil vtip " som si teraz všimol,že ty maš až 3 šatky " ,,,,, som sa zasmiala a že - päť mojko, a šiesta na polceste

michaela80
28. bře 2011

@denisocka neskolaboval? 😉 😉 😉 moj si este ciernu nevsimol... 😉 a ani meitai a pri tom ho nosim doma uviazany...

denisocka
28. bře 2011

@michaela80 nevšímavci 😀 .moj netuši čo taka šatka stoji,takže sa len zasmeje a povie -načo ti tolko je? 😅

zuzanockamt
28. bře 2011

@denisocka 😀 ... tak to MM by asi neprezil, ja mam len manducu a jednu satku a ked som minule naznacila, ze este jedna satka by bodla, tak ze vraj naco mi je dalsia handra 😅 😝

mexx
28. bře 2011

Ja som vcera povedala MM, ze by mi bodlo tak cca 60 € na satku. A on na to: "60 €? To co k nej aj decko davaju?" 😅

leishmania
28. bře 2011

mm tiez netusi cenu...tak som len povedala ze 50% zlava a este aj rad bol 😀 podla mna si mysli ze taka satka vyjde ma 20eur 😅 a vsimol si ju asi po tyzdni nosenia, aj to azzked som s nou isla von, vnutri by ju asi doteraz neregistroval

denisocka
28. bře 2011

baby,take veci nehodno preberat s mužmi 😉 . moj vie,že šatka ked sa kupi,tak sa preda, peniaze sa vratia.aj ked nie všetky,ale vždy dost, šatka niesu topanky,čo nosenim stratia na cene velmu hodnotu . 😉

janette4
28. bře 2011

@mexx 😀 😀 😀

zuzanockamt
28. bře 2011

MM sa dozvedel cenu satky, ked som jednu predavala a ked pocul tu cenu, tak sa zasmial, ze ved to ti nikto nekupi, ved to je len kus latky a este v ten vecer, co som dala inzerat, tak satka bola prec 😀

denisocka
28. bře 2011

ja sa prave rozhodujem,či poslat dalej aj moju najoblubenekšiu šatku storcha pruhy,nakolko sa mi v nej nosilo najlepšie a na ceste je dalšia ... no ale vyselektovat musim,nemožem mať 6šatky a kukat na ne,kedže nosim furt len jednu - dve 😅 😀

lenadka
30. bře 2011

@denisocka aku este cakas?

denisocka
30. bře 2011

@lenadka ani sa nepýtaj 😠 ruský girasol