V čem nosíte svá miminka?

siloe
19. srp 2007

běžně se miminka nosí v klokankách či baby vacích.Je tu nějaká mamča,která nosí starší dítě? samozřejmě v odpovídajících nosítkách.Třeba v šátku,ergu,mei tai.... Ráda bych se podělila o zkušenosti 🙂 My teda ještě nenosíme,ale zrovna čekáme,až se nám ušije mei tai. Malý už celkem obstojně chodí,ale často ho bolí nožičky,či se jen tak vzteká,že většinou zpáteční cestu sám nezajde 😒 Proto chci vyzkoušet na občasné poponášení právě mei tai. Tak zkušenosti sem!!! 🙂 🙂 (samo,že nejenom s meitaiem 😅 )

romcatko
21. říj 2008

hezké dopoledne, jdu za vámi trochu pro radu. mám 4 měsíční holčičku. když byla maličká - tak první 1,5 měsíce jsem jí vázala do Vatanai kolíbky. Pak už na to byla těžká, ale na KsK jsem si moc netroufala, tak jsme asi na měsíc přestali. teď se asi tak měsíc snažím vázat KsK, ale nelíbí se jí tam. Pláče, odtahuje se, zaklání hlavičku. snažím se jí nosti jen tak 30minut. zatím. Je hodně nošená na ruce v klubíčku, tak možná, že jí vadí, že nevidí a ten boční pohled jí nastačí. Snažím se s ní chodit po bytě, ale nezabírá to. Ven jsem si netroufla. Řvoucí dítě v kočárku je normální, ale v šátku? 😕 Nevím, zda jsou děti vyloženě "nešátkové"? jaké máte zkušenosti? Poradíte co s tím? Dík.

audreyd
21. říj 2008

no ja by som ho aj dala ostrihať, tiež sa v lete potil 😖 no vždy sa chytí zárubní, keď ideme ku kaderníčke, že sa bojím, že ich vytrhne alebo skolabuje 😅 a doma sa ho bojím strihať, vrtí sa jak červík, sa bojím, že mu z ucha odstrihnem ☹ no neva, tak máme doma dve dievky 😵 inak adeli tiež chodí v chalanských veciach po adamovi a nikto sa zatiaľ nepozastavoval nad tým, že by to bol chalan 😕

duskaf
21. říj 2008

Bambusko- mne švagriná normálne poslala ružové veci po svojej staršej dcére so slovami: - Chúďa , tak ju obliekajú domodrého... 😀 😀

eriqe
21. říj 2008

Romcatko, mozno jej nevyhovuje nosenie na zvislo a chce byt v koliske, skus kolisku v dvojitom krizi, aby ti tak netrpela chrbtica a nosit tak. Niektore deticky proste chcu byt v koliskach dlhsie ine nechcu byt vobec 😉

bambusko
21. říj 2008

duska, moje protinausnicove argumenty su:

1. brutalita
2. dieta je dokonale, preco ho mam poznacit na cely zivot? ja mam usi derave a nausnice nenosim, vadia mi. uz som to nasim x-krat vycitala
3. dievcatam som povedala, ze ked budu mat 10 a viac rokov, mozu sa rozhodnut same, branit im urcite nebudem
4. nausnice sa zvyknu u babetiek zachytavat, napr. aj v satke, moze si pritom aj poranit usko
5. to len u nas je to "povinne". kamosky, co mali nedonosencov, o tom ani neuvazovali, boli rady, ze su dievcatka ok a nie este riskovat infekciu.

kamoska ma znamu, ktora tera zije v irsku a ta ked dala dcerke po narodeni prepichnut usi, vsetci na nu pozerali ako na divnu matku 😕

som sa rozohnila, ja som taky nausnicovy extremista 😀

lenki33
21. říj 2008

ja prepichnute usi nemam vobec a nikdy som s tym nemala problem ani v skole medzi detmi a pod. dokonca som sa aj vydala 😀

romcatko skus ine uvazy, je zvyknuta sa divat, tym ze ju nosite na rukach, preto by si mohla skusit batoh na chrbat aby videla cez tvoje plece. Ale hlavne musis byt sebaista, lebo dieta to vyciti, ze si nepokojna a potom je nepokojne aj ono.

bambusko
21. říj 2008

lenki 😀 sa taky cudak nasiel??? 😀 mojmu sa nausnice pacia, aj mi ich zopar kupil, ale neda sa, ani kvoli nemu 😒

bihan
21. říj 2008

Taaak my uši pichnuté máme a nikdy sa nám náušničky do šatky nezachytávali 😀 😝 Sári má také zavreté kružky - nevadia, nezachytávajú sa a ja som rada, že sme pichli ani nie tak kvôli otázkam o tom, či je to chlapček alebo dievčatko, ale kvôli tomu, že maličké dieťa na bolesť veľmi rýchlo zabudne, kým väčšie si ju bude ešte dlllho pamätať... ale to by bolo do inej témy asi 😀 Sestra napr. neznesie akýkoľvek šperk, ani náramok al. prsteň.

My máme aj šatku ak kočík modrý, Sára nosí väčšinou "chlapčenské" nohavice, lebo ružové nohavice a ružové tričko i už fakt vadia 😅

maurizia
21. říj 2008

Ahojte. ked sa mala narodila, kupili sme nosic Manduca, vyzera naozaj fajn, ale dcerka v nom nechcela byt, lebo nevidela. Kedze sa da Manduca pouzit na nosenie na boku a ja malu staale nosim na rukach (je to taky neposed), pripada mi nosic uplne idealny, totalne odlahcil vahu dietata. Lenze...mala mi stale pisti, ked ju do neho dam. Jedine, co mi napada, ze ju mozu boliet nozicky, lebo ich ma daleko od seba. Prosim poradte, kto mate skusenosti s tymto nosicom, su tie nozicky tak nasiroko v poriadku? dcerka ma vyse 6kg takze novorodenecka vlozka je nepouzitelna..
vopred vrela vdaka.

duskaf
21. říj 2008

maurizia- u nás to bolo rovnaké, ale neskôr sa všetko zmenilo a manduca nahradila našu milovanú šatku a dnes v manduce ani nezamrnčí, miluje tam byť, ja by som na Tvojom mieste vždy po čase trošku vyskúšala a vonku je to najlepšie.

bambusko- ja takisto nenosím žiadne naušnice a môj naj argument bol a je vdýchnutie náušnice, máme známych, ktorým dieťatko zomrelo, vdýchlo, zadusilo sa., ďalší pretrhnuté uško úplne roztrhnuté od dierky dole.Veľa vecí som videla vdýchnutých, bojím sa- profesionálna deformácia.

lenki33
21. říj 2008

a este som vam chcela napisat ze u nas nastal fakt cas na kupu nejakej kratsej batohovej satky. Viete ze my nosime na chrbte asi od 3m, ale aj tak som stale nosila viac bruchu, ale uz tyzden moje dieta nechce byt inde ako na chrbte a mne sa aj akosi lepsie nesie, neviem cim to je, viazem stale rovnako, asi sa mu nejako zmenila konstrukcia 😀 Takze uz sa nosime 90%len na chrbte, najhorsie to je teraz v tej zime ked sa rozhodne ze chce jest 😠 ale do mesta si zatial sama na chrbte netrufam
inak kupila som manzelovi MaM kapsu a je super (nosim ju hlavne ja 😀 ) myslim ze v tuhych zimach ju budem nosit aj pod suse´s a Danuso nebude musiet byt naobliekany, co je pre mna veeelmi prakticke, kedze obliekanie u nas to je boj

audreyd
21. říj 2008

nestrašte s tými naušnicami 😖 ja som mala donedávna plné uši náušníc (v mojom pubertálnom ošiali...), teraz už mám len po jednej 😅 a ak teda dať dieťatku naušničky, tak určite nastreliť ako prepichnúť a potom preťahovať naušničku... vlastná skúsenosť 😖

valka
21. říj 2008

ani my sme nausnicky nedali...ze nech si robi jazvy po tele sama....hoci teda ja mam a aj nosim 🙂

verulka
21. říj 2008

cafte, fuuu, kolko ste popisali 😕
bambu, ja som ju este nemerala, takze netusim kolko ma. Lenki, kratka satka je super ja si neviem vynachvalut viazanie batohu s kr. satkou.
Co sa KsK tyka, ako baby pisali, popruhy dalej od krku 😉 jo a s babatkom je naj ist praveze von, lebo vnutri moze mat stiesneny pocit. v maduce mi krpec najprv asi 3dni plakal, tak som nenutila. Nozicky ho nebolia, len si na to musi zvyknut, potom ju zvycajne miluju..
klokanky- vsak to, ze maminky si myslia, ze robia super vec pre babo 😖 podla mna by sa klido mohli k tomu aj ortopedi vyjadrit a pod...
Moja ajka si dala nausky na 5.narodky 😉 chcela a bol to nas super krasny den. Po10tich rokoch som si dala aj ja( v pubertalnom osiali som si ich nechala zarast, lebo mali vsetci a zamerala sa na prepichovanie inych casti svojho tela 😀 ) inak mne ich dala mamina v 10tich. Podla mna sa neni kam ponahlat. a co sa farieb tyka- tak kedze ajka ma nadherne velke modre oci, vsetko som mala cielene modre...ruzove veci jej kupuje svokra- al aj to len "prijatelne" osdtiene- kedze ja tu farbu neznasam...a moj risko si necava dlhe vlasy, aby mu nesli do oci, tak ma zapletene dva tenke vrkociky, ktore mu lemuju tvar...no a ? moj muz ma vlasy opat skoro po pas a pred 6timi rokmi som si sepalila dlhe vlasy uplne nakratko 😀 to by som uz nespravila, lebo to nevyzeralo uplne naj a hlavne to dorastanie..len to skvelo vyzeralo- tato dlhe, mama ziadne 2male deti a k tomu nas vek 😀

monkula
21. říj 2008

že vám sem vleziem..
bambuško, moja švagrinbá žije v Londýnea tam majú náušnice len tí najchudobnejsší, proste pre Angličanov tzv. "spodina", čiže Indovia, Arabi atĎ. tak preto na ňu divne pozerali...

venonna
21. říj 2008

my sme dali nausnice nastrelit asi v 4 mesiacoch, teraz sme nastrelene vymenili za "srobovacie", take malinke a v poho aj do satky 😉

mimik9911
21. říj 2008

Ahojte nosiace maminky 🙂
tak dnes som bola na stretnuti s poradkynou z nosime.sk, a nakoniec som si kupila Ergo, drzte mi palce, nech sa tam mojej Adel-vymyselnicke bude pacit ... zajtra ideme na to 😉

bambusko
21. říj 2008

mimik, ergo je super 🙂 aku mas farbu? a som zvedava, kedy si zacnes brusit zuby este na satku 😀

venonna
21. říj 2008

bambu, Ty provokaterka! 😀 😀 😀

bambusko
21. říj 2008

venon, co myslis, ze je ockovana? 😀 😀 😀

venonna
21. říj 2008

bambu, cas ukaze, ale mimik, vzhladom na Adelkin vek by ste satku este hooojne vyuzili 😉

konja
22. říj 2008

Ahoj všem, chtěla bych se poradit ohledně nošení malé. Máme baby vak, jsem s ním zatím spokojená, malé se v něm dobře spinká,ale třeba manžel mu nemůže přijít na chuť,nedokáže to na sebe navléknout a nacpat si tam malou. A tak přemýšlím jestli malé nepořídit ještě nějaké jiné nosítko.Moc hezké je ergo,ale drahé ☹ 😝 koukala jsem na www.medley.cz na elastické šátky Medley. Cena 590,- Kč/5m. Nemáte s ním někdo zkušenost?Nebo co si o něm myslíte? Cena je super, ale příjde mě to až podezřele levné ve srovnání s ostatním. Nebo jaké nosítko či šátek by jste doporučili když si nemůžeme dovolit pořídit nosítko za dva tisíce? Máte někdo dobrou zkušenost s levnějšími variantami? Díky moc za radu 🙂

ough
22. říj 2008

konjo, ještli tvůj chlap nechce nosit baby vak, tak nebude nosit ani v šátku. Šátky jsou spíš ženská záležitost. Doporučila bych ti patapum. Taky jsem to teď řešila. I když mě se to teda líbí, když chlapy mají navázaná miminka, ale oni to asi mají jinak 😉

bihan
22. říj 2008

Podľa mňa je babyvak vhodné "záložné" nosítko, lebo vám už zrejme dlho slúžiť nebude (alebo bude, ako mne, keď bude malá sedieť)...do elastickej šatky by som už asi v tomto veku nešla, kočky poradia lepšie, ale skús sa pozrieť po Mei Tai...neviem, či ho niekto používa ako hlavné nosítko, ale ja to lacnejšia alternatíva k ergu a MDC, ale stále jednoduchšie ako viazanie šatky.
Ozaj, už sa u nás predáva Beco?

konja
22. říj 2008

ough: on můj chlap nemá problém s nošením, že by nechtěl nosit, ale ono mu to nejde!Asi jak má širok ramena, tak se do toho nemůže nasoukat, když už to na sebe narve,tak ho to všude táhne. Ikdyž se mu to snažím různě povolit tak mu vak prostě nesedí 😒 Ale díky holky za typy, kouknu na to a snad něco vymyslíme 🙂

konja
22. říj 2008

Tak jsem si našla Mei Tai a moc se mě líbí, ještě jsem našla Alpino,to vypadá taky dost dobře 🙂 Ale je už zase kapku dražší. 😝 No uvidíme, s manžou to ještě proberem 🙂

lenki33
22. říj 2008

konja, blanka je este malicka, ale tak od 5mesiacov ju uz kludne mozes dat do nosica - manduca, ergo ,patapum. Mei tai je podla mna pre este vacsie deti. Patapum je najlacnejsie ale su dve velkosti. Ja mam tiez patapum a hned som kupovala to vacsie, nosim v nom od 5 mesiacov, ale skor na kratsie vzdialenosti, lebo to skratka nie je ono. Uplne naj je satka, ale nie kazdy do nej chce ist.Investicia do MDC alebo Erga sa podla mna oplati, lebo ho budes vyuzivat minimalne rok a pol mozno aj dlhsie a potom ho skratka predas, Medley teda urcite neodporucam. A tu ich elasticku satku si mozes usit z hocijakeho tricka

bambusko
22. říj 2008

konja, na meitai je tvoja blanka este malicka. nerozmyslas o pevnej satke? ta je univerzalnejsia a da sa kupit lacnejsie kvalitna zanosena, napr. cez bazar na nosenideti.cz

eriqe
22. říj 2008

Konja, do tej elastickej satky od medley by som nesla. Je sice lacna ale aj kvalita tomu odpoveda. Ja som ju testovala a teda material ako panska polokosela, latka si pamata ako ju natiahnes, cize sa uz naspat nikdy riadne nestiahne, ked som v nej nosila drobca a to bola vtedy ozaj drobec, tak mi to tak pruzilo, ze som si myslela, ze ju mam az niekde pri kolenach.
Ak nechces investovat, tak site mei tai je asi super, este neviem na sitie sa odhodlavam uz mesiace 😅 aj ked nieje este pre tak male mimi, ja by som ho pouzivala az ked vie babo sediet. Pre take male mimi ako mas, je zatial vhodna len manduca, lebo ma novorodenecku vlozku.
Bihan beco sa da kupit v cechach, neviem ako momentalne u nas Adka nad nim uvazovala, ale neviem ci sa uz dohodla s amikmi

mimik9911
22. říj 2008

bambusko, wenona, neprovokujte so satkou 😀 aj ked nevravim nie 😎
Ergo som si kupila bordove, mala iba jeden kus, tak som brala aky bol, ale asi by som si aj tak vybrala tuto farbu
Ergo je dobre, len ako to vysvetlim malej Adel 😀
som teraz rano chvilu nosila, asi 15 minut a nebola proti, tak dufam ze to tak bude aj pri dlhsom noseni 🙂