V čem nosíte svá miminka?

siloe
19. srp 2007

běžně se miminka nosí v klokankách či baby vacích.Je tu nějaká mamča,která nosí starší dítě? samozřejmě v odpovídajících nosítkách.Třeba v šátku,ergu,mei tai.... Ráda bych se podělila o zkušenosti 🙂 My teda ještě nenosíme,ale zrovna čekáme,až se nám ušije mei tai. Malý už celkem obstojně chodí,ale často ho bolí nožičky,či se jen tak vzteká,že většinou zpáteční cestu sám nezajde 😒 Proto chci vyzkoušet na občasné poponášení právě mei tai. Tak zkušenosti sem!!! 🙂 🙂 (samo,že nejenom s meitaiem 😅 )

lubicanoemi
4. lis 2008

ahoj dievčatá, počujte, mám taký dotaz..možno niektoré z vás čítali Koncept kontinua. čo si myslíte o nonstop nosení detí? skúšali ste to niektorá? lebo ja teda čím viac malého nosím, tým viac sa mi ho nosiť chce. 🙂 ale pri niektorých činnostiach sa fakt potýkam s ťažkosťami 🙂

valka
4. lis 2008

lubicanoemi, my sme nenosili stale...ale vzdy, ked to mala vyzadovala...teda ked nebola spokojna na postielke pri hre...a myslim, ze je to dobry kompromis, pretoze pre mna bolo nonstop nosenie dost narocne na chrbat a nohy...na druhej strane, je fakt,ze cim viac nosis, tym viac chces..🙂 takze nos tak, ako ti to je prijemne a bude to v pohode 😉
kkaattkkaa, je o tom strasne vela nazorov...asi ani jeden spravny...lebo nie su studie...my sme nosili v koliske doma a von sme nosili v krizi...od 1. mesiaca..a mala je super mobilna, nema ziadny problem s chrbatikom...

lenki33
4. lis 2008

katka nosim maleho do 1tyzdna v Ksk vertikalne, v 4,5m zacal liezt, chodenie je u nas len otazkov tyzdnov, ma krasne silne chrbtove svaly. Myslim ze sa u nas polohy ako sa moze a nemoze dieta drzat moc riesia, staci sa pozriet na obrazky nosenia vo svete alebo vidiet uvazy v akych nosili svoje deti nase stare mamy. Sa divim ze to vobec prezili 😀

lubica KK som citala az dost neskoro, maleho som nosila stale ,lebo som musela nikde inde nechcel byt, a ano je to krasny pocit, pri 9kg uz taky krasny nie je, ale uz sa skoro vobec nenosime, len von. Danu si to uz vobec nevyzaduje

lubicanoemi
4. lis 2008

kkaattkkaa, my sme začali kolískou s kapsou, ale mne viac vyhovuje ked je malý o mňa opretý celým predkom, neviem ako sa to volá, ale je to tu: http://www.noseniedeti.sk/ na titulnej stránke, v tom natural šátku. práve som sa kdesi inde pýtala či je to ok s klbmi, ak ich má v poriadku a je často v šatke naširoko, tak čakám na odpoveď. tiež premýšľam o tom, ako meniť úväzy a aké používať, ak ho nosím často - aby nebol stále v jednej polohe.

lenki33 . to je super, ono je to celkom pekne zariadené že ked mimino natoľko oťažie, že sa nedá stále nosiť, prestane si to natoľko vyžadovať. si ma potešila, že to predsa len asi funguje🙂

bambusko
4. lis 2008

v tom clanku v dietati to nie je napisane jednou vetou. hlavnym argumnetom je to, ze latka babyvaku aj satky sa prosposobi telu dietata. ved vecsina babetiek so sirokym balenim sa dava aj do perinky a je to ok. my pouzivame latkovky, ortoped schvalil balenie od narodenia, ze je ok. nosila som do 4 mesiacov v babyvaku, ten nie je taky priliehavy ako satka a potom v ergu a satke. uvezov koliska je viac druhov, tie jednoduche su poddajnesie ako napr. ksk. u deti, ktore maju fyziologicky nalez by som to neriesila, ine je, ak su problemy, tam treba byt urcite opatrnejsi

audreyd
4. lis 2008

lubicanoemi, ja som adama nosila teda dosť a odnieslo si to moje koleno 😖 on by sa totižto neváhal aj teraz nosiť 😨

... a moja šatka nikde... 😠

sonulah
4. lis 2008

lenki, závidim, že se už D nechce tolik nosit.... J už má, hádam, tak 8 a půl kila, ale na to, abych přestala nosit, je brzo brzičko 😅 , tak trénuju kondici, nosit chci co nejdýl a to už bude J těžkotonážník 😀

vikinka27
4. lis 2008

este k vertikalnemu noseniu:
http://www.didymos.cz/noseni/anatomie-kojencu.html
ja som oboch nosila od narodenia v babyvaku, obaja klbiky v poriadku. prvy nasiroko baleny do 3 mesiacov, druhy skoro vobec. toz si vyberte...
tiez si myslim ze zalezi od dietata... a od Vasej intuicie....

rodanino si nosenie vyzaduje, s jeho 9.5 kg to nie je sranda, aspon ze vonku sa niekedy uspokoji v kociku... 😝
doma nosim polovicu casu. chvilu sa pohra, ale potom stale pride nadviazat kontakt 😵
(ponosit a pocuckat)

eriqe
4. lis 2008

ved celkovo od balenia nasiroko sa pomaly upusta. Ja som malu nosila hned ako sme prisli z porodnice. Skusala som kolisky vseho druhu, ale nemali uspech, tak som presla hned na ksk vo vnutri ako lubicanoemi davala link ale s roztiahnutymi pruhmi aby lepsie drzali hlavicku a kedze bola zima, tak bolo Ruty aj pekne teplucko. Nosila som skoro nepretrzite okrem kojenia, lebo to som spociatku v satke nezvladala asi do 3 mesiacov, potom uz pomaly chcela byt aj na zemi a teraz nosim stale aj doma, ale uz len na spanie, alebo ukludnenie. Napr vcera skoro cely den, lebo bola strasne uplakana (zubky)

verulka
4. lis 2008

ja tiez nosim strasne vela, ma cez 8,5kg a nejako mi to problem nerobi..ale mna je riadny kus tak mozno aj preto 😀 nosim od 6t, najprv babyvak a potomchvilku manduca a teraz satka...mam schvalene od ortopeda aj pediatricky- teda nie zeby ma to zaujimalo 😅 nosenie sopm si nevybrala- vybral si ho Ron 😉
Valka, aj ja nosim, ked si to Ron vyzaduje, cize stale 😀 teda okrem toho, ked su deti doma a venuju sa mu..to si na nosenie a mamu ani nespomenie 😀 tie chvilky milujem 😅 😝 😀

valka
4. lis 2008

verul, ja som mala asi stastie..lebo lucka vela spavala...este ako 3 mesacna spala aj 16 hodin za den, tak to som ju kludne mohla po uspati dat na postel...😅

mouse
4. lis 2008

http://www.mobywrap.com/t-instructions-NewBorn.... toto je uvaz, ktory sme pouzovali od prveho tyzdna. Je to KsK, ale nozky nie su nasiroko, babo je tam len vlozene.

verulka
4. lis 2008

valka, no take dieta som nikdy nemala 😅 mne nie je sudene kludne a nebodaj spave ditko...ja ich z lasky volam, ze satani, lebo to oni su- megazivi, megakreativni...ale aspon sa nenudim 😀 Ronko bol ako anjel, ale len do statnic( 19dni 😝 ) potom uz vystrcil rozky 😀

mimik9911
4. lis 2008

cafte baby, idem sa pochvalit 🙂
boli sme dnes na vylete v NR na Zobore, Adel som mala v ergu na chrbte a cestou dole mi tam zaspala 😵 sice prvych 10 min. mrncala ale potom odrazu zaspala, taka som rada 🙂 spala tam asi 20 min. a ked sa zobudila, uz v ergu nechcela byt, ale to sme boli uz pri aute

valka
4. lis 2008

verul, co si statnicovala?

verulka
4. lis 2008

mimik, skvele 😉 neboj, adeli sa nauci 😉
valka, mne vysiel TP fakt tesne pred statkami( mala som rodit 4.5. a stastky 12.5.) nastastie saRon narodil skor o 12dni..takze uz v porodke som drtila..normlane som koncila ekonomicku univerzitu 😉

verulka
4. lis 2008

jo a prave som sa dozvedela, ze na bud.pondelok opusta moja bunda staty, takze max do konca bud.tyzdna je tu 😵

weroni
4. lis 2008

baby ak si pamatate ja som tu furt stresovala s tymi klbikmi a babyvakom zo zaciatku, teraz - tento alebo buduci tyzden by sme mali ist na tu kontrolu s klbikmi ktore su vraj ok tak sa tiez skusim popytat nech prispejem do toho gulasu nazorov 😅 😀
No ale pri par hodinach v koliske denne a klbikom ok, plus striedanim inych poloh si myslim ze je to ok a podla mna pri problemovych klbikoch nie je zly napad aj supnut babo do tej perinky a v perinke do vaku alebo satky 🙂

baby s tym nosenim mate uplnu pravdu - cim viac nosis tym viac chces, je to hrozna namotavka vazne jak droga ako valka napisala 🙂

Ja som zacala Ester nosit v babyvaku len preto ze som ju nevladala mat uz na rukach, ona to vobec nevyzadovala, bola od narodenia uplne kludna ale ja som to proste potrebovala. 😀 Fakt, ja som ju od narodenia potrebovala nosit, mojkat, vonat, hladkat, proste nevedela som sa jej nabazit a tak je to stale. Babyvak som nasla na nete este pocas tehotenstva, o satkach som ani len netusila ale babyvak som vedela ze proste bude sucastou nasej vybavicky 🙂 No a Esterke sa v nom neskutocne pacilo, vzdy mi v nom hned zahajkala. Mohla som ju tam nadojcit v pohode no vytesovala som sa jak besna z toho 😀
Potom ste ma tu namotali na satky ktore som vdaka vam objavila 🙂 A tu by som uz nevymenila za nic, hoci naozaj z Esterkinho pohladu nie je taka nevyhnutna, ona je uplne spokojna aj v kociku no jednoducho ja som taky egoista v tomto ze proste je mi to prijemne, milujem to tak to robim - samozrejme keby sa Esterke v stake nepacilo asi by to bolo ine ale kedze aj ona je v nej spokojna tak nie je co riesit 🙂
Inac urcite som zacala s nosenim preto ze ja sa proste na vsetko ohladom deti pozeram ich ocami, neviem to vysvetlit, vsimla som si ze to nie je kazdej mamicke prirodzene, (ale ja sa nemozem porovnavat s beznymi mamickami kedze som uplne mimo uletena v niektorych veciach 😝 😀 ) no proste ja este ked bola uplne babo a chodili sme sa kocikovat tak ked bdela a cumakovala na mna hore som tak rozmyslala nad tym ze chuda, to ma ale "brutalny vyhlad" - obloha, oblaky, sem-tam stromy a ta vyskierajuca sa mama furt 😀 Preto som ju aj na prechadzke bravala z kocika casto von aby sa "poobzerala" hoci este ani poriadne do dialky nevidela a tak ale ja si proste myslim ze je dieta strasne ochudobnene pobytom v kociku (do veku kym nesedi - to uz samozrejem vidi vsetko 🙂
No podla mna je chyba sa nazdavat ze takemu malemu dietatu je to jedno, lebo ja som to aj na malej videla ze ona velmi skoro zacala vsetko vnimat a tak a podla mna uuuplne jedno je to dietatku mozno tak do dvoch - troch tyzdnov, potom uz urcite vnima, hoci pomenej ale iste aspon troska. No a nehovoriac o tom citeni mamicky 🙂 To je potrebne uuplne od sameho zaciatku 🙂
A to iste aj s postielkou. No ja si nedokazem predstavit ze by som sa mala donekonecna pozerat na ten kolotoc co je iste urcitu chvilu nesmierne zaujimavy ale furt ho sledovat ked uz do detailu poznam vsetky bodky na mackovom obleceni? To iste hrazdicka, vsetky hracky proste - mne to pride ze nechavam dcerku nudit sa ak by som ju supla pod hrazdu a nechala ju tam dlhsie ako 15 - 20 minut.
Proste, aby som to zhrnula, my sme s nosenim neboli nuteni zacat ale jednoducho ja malu potrebujem mat pri sebe, som na nej uplne zavisla a viem ze velmi rychlo prejde obdobie kedy sa bude tak pokojne tulit, ani sa nenazdame a bude behat kade-tade to ju uz ziadna satka zaujimat nebude ked sa bude vediet vsade dostat po vlastnych 🙂 Tak preco by som si toto krasne obdobie mala skracovat tym ze ju necham niekde vylihovat ked ju mozem mat pri sebe? 😀

bambusko
5. lis 2008

weroni, ty si mala riadny abstak 😀
my sme tiez neboli nuteni nosit sa, to moj egoisticky pristup tak poriesil, kedze som si uz toho odkocikovala az-az. no popritom som zistila ake je to pohodlne v obchode, v buse, v skolke, maly je spokojny, obe dievcata tiez, lebo ma mozu drzat za ruky 🙂

weroni
5. lis 2008

bambu jeej nie som tu jedina nocna sova 😀
veru mala som abstak 😀
no inac pri viacerych detoch je podla mna nosenie teda fakt superne ako vas tu tak citam 🙂 sesterka teraz bude mat druhe v juni (teraz v juni to som sqele napisala 😀 ) a boji sa aby mala neziarlila takze ide poriesit satku 🙂

lucinecka
5. lis 2008

Ahoj holky, měla bych dotaz na ty z vás co mají Ergo. Váháme totiž jakou barvu vybrat, líbí se nám černá, ale mám strach aby v tom malýmu nebylo v létě příliš vedro, když se do něj bude opírat sluníčko. Taky nevím jak je to se stálostí barvy, aby se ta černá neseprala jako třeba vínová. Druhou variantu máme béžovou, která se mi líbí méně, ale zase si říkám že skrz to slunko by to byla lepší volba, ovšem mám obavy aby nebylo pořád špinavý. Napište mi prosím vaše zkušenosti. Děkuju 🙂

venonna
5. lis 2008

luci, audreyd mala pozicanu ciernu manducu a nebola spokojna prave kvoli tomu, ze malej v tom bolo teplo. Teraz ma prirodnu a je myslim spokojna, ja mam petrolejovu a tiez OK. Nviem, ako ergo, ale manduca sa da v poho oprat, nschne moc dlho... 😉

weroni
5. lis 2008

baby kuk nas batoh v albume 😀

certica
5. lis 2008

lucinecka, cierne ergo urcite nie! vraj sa na to strasne vsetko chyta. cierna manduca je vraj ok z tohoto hladiska.
weroni, pefisni ste 😎 . pocuvaj, ale ty sa nam nejak pomaly stracas, ci sa mi to len zda?

weroni
5. lis 2008

certi ani nehovor 😒 ja som sa tak vytesovala po porode ze som konecne nabrala nejake zenske tvary a vsetko to islo do.... 😠 uz su mi zase predtehu gate volne ale uz to neriesim lebo by som si to mohla ist rovno hodit z toho 🙄 snad po nejakom tretom dietati mi uz daco ostane 😅

audreyd
5. lis 2008

ahojte 😵
čierna manduca sa sviní strašne 😠 je na nej vidno každý chlp a prach 😖 a brutálne teplo v lete 😝
najviac sa mi páči červená, no tú vtedy, keĎ sme my potrebovali, akurát na sklade nemali ☹
béžová je krásna 😵 nechytajú sa na ňu všelijaké smeti (aspoň to tak nevidno) a keď sa ochytá, aspoň vieš, že ju máš oprať 😵 schne v poho 😉
petolejovú má venonna, tá už sem hodila hodnotenie 🙂

lucinecka
5. lis 2008

Holky to jste mě moc nepotěšily, mně se ta černá fakt líbila nejvíc ☹ No ještě to teda zvážím. Díky 🙂

audreyd
5. lis 2008

weroni, dobrý batoh! 🙂 akú dlhú máš šatku? inak darujem pár kíl, ešte aj priplatím 😀

weroni
5. lis 2008

audrey ja mam 4,7 m a dost blbo sa ten batoh s nou viaze no ale lepsie ako nic 😀 aj teraz mi mala zaspala na chrbte tak som ju zlozila a chytro nejake firemne veci vybavila na nete no a samoska dobehla aj sem ale idem rychlo uvarit nech mozeme ist hned ako sa zobudi von 🙂
tie kila beriem!!! aspon 5-6