V čem nosíte svá miminka?

siloe
19. srp 2007

běžně se miminka nosí v klokankách či baby vacích.Je tu nějaká mamča,která nosí starší dítě? samozřejmě v odpovídajících nosítkách.Třeba v šátku,ergu,mei tai.... Ráda bych se podělila o zkušenosti 🙂 My teda ještě nenosíme,ale zrovna čekáme,až se nám ušije mei tai. Malý už celkem obstojně chodí,ale často ho bolí nožičky,či se jen tak vzteká,že většinou zpáteční cestu sám nezajde 😒 Proto chci vyzkoušet na občasné poponášení právě mei tai. Tak zkušenosti sem!!! 🙂 🙂 (samo,že nejenom s meitaiem 😅 )

venonna
17. pro 2008

teres, skus malej pretiahnut cez hlavicku jeden pruh latky (jeden z popruhov) 😉

verulka
18. pro 2008

babulky, ja uz 2. den cisto manducujem, satka ma pauzu..normlane je nadseny na chrbte aj vpredu 😵

duskaf
18. pro 2008

Ahojte kočky. Verulka, presne tak sme aj my v jednom okamihu prešli na manducu a šatka má v podstate pernamentnú pauzu, ale mám k nej normálne citový vzťah, občas ju oprášime a ešte sa k nej hodlám na jar vrátiť.
Všetkých Vás pozdravujem aj s našou čerstvo ročnou princeznou.

verulka
18. pro 2008

duska, vsetko naj k rociku 😵 inak krasne meno ma dcerka 😀 vsak ja sa nebranim, ked pride cas na satku bude satka

duskaf
18. pro 2008

Veru krásne, krásne, Ďakujemééé.

bambusko
18. pro 2008

duska, malej vsetko naj 🙂 torta bola? daj tip aka, nas to caka zanedlho 😅

my striedame ergo aj satku, satku vecsinou na chrbat, ale mam ju ovela radsej. v ergu po dlhsom case ma rezu tie dotahovacie popruhy ☹

verulka
18. pro 2008

bambu, aj ja mam satky radsej 😵 to je proste laska 😀

sonulah
18. pro 2008

my máme manducu už asi 3 měsíce a já nosim pořád tak 80% času v šátku, zbytek v mdc (teda rozdělila jsem nosicí čas, ne celej svůj - uf - myslim, že nosim tak 2 hodiny denně, někdy i mnohem víc, jindy skoro ne)

a teď mam teda zálusk na jeden kratší šátek, páč doma vážu hodně na záda a "bihanin úvaz" 😀 , a při obojim mi můj víc jak čtyřmetrový leošek strašně blembá.... 😝

aaach, jak já byla naivní, když jsem si myslela, že koupí pětimetrového šanami končí moje investice do nošení 😀 😀 😀
(mmch, už jsem ho prodala na mimibazaru - se slzou v oku jsem ho poslala dál.... 😢 )

jo a ještě jsem chtěla k tomu nosič vs. šátek - mě vyhovuje teď v zimě víc šátek kvůli oblíkání (na podzim jsem ještě nosila ven víc v manduce) - přece jen do mdc musim dávat ještě např. mikinu, do šátku vystačim s body s dlouhym rukávem a slonicí (a pak ty nožky, to je ale stejný)

duskaf
18. pro 2008

Bambusko ďakujeme, robila som citrónovo karamelovú, korpus môžeš urobiť všelijaký, ale tá plnka, to je naša obľúbená, jednoduchá- dve hodiny varíš Salco v hrnci s vodou a potom keď vychladne len sa rozmieša s jedným veľkým maslom a natrie sa dovnútra a na celú tortu zvonku, medzi pláty som dala rozmrazené maliny. To je tá tortička v albume so srdiečkom marcipánovým. Naša malá také aj tak ešte nepapá, ani piškóty nechce, tak sme si na jej zdravie aspoň mi poriadne dali a tá druhá torta je piškótovo jablková.

sonulah
18. pro 2008

jo, verulko, jsem se tě chtěla zeptat - lituješ někdy, že si nenosila i ostatní děti? myslim, ne že to nějak dramaticky prožíváš, ale jestli si třeba občas řekneš "no, mít šátek už před 10 lety, tak bych si to nošení užila ráda i s ostatníma dětma"?

hihi a nebo je to spíš: "uf, ještě že ostatní děti nebojkotovali kočár!" 😀

bambusko
18. pro 2008

duska, 2 torty, vy sa mate 😀 tu karamelovu robim aj ja 😉 pri nasich alergiach to bola jedina mozna varianta. ja vymyslam nieco, aby mohol jest aj marek 🙂 asi piskotovo-smotanovo-ovocna bude

sonulah, ja teda dost lutujem, ze som satku nemala pred 6 rokmi ☹ ema ta nebola typ na nosenie, ale pri 2 malych detoch by mi satka veeelmi pomohla. som tu uz pisala, ze som sa terigala s dvojkociarom pre starsieho a mladsieho surodenca, takze som dennodenne tlacila cca 45kg 😕 od 3 do 9 mesiacov som alicu nosila v klokanke, ale nikomu nepovedz 🤐 😀 no vzdy len tvarou k sebe, inak mi to uz instinktivne pripadalo take neprirodzene "na parasutistu"

terrestriss
18. pro 2008

ahoj, tak už je malá zase v jednoduché kolíbce - sice to ještě nemám úplně vymakaný ale je jí tam dobře 🙂 díky
šly byste i s tímhle úvazem ven do zimy? jestli to jako není takové volnější... ale asi ne, za chvíli to stejně vyzkouším až půjdu do obchodu pro máslo na rohlíčky 🙂)

já mám v plánu taky koupit co nejdřív asi manducu, sonulah říkáš že není kam spěchat? že zatím radši volíš šátek?
jinak jsem si teda všimla že tadyx každá máte více šátků a nosítek atd... mám to chápat tak že to není že koupím šátek a mám ho do konce života a na všechny děti? 😅 a v čem jsou vlastně lepší ty pevné šátky...? 😕

duskaf
18. pro 2008

Bambusko, tú druhú doniesli naši, v sobotu druhá strana rodiny, tak ďalšia oslava.

bambusko
18. pro 2008

terres, spravne si to pochopila 😀 elasticka satka vraj na vecsie dieta nie je pohodlna, asi sa zarezava. a ked zacnes nosit na chrbate, budes potrebovat kratsiu satku 😅

lenki33
18. pro 2008

terres podla mna sa teoreticky da vydrzat s jednou pevnou satkou od narodenia do cca 3 rokov, ale ked je tooolko peknych satiek 😀
a este ma napadlo ked mas malu v satke v Ksk a nevie si dat hlavku na bok, tak nech si ju len do teba zabori, myslim tvarou do teba(aspon Danu to tak robil) a len jej tie popruhy vytiahni na krk aspon, bude ju to istit z boku aj zo zadu trochu.

inak ja som tiez satkova a Danu asi tiez, resp on nema na vyber 😅 , nositko vyuzivam fakt minimalne, len do obchodu a podobne, ale aj tam malo

a este vam sem hodim jedno prekvapujuce zistenie 😕 😀
moja top satka je indio s lanom, je fakt najuzasnejsia, nepovoluje a krasne nesie, necitim vobec zataz, bavlnene indio sa na nu nechyta aj ked este nie je zanosene, takze su jednozancne lepsie primesove

terrestriss
18. pro 2008

holky jak jsem to mohla bez jednoduché kolíbky vůbec vydržet, jak jsem mohla žít!?! 😀 😵
je to skvělý, nebolí mně záda, a malá je v ní tak spokojená 🙂 díky
lenki: mně přijde divné že by byla obličejem zabořená do mně 😅 ale asi to tak funguje, mno...

sonulah
18. pro 2008

bambu, no, hlavně že si po klokance prozřela a zmoudřela, ne? 😉 😀

terres, já mam i kamarádky, co odnosily dítě v jednom šanami!..... ale asi nenosily denně 😉 takže to určitě jde...

my máme manducu tak od 3 měsíců, dorost do ní tak ve 4..... do tý doby neměl tak daleko od sebe kolínka a dřel ho ten spodek do lejtek....
ale i jinak je těžkej, takže bych s elastickym šátkem dlouho nevydržela 😉
u těch elastickej jsem myslela, že jde hlavně o to, že se pod těžkym dítětem prověsí, že neni ten úvaz pevnej....

a moje oblíbená kolíbka (dodnes mě mrzí, že jsem jí neobjevila dřív....):
http://www.vbavlnce.cz/index.php?kat=1&cln=6&gs...

bambusko
18. pro 2008

sonu, ale vtedy som este nemala doma internet a asi nebol ani kon 😀 kdeze satka ☹

lenki, takze nie je indio ako indio? 😒

lenki33
18. pro 2008

nie bambu, nie je!!!
a coooo, mas chrobacika v hlavke??? 😀

bambusko
18. pro 2008

lenki, ani nahodou. pravdu povediac, som rada, ze som nekupovala to indio nove, lebo by ma svihlo. takto ho predam za to, co som kupila. a mam objednanu annu 3,6m 🙂

valka
18. pro 2008

pripajam sa k lenki...ja mam tiez lanove a je uuuuuuplne supeeeeer 😉

bambusko
18. pro 2008

odbornicky a co hovorite na tie didymos zakary? strasne sa mi pacia margaretky, ale pevne to asi nebude a skor sa kvalitou blizi k indiu 😕

lenki33
18. pro 2008

zakary ako ktore, napr nino je podla mna super pohodlne, ale vlny uz tak nie, treba si ich skratka pozornejsie viazat. Ale margaretky su podobne ako nino. Su ine ako indio 😉

sonulah
18. pro 2008

holky, poraďte, mam možnost koupit celkem levně indio (bez lnu 🙄 😀 ), 3,2m - bude mi to stačit na batoh?
mam 172 cm a něco přes 60 kg, ale ráda bych, aby mi bylo i třeba v 68 kilech..... 🙂

lenki33
18. pro 2008

sonu, urcite ti bude stacit, ja mam podobne miery a je mi dost dlhe a tiez ho mam bez lanu 😖 😀

lenki33
18. pro 2008

audrey kapsa aj kukla super 😵
a aki ste vsetci cerveny ako ferariiiii 🙂

sonulah
18. pro 2008

lenki, dík!

lubicanoemi
18. pro 2008

jej sonul, presne moje miery 🙂
juuj, malý je práve prvýkrát v batohu na chrbte, desať minút kukal že čo to akože a teraz je tuhý🙂)) len sa akosi bojím úplne vystrieť, sa mi zdá že je buď príliš priťapnutý na chrbte, alebo sa bude plantať:-P

verulka
18. pro 2008

sonu, no nejako nelutujem..ajka su vlacili na rukach, ale kedze sme vtedy byvali u nasich s mojimi rodicmi, babkou a 3surodencami, tak tych ruk bolo dost 😀 pririskovi by som ju isto vyuzila 😀 no a Radko bol prve 3 mesiace v podstate noseny- on totiz pekne spal v noci a cez den bol non stop na prsku...kolkokrat som ho priviazala obycajnou plachtou- nieco ako koliska a ja som varila aon sa kojil..ale ten uvaz radsej nekomentujem 😀 skoda, ze nemam foto...ale takto to zhrniem- rada by som ich nosila, dost by to pomohlo, ale nejako to neriesim...deti mam spokojne aj tak..okrem toho, oni boli v kociku len do roka, potom uz len pesi a na chrbte ako opicky 😉