V čem nosíte svá miminka?

siloe
19. srp 2007

běžně se miminka nosí v klokankách či baby vacích.Je tu nějaká mamča,která nosí starší dítě? samozřejmě v odpovídajících nosítkách.Třeba v šátku,ergu,mei tai.... Ráda bych se podělila o zkušenosti 🙂 My teda ještě nenosíme,ale zrovna čekáme,až se nám ušije mei tai. Malý už celkem obstojně chodí,ale často ho bolí nožičky,či se jen tak vzteká,že většinou zpáteční cestu sám nezajde 😒 Proto chci vyzkoušet na občasné poponášení právě mei tai. Tak zkušenosti sem!!! 🙂 🙂 (samo,že nejenom s meitaiem 😅 )

sueanek
21. led 2009

eriqe: Co ti nevyhovuje na Vatanai?

martina46
21. led 2009

sueanek, ako by sa dali v porodnici praktizovat latkovky? asi by si posielala na pranie domov....?
ja by som na toto asi odvahu nemala, ale na satku sa chystaaaaaaaaaaam! 🙂

bambusko
21. led 2009

sueanek, tiez som kupala bez johnson sajrajtov a brali to v pohode, ale latkovat sme zacali az doma. neviem si predstavit, zeby som manzelovi dala na starost este aj pranie plienok, ked som s tym sama zacinala. a zatahovat do toho babky, to uz vobec.

martina46
21. led 2009

k vatanai:
nemala som ju sice, ale podla skusenosti inych je velmi tenka a pri tazsom dietati reze do ramien. ja ako sa poznam - mam extremne citlive ramena a chrbat - by som v nej nemohla nosit ani novorodenca...

sueanek
21. led 2009

martina46: Ze je Vatanai tenky, to potvrzuju, na leto super! Ale nevim, co je mensi zlo: zda tlustosatek (Sanami) nebo tenkosatek (Vatanai)...

Mimochodem - jak dlouhy (v mem pripade spis kratky 🙂 satek je potreba na batoh?

weroni
21. led 2009

mamicky nosicky chcem sa vam vsetkym podakovat ze ked som sem pred vysepolrokom nahodne zabludila ze ste ma tak ochotne prijali a poradili mi s tou satkou, ved som bola tak otravna, furt sa vypytovala - taku ci onaku? a to nehovorim o tom ako som bola najprv zufala z toho ze som mala uz na ceste babyvak ked som vas tu nasla no nakoniec ste ma namotali aj na tu satku a ja som vam za to nesmierne vdacna 😵
ja som tak stastna ze mozem svoju dcerku nosit takto pri srdci, aj teraz mi tu hajinka, pod prsickom, proste satka mi neskutocne pomaha vychutnavat si kazducky okamzik a ja som strasne stastna lebo ten cas hrozne leti.
Takze vam vsetkym este raz velikanske DAKUJEM 😵

vikinka27
21. led 2009

sue, ja mam 168 cm, nejakych 55 kg a mam 3.2 Dydimosa. je mi tak-tak-tak, mohol by byt o 20 cm dlhsi, ale batoh uviazem. (problem je, ked sa neseknem do stredu a nevycentrujem to dobre, to mam uzol kdesi pod prisiami ;) )

sueanek
21. led 2009

weroni: To se cte krasne, to co pises 🙂 Jaky satek to u tebe nakonec vyhral?

sueanek
21. led 2009

vikinka27: Dik za info. Parametry mame skoro stejne, tak vim, po cem mam koukat. Mimochodem - na jake uvazy se pouzivaji satky delky 2.7? Nebo ty jsou pro trpaslicky? 🙂

martina46
21. led 2009

ja som mala asi tu vikinkinu katju 3,2 (rel 3,5 asi) 🙂 a mala som este rezervu aj na uviazanie na bundu, v pohode. mam 172, 58kg (zial) ale vec sa ma asi tak, ze viazem hodne vysoko a poriadne utahujem a vtedy je aj mensia spotreba satky.

bambusko
21. led 2009

sueanek, mala som vatanai pozicanu od kamosky. bolo to v lete, tak som sa potesila, ze aka super tenka satka. ale po par dnoch som ju vratila, ked som uviazala, povolovalo to, netlacilo, to mal maly len okolo 7kg

sueanek
21. led 2009

bambusko: Aha. A tvuj favorit? (Indi, tipuji spravne? 😉)

bambusko
21. led 2009

nie 😀 z toho co som mala - storchenwiege pruhy 🙂 indio az za nimi, ale mam cisto bavlnene, s primesou nemam odskusane, co si tu baby chvalia. a este ma lakalo leo, vraj to je naj, ale zatial odolavam.

sueanek
21. led 2009

bambusko: Aha? Videla jsem ted inzerat na docela levne Leo a nereagovala jsem, ze si pockam na Indio, kdyz ho vsichni tak chvali...

eriqe
21. led 2009

no mne sa nepacilo na vatanai, ze je velmi tenky a prevesuje sa. Takze som nevedela riadne uviazat kolisky a trufala som si s nim len na kapsy s krizom a aj tie boli uplne ine potom na indiu. Z vatanai som presla na hopp a to bol teda iny rozdiel, zrazu sa mi podarilo uviazat uvazy o ktorych som si myslela, ze nikdy v zivote 🙂

Vali ja si myslim, ze pri indiach uz nie je taky extra velky rozdiel. Mne sa dobre viazalo aj s lanovym aj s tymto konopnym. Lanove je take trochu viac krcive, aspon to moje bolo, tak som si musela dat trochu problem so skladanim na pleciach pri batohu. Konopne je asi pre lajdakov ako som ja, ze len nahrniem ako pride 😅

lenki33
21. led 2009

takze lanove vs. celobavlnene indio, jednoznacne vitazi lanove, prave dnes som viazala batoh s lanovym a je to o 70% lepsie. V lete urcite este nejake kratke kupim a urcite s primesou, laka ma aj konope, ale farba ma moc nebere a farbit sa bojim. Ale na leto chcem urcite nejake svetle, na leto musi byt zaujimave to hodvabne, lenze tiez byva len prirodne. Inak na leto sa mi velmi pacili aj tie rybky, fakt uzasne 😵 😵 😵 bledomodre ako more...
Len dufam ze v limitke budu 3kove velkosti

sue ja mam 3ku indio uviazem bez problemov batoh aj manzel!! z tych 2kovych satiek sa da viazat batoh ale nie s india ale napr z vln, ho uviazes. Proste to indio je hrubsie take ho akoby potrebujes viac. Ale na batoh urcite radsej 3ku 😉

a uz ani neviem co som chcela napisat asi len to ze indioooo je proste najlepsie 😀

bambusko
21. led 2009

lenki, si ma dostala, ze o 70% lepsie 😕 😕 😕 som ohodnotila viazanie s bavlnenym indiom na 100% a storchom 90% 😀 tak to si ani neviem predstavit. kedy uz bude dajake to stretnutie nosicov???

lenki33
21. led 2009

bambu ale dlho som rozmyslala ake % tam dat 😀
no myslim ze stretko nebude kym sa my tu nedohodneme 😉
takze my mozeme skoro hocikedy

sueanek
21. led 2009

Nejaka sance, ze byste vzaly svuj satkovy arzenal a udelaly si vylet do CR? 😉

bambusko
21. led 2009

sue, ked nas ubytujes... 😅 v liberci su vraj kopce ako v san franciscu 😀

sueanek
21. led 2009

bambusko: Kopce tu sice mame (a bude tu i nejake pochybne mistrovstvi v lyzovani 🙂), ale tim ta podobnost se SF konci 🙂 Taky mame tramvaje, jestli si to pamatuju dobre a maji je v SF tez...

bambusko
21. led 2009

no mne to drahy tak opisal, lebo vo filmoch jazdia autami v sf po takych kopcovitych asfaltkach, vraj mu to take pripominalo.

sonulah
21. led 2009

já nevim, jestli je to jen optickej klam, ale jak píšete o těch tloušťkách - můj kiwi šanami byl rozhodně tenčí než leoš (navíc barva mnohem světlejší - myslim, že na léto by byl asi vhodnější....)
teda vlastně optickej klam asi nee, páč leoš je kratší a těžší 😉

valka
21. led 2009

ja som moc za to stretko, uz sa neviem dockat...a cim skor dohodneme termin, tym lepsie 🙂

eriqe, lenki, dik...ja to potrebujem na batoh...takze ak lenki tvrdi, ze lan je lepsi ako bavlna a eriqe tvdi, ze konope je lepsie ako lan, vychadza mi z toho lan 😅 uz len najst pekny vzor...

dnes ma v meste zastavila jedna mamicka s kocikom a drobcom, co chodil (tj,. dve deturence), ze ako to mam uviazane a odkedy sa da takto nosit...a tak sa potesila,ze od narodenia,...tak dufam,ze bude dalsia nosicka 😵

eriqe
21. led 2009

Joj baby, nechcete niekto modre vlny v 2ke dlzke dam ich aj s kruzkami. Mne treba teraz kratku batohovu satku a to vlnky velmi nie su. Aj teraz mi tak Ruty spi a ako nahle zaspi tak je v nich desne tazka 😒 ale kym ich nepredam nemozem kupit indio 😅

lenki33
21. led 2009

eriqe a ked pekne poskladas na ramenach?? ja viem ze ty si v tom taky isty lajdak ako ja, ale zase vlnky su pekne 🙂

eriqe
21. led 2009

hej vlnky su krasne, ale teda ja na skladanie nemam nervy a teda nie len ja, ale ani Rut 🙂

lenki33
21. led 2009

pri tom stretku je asi skor problem miesto ako datum 😅
bambu si ochotna prist aj na zapad??

eriqe
21. led 2009

my sme v strede a prideme hocikam ale preferujeme nejake hory, nech sa da ist aj vonku

valka
21. led 2009

co tak nejaky sever? hovorilo sa o zazrivej / terchovej, nie?