V čem nosíte svá miminka?

siloe
19. srp 2007

běžně se miminka nosí v klokankách či baby vacích.Je tu nějaká mamča,která nosí starší dítě? samozřejmě v odpovídajících nosítkách.Třeba v šátku,ergu,mei tai.... Ráda bych se podělila o zkušenosti 🙂 My teda ještě nenosíme,ale zrovna čekáme,až se nám ušije mei tai. Malý už celkem obstojně chodí,ale často ho bolí nožičky,či se jen tak vzteká,že většinou zpáteční cestu sám nezajde 😒 Proto chci vyzkoušet na občasné poponášení právě mei tai. Tak zkušenosti sem!!! 🙂 🙂 (samo,že nejenom s meitaiem 😅 )

kili
19. únor 2009

marti, to je teda blbosť, však ten pruh látky tam je na nič, len na okrasu, žiaden účel to nemá. to rovno môžu viazať tibeťana z nejakou tenkou šatkou 😕

sonulah
20. únor 2009

holky, to je hezkej článek (ale starej jak metuzalém, možná to znáte) 😉

http://www.baby-cafe.cz/modules.php?name=News&f...

petusaaa
20. únor 2009

sonulah, ta 11 je najlepsia 😀

bambusko
20. únor 2009

sonu, mala holka nema prsa 😝 lenki, aj ja som dh-tarbava 😎

hej, mam ponco mamabutterfly, mala som aj parkrat vzadu, ale len v satke. mne ergo na chrbat vobec nesedi. kedze je to latka, tak si nastavis nizsie-vyssie ako treba, nevidim v tom problem, iba kebyze je dieta prilis nizko, ale to zase nie je dobre. normalne to oblecies cez hlavu, na chrbat som potrebovala asistenciu. akurat je to vtedy vpredu na krku vyssie a teda menej pohodlne ako pri noseni vpredu, ale da sa. vcera cez obed bolo krasne slnecno, tak som vybehla s malym vonku len v poncu, joj, to je ina parada ako sa furt balit do kabata ☹

evicka7
20. únor 2009

sonu, kde najdu návod na to dh, když to teda zvládne i malá holka 😉 ?

olinka6226
20. únor 2009

baby ja som si len tak pre psinu objednala ponco z bonprix za 20eur ze skusim ci to pojde nosit aj s malym... teda normalne nosim 38ku a teraz som objednala 44/46 a uplne super. aj ked mi asi na nosenie vzadu bude musiet pomoc niekto obliekat

bambusko
20. únor 2009

oli, daj link. ja som si tiez kupila ponco, navrchu so snurkou, material je s vlnou, za 5€ 😀 ze to malemu zatiahnem pod krkom, tak som zvedava na jar

sonulah
20. únor 2009

evi, dej si to do youtube, je tam taková "holčina" s oranžovožlutym šátkem, to je pěkný

a pokud máš čas, tak tady to vážou asi půl dne, žabaři 😀
http://www.jeportemonbebe.com/medias/double-ham...

kili
20. únor 2009

sonu, tak to síce viažu pol dňa, ale ukážu tam aj iné spôsoby, potom ako malá spí, ako jej dáva ručičky dnu, ako si šatku môže zhrnúť na rukách, no a ja už neviem, čo všetko.

emmka3
20. únor 2009

ahojte, tak ja vas uz dost dlho citam, ale len teraz pisem ... dnes mi prisla satka Moby a uz som sa do nej aj zaviazala, nejaky zakladny uvaz, a cakam kedy sa mi maly zobudi a uz sa neviem dockat ako ho tam nasukam 😵 Tak mi drzte palce aby sme to obaja prezili bez ujmy a malemu sa to pacilo 😉

martina46
20. únor 2009

zitaje,
ano, je totaky obdlznik vlastne s popruhmi prisitymi napriec nan., mozem sem dat link, moje rozmery. akusim pohladat.
kili,
nie je to nanic - ten kus latky. tiez som rozmyslala, ake to bude, ale ma tam tu funkciz podopierania a je to asi najjednoduchsie, co som skusala, z tychto jednoduchych nosicov.

martina46
20. únor 2009

tu je nase prve podaegi, v diskusii som opisala strucne navod a rozmery.

http://www.nosenideti.cz/galerie.php?volba=zobr...

snad to zobrazi spravne.....

rozdiel bude v siti popruhov, budem pridavat druhu vrstvu latky a medzi to vatelin.

martina46
20. únor 2009

no, ked po sebe citam, je to niekedy taka hotentotina 😅 😀 ..............

emmka3
20. únor 2009

o tak sme to spachali ... maleho som uviazla do uvazu podla prirucky nazvanom Nosenie novorodenca, mne to pripada ako koliska v krizi 😅 urobila som aj na rychlo fotku, tak ak budete chciet tak kuknite, ci to mam aspon cca dobre, kedze vy ste skusenejsie viazacky ako ja 🙂 no a mali sme troska problem aby sa zastabilizovala hlavicka ale hadam nabuduce to uz bude lepsie ... 🙂

bambusko
20. únor 2009

emmka, drobcek by mal byt v tej satke taky viac utopeny, cize hlbsie vlozeny 😉ked sa predklonis, aby si ho nemusela pridrziavat rukami. vyzera, ze sa mu tam paci 🙂

emmka3
20. únor 2009

bambusko, sak som sa aj snazila nejak viac natiahnut vsetky tie vrstvy ale nejak druha nesla (co som mala cez druhe plece) 😅 ale pacilo sa mu ... dokonca za 5 minut mi zaspinkal ... ale len na asi polhodinku, potom sa uz pucil, ale zazrak, za cely cas negrckal a to bol po napapani ... na zaciatok ale celkom slusne vydrzal a verim, ze aj ten uvaz este nebol eno-nuno ... no hold, budme cvicit a dakujem za radu ... 🙂

bambusko
20. únor 2009

aha, skus uviazat potom trosku volnejsie, to len tipujem, nemam skusenosti s elastikom

emmka3
20. únor 2009

no ono to ani nie je nejak moc elasticke, aspon v tom zmysle ako som si ja predstavovala ... a to si uz neviem predstavit, ake pevne su origos satky 😅 no maly bol na mne dost prilepeny, veru, tak asi by som to mala dat fakt trocha volnejsie ...

lenki33
20. únor 2009

emmka, to je koliska v krizi s kapsou?? na tej fotke to dobre nevidim 😅
cize mas dva vnutorne pruhy a treti /kapsu/ zvonku, ktorym to istis??
skus ho tam zacat ukladat ritkou do vnutorneho pruhu, potom ramienka, potom, nohy /ak sa ti nezmestia tak ich daj az do druheho/ druhy pruh, a zaistis tretim
a volnejsie si daj tie 2 vnutorne pruhy, chce to odhad ale to si zvyknes a maly ma byt na tebe prilepeny, ked sa predklonis nema sa od teba odlepit /alebo len minimalne/

kili
20. únor 2009

marti, aha, nejak som prehliadla, že už to máš. to sa u nás už normálne dá kúpiť?

emmka3
20. únor 2009

lenki, tak v tej prirucke to tak sice nenazvali, koliska v krizi s kapsou je az dalsia ... tam je to tiez v podstate do kriza, aj kapsa, ale kazu male vkladat najprv nozkami do tureckeho sedu, potom chrbatik a nakoniec hlavicka 😅 ale ked sa nad tym tak zamyslim, to je pre novorodencov, a ti su mensi jak moj sprndel, tak asi pojdem podruhe do tej kolisky v krizi s kapsou a spravim to tak, ako pises, asi je uz maly velky na turecky sed a bude mu lepsie nozky vystriet ...

kili
20. únor 2009

emmka, myslím, že je normálne, že sa po zobudení pučil, chcel cikať

martina46
20. únor 2009

kili, usila som si 🙂
u nas som to nevidela, aj som sa pytala, ale nie je.

lenki33
20. únor 2009

na pobavenie posielam fotku mojho obrika v elastickej satke a koliske 😀
vsimnite si hlavne capicku, ktora je k elastiku a rocne dieta v nej ma este medzery 😅
https://www.modrykonik.sk/album/view.php?vImage...

dorotka
20. únor 2009

lenki co je to za satku vyzera taka lahucka

lenki33
20. únor 2009

mam eco natural, je inak velmi pekna, na leto ako stvorena, a je pevnejsia ako moby lebo je tam 55% (??) konope

dorotka
20. únor 2009

hmm len sa obavam ze na elasticku bude pata v lete tazka teraz v dvoch mesiacoh ma 5.5 kg
asi dam svokre usit mei tai
aky material odporucate na leto?
a chcela som sa spytat potrebujem pre patu gate ktore su co najviac obtiahnute ale v ktorych sa co najmenej spoti lebo nosi dlahy a tie sa nemaju davat na hole telo a v lete si to neviem predstavit

dorotka
20. únor 2009

a aky je rozdiel medzi mei tai a podaegi

kili
20. únor 2009

lenki, no fakt dobré 😀 im asi niekto stál na kábly, keď to navrhovali

kili
20. únor 2009

dorotka, mei tai má aj zo spodu popruhy. no a tiež sa dá použiť aj v predu.
chcela som napísať, že sa MT dá nosiť aj v prdu, ale napadlo ma, že aj podaegi sa dá asi tiež.