V čem nosíte svá miminka?

siloe
19. srp 2007

běžně se miminka nosí v klokankách či baby vacích.Je tu nějaká mamča,která nosí starší dítě? samozřejmě v odpovídajících nosítkách.Třeba v šátku,ergu,mei tai.... Ráda bych se podělila o zkušenosti 🙂 My teda ještě nenosíme,ale zrovna čekáme,až se nám ušije mei tai. Malý už celkem obstojně chodí,ale často ho bolí nožičky,či se jen tak vzteká,že většinou zpáteční cestu sám nezajde 😒 Proto chci vyzkoušet na občasné poponášení právě mei tai. Tak zkušenosti sem!!! 🙂 🙂 (samo,že nejenom s meitaiem 😅 )

valka
2. dub 2009

kocky, ak si uvedomite viazanie, tak KsK a dvojity kriz je ten isty uvaz, ale otoceny spredu dozadu...takze rozdiel musi byt minimalny - 😉

sonulah
2. dub 2009

valko, nojooooooo 🙂

se mi dneska u manduky přetrhl řemínek, co drží tu přezku vzadu 😝 😝 😝 a to zrovna ve chvíli, kdy jsme razili ven.... tak jsem převlíkla dítě (teda ubrala vrstvu), uvázala šátek a vyběhla na zastávku trolejbusu...... tam jsem zjistila, že slunce opravdu svítí intenzivně a že několik hodin venku by Jášulovi svítilo slunce na krk i obličej (nenamazanej!), hlavně že měl brejličky a merino čapku 😀 , takže jsem makala zpět domů a chtěla vzít kočár a na našem výtahu stál chlap a ten výtah spravoval!! hehe, naštěstí to měl brzo hotový, jinak by to vypadalo, že ten nahoře mi ten výlet po městě a cukrárnu prostě nepřeje ☹ 😉 😝 😀

a ten řemínek - se nějak povolilo to šití na tom, naštěstí to jde spravit doma.... posílat se mi to nikam nechce a navíc o víkendu budem mdc potřebovat, jedem na hory a chci, aby taky manžel nosil (a on nešátkuje)
stalo se to někomu taky?
ještě že se nám to nestalo tam 😝

valka
2. dub 2009

sonu, a to by satkou neslo zakryt?
a neboj sa slniecka...vit D maly potrebuje a slnko nie je este tak silne, aby ho spalilo..my sme nemazali ani v lete ..iba obcas na horach 😕 a nikdy ju nespalilo...

kili
2. dub 2009

sonu, tiež si myslím, že ochrana v apríli nie je až tak nutná, čo budeš robiť v lete? 😕
a mohla si len schmatnúť dáždnik a vyraziť tak 😀

sonulah
2. dub 2009

šátkou se mi to nedarilo zakryť a dáždnik ma nenapadol.... 😀

ne vážně, nějak mi přišlo, že tolik hodin na sluníčku po tý zimě by nebylo dobrý... 😅 on je ten muj prďola takovej bleďoučkej.... 🙂

ivuseta
2. dub 2009

Ach bože, proklínám šátkovací mánii.Dnes jsem byla venku s šátkem a zase super, takže přemýšlím o koupi š. dle mých představ. Je tu někdo, kdo může srovnat Storch leo a Dydimos, Storch je levnější, ale chtěla bych nějaký vzdušnější. Doma mám Girasol, ale nemám srovnání, live jsem žádný jiný šátek neviděla...A ten didy z Le s hedvábím, ááách 🙂

bambusko
2. dub 2009

sonu, aj moj mal vonku na hlave merino ciapku 😀 a ja tricko s kr 😝 a slniecko nanho svietilo a ja som sa tesila, ze konecne nebude taky bleducky 🙂

ivus, mala som girasol na skusku, kym mi nedosla objednana inka storch, no bola to riadne hruba satka. bola som z toho dost prekvapena, kedze to bolo v lete, ze preboha ako v tom moze niekto chodit??? mne to pripadalo ako osuska, ale ked dosla inka, tak som si vydychla 😵 ta bola asi ako hrubsia uterka 😀

weroni
2. dub 2009

Baby nás včera na prechádzke zastavila jedna babička a strašne sa vytešovala zo šatky 😀 že to je výborné, a že aj ona takto nosila svoje detičky 🙂 taká bola zlatá a strašne zlatú vetu povedala že "to sú výborné veci - tie uteráky" 😀
Sranda, aké rôzne názvy už babyšatka vyfasovala 😀

ivuseta
2. dub 2009

No, nás dnes také obdivovaly dvě babči a říkaly, že to to děťátko potřebuje, cítit srdíčko u maminky 🙂 . Tak mě to potěšio. Vcelku se setkávám s kladným přístupem, jen asi dvakrát nás někdo napomínal, že se děťátko udusí... 😝

sueanek
2. dub 2009

No, musim rict, ze to slunce, to mi dava. Vyrazili jsme do Maticky stovezate, a tam normalne zuri jaro! Dneska jsem byla na prochazce s malou jen v tricku a v zivych barvach jsem si predstavovala, jak se budeme smazit v lete... V nositku bude asi mensi vedro nez v satku, ze?

martina46
3. dub 2009

Údajne v nositku je menšie teplo, ja som zatiaľ netestovala, ale či zas tá polstrovaná nosná časť nebude viac hriať, to si ale iba domýšľam. Super vec je ale dáždnik - slnečník 😉

blka
3. dub 2009

Ivuseta, taky mě překvapilo, že ne všechny šátky jsou stejně tlusté. Ještě žádný nemám, tak k tomu nemůžu napsat nic kloudného. Ale na stránkách didymosu jsem našla toto http://www.didymos.cz/noseni-deti-v-satku/v-let...

lenki33
3. dub 2009

tak Danu bol vcera len v tricku s dlhym rukavom, na hlave nic nemal, ale boli sme vonku asi 2 hodiny a az okolo 15tej
ja viem podla seba ze som z toho slnka hotova resp z tej prudkej zmeny
ale zase si myslim ze dieta treba postupne privykat
v lete ho celeho zakryvam, minuly rok mal take tenucke biele nohavice z bavlny a tenke biele tricko s dlhym rukavom, na hlave "legionarku", tvar som natierala len kokosovym alebo jojobovym olejom (UV faktor 4)
zvladli sme tak 2 dovolenky
ja sama neznasam mat v ruke nieco naviac ako napr dazdnik, proste ma to otravuje
no v cez obed aj tak nevychadzam a ked musim tak sa pobyt na slnku snazim minimalizovat, ale to sa snazim bez ohladu na dieta alebo satku 😉

ivuseta
3. dub 2009

No, já se rozhoduji mezi Indio Primula (Le) a Storchem Leo, tak nevím, nevím 🙂

olinka6226
3. dub 2009

ivuseta urcite vezmi radsej indio

blka
3. dub 2009

Ivuseta, já jsem taky chtěla Storch Leo přírodní. Ale teď nevím, jestli to a nebo dydimos. Ale dát za to 3000,- 😝 . Asi budu muset počkat na novou limitovanou edici 😅

ivuseta
3. dub 2009

Takže myslíte, že India jsou kvalitnější? No, je krásný, ale je to jen takový rozmar, jeden šátek už mám, pak máme Beco a nevěřím tomu, že koupí India to bude končit.... 😝 Máte také více šátků z rozmaru nebo jste je OPRAVDU potřebovaly? 😀 Je to takový kus oblečení a je fakt, že si nic moc na sebe nekupuju, takže vlastně to není tak hrozný...snad.Ta ženská marnivost....

sonulah
3. dub 2009

ivuseto, když koupíš leo, určitě budeš taky spokojená!!! ale nesmíš pak už chodit sem na diskuzi, protože tady holky pořád chválí indio a to je pak těžké pokušení.... 😉

(mam leo i indio, propastnej rozdíl mezi těma šátkama neni!! v obou se mi nosí dobře 🙂 )

blka
3. dub 2009

Sonulah, a je ten leo silnější, než indio? Nebo je to srovnatelné? Jestli mi teda v leu nebude v létě o hodně větší vedro než v indiu.

sonulah
3. dub 2009

já to takhle asi neumim srovnat, protože mam leo tmavý a indio světlý, takže dojem je skutečně "teplejší" z toho lea (navíc to je dlouhej šátek na KsK a indio mam krátký na batoh)
ale myslim, že v tom extra rozdíl nebude, fakt nevim 😅

martina46
3. dub 2009

prirodne leo nie je velmi hrube, rachlo sa zanosi, potom je krasne makkucke a nosi sa v nom skutocne vyborne. je ale husto tkane, takze ne leto predsa asi radsej to indio a z limitovanej edicie bude pravdepodobne tenke.
my sme sa potili tak ci tak v leu aj v indiu (mam lanove).

martina46
3. dub 2009

no a k tomu nakupovaniu, ja som kupovala satky z rozmaru a tiez som hladala lepsi a lepsi.
vysledok bol ten, ze som zistila, ze kazdy satka ma nieco do seba. s vacsinou som sa musela rozlucit a bolo mi to aj luto, ale ked som chcela kupit dalsiu, musela som predchadzajucu predat.
ale indio je fakt super. je to investicia nadlho 😉

blka
3. dub 2009

Sonulah, děkuji 🙂 .

Martina, aha, takže ono je teplé tím, že je tkané na husto? Hmm, tak zase vyhrává to drahé indio 😀 . Asi fakt budu muset počkat na novou limitovanou edici 😀

blka
3. dub 2009

Tak jo, tak já už se na to leo dívat nebudu, ale budu sledovat LE 😎

martina46
3. dub 2009

no je pravda, ze tensia satka neznamena, ze je vzdusna, preto j prave to indio tak popularne, ak ked je hrubsie, je vzdusne.
ale opakujem, v lete je teplo vo vsetkom 😀

lenki33
3. dub 2009

ja vsetkych svojich 5 satiek surne potrebujem 😀
baby ja vam nejako nechcem brat iluzie ale v lete je proste teplo vo vsetkom, ja som mala minuly rok storcha annu (dost hruba satka) a lanove indio a moc velky rozdiel som teda nepocitovala, ale urcite by som vsadila na farbu, v tych bledych je urcite menej teplo ako v napr tmavomodrej 😉
a indio je aj tak najlepsie 😀

valka
3. dub 2009

kocky, ako viazete kapsu na chrbat, aby dieta v nej bolo riadne pricapene a nevyberalo ruky a tak? ja ked to naviazem, tak ta kapsa priecne jej klesne casom az kusok nad zadok...potom sa aj kriz rozide ☹

martina46
3. dub 2009

valka, ja som viazala kapsu len parkrat, lebo mi nevyhovovalo, ze bola mala nizko (teda jej to nevyhovovalo 😀 )
ale tiez som mala problem poriadne utiahnut. ale my sme viazali s ruckami von, vtedy nezniesla ruk dnu. tu kapsu je ale asi fakt problem dobre utiahnut, ja som skusala aj s uzlom aj bez neho a rovnako zle.
nechces radsej viazat dvojity hammack?

lenki33
3. dub 2009

valka ja som s kapsou nikdy takyto problem nemala, ale podla toho co popisujes, jej musis podsadit dobre zadocek uz v kapse. Teraz ma napadlo vpredu len prekrizujes alebo viazes uzol?? lebo ja viazem a drzi to dobre, len to teda tlaci, ten uzol
a mne vacsinou dietko nevybera z nicoho ruky, len z DH, pripisujem to tomu ze som ho zacala viazat uplne malickeho ked si to este nevedel a je tak zvyknuty, ked ruky vybera to uz fak sa nudi a vymysla a to nemam ziadne kludne staticke dieta z videa 😀

olinka6226
3. dub 2009

inak ja upodozrievam tetu z videa, ze to ma taku babiku vyzerajucu ako babo... lebo take staticke dieta snad ani nemoze byt 😀