V čem nosíte svá miminka?

siloe
19. srp 2007

běžně se miminka nosí v klokankách či baby vacích.Je tu nějaká mamča,která nosí starší dítě? samozřejmě v odpovídajících nosítkách.Třeba v šátku,ergu,mei tai.... Ráda bych se podělila o zkušenosti 🙂 My teda ještě nenosíme,ale zrovna čekáme,až se nám ušije mei tai. Malý už celkem obstojně chodí,ale často ho bolí nožičky,či se jen tak vzteká,že většinou zpáteční cestu sám nezajde 😒 Proto chci vyzkoušet na občasné poponášení právě mei tai. Tak zkušenosti sem!!! 🙂 🙂 (samo,že nejenom s meitaiem 😅 )

emjee
4. čer 2009

dik, tak idem do india 😀

lenki33
5. čer 2009

mikulka ked nie si na nosenie zvyknuta, resp nezacinas hned s nosenim novorodenca, tak ta chrbat urcite bude par dni boliet, to je normalna svalovica, ale to prejde
alebo to nemas dobre utiahnute, aj z toho zvykne boliet chrbat, ma to byt utiahnute na tesno-ked sa predklonis, dieta by sa od teba nemalo "odlepit" resp fakt len minimalne

emjee urcite indio, najlepsie s nejakou primesou, ale aj v celobavlnenom sa nosi lepsie ako vo vlnach

shupolienka
5. čer 2009

klaudia74: ale fakt je to rozdiel ta kvalita 😀 moj priatel skoro zinfarktoval ked som mu povedala kolko budem platit za didymos a to som kupila len velkost 5 - 4,2m. 😅 Ale stoji to zato, nelutujem to. Priatel bol trochu na nervy ze ked ho chcel zapasat on, tak mu bola satka kratka (skusal KSK) 😅 . On ma 194cm a 110 kg 😀. Tak som mu povedala ze sak ale to som kupovala pre seba tu satku ( ja mam 165cm a 55kg) ze sak za to ze by on niesol maleho mozno raz za dva mesiace si nebudem kupovat predsa najdlhsiu satku a budem to mat obkrutene okolo seba 10 krat nie? 😀 😀 😀.
Tak ked bude trvat na tom ze aj on chce nosit, tak prikupime aj manducu. To je asi pre chlapov lepsie nez sa zamotavat do satky. Teda aspon moj nazor 😅
A dnes rano som vyskusala prvy krat dvojity kriz. Tak to je tiez supis uväz 😎. A som si vsimla ze malinky sa dobre drzi uz . Prvy krat ked som ho dala do satky, tak sa stale nejak odklanal odo mna, a teraz sa uz pekne da sam do tej pozicie ze zagulati chrbatik a podsadi tu ritku a taky je pevnejsi 😵. Tak sa tesim ze sa mu to paci 😝

mikulka
5. čer 2009

lenki, aha, tak to jsem na těsno neměla. Zkusím víc utáhnout. Díky. 🙂

viviktorka
5. čer 2009

ahojte, ked to tu tak citam, asi kupim satku... 🙂 .Mame doma manducu, nosi sa v nej paradne, ale aj satka ma dost laka, este nieco nasetrim a asi kupim Hoppediz. Neviete aku dlhu by som potrebovala? Mam asi 175 cm a 62 kg. Vdaka

zeez
5. čer 2009

Klaudia74
Ahoj.
Prosim Ta existuje nieco ako bojkot satky?
Kupili sme Amazonas ked mal M. 2 mesiace a nosila som ho par krat po byte (von sa mi zdalo, ze je este skoro vzhladom k pocasiu) a vsetko v pohode. Dokonca v nom i zaspal a teraz ako 3 mesacny reve ako pavian a z nosenia nieje nic. Vzpiera sa uz ked sa ho snazim do satky dostat a ked sa mi to podari, tak sa ide zblaznit. Pritom sa na rukach nosi velmi rad (hlavne v tej najnevhodnejsej polohe).

Vdaka za odpoved.

martina46
5. čer 2009

k dotahovaniu elastikov. ja tiez nemam dobru sksenost, no mala som len mam earth, ale asi to bude u vsetkych podobne.
citala som dokonca na inej diskusii, ze elastiky sa teda dotahovat nedaj, tam j ten princim iny. k vahe dietata. ja som malu v elastiku nosila ledva do 3 mesiacov, vtedy mohla mat tak 6 kil? no problem bol ten, ze ona sa vzpierala velmi, takze ta elasticka pre nu nebola ziadnou oporou, zial.
potom som mala annu a to bolo uz super. cize nepokolne, vrtive a vzpierajuce sa dieta moc na elasticku nie je. tot moja skusenost.

ali27
5. čer 2009

ahojte. mam 3-mesacnu a nosievala som ju dost casto v koliske v KsK, dokonca mozno aj 8 hodin denne, lebo bola velmi nepokojne babatko, ktore spalo len takto. ale nosila som ju len na jednej strane. na druhu stranu mi to nejak neslo. mohla som jej poskodit chrbticu?? viete, lebo teraz som ju zacala nosi v manduce a v satke v jednoduchom krizi (ale uz len vonku alebo doma max. 1 hodinku denne lebo uz pekne spi v posteli) a mam pocit akoby ju to tahalo do jednej strany, je tam vykrivena, hlavicku ma otocenu len do jednej strany... ake mate skusenosti?? mam ist za lekarom?

lenki33
5. čer 2009

ali a kde ju taha do jednej strany v postielke??
ja som moje dieta tiez vela nosila, lebo vobec nechcel byt mimo mna, a tiez som si v urcitej dobe vsimla ze je otoceny v satke stale na jednu stranu, tak som striedala tie pruhy kriza, ze raz bol hore jeden raz druhy a ked to nepomohlo tak som sa snazila tu stranu kde nechcel byt skoro az na silu otacat, pripadne som isla tak aby na tej strane mal nieco zaujimave a spravilo sa to uplne samo
ale moze to byt aj ked mas ty, napr skoliozu a mas jedno plece nizsie ako druhe, takze si to skontroluj v zrkadle
vela ludi tu riesilo tento problem
ale ked sa ti zda ze to robi mimo satky, alebo moc, tak skoc za lekarom, osobne si nemyslim ze by to ale sposobila satka, to je blbost
alebo sa ju snaz aj ty sama roznymi motivacnymi cvikmina brusku a pod snazit tu stranu co nepouziva korigovat

klaudia74
5. čer 2009

Zeez, skus satku odlozit na par dni a trosku neskor ju vytiahnut... a potom ho tam skus dat vtedy, ked bude maly kludny a aj ty budes mat dobru naladu, skus sa s nim prejst, mozno uz aj vonku ked bude pekne, aby si mu s niecim uputala pozornost...

kili
5. čer 2009
zeez
5. čer 2009

Vdaka skusim a dam vediet.

ali27
5. čer 2009

lenki, dik za odpoved.
presne tak som to myslela, ze jedno pliecko ma nizsie ako druhe. ale ked lezi tak to nevidno, iba ked je polozena v manduce alebo vertikalne v satke. tak neviem... aj ked ju davam odgrgavat, tak stale na jedno a to iste plece. tam sa asi naucila hlavicku otacat ina do jednej strany... uz sa ju bojim aj nosit. budem si vsimat ako sa to bude dalej vyvijat.

jannca
5. čer 2009

Ahoj Holky, mám zálusk na Manducu - je nějaký rozdíll mezi tím zda je v tom 100% bavlna nebo je lepší mix konopí+ bavlna? kDO PORADÍ. Popřípadě máte některá fotečky z nošení..stačí odkaz, že 😀 😀

sima.p
5. čer 2009

Baby, čakám druhé baby, onedlho. A tetno týždeň mi má prísť šatka Hoppediz. Chcem sa spýtať, či a ako by som ju mohla využiť pri staršej dcérke (má 2 roky, cca 13 kg a cca 94 cm). Ak by sa náhodou chcela nosiť, tak aký úväz mi pre nu poradite? Predpokladám, že na chrbát, ale bojím sa, či ju zvládnem dať na chrbát, samozrejme až po pôrode....

bambusko
5. čer 2009

sima, zvladnes 😉 popozeraj navody tu

https://www.modrykonik.sk/forum/show.php?vThrea...

aerin
5. čer 2009

ahoj holky, diky za vase nedavne rady ohledne delky satku atd., uz ho mam a dokonce jsme ho i vyzkouseli, kuknete do alba🙂

emjee
5. čer 2009

baby chodievate so satkami / nositkami aj von? lebo ja som este ziadnu nosiacu maminku (okrem jednej kamosky) vonku nestretla 😝 a na mna vsetci cumia, ze co tooo 😀

aerin
5. čer 2009

emjee, kdyz uz tu jsem😀 ja potkavam po Brne cim da tim vic maminek s satkem/nositkem (jasne, proti kocarkujicim je to opravdu MIZIVE procento), zrovna dnes jsem na hlavnim nadrazi potkala maminku s piskovym Ergem 😵

zitaje
5. čer 2009

Emjee, ja chodievam von skoro len so satkou. 😉 Kocik beriem len ked idem kupit zemiaky a jablka.
Inak u nas v okoli je v poslednej dobe viac nosiciek, co ma velmi tesi, dokonca sa raz stalo, ze som pocas jednej asi hodinovej prechadzky videla tri nosicky na nasom sidlisku! 🙂 Ale to bola teda vynimka.

bambusko
5. čer 2009

emjee, jasne 😉 to vies, mauacky 😝 😀 u nas v dedine si uz zvykli, aleked idem do pp, tak tiez som za atrakciu 😒 ale okrem nosickeho stretka, som uz 1-2 satkarky stretla v prevadzke 🙂

zitaje
5. čer 2009

Bambu a v Poprade sa nenosi? Ved Presov, koliska slovenskeho nosenia je blizko. 😉

bambusko
5. čer 2009

zita, no nosi sa vselico, ale deti, len obcas, aj to vecsinou parasutisti - v klokanke tvarou vpred 😖 😔

o tej koliske musim adi povedat 😀

mikulka
5. čer 2009

Holky, ten dolní pruh má být přesně v pase, myslím u Manducy?

zitaje
5. čer 2009

No tie klokanky a dieta tvarou vpred, robite nieco, sirite osvetu? Lebo mna vzdy tak cuka. 😖 Ale nerobim to. ☹

emjee
5. čer 2009

bambu aj u nas v dzedzine si zvykli 😀

bambusko
5. čer 2009

zita, nehovorim nic, az ked sa niekto pyta. dokonca som isla s kamosom v tatrach, ja maleho v satke, on dieta na parasutistu ☹ nedal si povedat, a ze je to len raz za cas a dieta uz malo 1 rok. nakoniec aj tak skoncilo na rukach 😨

zitaje
5. čer 2009

No ja som dnes bola s malou v satke v meste a stretli sme jednu mamicku s ergom, to vzdy tak potesi, a potom som videla jednu s klokankou a dieta vpred. Vyzeralo to hrozne, mala to chuda daleko od tela, normalne sa tam plandalo sem-tam, musela ho pridrzat, zaklanat sa, muselo to byt desne nepohodlne pre oboch. 😒

emjee
5. čer 2009

mikulka nie v pase, nizsie, na bedrach

emjee
5. čer 2009

ja nestretavam ani klokanov