V čem nosíte svá miminka?

siloe
19. srp 2007

běžně se miminka nosí v klokankách či baby vacích.Je tu nějaká mamča,která nosí starší dítě? samozřejmě v odpovídajících nosítkách.Třeba v šátku,ergu,mei tai.... Ráda bych se podělila o zkušenosti 🙂 My teda ještě nenosíme,ale zrovna čekáme,až se nám ušije mei tai. Malý už celkem obstojně chodí,ale často ho bolí nožičky,či se jen tak vzteká,že většinou zpáteční cestu sám nezajde 😒 Proto chci vyzkoušet na občasné poponášení právě mei tai. Tak zkušenosti sem!!! 🙂 🙂 (samo,že nejenom s meitaiem 😅 )

sue
25. srp 2009

Emjee, Maci má cez 13kg a nosím stále aj v predu 😉 dá sa to 🙂

blka
25. srp 2009

Ahoj holky, potřebuju radu, jak utáhnout kříž s kapsou uvnitř. Na stránkách nošení jsem našla, jak, ale podle toho mi to vůbec nejde 😅 . Mohly byste mi poradit? A taky mi nejde zafixovat hlavička ☹

lenki33
25. srp 2009

blka a co potrebujes utiahnut?? kapsu ci kriz??? kriz sa dobre utahuje podla toho navodu na noseni deti
kapsu si musis dotiahnut hned na zaciatku, horny a dolny lem kazdy zvlast, ked je satka uz dobre zanosena tak ta kapsa sedi na dietatku podobne ako pri elastickych satkach, uplne ho obopina

lenki33
25. srp 2009

hlavicka by sa vam este mala dat zafixoavat kapsou, ale nemusi ti to ist, takze radsej krizom
neviem, musis viac napisat kde mate vlasnte problem

blka
25. srp 2009

Potřebuju dotáhnout kříž. Kapsou jako že ji přetáhnu přes hlavičku? Mám volné ty lemy kříže, co jsou u miminka (vnitřní?).

lenki33
25. srp 2009

aha ja som myslela ze mas kapsu vnutri, no s tymto ti moc neporadim ten uvaz sa vseobecne zle utahuje, ani sa moc neda, takze to chce bud lepsi odhad, alebo viazat kapsu dovnutra a kriz vonku 😉

lenki33
25. srp 2009

zle som ta asi pochopila, ty viazes kriz s kapsou vnutri, ale mas volne vnutorne lemy kriza???
no tak len skusit zvlast dotahovat lemy, a ano kapsu mozes pretiahnut cez hlavicku ak ti to pojde 😉

blka
25. srp 2009

Mám kapsu vevnitř. Tento úvaz http://www.nosenideti.cz/clanek.php?clanek_id=77 Kapsa naven mi jde vázat dobře, ale tady u toho úvazu se mi líbí, že nemusím s Marečkem tak moc manipulovat při vkládání.
A taky nevím, jak ten pruh látky u hlavičky mám zdvojit.
Přijde mi, že si to hezky utáhnu, ale pak se ten kříž jaksi povolí 😒

blka
25. srp 2009

Jo, a mám elastický šátek. Nevím, jestli to je důležité vědět.

kili
25. srp 2009

blka, tak to záleží, to je to podstatné, ževraj elastický sa nedá doťahovať

emjee
25. srp 2009

ja mam pevnu satku a tiez mam s tymto uvazom problem - pokial mam kriz neroztiahnuty (obrazok 3 v linku od blka), je vsetko ok, ale akonahle kriz roztiahnem na chrbat, je to nejake "roztahane" (pozeram, ze na obrazku 5 to dotahuje za nozickami)

lenki33
25. srp 2009

blka to robi ta elasticka satka, tam by bolo lepsie pouzivat kriz s kapsou vonku

blka
25. srp 2009

Aha, tak to je škoda ☹ . Mně se právě líbilo, že nemusím s Marečkem při vkládání tak manipulovat. Je hodně blinkací a to vkládání pro něj teda není nic moc ☹

emjee
25. srp 2009

blka to blinkani se casem (a nosenim) upravi 😉

verulka
25. srp 2009

emjee, toto bol moj naj uvaz, ak a mi nahodou uvolnilo po roztiahnuti kriza, tak som len kraje satky pri uzliku pritahla a prelozila- nechcelo sa mi rozvazovat 😉

emjee
25. srp 2009

mne sa matej nechce drzat, on je nervozny ked ho uvazujem na sebe, takze ja viazem bud normalny dvojity kriz (teraz s tym kratsim indiom je mi tento najpohodlnejsi, lebo mam uzol vpredu) alebo ksk s kapsou vonku

dudri
25. srp 2009

chcem pytat babysatka co je najlepsi material didimoys, hopediz alebo stroch

bambusko
25. srp 2009

emjee, dvojtiy kriz nemusis uzlit, staci prevliect konce satky cez ten pruh okolo pasu 😉

dudri, asi tak ako idu ceny, ale vsetky tieto su vyborne 🙂 ja mam najradsej storch pruhy 😎

dudri
25. srp 2009

videla som osobne material hopedizz, ako vyzera material didimoys a stroch(myslim nieco podobne ako hopedizz)

zitaje
25. srp 2009

Dudri, podla mna Indio je naj (to je Didymos), ale ja som mala iba India (2ks) a Storche (2ks), takze tazko povedat, aj Storch pruhy co som mala boli super, ale Indio je Indio... 😉

kili
25. srp 2009

aj mne sa najviac páči asi Indio, mám hoppa

bambusko
25. srp 2009

dudri, storch pruhy su keprova vezba ako hoppediz, nite idu V-ciek, didymos su pruhy - tiez keprova vezba, zakary - su rozne podla vzorov, specificky zakar je indio, to je asi aj najoblubenejsie.

emjee
25. srp 2009

ja mam hoppediz - to je hrubsia a sirsia satka (a tympadom aj tazsia), na zimu ci prechodne obdobie podla mna idealna, mozno trosku hrubsie uzly
a tiez mam indio - to je tensia a uzsia satka, teraz na leto super, a pruzi viac ako hoppedizka, uzly sa dobre rozvazuju (ale inak drzia ako maju)

kili
25. srp 2009

ja hoppa neuzlím vôbec, len previažem a vôbec sa neuvolňuje, takže hrubšie uzly vôbec neriešim

bambusko
25. srp 2009

emjee, akoze uzsia? vsak vsetky maju sirku 70cm 😕 aspon moje india, co som mala, aj storchy

kay
25. srp 2009

ahoj holky, objednala jsem si právě http://www.nosenideti.cz/zbozi.php?volba=karta_... máte s ním nějaké osob zkušenosti? emjee? myslíš že se dá nosit i teď v létě?

kay
25. srp 2009

a ještě jsme se chtěla zeptat, musí si miminka na nošení v šátku zvykat postupně nebo můžu do toho malou uvázat a jít na výlet? 😅 asi ne že?

zitaje
25. srp 2009

Kay, mne trvalo dost dlho, kym som bola s uvazom spokojna. Prve pokusy boli uplne zle. Takze hned by som asi na vylet nesla. 😉 Ale ked ti to pojde a malej sa bude pacit, tak ju zas nejak dlho privykat nemusis. 🙂

bambusko
25. srp 2009

kay, ja by som zas v pohode sla. s ergom sme sli hned na vylet a v satke do 5min po uviazani zaspal 😅 skor zalezi od dietata, ako sa mu bude nosenie pacit. ak budes ty napr. nervozna a neista, dieta to vyciti, ked ho zoberies a pojdes von, zvykne si 🙂 mozno 😀

kay
25. srp 2009

holky díky 🙂 zkusím natrénovat asi doma a pak se vydáme ven, konečně bez kočáru 🙂 jupí..