V čem nosíte svá miminka?

siloe
19. srp 2007

běžně se miminka nosí v klokankách či baby vacích.Je tu nějaká mamča,která nosí starší dítě? samozřejmě v odpovídajících nosítkách.Třeba v šátku,ergu,mei tai.... Ráda bych se podělila o zkušenosti 🙂 My teda ještě nenosíme,ale zrovna čekáme,až se nám ušije mei tai. Malý už celkem obstojně chodí,ale často ho bolí nožičky,či se jen tak vzteká,že většinou zpáteční cestu sám nezajde 😒 Proto chci vyzkoušet na občasné poponášení právě mei tai. Tak zkušenosti sem!!! 🙂 🙂 (samo,že nejenom s meitaiem 😅 )

denisocka
30. dub 2008

sarik,nad tou moirou som aj ja uvažovala,brala by som aj niečo d ruky z MMb ,tuším na nosenideti.cz bol inzerát-ale pre mna na slovensko sa mi to dvojnásobne naviši poštovným 😖

a čo dávaš na nohy ked má len body????

s.arik
30. dub 2008

na nohy (pod ten kabát nebo pod zateplovací kapsu) jen návleky a ponožky, takže má na celém těle jednu vrstvu oblečení...i čepici samozřejmě🙂 ty návleky jsou z ustřihlých punčoch, takže ne úplně společenský oděv 😀
proto jak se oteplilo a chodím bez kapsy i bundy, dávám Mirce obyčejné tepláčky a ponožky...

už se mě lidi ptali, jestli neztratila boty 😀 😀 😀 odpovídám, že ještě nechodí a teplo je dost, kolikrát má zpocené nohy 😉

vikinka27
30. dub 2008

sariku, to je pravda, asi to bude niecim inym... (rychlym rastom???)

lubi, boli sme hore na furci. neurologicka sice vravela, ze to nie je nic strasne, ale na FRO nam dali cviky.
nemam s tym problem, ked mu to pomoze...
problem je akurat s tym ako si najst cas na cvicenie 😝

denisocka
30. dub 2008

tak ja decko potom obliekam jak medveda-ale neskrývam pod bundu

s.arik
30. dub 2008

přiznám se, že nevím kde je Levoča, ale celé SR jsou hory ne? to je něco jiného...

no pod kabátem celou zimu měla fakt jenom jednu vrstvu bavlny na celém těle, s několika málo výjimkami - šlo o několikahodinové výlety do zasněžené přírody (listopadová kalamita 😀 ), to měla na těle 2 vrstvy a na nohách i 3.

denisocka
30. dub 2008

sarik 😀 Levoča,Spišský Hrad...poprad,tatry 40km

s.arik
30. dub 2008

nojo, kraj medvědů 😀

lenki33
30. dub 2008

Viki, tiez si nemyslim, ze to je nosenim. Ja som s malym cvicila od malicka, lebo to bol lenivec ani na bruchu nechcel byt a reval pri tom, ale kazdy den trochu tak 10-15min, a teraz je radsej na chrbte ako na bruchu. Ja som ho moc do kolisky nedavala lebo tam nechcel byt, nosim cca od 4 tyzdnov a najviac v ksK,aj on mal obdobie ze zaklanal hlavicku, ale potom zistil, ze sa da pozerat aj nabok. A myslim ze som tu na nejakej diskusii citala, ze ked deti zaklanaju,tak im ju netreba tlacit k telu,lebo sa snazia este viac, tlacia proti ruke. Potom zase mal obdobie ked sa v satke otacal len na jednu stranu, ale tiez som ho vselijako natacala a teraz uz otaca na obidve. Skratka chcem tym povedat ze su deti, ktore su fyzicky super nadane a netreba s nimi robit nic, ja mam lenivca 😀 tak sa mu musim viacej venovat . A ked vidim ze deti v jeho veku sa absolutne nepretacaju, tak viem ze mi to za to stalo, takze pekne cvicte a bude to super uvidis. 😉 a nosenie je tiez dobre lebo ked sa s nim vselijako ohybas a natahujes, tak musi zapinat svaly na celom tele a stale vlastne vyrovnavat polohu 🙂

martina46
30. dub 2008

deni, to je to, ze ked mas murka na bunde, musis ho strasne navliect. nechces si to predsa rozmysliet s tym nosenim pod kabatom? 😉

s.arik
30. dub 2008

marti, fakt souhlasím, deni, zkus to 😉
já teda ani nevozím v kočáře a vůbec nevím, co to je, oblíkat kojenci body, dupajdy, svetr, mikinu, kabátek, fusak.. 😝
vždycky se u doktorů divím, kolik vrstev na sobě ty děti mají (jakože chápu, že do kočáru je potřebují, ale mě by se s tím oblíkat nechtělo 😝 )

denisocka
30. dub 2008

sarik ...hej,ja som odtial ,kde každý týžden skončí nejaký český turista 😀 😀 😀 😀

martinka -raz som skusila ale ked som sa zbadala po vychádzke v zrkadle,som sa skoro pod zem prepadla .. a teraz je teplo,tak pod čo ho skryť,pod mikinu?

martina46
30. dub 2008

ja viem, ze to vyzera hrozne, precitaj si moj zazitok:

http://www.nosime.sk/forum_list.php?forum_id=67

😀 😀 😀

a ano, v tomto pocasi nosim pod mikinou 😉

s.arik
30. dub 2008

no deni, když je teplo tak pod nic 😉 leda si koupit zateplovací kapsu, ale to je investice skoro 1000 😝 ušít se dá tak za 200-500Kč, podle zvolené látky a počtu vrstev

s.arik
30. dub 2008

hmmm marti dobrý 🙂

když mám malou v ergu na zádech a spí, přetáhnu kapuci, zacvaknu a pak lidi vidí jen ženskou s batohem, ze kterého čouhají dvě nohy bez bot 😀 je to opruz, být středem zájmu, ale někdy je to i sranda...

s.arik
30. dub 2008

deni nějaké kapsy mám v albu, pro inspiraci...ale už neprodávám, jsou pryč nebo předběžně zamluvené, ale ušít ti ji může máma/tchýně/známá...

niega
30. dub 2008

Sarik, dík, mno zrovna se mi teda nechce pořizovat něco novýho, abych pravdu řekla 😒

mucilienka
30. dub 2008

caute bambulky, tak mne dnes prisla cierna manduca, je to paraaaaaaaaada, mala sa tesi z toho, ze ju nosim, a vlastne ja jej 11kg ani necitim, tak vyborne to ten nosic rozlozi... 🙂

s.arik
30. dub 2008

muci, věřím 🙂
já se šátkem trochu trpěla od 7 kil, ale v ergu se těch dnešních 9 ztratí a věřím že unesu i 15 😉
což je i odpověď pro niegu....ačkoliv se šátkem se taky určo dá nosit i do tří let, ale já jsem za ergo ráda

mucilienka
30. dub 2008

s.arik a mas aj tu novorodenecku vlozku?

s.arik
30. dub 2008

ne, nosím svisle stejně jako v šátku od narození v KsK...v ergu asi od 5m

mucilienka
30. dub 2008

ja chcem este ten navlek ako mas ty v albume, proti zime... kocik uz zacinam pomaly odpisovat... 😀

s.arik
30. dub 2008

jojo, kočár jsem zavrhla už v těhu 🙂
kapsa se dá snadno ušít, návod je na netu..

mucilienka
30. dub 2008

uz to mam stiahnute, len musim najst peknu latku... kamca na ceskej stranke pouzivala prehoz z jysku.. nevies mi povedat, kolko coho si potrebovala ty?

olivova
30. dub 2008

http://www.nosime.sk/kategoria526-mam-eco-art

chcem sa spytat, myslite si, ze je to dobra satka pre niekoho, kto este ziadnu neviazal? Velmi sa mi paci, len neviem, ci je vhodna pre zaciatocnicku, lebo som kukala jej rozmery, je dost uzka oproti ostatnym....a chcem nosit 1 a pol mesacne babo....

kadea
30. dub 2008

Takze pre malinke babo je velmi dobra, ako aj pre mamku zaciatocnicku, ale pri tejto satke je nutne neskor kupit satku pevnu, alebo nosic.
Mala som pozicanu satku MaM a urcite v nej nosit tazsie dieta budes mat problem. Moj syn mal 8mesiacov a 10kg a mala som velky problem ho v nej nosit. Takisto na tejto satke sa odporuca viazat kriz s kapsou a na leto to moze byt problem, pretoze babo bude mat na sebe 3 pruhy latky.

Takze ak neplanujes kupovat dalsiu satku odporucila by som ti kupit satku pevnu a to najlepsie by bolo Indio, ktore je velmi prijemne na nosenie a lahko sa viaze, ak by ti robil problem vzor tak potom nieco od Storchov.

Indio si mozes pozriet v LE a da sa objednat cez nosime.sk :http://didymos.de/shop-php/tuecher/sonderangebote.php

Ak chces nieco konkretnejsie mozes aj cez ip.

s.arik
30. dub 2008

mucilienko,
já to nešila, neumím 🙂 , známá to rozměrově dělala přesně podle návodu viz odkaz v mém albu. látku jsme změnili: žádný vatelín (pro nás horkokrevné zbytečnost), vnitřek z příjemného flísu-určitě by to mohlo být z té deky či přehozu- a vně pak plátno, protože na flís se lepí smetí a časem žmolkuje

denisocka
30. dub 2008

tak už mám ANNU 😀 (bože,ja sa všade chválim 😝 )

kili
30. dub 2008

deni, videla som, je pekná 🙂

ja som dnes videla prvú šatkárku, ešte som naživo nevidela a to som v hlavnom meste 😕 😀

vikinka27
30. dub 2008

tak ja som dnes mala hrozny zazitok:
bola sme v parku s oboma chlapcami, najprv mi zahlasil kakanie dani - to sme sa vykakali do travicky. potom zahlasil romi - ten do travy nechcel, tak sme hladali najblizsi zachod (v cukrarni asi 5 min. rychlym behom 🙂 ). proste stres. nebola som si ista ci dani dokakal, este sa hmyril v satke.
romi sa v cukrarni vykakal, dani bol nespokojny, tak reku ideme domov. prichadzali sme na zastavku, isiel nam bus, tak my rychlo cez schody, aby sme ho stihli, ledva sme nastupili do posled. dveri.
ked som nastupila, prisla som na to, ze nemam kredit na elektr. penazenke, takze som sa cez cely autobus predierala s 2 detmi k vodicovi po listok (postupne vsetci zdvorilo vstavali, aby mi uvolnili miesto 🙂 ).
kupila som listok, usadila romiho a maly bol nespokojny. bolo mi jasne, ze chce bud cikat alebo sa kojit, no, robte oboje v plnom autobuse. tak som ho tisila.
a na to mi zacne jedna mudra pani vysvetlovat, ze sa mi nechce do toho miesat, ale ze mu znicim chrtbticu, a ze to place, lebo mu je nepohodlne.
nemala som chut sa s nou bavit (mala som dost adrenalinu v krvi aj bez nej) tak som jej len velmi strucne povedala, ze kocik je vymysel poslednych 100 rokov a predtym boli vsetky deti nosene.
dieta revalo ako tur, no bavte sa s niekym. a ona mi na to, ved ho vyrovnajte, jemu to vadi.
tak uz somna nu zrukla: je hladny a snazila som sa ho nejako pricucnut, aby sa utisil. nadomnou stali nejaky pubertalni chalani, no krasa: pricucnite nervozne dieta aby bolo toho co najmenej vidiet...
ona este chvilu mi nieco mudro rozpravala, no, mala som dost... totalny stres, este doma som to chvilu spracovavala...

ale inak same kladne reakcie, dokonca vcera mi jedna stara pani povedala, ze ju mamka nosila v niecom podobnom: pruh latky, krasne vysivany 😉 este ju ma doma odlozenu 🙂
volali to polka...

tak som sa vyrozpravala, uff...

martina46
30. dub 2008

aj ja ma novu satku, nino atlantic 😀
kili, aku satku mala ta mamina?
vikinka27, normalne som to prezivala s tebou, to je ako zly sen 😅