V čem nosíte svá miminka?

siloe
19. srp 2007

běžně se miminka nosí v klokankách či baby vacích.Je tu nějaká mamča,která nosí starší dítě? samozřejmě v odpovídajících nosítkách.Třeba v šátku,ergu,mei tai.... Ráda bych se podělila o zkušenosti 🙂 My teda ještě nenosíme,ale zrovna čekáme,až se nám ušije mei tai. Malý už celkem obstojně chodí,ale často ho bolí nožičky,či se jen tak vzteká,že většinou zpáteční cestu sám nezajde 😒 Proto chci vyzkoušet na občasné poponášení právě mei tai. Tak zkušenosti sem!!! 🙂 🙂 (samo,že nejenom s meitaiem 😅 )

hanelka
20. kvě 2008

tak já nosím v Ergu přesně od 6 měsíců, jak se tady někdo ptal, a jsem fakt ráda, že ho mám 😵 😵 i když nejsem schopná si sama malou hodit na záda 🙄 😒 nějak mi to bez pomoci nejde, jsem kopyto ☹ včera jsem se o to bezvýsledně pokoušela, a nic, tak jsem si ji dala zas na břicho a pustila se do úklidu a zvládla jsem krásně povysávat a povytírat, malá dudlala, koukala a byla zticha 😵

nasticka
20. kvě 2008

hanelka: mi to taky zprvu moc nešlo, to dávání na záda, ale už jsem to vymakala k dokonalosti 😀 posadím si malou na pravý bok, pak udělám "orangutana" a levou rukou si ji přidržím na boku, pravou sáhnu za sebe a přitáhnu si malou na záda, trochu se u toho předkloním, ona mi pak jakoby sedí na zadku.pak si ji levou rukou na těch zádech přidržím, navleču pravý popruh, pravou podržím malou a navleču levý popruh, nakonec ještě chytím popruhy vzadu až skoro u děcka a jako by ji tam jěšte setřepu, zapnu, utáhnu a jdeme 😎 chce to jen trochu cvik, ale je to fakt jednodušší, než se zprvu zdá 😉

majenka
20. kvě 2008

Nasticka: 😀 😀 😀 tak to jsem zvědavá, zda budu také někdy nosit na zádech 😅

nasticka
20. kvě 2008

😀 ono to fakt vypadá děsně, když to díte "taháš" na ty záda, moje máma z toho má vždycky málem infarkt, ale zdání klame..a musím říct, že pro nošení v ergu je jednoznačně nej poloha na zádech, teda aspoň mi je nejpohodlnější a naší malé se to taky nejvíc líbí 😵

weroni
20. kvě 2008

baby co je lepsie? babyvak - ten kde dietatko moze iba lezat - ako napr. pri kojeni alebo ta babysatka - kde sa da nosit aj vacsie dieta a kde sa daju rozne polohy robit?

nasticka
20. kvě 2008

weroni, pár stránek z5 se to tu taky řešilo...baby vak je pro úplné mimi super, ale některé větší děti v něm už nechtějí být a prý z toho taky dost bolí záda, šátků je taky vícero druhů - elastické pro minimimi a pevné pro větší..no tak asi tak 😅 moc jsem asi neporadila, ale když si tohle téma pořádně pročteš, tak radu určo najdeš 😉

lenki33
20. kvě 2008

weroni, podla mna urcite satka, je flexibilnejsia, a napr. moje dieta nikdy moc v koliskach byt nechcelo, vzdy radsej vertikalna poloha,takze ja by som babyvak asi vobec nevyuzila a satku si uviazes ako len chces 😉

tlapicka
20. kvě 2008

weroni: urcite satek! vazani se neboj. paradoxne je jednodussi navazat nez trcit do babyvaku... testovali jsme to se znamou a proste jsme na to neprisly ☹

mouse
20. kvě 2008

Ahojte, mate skusenosti s Manducou? Nie je uvazovanie satky prilis komplikovane? A ako to riesite s nosenim v zime?

tlapicka
20. kvě 2008

mouse. manda je supr na zimu se zateplovaci kapsou mam, ale pro mimi je jeste zbytecna. to staci jen vetsi bunda.
Ale vsechny se shodneme ze na uplne mimi je lepsi satek... lidi, co hodne nosi, tak kupuji satek a jak mimi trochu odroste, z meho pohledu nejdyl v roce prechazi na nejake ergonomicke nositko...
muzes kouknout na nase zkusenosti na
http://www.pavuciny.cz/?act=article&aid=106
http://www.pavuciny.cz/?act=article&aid=116
http://www.pavuciny.cz/?act=article&aid=117

mouse
20. kvě 2008

Vdaka tlapicka, pozriem na to

duskaf
20. kvě 2008

Tiež sa pripájam k šatke. Máme manducu, ale zatiaľ ju nevyužívame, šatku naopak každučký deň.

lili03
20. kvě 2008

Ahoj, chci se zeptat, v čem je vhodné nosit úplné novorozeně? Prý by mělo být nejlépe v klubíčku, takže nejlépe v šátku? Ale kamarádka ho v šátku nosila a stejně teď má nějakou skoliozu (mimi), tak nevím.

lenki33
20. kvě 2008

ja neviem, myslim ze sa neda takto jednoznacne povedat ze nosenie sposobuje/zabranuje skolioze alebo nejakemu inemu poskodeniu chrbtice. Na nejakej stranke som narazila na to ze sa robila studia neviem na kolkych detoch a neviem kolko rokov ale na vela a dlho 😀 a skratka nebol v stave chrbtice rozdiel u nosenych a nenosenych deti. Dolezite je dodrziavat pravidla spravneho viazania a mylsim ze to je ok. A dolezita je prax, ja som niektore uvazy na zaciatku viazala strasne 😅

lili03
20. kvě 2008

Je fakt, že jsem to zatím moc nezkoumala. Ale přišla mi nejlepší klokanka, je taková jednoduchá🙂 Ale od kolikátého měsíce je vhodná?

tlapicka
20. kvě 2008

lili, ta klokanka je uplne to nejhorsi pro pater...
taky myslim, ze noseni nezabranuje ani nezpusobuje skoliozu, ale jestli si nejsi jista (tvoje svedomi) tak mozna ani nenos, at nemas pripadne nejake vycitky svedomi...
pokud budes nosit, tak bys mela byt vnitrne presvedcena, ze je to v pohode....

lienocka235
20. kvě 2008

kocky..
ja by som chcela mat babyvak.. maly sa narodi v lete.. /zo zaciatku/ a potom by som chcela prejst na Ergo alebo manducu...
co si o tom myslite..? je to dobra volba?

johanda
20. kvě 2008

lienocka - může být dobrá, pokud ti děcko v babyvaku vydrží, některá mimina nesnáší horizontální polohu poměrně brzy. Není to nosítko na nějaké dlouhodobé nošení, max. po bytě nebo do obchodu pro rohlíky, bolí z něj záda, protože zatěžuje jen jedno rameno.Podle mě je optimální na začátek nějaký elastický šátek, kde se nemusíš tak obávat nedostatečné kvality úvazu a tak od 5 měsíce ergo nebo manduca. Některé holky ovšem nosí 2 měsíční mimina v manduce a spokojenost na obou stranách.

beruberu
20. kvě 2008

lienocka já bych šla taky do kombinace elastický šátek na mimi a pak Ergo nebo Manduca. Nebo jen Ergo a novorozeneckou vložku do něj. S tím ale nemám zkušenosti. Baby vak jsem měla a nepoužila. Na záda je to fakt nepříjemný. možná zezačátku hodně malý mimi se dá. Šátek je pohodlnější. A neboj se investovat, když ho přestaneš používat, určo ho prodáš a moc neproděláš

tlapicka
20. kvě 2008

lienocka, tak rozhodla jsem se, ze uz svuj satek prodam, kdybys nechtela vylozene novej... mam quatemalu http://www.pavuciny.cz/?act=article&aid=106 a obrazek najdes i v albu kdyby neco... o cene nemam jasno. plus minus 1500 asi

daasik
20. kvě 2008

ja maleho nosila do sesteho mesice v satku a pak v Manduce, zatim nosim na brise a je bezvadna, maly je se mnou v kontaktu a moc se mu to libi. Je uz ale dost tezky, tak bych chtela zkusit noseni na zadech, mam ale strach, ze ho tam sama nedostanu a taky ze neuvidim, co tam dela. Nosite nekdo v Manduce na zadech? Pisnete prosim zkusenosti, nejlepe do posty, dik

mouse
22. kvě 2008

Ahojte, tak som sa rozhodla na zaklade informacii z liniek, ktore sem dala tlapicka - srdecna vdaka, ze na zaciatok kupim elasticku satku a potom manducu alebo turisticky nosic, popripade oboje 🙂 , podla potreby. Ale stale mam obavu, ze nebudem vediet v zaciatkoch spravne uviazat satku. Robia sa dajake skolenia, popr. kurzy kde sa to da naucit pod odbornym dohladom 😉 ?

kili
22. kvě 2008

mouse, elastickú šatku budeš určite vedieť uviazať. Môžeš si pozrieť na youtube.com nejaké úväzi a podľa nich, alebo kuknúť na nosime.sk, oni robia aj kurzy a keďže máš čas, tak do pôrodu bude hádam nejaký kurz v tvojom okolí. Kukni na tú stránku, je tam info, poprípade sa spýtaj.

jabrunko
22. kvě 2008

ZRPŠ-zraz rodicov a priatelov satkovania 26. - 29.6. v Banskej Stiavnici ... prihlaste sa tu:
http://www.nosime.sk/forum_list.php?forum_id=141

bambusko
23. kvě 2008

ahojte! tak som tyzden poctivo studovala tuto temu a kupujem ergo 🙂 pred 5 rokmi som dceru nosila v klokanke, ine nebolo, ale pomahalo jej to na bolenie bruska, bola anemicka a brala zelezo. satku som videla akurat v casopise a v taliansku ju mala jedna zena, som ju obzerala ako ... teraz mame babyvak, ale uz ma drobec 7 kg. tak som zvedava, rad sa nosi 🙂
nasla som dnes inzerat na mmb, pozrite si, kto nechcete investovat do draheho nositka. je to taky hybrid medzi babyvakom a ergom 🙂 starsi typ, ale vyzera, ze je ok

majenka
23. kvě 2008

Ahojky. Tak nám dneska dorazila manduca...ale myslela jsem, že k ní bude nějaký návod 😅 ...no nic, našla jsem ho na netu a vyzkoušely jsme s Anuškou nošení na břiše. Každopádně musím mít popruhy na zádech křížem, jinak se mi to zdá blbý 😝 . Zatím jsem z ní nějaká rozpačitá (oproti šátku), ale byla to zatím jen jedna zkušební chvilka...Každopádně se mi zdá, že má Anuška hrozně roztažené nožičky a větší otlačeniny než ze šátku 😒 ...no budeme zkoušet a uvidíme...

kili
23. kvě 2008

majenka a nemá ísť ešte do tej nov. vložky?

ja som dnes bola so Samkom v manduce na chrbte a mala som ho tam 3h a bolo super, aj si tam pospal. Len keď som išla domov, tak na mňa nejaká ženská s auta kričala, že jak má strašne zaklonenú hlavičku 🙄 , kôli tomu aj zastala. Ako išla som ďalej, vysvetlovať jej, že to nie je novorodenec ale 14m dieťa, ktoré si proste dá hlavu ako chce asi nemalo zmysel.

denisocka
24. kvě 2008

ahojte suputníčky,ak by mal niekto zaujem o ERGO v perfektom stave v zaruke,nech sa mi ozve cez IP 🙂