V čem nosíte svá miminka?

siloe
19. srp 2007

běžně se miminka nosí v klokankách či baby vacích.Je tu nějaká mamča,která nosí starší dítě? samozřejmě v odpovídajících nosítkách.Třeba v šátku,ergu,mei tai.... Ráda bych se podělila o zkušenosti 🙂 My teda ještě nenosíme,ale zrovna čekáme,až se nám ušije mei tai. Malý už celkem obstojně chodí,ale často ho bolí nožičky,či se jen tak vzteká,že většinou zpáteční cestu sám nezajde 😒 Proto chci vyzkoušet na občasné poponášení právě mei tai. Tak zkušenosti sem!!! 🙂 🙂 (samo,že nejenom s meitaiem 😅 )

viviktorka
24. čer 2009

mneme, ako je oprete to babo? neviem si to nejako predstavit, vacsie babo tam akoby sedi s nozickami nasiroko... rada by som druhe babo nosila uz skor, ale neviem.. 😒

lentilk.a
24. čer 2009

Ahojte zienky, prosim Vas, je manduca bezpecna aj pre mesacne babo? A je tam uplne zvisle, ze? 😅 A pouzitie je jednoduche? Teda ked citam o problemoch s novorodeneckopu vlozkou... 😖 Dakujem za info.

helad
24. čer 2009

Ahojte, už som sa pýtala, ale nikto neodpovedal, no stále mi to nedá pokoj: 😅
videli ste už niekto naživo Mei-tai Liliputi? Aký je, dobre sa v ňom nosí?
Ja som si od nich objednala nosič, v piatok prišiel, ten je perfektný. 🙂

zitaje
24. čer 2009

Ahoj helad, ja som ho mala doma na testovanie. 🙂
Je makkucky, pohodlny, krasny, ale ja mam velke dieta, ktore chce mat vonku ruky, musela som ten spodny pas zahnut, aby nebola cela schovana, a tak nam uz moc nesadol. Myslim ze pre male deco velmi dobre riesenie.

somik
24. čer 2009

Ahoj holky, díky za vaše názory 🙂 . Chci se zeptat, co dělám špatně, když dám Honzíka do šátku kolíbka s křížem uvnitř, přes to přetáhnout kapsu, tak mi v tom po chvilce začne plakat, napřed začne hekat a pak plakat, nelíbí se mu tak. když jsem se na ně dívala, tak v šátku jakoby seděl do pravého úhle (doufám, že to popisuji srozumitelně 😀 ). Poprvé jsem to měla asi moc utažené, tak ho to mačkalo, dneska jsem to dost povolila, ale stejně se mu to nelíbilo. Když ho uvážu do kříže s kapsou venku - stejný úvaz jako ta kolíbka, jen tam to mimi posadím, tak se mu tam líbí, ale pořád kouká na jednu stranu a nějak se nechce dívat na tu druhou, nebo mám zase špatný úvaz, že mu to nejde? No nevím, ale líbí se mu tam, docela mi tam i usne. Podotýkám, že Honzík je hodně blinkající miminko s refluxem, tak jestli to nemůže být tím, že se mu v kolíbce nelíbí? Díky za odpovědi 🙂

bambusko
24. čer 2009

somik, najpravdepodobnejsie ma radsej zvislu polohu kvoli refluxu. a to pozeranie na jednu stranu u malickych deti je bezne 😉 starsie sa uz obzeraju a vykrucaju

monkap
25. čer 2009

mate niektora tento baby sling?? http://www.plienka.sk/index.php?cPath=126&osCsi... ak ano, ste s nim spokojna?

lentilk.a
25. čer 2009

Ahojte zienky, prosim Vas, je manduca bezpecna aj pre mesacne babo? A je tam uplne zvisle, ze? A pouzitie je jednoduche? Teda ked citam o problemoch s novorodeneckopu vlozkou... Dakujem za info.

angelik
25. čer 2009

somik, skus zvislo, aj moja mala stale ublinkavala a viazala som ju do kriza s kapsou dnu, to sa jej pacilo (v koliske nechcela byt)

ivuseta
25. čer 2009

Ahoj lentil, já jsem malou nosila v becu - to je myslím dost podobné jako mdc, ale pak jsem přesedlala na šátek a bylo to mnohem lepší. Takže myslím, že na kratší dobu je mdc v pohodě, na delší dobu bych volila šátek. Taky záleží, jek se tam mimi cítí ...

veronikac139
25. čer 2009

Ahoj chcem sa spytat ci sa da v manduce nosit mimi aj tak ze mi mala bude chrbtom cize ona bude vidiet tiezdopredu, a tiez ci sa da zvolit taketo viazanie v babysatke

viviktorka
25. čer 2009

veronika, v manduce sa tak nosit neda a ani to nie je zdrave pre dieta, precitaj si par stran dozadu 😉

mneme
25. čer 2009

viviktorka, ak som to spravne pochopila, novorodenecka vlozka nenesie vahu babatka, ona sluzi iba na jeho zafixovanie vo vnutri mdc. zadockom sa opiera o vonkajsiu cast nosica a ta ho drzi. ale nechcem mudrovat, kedze som tam dcerku este velmi nenosila 😉

viviktorka
25. čer 2009

mneme, aha, no to by bolo dobre 🙂 , vyskusaj a daj vediet, uz som rozmyslala, ze budem musiet kupit satku ked sa pritrafi druhe babo

mneme
25. čer 2009

viviktorka, ja mam aj satku - zatial len zdedenu sanami (nic moc matros, ked nadobudnem vacsiu prax, chcem si kupit nejaku lepsiu a tuto vratit), ale myslim, ze na taketo mini mimi je satka lepsia - aspon mojmu babu sa v nej viac paci 😉 mam pocit, ze satka sa lepsie prisposobi malemu telicku.

verulka
25. čer 2009

lentilka, ja som presedlala na mdc az ked bol ron vacsi, dovtedy sme len satkovali..proste satka je pre mimco uplne naj, lebo sa da perfis dotiahnut..ale zase napr sue nosi v mdc od uplneho malinkata a je spokojna..isto to nie je skodlive, len sa moze stat, ze sa mimku zo zaciatku nebude pacit.
veronica, v ziadnom dobrom nosici sa tato poloha neda dat, lebo nie je dobra 😉 babo vidi aj tak to najdolezitejsie, cize teba a potom pre vacise deti je super aj na chrbte 😉
somik, moj neznasal vsetky kolisky..ja som nosila len na zvislo.. aj kojila som tak 😉

krista
25. čer 2009

Ahojky,
chtěla bych vás informovat o novince - po dosažení 10000 příspěvků už není nutné zakládat nové téma.
Pokud už vás někdo informoval, tak se omlouvám za opakování a děkuji za pochopení.

Krista

helad
25. čer 2009

Zitaje, ďakujem! 🙂
Možno si objednám teda aj ten mei-tai, potom vás budem informovať. 😵

mneme
26. čer 2009

verulka, spadol mi kamen zo srdca, ze nerobim chybu, len moje babo to skratka nema rado - ja sice malu "otuzujem" v mdc zhruba 5 min. kazdy den, ale vobec sa jej tam nepaci. zato v satke spokojne odfukuje - ale len v krizi s kapsou - nie v koliske. takze mdc odlozim na casy, ked trochu podrastie - odkedy presne si v nej zacala rona nosit?

jindri
26. čer 2009

mneme: my nosíme v mdc přes týden, malé se tam moc líbí do té doby než chce spinkat. Usne mi tam bez problémů, to ano, ale vidím na ní, jak by se ráda natáhla. Rozhodit ruce, nohy 😀 a chrrrr

zitaje
26. čer 2009

Helad, urcite informuj, zaujimalo by aj mna, ako sa tam paci malemu babu. Inak myslimk ze na liliputi maju aj pozicovnu.

valka
26. čer 2009

mneme, aj my sme davali malu do manduci az od 5. mesiaca...do vtedy bola v satke v dvojitom krizi (kriz s kapsou som dlho nevedela naviazat ) a pohoda jazz 🙂

mneme
26. čer 2009

valka, dik - vies, mna iba stve, ze tu mdc som chcela ked ideme niekam von - napr. k doktorke, aby som ju od auta mohla pohodlne preniest. nechce sa mi kvoli tomu trepat s kocikom, ale satku pri viazani vlacim po zemi. co uz, budem musiet poctivo cvicit viazanie, aby som bola sikovnejsia a zvladla to aj bez zrkadla 🙂

eriqe
26. čer 2009

mneme, tak si uviaz dvojity kriz, to je jednoduchy uvaz, z ktoreho mozes drobca vyberat a vkladat a mat ho stale na sebe, mne v zime do auta vyhovoval ovela viac ako manduca, lebo ked som chcela vybrat z nej, musela som sa vyzliect a to bola ostara.

olii
28. čer 2009

Ahoj zkušené maminy 🙂. Chtěla jsem se zeptat. Jsem 14 dní po císaři, za jak dlouho můžu našeho 4kg prcka nosit? 🙂

petreva
29. čer 2009

Ahoj holky,
prosím vás, nemáte některá zkušenost s nosítkem Alpino??
http://www.medley.cz/alpino.htm

Rozhodujeme se mezi tím a Manducou...děkuju za reakce 😉

klaudia74
30. čer 2009

Petreva, ja som počula, že to nie je veľmi dobrý nosič, vraj je nepohodlný...
V podobnej cene by som ti odporúčala Liliputi, tu sa už o ňom písalo: https://www.modrykonik.sk/forum/show.php?vThrea...
Všimla som si, že túto značku už predávajú aj na branakdetem.cz, asi budú mať aj erg. nosič. 😉
http://www.branakdetem.cz/brana-k-detem/nositka...

nufanek
4. črc 2009

Ahojte, chcem sa spytat, ci je vyrazny rozdiel medzi manducou a klokankou.Ten zakladny je financny, vie mi niekto povedat, ako je to s bezpecnostou nosenia a tak.

bambusko
4. črc 2009

nufanek, klokanka nie je pohodlna pre nosica, ani v nej dieta nema vhodnu polohu, pozri

http://www.nosime.sk/sk/vsetko-o-noseni/preco-n...

helad
4. črc 2009

Zitaje, tak už mám Mei-tai Liliputi, včera mi došiel. 😵
Vybrala som si tento vzor: http://www.liliputi.sk/index.php?page=shop.prod...
Farba je ešte krajšia ako na fotke, mne sa strašne ľúbi a je perfektne mäkkučný, tak isto ako ich ergonomický nosič. 🙂 Tak sme si to teraz podelili s manželom, on má nosič a ja Mei-tai. 😅
Včera večer som ho hneď aj testovala, boli sme vonku na jednej hudobnej akcii a super sa mi v ňom nosilo, malý na mne zaspinkal a všetci sa na nás usmievali. 🙂