V čem nosíte svá miminka?

siloe
19. srp 2007

běžně se miminka nosí v klokankách či baby vacích.Je tu nějaká mamča,která nosí starší dítě? samozřejmě v odpovídajících nosítkách.Třeba v šátku,ergu,mei tai.... Ráda bych se podělila o zkušenosti 🙂 My teda ještě nenosíme,ale zrovna čekáme,až se nám ušije mei tai. Malý už celkem obstojně chodí,ale často ho bolí nožičky,či se jen tak vzteká,že většinou zpáteční cestu sám nezajde 😒 Proto chci vyzkoušet na občasné poponášení právě mei tai. Tak zkušenosti sem!!! 🙂 🙂 (samo,že nejenom s meitaiem 😅 )

mouse
13. srp 2008

Mozete poslat nejaky link aj na zimnu bundu, resp. ponco? Inak to ponco sa mi velmi paci, poslala som link manzelovi - ako tip na darcek k meninam 😀

bihan
13. srp 2008

Ja som síce v zime nenosila, ale asi by som do špeciálne bundy na 3m, ktorá určite bude drahá ako šľak, neinvestovala 😀

verulka
13. srp 2008

bihan, sara bola v kociku? aj ja vto dufam...

lenki33
13. srp 2008

aj mne sa zda to oblecenie drahe, ale predpokladam ze to urcite nevyuzijem 3m v roku a dufam ze nielen pre jedno babo 😉

bambusko
13. srp 2008

tak ja predpokladam, ze na to ponco by v zime stacila vesta, mam taku presivanu vatovanu, ved uz ani tie zimy nie su, co byvali.a ked bude 2 dni -20, tak pojdeme v pruipade nutnosti do skolky s kocikom. my sme minulu zimu nevynosili ani topanky do snehu a overaly, fakt to bola taka chladnejsia jesen a to potrebujeme kazdu zimu vecsie 😠

verulka
13. srp 2008

lenki, jasne, ale ja uz dufam dalsie mat nebudem 😀 to by som rozmyslala inak.
bambusko, mas pravdu, to ponco je brutal teple..na nase zimy ako stvorene...len aby ako naschval, ta tohoto rocna nebola riadne tuha 😝

denisocka
13. srp 2008

ahojte,planujem predať Ring Sling - STORCH ANNA,ak by niekto chcel tal cez IP

bihan
13. srp 2008

Verulka, u nás je celoročne nad 28° 😀 ale keby bola zima, radšej by som šla do ponča a na to len nezapnutý kabát...

Deni, čo zase nevyhovuje? 😝

denisocka
13. srp 2008

vyhovuje,ale leží mi to,maly chce byť pre zmenu v kočíku 😒

rajka
13. srp 2008

Ahojky holky 🙂
máte některá zkušenost se šátkem ŠANAMI???
Už jsem byla na kurzu vázání a teď si chci koupit šátek....jste mě navnadily až jsem se rozhodla 😉

listicka77
13. srp 2008

rajka: z těch levnějších je asi nejlepší. ale dydi, stroch, hopp jsou určo lepší. jestli jsi ochotná připlatit aspoň trochu, tak vezmi ten s vyšší gramáží (teď nevím, jak ho označujou - lux nebo tak něco? no prostě stojí asi 1300 místo 1000).

rajka
13. srp 2008

listi - a v čem je rozdíl?? ty dražší se líp vážou nebo jsou pevnější?? já si chci koupit použitý, ať je zanošený a taky levnější, protože si chci koupit ještě i ergo nebo manducu...

listicka77
13. srp 2008

rajka, rozdíl je ve všem možném. kvalitnější šátek se líp váže, "klouže" tak akorát, neřeže do ramenou atd. atd. a samozřejmě silnější šátek lépe podpírá těžší dítě. kamarádka má šanami se lnem, je s ním celkem spokojená, nosí hodně v kříži s kapsou, ale úvazy na záda s ním prostě nějak nejdou. pak to zkusila (na záda) s půjčeným didy indio a byla úplně u vytržení, jak to jde snadno.
jinak ten "lepší" šanami je řada exclusiv line.

rajka
13. srp 2008

hmm tak já ještě pouvažuji, každopádně díky za rady 😉
tady na koníkovi jedna prodává šanami za dobrou cenu, ale je to asi ten obyčejný

weroni
13. srp 2008

baby moj muz ma asi zabije 😀
tato tema je brutalna namotavka tusim som sem radsej nemala ani chodit 😀

verulka - to ponco - riadne si nas s nim namotala 😉 😀 esteze nie sme z jednej malej dediny ze to nebude cudne vyzerat ked si ho aj ja zaobstaram 😀 a dufam ze sa nebudes hnevat 😉 je fakt nadherne, uplne prekrasne.

inac lenki ty si tusim certifikovany poradca na satky - porad - mala ma teraz 2 mesiace takze nosenie na najblizsie mesiace bude v relativne studenom pocasi tak porad aku satku si mam kupit? aky druh? hrubsiu? alebo radsej taku elastickejsiu - tensiu a na nu naobliekat? ze ci nebude hruba prilis tepla ked aj doma budem nosit...

verulka
13. srp 2008

weroni, v pohodeeee 😉
zajtra si idem po indio 😵 sa tesiiim...
deni, takze teraz ficite v kociku? a ako nastal ten zlom?

weroni
13. srp 2008

verul a ty uz vak nepouzivas? ja si na satku pockam kym dostanem peniazky z laktaria - kedze som sa rozhodla kupit si ju z tych penazi. Z inych nemam z akych kedze vseeeetko ide do domceka, ozaj dnes nam dotiahli mury a spravili veniec, bud. tyzden sa ide robit krov 😵
Verul - ja uz na zaverecne skusky mozem ist s malou v satke 😀

verulka
13. srp 2008

weroni, vak vobec, uz dlho, lebo krpec mal pred 10dnami 6780g a na 1rameno ma to strasne bolelo...ja totiz nepouzivam kocik, len nosim...dnes cca 6hodin za den 😉 doobedna prechadzka a ankup, doma pri vareni a úpoobedna prechadzka. takze ja som sa rozhodla zainvestovat do kvality, aby sa mi co najlepsie nosilo 😉
ja som sla na promocie s malym vo vaku 😀

weroni
13. srp 2008

verul ja s kocikom problem nemam - Ester lubi byt vonku velmi ale v poslednom case mi vobec skoro cez den nespi, jedine vo vaku ale v tomto horku si ju tam moc nechcem davat, chuda taka je vypotnickovana... takto navecer ju vo vaku uspavam kedze je uz chladnejsie ale cez den sa moc neda ☹
A nosenie milujem uz nech mam tu satku - v nej ju budem mat asi nonstop 😀
Inac nevies ci sa da v satke nadojcit tak ako vo vaku?

weroni
13. srp 2008

Inac verul ty koky pekny macko je Ron 😀 dojcis ho?

denisocka
13. srp 2008

verul - zlom nastzal už skor,odkedy je hic a v kočíku je len tak,v body a vo šporťaku ,a teraz,odkedy sedí - phý....to je radosť

lenki33
13. srp 2008

weroni stale odporucam rovnake satky storch alebo didy, este teoreticky hopp, ale ja ich nemam rada. Ked nechces investovat vela penazi tak storchenwiege. Inak celkove je dobre, podla mna, kupovat satky z druhej ruky lebo su lacnejsie a zanosenejsie.

rajka
13. srp 2008

nevíte kde bych sehnala použitý storch??? na MMB jsem nenašla...

listicka77
13. srp 2008

weroni, co se týká kojení, záleží na úvazu. já v šátku kojila. když jsem nosila vertikálně v kříži s kapsou, tak jsem ji vytáhla ven, roztáhla pruhy, do jednoho ji strčila jako do horizontální kolíbky a nakojila. ale musela jsem ji oběma rukama mírně přidržovat. teď už by to asi nešlo, už je moc velká. taky jsou nějaké extra úvazy na kojení. třeba tahle kolíbka: http://www.mamatoto.org/StartHere/ByBabysAge/Ti...

denisocka
13. srp 2008

rajka-kukni bazar na www.nosenideti.cz

verulka
13. srp 2008

weroni, to kojenie v satke este musim vymakat( ronusik je plne kojeny 😵 )
jaaj, deni, no ja by som prijala zimu v kociku, no neviem...mne sa ron radsej uvari v satke, vo vaku, nez aby bol v kociku 😅
lenki, ja si myslim, ze ked mas tie dobre satky, tak sa aj pekne predaju 😉
rajka, ja mam toto nino z ebay, ale cenu neviem 😅

denisocka
13. srp 2008

verulka,myslím že on pochopí časom ako fajn je v kočku,my sme mali práve toto obdobie dosť kritické a histerické,si ani nechcem spomínať na naše vyletove konce z februara-marca 🙄

lenki33
13. srp 2008

ja som praveze rada ze maly nechce byt v kociku, teda asi aj chce ale mna by slak trafil tahat so sebou kociar 🙂 nosenie mi pride praktickejsie, vsade sa dostanem a rychlo. Zajtra odchadzam na taky predlzeny vikend tak beriem so sebou aj sportak tak ho mozno aj prvykrat vyskusame 😀 v hlbokom som ho mala asi tak 1Okrat a nepouzivala som ho hlavne kvoli mne nie kvoli nemu

rajka
13. srp 2008

díky za odkaz, mrknu a pak už musím něco koupit...já jsem hrozně nerozhodná a než se rozhodnu, upadne mi z vaku rameno a Adík bude mít 20kg a půjde do školky 😉

verulka
13. srp 2008

lenki, na 1stranu je to super ta sloboda a volne ruky, ale na moje bezne fungovanie taky kocik nie je zla vec..ale ja som v podstate zmierena s nosenim, len do tej zimy sa mi nechce 😀 ale myslim, ze rpezijeme..ked bude spokojny akludny, neni o com 😉