V čem nosíte svá miminka?

siloe
19. srp 2007

běžně se miminka nosí v klokankách či baby vacích.Je tu nějaká mamča,která nosí starší dítě? samozřejmě v odpovídajících nosítkách.Třeba v šátku,ergu,mei tai.... Ráda bych se podělila o zkušenosti 🙂 My teda ještě nenosíme,ale zrovna čekáme,až se nám ušije mei tai. Malý už celkem obstojně chodí,ale často ho bolí nožičky,či se jen tak vzteká,že většinou zpáteční cestu sám nezajde 😒 Proto chci vyzkoušet na občasné poponášení právě mei tai. Tak zkušenosti sem!!! 🙂 🙂 (samo,že nejenom s meitaiem 😅 )

siloe
autor
21. říj 2007

u toho krasneho nositka,ze ktereho mám MT já,skutečně píšou,že nosit dítě od 3měsíců,ale jen na kraťoučké vzdálenosti....ze skušenosti,co jsem měla s Danym,tak bych si ho tam ani v těch 3 měsících dát netroufla.I když hlavičku na konci toho 3 měsíce fakt držel,pořád mi připadal takový málo pevný,shroucený,určitě bych počkala.Ale zase jsem znala děti,co v těch 3 měsicích působili pevně...takže možná je to individuální....ale na delší nošení tam píšou,že opravdu až od doby,kdy dítě sedí....
..a co se týče toho vykrojení- ptala jsem se paní,co mi šila ten MT,jaký je v tom rozdíl,má totiž v nabídce i MT klasické,rovné a napsala mi,že vykrojený MT je lepší na větší děti že hlavně v létě je takový vzdušnější..takže asi tak 😎 😎

ezi
22. říj 2007

Jenze MT neni klokanka, to je ten podstatny rozdil. Nechci nikoho nutit nosit v MT od narozeni, samotne mi praktictejsi prijde satek, ale rozhodne to mozne je. Videla jsem v tom 2tydenni mimi🙂

ezi
22. říj 2007

Tak jsem se ptala u nas na foru s tim MT - jedna zacala 4 hod po porodu🙂
tady je link:
http://www.tettinntil.no/forumet/showthread.php...
Sice je to norsky, ale jsou tam dve fotky🙂

Jde o to, aby dite melo podporu hlavicky a aby sedelo v tom stylu s nozkama u briska jako v deloze (nevim jak se ta pozice jmenuje cesky???? norsky neco jako "zabi pozice") 🙂

johanda
22. říj 2007

Holky, rozhoduju se, jestli koupit na zimu bundu na nošení (od MaM nebo z krásného nosítka - ta je levnější, ale i tenčí) nebo tu kapsu. Já jsem celkem drobná a nevím, jestli s tou kapsou nebudu vypadat, jako kdybych v ranci stěhovala domácnost. Poraďte 😉

gedren
Autor odpověď smazal
Zobraz
johanda
22. říj 2007

Gedren, napiš podrobnosti do IP. S by asi sedělo, nosím velikost 36-38.

tiki
22. říj 2007

Holky, kdy se dite unese jen s obtizema? Zdisa ma v 8mi mesicich neco pres 7 kg (a podle tatinka je to vyzrana holcicka 😀 ) a zatim je noseni celkem OK, nesmim teda mit patnactikilovej batoh na zadech 😉

tlapicka
22. říj 2007

tiki: to je preci hodne individualni zalezitost ne? u me se to odviji od toho, jak jdu daleko. nejradsi mam satek, ale na zadny dlouhy tapani to neni. u me max 3km, pak mi umiraji ramena. (nosim na zadech) a eli ma 9kg nahata...s krosnou dojdu dal, ale neni to ono....

johanda
22. říj 2007

Tiki, Johanka má 11 kg a v Ergu ji zatím unesu bez problémů, potíže má spíš manžel, který nosí jen občas a tím pádem není trénovaný. 😉 V terénu tak 3 hoďky najednou víceméně bez únavy, bez báglu, samozřejmě.

gedren
Autor odpověď smazal
Zobraz
johanda
22. říj 2007

Gedren, ségra si onehdá po 20 minutách nošení milé Jo strhla záda🙂. Prý v životě už nebude žádné děcko nosit 🙂

listicka77
22. říj 2007

Tiki, to je fakt hodně individuální. Záleží to jednak na kondici nosiče a kvalitě jeho zad a za druhé na kvalitě šátku. Jsem sice jen teoretik, ale co jsem načetla na diskuzích na nošení dětí, tak čím těžší dítě, tím opravdu víc záleží na šátku. Holky tam doporučujou fakt jenom ty nejkvalitnější - Storch, Dydimos, Easycare. Že prostě v nich se ta váha dobře rozloží a neřeže to do ramen a tak. Některé tam občas nosí i dvacetikilové macky.

mihapiha
22. říj 2007

Holky, co je to ta kapsa??? To je něco jako bunda??? já fakt nevím. Na mimi mám v plánu šátek MaM a pak se uvidí jak budeme se šátkem spokojení a možná půjdeme pak do něčeho pevnějšího... Dydi, Storch...

siloe
autor
23. říj 2007

tiki:Dany má osmnáct kilo,možná že už víc /ale raději ho nevážím bo by mě musela fakt ranit mrtvice 😠 😀 /...a to už se nosí,dá se říct opravdu z obtížemi 😅 ....tak 15-30min do obchůdku pohoda,ale déle už to jaxi nejde 😒 ...ale myslím,že vy na to máte ještě čas 😀 😀 a Zdisa rozhodně vyžraná nebude,dany měl 7 kilo v šesti týdnech 😅 ..takže myslím,že můžeš být v klidu..těch 18kilo bude mít Zdisa beztak až ve škole 😀 😀

johanda
23. říj 2007

Siloe, ty máš macka 😀 . Kristýnka jde za rok do školy a má 17 kg 😅. Jo - byla teď nemocná a taky jsem ji ještě nosila, krásně se uklidnila v Ergu při bolestech ucha. 😉

melory
23. říj 2007

baby mam pol rocnu dcerku, chcem ju obcas este zobrat do vaku, ako to riesite v zime ked su deti naobliekane, mne sa zda, ze sa mi tam uz ani nezmesti.

haluskacz
23. říj 2007

melory,
nejlepsi je moc je nenabalit a mit je pod vlastni bundou, pripadne jeste svetrem. V jakem vaku nosis? Jde to s nim tak udelat?

ezi
24. říj 2007

johando, ty mas lehouckou Kristynku. Z ma 2,5 a 16kg..... je nejtezsi tu v okoli.... hhahahaha.

johanda
25. říj 2007

Ezi, Kristýnka je drobek , zato Johanka je festovní baba, celá do rodiny manžela. V 11 měsících má skoro 12 kg. Zvládnu je ještě nosit obě (ne najednou 😀 ), jen my vadí ty Kristýnčiny dlouhé a hubené pařátky

ivulinka
25. říj 2007

ahojky, chtěla jsem se zeptat zkušených maminek nosiček, pokud se se mnou rozdělíte o své zkušenosti, byla bych moc ráda.

V březnu čekám další mimčo a už pomalu uvažuju jak co budu zvládat a tak, napadlo mě pořídit si nějaké nosítko, abych s sebou nemusela pořád vláčet kočár nebo sedačku (myslím nákupy, běhaní po úřadech, obchodech atd.) Peťa je dost živý a bylo by to složitější, jinak bydlíme na vesnici a tak jsem problém s kočárkem neměla a při prvním dítku jsem to nějak zvládala i bez nosítka.

Trošku zdlouhavé, takže k věci: zavrhla jsem klokanky, kvůli nepohodlnosti a nevhodnosti pro dítě a na šátek nemám asi dost odvahy. Našla jsem teda babyvaky nebo nosítko carry me. Zajímal by mě právě váš názor na carry me, protože funguje asi podobně jako šátek, ale nemusí se vázat, a taky je na obě ramena narozdíl od babyvaku. myslíte si, že by se v něm dalo nosit mimi od úplného začátku jako v šátku? Díky za názory a omlouvám se za román 🙂 .

tady je ještě odkaz na carry me
http://www.nabytek.online-prodej.cz/produkty/sa...

tlapicka
25. říj 2007

ivulinko nevim, zda se mi, ze je to jen krizem, z cehoz me bez kapsy u satku boli zada. tento uvaz povazuju za nepohodlny... na to, ze je to jednoucelova vec se mi to zda zbytecne drahy.jsou urcite lepsi alternativy. osobne ti doporucuju prehodnotit satek... neverim, ze carry me je stene pohodlne...

listicka77
25. říj 2007

Jo, jsou to dva pruhy křížem. Ale jsou lidi, kterým úvaz dvojitý kříž vyhovuje. Jen mi přijde, že v těch dvou pruzích není dítě tolik jištěné jako u úvazů typu kapsa s křížem a taky to není tak variabilní. Četla jsem v diskuzi na nosenideti.cz o domágo vyrobeném carry me (z úpletového "tunelu" z kazových látek za pár šupů - ale jen jako domácí náhradní nosítko, když je šátek poblitý a pere se a dítě zrovna strášně chce nosit). Jinak ty stránky moc doporučuju. Třeba z nich zjistíš, že bez šátku nemůžeš žít 😀 a do března máš na dozrávání rozhodnutí ještě dost času...

tlapicka
25. říj 2007

pokud vim, tak jednuduchy kriz je pro novorozene nevhodny. tady odpoved na Tvou otazku ohledne noseni norozence.

gedren
Autor odpověď smazal
Zobraz
listicka77
25. říj 2007

Ale do tohodle se dá myslím vložit dítě i jako do kolíbky.
Gedren, ono u toho elastického materiálu (carry me je elastický, pokud vím) je to asi trochu jiné.

ivulinka
25. říj 2007

moc děkuju za vaše ohlasy, fakt o tom popřemýšlím, nemám totiž s šátkem žádnou zkušenost ani z okolí, tady na znojemsku jsem snad viděla jen jednu maminku v poradně, jinak nikoho. Jen mi ten carry me připadal fakt jednoduchý a hodně podobný, ale jak říkáte vy, nemá to žádné další možnosti, dítě se dá dát jen do kříže a nebo do jakoby kolébky z jednoho pásu. Do března mám ještě času dost, tak snad ten šátek i vyhraje, každopádně moc děkuju za vaše názory, i když jste mě moc nepodpořily, spíš začínám vážně přemýšlet o vázání 🙂

izy
25. říj 2007

ivulinka...carryme jsem teda nazivo jeste nevidela, ale vzhledem k tomu, ze budes muset manipulovat jeste s druhym ditetem, takze se budes casto sklanet apod., tak by to chtelo neco, co pevne drzi to mimco. a ten CM si myslim, ze v tomhle nebude uplne idealni. kdezto v satku mas mimco fakt napevno a jistene ze vsech stran

listicka77
25. říj 2007

Ivulinko, problém je v tom, že tady všechny jen odhadujeme, jaké to může být, ale nikdo nemá osobní zkušenost.

izy
25. říj 2007

No jak se na to CM divam, tak si myslim, ze bude stejne az na vetsi deti. ta kolibka asi jde, ale kdyz to clovek nemuze dotahnout podle sebe, tak bych mela strach , ze mi to mimco vypadne🙂 a na vetsi bych si teda radsi koupila rovnou ergo.

listicka77
25. říj 2007

Izy, ono je to vzadu nastavitelné (asi ve třech krocích). Takže si to předem podle sebe určíš a pak tam to dítě "narveš" - to do toho elastického to určitě jde.