V čem nosíte svá miminka?

siloe
19. srp 2007

běžně se miminka nosí v klokankách či baby vacích.Je tu nějaká mamča,která nosí starší dítě? samozřejmě v odpovídajících nosítkách.Třeba v šátku,ergu,mei tai.... Ráda bych se podělila o zkušenosti 🙂 My teda ještě nenosíme,ale zrovna čekáme,až se nám ušije mei tai. Malý už celkem obstojně chodí,ale často ho bolí nožičky,či se jen tak vzteká,že většinou zpáteční cestu sám nezajde 😒 Proto chci vyzkoušet na občasné poponášení právě mei tai. Tak zkušenosti sem!!! 🙂 🙂 (samo,že nejenom s meitaiem 😅 )

s.arik
2. čer 2008

objednám 😀

bambusko
2. čer 2008

deni, tak potom ma slabe polstrovanie tvoj maly 😀 nas ma take baculate nozky, ze mu je to dobre.

duskaf
2. čer 2008

ahojte kočky tak dnes prišiel čas našej manducy, malá si to v nej užívala, celý čas na záhradke spinkala a aj doma sa nosila, hurááááá, už neplače v nej.

martina46
2. čer 2008

Kili, odfoť nabudúce 🙂

kili
2. čer 2008

rozmýšľam, že možno skúsim spraviť KsK na chrbát a tam dať Samka (batoh mi totiž nejde) a do predu dať Adamka do kríža, ale neviem, kedy budem mať zas príležitosť, ani psa už nemáme doma, aby som tak išla von a niekam sa tak určite nevyberiem.

martina46
2. čer 2008

a to s jednou satkou? 😕

kili
2. čer 2008

mám hoppa, ale teda moc mi nešiel spraviť ani ten KsK na chrbát, takže asi vlastne so žiadnou.

vikinka27
2. čer 2008

tak si predstavte, nadavala som na Pechov babyvak, ze je na vonku neprakticky, ale teraz v tych horucavach je lepsi ako satka... malemu vylozim nohy von, tym sa zmeni tazisko, mozem ho viac upevnit a je mne je menej horuco ako v satke (rozhodne sa menej potim). po istej dobe ma to uz trochu tlacilo, ale asi si to musim len vysledovat, ako dat tu vopolstrovanu cast...
vyzera to tak,z e aj danimu je lepsie, rozhodne je tiez menej spoteny a menej protestuje ako v satke (a to je cely cas iba v koliske a nevadi mu to...) no, takze sa asi v lete budeme nosit tak...
a zacinam rozmyslat tiez nad mai taiom miesto manducy... ked si mam predstavit horucavy este par mesiacov... 😝 uff
ozaj, viem ze niekto ste si sili mei tai, kto? ako sa nosi doma robene??? rozmyslam nad sitim...

listicka77
2. čer 2008

Mei tai šila Ene, ale je otázka, jestli v něm nosí, protože teď má Beco. Jo a taky v něm nosila Bora, má na mokoshe návod.
Zeptej se na nosenideti.cz. Tam je domágo mei taiů víc. 😉
A nepřijde ti Dani ještě na mei tai malej?

denisocka
2. čer 2008

baby,zaspala som dobu - ale dajte link na to BECO 😀

kurnik,a to nikomu tie nožky v ergu neohrýza len nám?

kili
2. čer 2008

deni, ty na všetkom niečo nájdeš 😀

kili
2. čer 2008

prečo sa ti vlastne nepáčila MDC?

listicka77
2. čer 2008

Denisočka - Beco se u nás nedá koupit, Ene si ho nechala přivézt z ciziny.

denisocka
2. čer 2008

ale nič som nenašla,ono mi to nevadi len malemu to ohrýtźa nohy, a maduca? neviem,mi nesedela .......... proste,beder pás ma štval,ten výkroj a tiež kopu tých doťahovaní a tak,Ergo splna teraz moje požiadavky do bodky! 😀 (len dokedy 😝 )

kili
2. čer 2008

akých doťahovaní? však to bolo ako u erta, ibaže sa dalo dotiahnuť na oba smeri.

denisocka
2. čer 2008

no tých,v dvoch smeroch ,ak som raz ovolila na kojenie už nešlo dotiahnuť,musela som š.vybrať a naštelovať ...ale naozaj najväčší problem bol ten bederný pás-ma ten hlupy vykroj rezak,nevravím že som štihla 😀 ,ale ohryzlo ma to do pipiny a na bokoch 😀 😀 😀 😀 😀 😀

no idem spať,cmuk deckám ......a ináč maly jak,papá už? a došiel ti mail s pani slinovou,teda-slingovou 😀

vikinka27
2. čer 2008

listi, prave ze mi pride este maly. ale ratala som, ze este do tych cca 7 mes. vydrzime s babyvakom na striedacku so satkou (konieckoncov, romiho som tak nosila do 1.5 roka a dalo sa 😵 )
a potom by som presla na mei tai / babyvak / satka
rozhodne este nie teraz, este na neho nemam pocit. preto som povodne chcela manducu, ale sa hrozim tych vrstiev okolo...

diki za tu Ene, nevedela som si spomenut, kto to bol 😝

koncim aj ja, dobru noc. (teda, ako sa poznam, este chvilu to bude, ale hadam do 30 min. sa uz vypratam...)

kili
2. čer 2008

deni, momentálne je, ale sem tam ho nasondujem, keď nechce príkrm, stalo sa to zatiaľ 2x, to mu asi nechutilo.
mail mi prišiel.

a ten bedrový pás je fakt divný, doteraz som nepochopila jeho účel 😕

majenka
2. čer 2008

Ahojky, jeden dotázek...pokud kupujete pro prcky speciální oblečky na nošení (moira, bavlna/hedvábí...) do vedra, kupujete s dlouhým nebo krátkým rukávem? Já vím, že do vedra logicky s krátkým, ale nevím, zda kvůli ochraně proti sluníčku nekoupit raději s dlouhým? Nebo možná koupit jeden s dlouhým a druhý s krátkým... 😀

Kili: to opravdu stálo za fotku, jak neseš ve předu i v zadu 😉

Berední pás u MDC podle mne snižuje váhu nošení ze zad-stejné jako u trekových báglů. Netáhneš všechno na zádech, ale velká část váhy se rozloží právě na bedra...mě tam teda přijde fain, ale musíš ho mít opravdu utažený 😉 . Já tam spíš nechápu ten vnitřní "trojúhelník", do kterého máš mimi zapnout (to jak se zapíná na patentky-dá se to mezi nožičky)...to jsem teda nepochopila, k čemu to je dobré 😖 ... a dnes jsem to tam jenom srolovala a malou jsem do toho nedala 😅

natama
2. čer 2008

cauky majenko, ja jeste nemam objednano, ale chystam se objednat oboje s dlouhym prave kvuli tomu slunicku.
a jake davate svrchni kalhotky do satku?

bihan
3. čer 2008

Čo má Beco naviac oproti iným nosítkam? 😲
Keď som tak po ňom pozerala, tak som natrafila na správu, že sťahujú z trhu niektoré nosítka predávané v januári-februári 2008 kvôli vade šitia, ktorá môže spôsobiť, že sa odpojí tá nosiaca časť od popruhu.

listicka77
3. čer 2008

Majenko, to je ta zmenšovací vložka pro prcky, co ještě mají krátké nohy. Je ale dle mého soudu celkem na nic. Bodýčka dávám s dlouhým, ale nevím, jestli to není nesmysl, protože má stejně schované ruce v pruzích šátku.

Natama: Dávám vlňáčky loveybums.

denisocka
3. čer 2008

majenka - do tej novor.vložky uchytíš maleho ,lebo ešte nema asi taku širku medzi noťžkami ako manduca a tiež aby v nej nebol cely vloženy a pricameny o teba....my sme tak nosili,praveže to bolo fajn,len som ho tanm davala tak,že som si na postel sadla,lahla ,jeho tam dala-zakapčala a tak sa postavila .a potom jak už sme to ,tak mi to pod jeho zadkom vadilo prišerne,to zrolovane

a to sa nechcem chvaliť jak som ho tam dala 1x 🤐 -som hobzapla do novor.vložky a nohy prestrčila cez teíe gumky,som myslela že to nato je 😀 😝

kili
3. čer 2008

deni 😀

majenka, vieme, načo je ten bederný pás, ale sme sa bavili, že je tam ten oblúk, že to už moc nechápem, na čo to tam je.
k nov. vložke...ja tam dávam Adamka, lebo je moc krátky a keď je len tak, tak mu pri výhlade zavadzajú popruhy, čo sa mu nepáči. Ale dávam ho len na jeden ten druk na každej strane a pripnem ho o ten spodný, čiže je akoby o niečo nižšie ako to má byť. A ja ho pripínam po stojačky, teda ako MDC visí, tak tú vložku zdvihnem, dám malého, pricapnem MDC, zapnem a je to. Ale je to otravné, už by mohol narásť 🙄 😀

denisocka
3. čer 2008

l´kil,hej som si všimla na stretku že je maly vo vložke,ale by ti mali dať patent na spôsob pripínania manduci na telo 😀

kili
3. čer 2008

deni, tomuto nerozumiem, my sme sa stretli? 😕 😨

denisocka
3. čer 2008

ale nie,ved na fotkách som ťa videla 😀

kili
3. čer 2008

deni, ka torých?

kaaja
3. čer 2008

beco je skladnější (a to při zachování pohodlí při nošení) a má víc vzorů, mně přijde prostě hezčí 😵

denisocka
3. čer 2008

kil,ved od NEMO fotky,čo dala na nosime.sk 🙂