V čem nosíte svá miminka?

siloe
19. srp 2007

běžně se miminka nosí v klokankách či baby vacích.Je tu nějaká mamča,která nosí starší dítě? samozřejmě v odpovídajících nosítkách.Třeba v šátku,ergu,mei tai.... Ráda bych se podělila o zkušenosti 🙂 My teda ještě nenosíme,ale zrovna čekáme,až se nám ušije mei tai. Malý už celkem obstojně chodí,ale často ho bolí nožičky,či se jen tak vzteká,že většinou zpáteční cestu sám nezajde 😒 Proto chci vyzkoušet na občasné poponášení právě mei tai. Tak zkušenosti sem!!! 🙂 🙂 (samo,že nejenom s meitaiem 😅 )

mucilienka
15. črc 2008

valka, myslela som ci anglicka, ci americka.. som to nestudovala.. ale zaujala ma ta cena...

lenki33
16. črc 2008

no kedze je ta cena v dolaroch tak predpokladam americka 😉
ja viem valka ze si sem uz hadzala ten link, ale sa minejako do toho nechce,neviem si to moc dobre technicky predstavit 😒 neviem si predstavit tie poplatky za dopravu a to clo, keby mi ju niekto odtial priniesol tak ok, ale objednavt to odtial,mi pride ze to vyjde o tych 500 -1000 sk lacnejsie
Vyratavala si kolko by teoreticky mohla byt ta konecna cena???

denisocka
16. črc 2008

tak kolko by ta bumda teda vyšla ked tam v tých dolačoch to nevyzera zle 😀

jasada
16. črc 2008

Ahojte, necitala som celu diskusiu, tak neviem ci ste to rozoberali, ale chcela by som poradit, ak uz mate skusenosti s manducou, do akeho veku sa tam dieta podla vasho nazoru pohodlne zmesti? Tie kg mi nejako nesedia, ak to porovnavam s vajickom, tam je tiez uvedene, ze do 13kg, ale moj starsi syn ich mal v 2 rokoch, a to si veru neviem predstavit ho tam napchat a bezpecne prevazat 🙂 . dik

valka
16. črc 2008

takze dnes som bola na colnom urade: vysledok - clo sa plati 12% a dan 19%. jedna bunda tak vychadza na 4500sk - stat je riadny zrac...v tej sume je zaratane postovne. ak by sme kupovali viacere, postovne by sa rozratalo - pri kupe 5 kusov by sme platili asi 3600sk - predpokladam,ze dan v usa nerataju a tiez ze pri vacsom baliku bude vacsia suma za postovne...
takze stale sa to oplati...myslim...
ponukam sa, ze to vybavim 🙂 do konca mesiaca, kto chcete, tak mi do ip dajte vediet...sumy su orientacne, mozu byt trosku vacsie, trosku mensie 🙂

johanda
16. črc 2008

jasada - nemůžeš srovnávat vajíčko (předpokládám, že myslíš autosedačku) s nosítkem 🙂 . Vajíčko je do roku a je testováno pro určité váhové rozpětí ročních dětí, což klidně může být 6 i 13 kilo. Dvouleté děcko má už jiné tělesné proporce (i když vážit může stejně jako roční prcek) a taky je motoricky zralejší, takže vajíčko už nevyhovuje. Ergonomická nosítka jsou opravdu určená pro rozpětí 0-3 roky, obsahují spoustu sponek a utahovátek, které si nastavíš podle potřeby. Sama bych řekla, že jsou vhodnější až pro vetší mimina, tak kolem půl roku, před tím je mnohem lepší šátek.

mucilienka
16. črc 2008

baby, moja svagrina je v usa 🤐

valka
16. črc 2008

muci, a vedela by tie bundy doviest? ja som tiez skusala kamaratov, ale zatial to nejak nevychadza...☹

skolara
16. črc 2008

mucilienka keby ti to poslala normalne v obalke alebo v baliku cez postu neplatili by ste clo lebo je to darcek. Ja som tak podostavala koooooooopu veci od svokry 😉
Oni zdanuju len obrovke a zvacsa elektronicke veci.

denisocka
16. črc 2008

aj ja chcem za 113 dolačou muci 🤐

al ináč,už mám RING SLING,je super!!!!!!!!! a ta čo bude mať druhu polku mojej anny neolutuje 😉 ona vie kto to je 😉

mucilienka
16. črc 2008

valka, denisocka, dnes pisem mail do USA... zatial len ci to pojde dodat.. ak ano, poviete mi velkosti.. 😉

deni, tak sa bude vytesovat dalsia? 😵 😀 😵 😀

lenki33
16. črc 2008

baby tych bund je na tej stranke len 11ks, a nie je tam napisane ake velkosti to su 😕
no neviem sa rozhodnut, ten cenovy rozdiel je tam fakt velky 🙄 ale potrebovala by som ju uz do konca leta, no neviem neviem neviem co robit 😒

lenki33
16. črc 2008

deni a aku dlzku mas nakoniec ten RS??

listicka77
16. črc 2008

Denisočka, taky mám RS. Udělaný z Didy. Ale na dlouhé nošení to není. Používám na věšení prádla, vaření a cesty k rodičům (bydlí vedle ve vchodě).

lenki33
16. črc 2008

Ja som praveze dnes mala Danusa v RS asi hodinu a pol a pohodicka, jediny problem co mam ze si nemozem prevesit kabelku alebo tak cez plece,lebo sa mi to smyka. Danuso vazi nieco cez 8kg

listicka77
16. črc 2008

Tak hoďku a půl bych v RS nedala. A co máš za RS, Lenki?

listicka77
16. črc 2008

Jsem si to našla v albu. To jsou vlny?

lenki33
16. črc 2008

Ano vlny , uz su moje 😀 ta foto co je v albume som prave skusala a bola to laska na prvy pohlad 🙂 a RS je uzasny v tej jednoduchosti vyberania a vkladania dietata. Pre mna uplne super, lebo nakupovat a pod chodim tak ze autom potom 20 minut niekde som zase do auta a tak, takze stale vkladat a vyberat.Ja ho mam teda dost dlhy brala by som kratsi,ale je mi to luto strihat

eriqe
16. črc 2008

ja tiez nosim v RS aj par hodin a taska mi drzi ale musim ju mat na opacnom pleci ako su kruzky

listicka77
16. črc 2008

Já si koupila Didy chiara (nebarvený, ale vazba jako pruhy - keprová) v délce 5,7 m a stříhla ho na RS (2 m) a kratší šátek na batoh a podobně (3,7 m). Vyšlo to mnohem levnějš než krátký a středně dlouhý šátek. Asi ho mám taky v albu.

lenki33
16. črc 2008

jeej listi videla som tam tie tvoje bodycka no uplne paradne su 🙂 a satku neplanujes nejako zafarbit?? Ja som povodne RS nejako nechcela az ked som ho skusila, a kratku satku ziadnu nemam, len dlhe,mna to vsetko vela stoji lebo ja sa vzdy na nieco namotam 😀 a nerozmyslam nejak metodicky. Napr zelene vlny by som si nikdy neobjednala ale ked som ich videla nazivo tak som ich proste musela mat, este ze som majitelku pomerne rychlo ukecala 😀

listicka77
16. črc 2008

Lenki, nebarvený šátek jsem vzala v záchvatu skrblictví (stojí stejně jako pruhy standard - to jsou ty bílá-šedá, bílá-modrá, bílá-červená, který se mi nelíběj). O barvení jsem uvažovala, ale moc si netroufám, protože výsledek se nedá moc předem odhadnout. A na bavlnu to chytá mnohem hůř (ta bodýčka jsou vlněná). Ale zas ta světlá je hrozně nepraktická. nejsem ten nažehlený typ jako ze škatulky, potřebuju věci, co se dají umazat.

denisocka
16. črc 2008

lenki -kolko maju vlny? moja ánna ma presne 2m-z toho je 16cm zahnute

lenki33
16. črc 2008

hmmm, myslim ze na tu bavlnu by ta farba mohla chytit dobre a aspon nebude nejaka divoka, ale teda neviem si predstavit aka je ta satka tvrda, mylsim ze cim bude zanosenejsia tym mas vacsiu istotu ze ta farba chyti na celej satke. I ked keby si tam robila nejaku batiku napr viacej malych kruzkov tak by to nemalo vadit ked to vsade nechyti rovnako. Pripadne keby si to zafarbila a nechytilo to tak potom spravit s dalsou farbou batiku.
No uz som ticho,ale mna by ta biela satka straaaasne provokovala 😀

listicka77
16. črc 2008

Lenki, když já jsem líná jak čuně... A do kroužků bych nešla, to bodýčko s kruhem se blbě vytvarovalo. To radši takový vzor, jako má to druhé.
Jenže zničit bodýčko z druhé ruky a nebo šátek za tisíce... 😝

listicka77
16. črc 2008

Deni, ty necháváš v RS ruce venku? Jsem četla, že ruce ven by měly mít až sedící děti... 😕

denisocka
16. črc 2008

listi-hej,šak som dnes len skušala,ale ináč nechávam jednu ruku von a jednu dnu.no sice nesedi-ale ma 7mes tak hadam môže 😉

zrzuska
16. črc 2008

baby ja vas obdivujem ako vselijako si tie satky viete viazat. ja by som to nevedela 😅
ako obliekate deticky do nosicov a satiek ked je trochu chladnejsie? len nejake teplacky?

nasa ameli je taka spokojna v manduce. mozem ist kludne na prechadzku a je tam kludna a pozera si okolie 🙂 ale uz sa mi stalo ze sa zacala vypynat 😖

este by som chcela vediet ako to riesite ked idete napr na cely den na vylet? vydrzi vam dieta cely den v satke? ako je to s prebalovanim, krmenim..... myslim deticky co este nesedia. ja mam stale potrebu brat kocik aj ked je mala v manduce 😨

mucilienka
16. črc 2008

kocenky, co si myslite o tomto coveri - myslim tym na Manducu a nosenie vpredu:

http://www.amazon.com/Kiddopotamus-Poppit-Carri...

listicka77
16. črc 2008

Zrzuska: Já nosím v šátku, kde je v kříži s kapsou asi víc zateplená než v manduce. dávám jen bodýčko a na nohy taky jednu vsrtvu, plus teplé ponožky navíc. další zateplení řeším přes nás obě - zapínací svetr, bunda nebo tak něco.

Muci, ty zateplovací kapsy mi přijdou dobré. zatím se mi ale dítko vejde pod bundu, tak to neřeším.