V čem nosíte svá miminka?

siloe
19. srp 2007

běžně se miminka nosí v klokankách či baby vacích.Je tu nějaká mamča,která nosí starší dítě? samozřejmě v odpovídajících nosítkách.Třeba v šátku,ergu,mei tai.... Ráda bych se podělila o zkušenosti 🙂 My teda ještě nenosíme,ale zrovna čekáme,až se nám ušije mei tai. Malý už celkem obstojně chodí,ale často ho bolí nožičky,či se jen tak vzteká,že většinou zpáteční cestu sám nezajde 😒 Proto chci vyzkoušet na občasné poponášení právě mei tai. Tak zkušenosti sem!!! 🙂 🙂 (samo,že nejenom s meitaiem 😅 )

kyri
15. lis 2007

jj, určo je ergo pohodlnější - z šátku mi odumíraly ramena, máme "drobečka" na půl roce osm a půl kila, takže ergujeme - akorát ty zimy teď, to se bojim, kočár vycpaný dekou a fusakem mi připadá lepší...

johanda
15. lis 2007

mihapiho, moje dítě bojkotovalo hluboký kočár aniž by už poznalo slasti šátku 😉 . Na milost vzalo až golfáče v půl roce.

Kyri, na zimu jsou na ergo vhodné takové ty ty kapsy nebo MaM bunda.

susik77
15. lis 2007

ahoj holky, uvazuji si poridit na jare to ergo.ale nejsem si jista, jestli v tom bude chtit verca byt, protoze babyvak mi bojkotovala 😎 co myslite?
jak to deti snasi?

johanda
15. lis 2007

Susik, neznám dítě, které by ergo bojkotovalo (teda je z těch virtuálních, reálné s ergem jen moje 😉 ). V babyvaku děcko víceméně leží, ve 2,3 měsícéch se to většinou prckům už moc nelíbí. V ergu je ve svislé poloze s podsazeným zadečkem, takže vidí kolem sebe a nenudí se.

kili
15. lis 2007

susik, ergo je úplne niečo iné ako vak, mne Samko vo vaku tiež desne reval ale v šatke v kolíske bol spokojný, bol tam viac namačkaný.

mihapiha, mi nemáme so striedaním žiadne problémi. Zo začiatku reval všade, potom si zvikol na šatku a keď prišiel Adamko domov, tak už bol bezproblémou v kočíku. Ale ja mám polohovatelný, čiže keď je hore, dám ho do polohy, že vidí von.

tlapicka
15. lis 2007

listi: koncim hadaci debatu 🙂 nevim, jestli bych unesla co popisujes s 15kg. ditedem, ale s 10kg to neni problem(ty svacinky, plinky, mikynko, 200 atd.). (salewa neni spatna, ale ma ulozny prostor asi jako ergo,takze souhls, ze to je velkej neuzitecnej kram)

mihapiha:mimi si vybere, co mu bude vyhovat 🙂 nech to na nem

susik:moje zkusenost je cim vic alternativ pro zvedavy miminko mas, tim je radsi, porad neco obdiuje a sleduje a je e svym zivlu... nase mala se nadsene stehuje mezi satkem, krosnou, vozikem a kocarem a je narame spokojena, pokud to na kole teda moc nedrnca 🙂

listicka77
15. lis 2007

Tlapi, já doufám, že to nebyla hádací debata.... 😀

tlapicka
15. lis 2007

listi: v pohode, proste kazdymu vyhovuje neco... 😉

siloe
autor
16. lis 2007

zdavím všechny,nějak vás nestíhám číst,asi taky proto,že už tolik nenosíme,ale musím se pochlubit se včerejší zkušeností. Večer jsme potřebovali rychle zajít za dědou do garáže,asi tak patnáct minut jedním směrem,už je u nás kupa sněhu,takže by Dany asi svižným krokem nešel. Dala jsem ho do mei tai a kupodivu i s bundou se tam v pohodě vešel.Takže jak tu někdo psal,že mei tai není na zimu,tak na malé mimi asi ne,protože jak sněžilo,tak mei tai provlhával,ale na dvouletého klacka s teplou zimní bundou je mei tai v pohodě.I bez nějaké kapsy.

A další zkušenost,aby toho nebylo málo 😀 V noci měl nějaké noční děsy běsy nebo co,nic ho nemohlo utišit, opět jsem ho narvala do mei tai i když se trochu vzpíral,ale za pár minut se tam sklidnil a dokonce posléze i usnul...a to se opakovalo za noc ještě třikrát ☹ ...takže na mei tai /samo že i jiné nosítka,ale ty nemám/ je vážně super i na větší děti,které už tolik nepotřebují tolik nosit.Mei tai je momentálně taková naše poslední záchrana 😀 😀

izy
17. lis 2007

miha - ja nosim hodne v satku, ale hodne jezdime i s kocarem. a v pohode. v satku je teda asi o trosku radsi, ale kocar ji taky nak extra nevadi.

a moje zkusenosti s nositky - takze zcalo to klokankou, ktera se k nam nahodou dostala. jak psala kili - pouzita parkrat a je na prodej🙂 pak jsme meli babvyak, ktery jsme podedili. na obcasne poponaseni po dome dobry, ale tak na prvni mesic. pak strasne bolely zada. dale satek (pujceny, ne moc dobry, hrozne tuhy), ktery me ale tak nadchnul, ze uz mam koupeny moby. ten je fakt super. sice uz ma mala 4 mesice, ale je drobek a v satku je cekem klidna, takze nam snad vydrzi dlouho. a na vanoce nam santa claus posle ergo🙂
jeste jsem si chtela usit mei tai, ale to uz bych toho mela asi moc 😀 😀

izy
17. lis 2007

jo a krosna, si myslim, ze na vetsi deti je do hor a na velke vylety urcite dobra. treba mne prijde celkem uzitecne, ze se da postavit na zem. a taky ma pohodlnejsi popruhy a konstrukci. ale na normalni noseni na prochazky a do mesta je to pro me taky zbytecne heblo.

listicka77
17. lis 2007

Siloe, ta kapsa je myšlená na děti, co ještě nechodí a jsou teda celou dobu v nosítku. Dítě, které chce být nesené a chvíli na to běhat a takhle furt na střídačku, to už musí být oblečené na to běhání, takže tam by kapsa byla nanic.
Super, že vám MT vyhovuje ještě ve dvou letech!

tlapicka
17. lis 2007

listi, mne prave prijde dobra ta kapsa na behaci mimino. naopak mi prijde k nicemu na minino, co zavres do bundy...

listicka77
17. lis 2007

Úplné mimi zavřeš do bundy, větší už ale ne... A jak to řešíš s tím "běhacím" dítětem? To když ho pak vyndáš, tak mu je zima, ne?

mihapiha
17. lis 2007

Izy supr, tak to jsi mě uklidnila . Šátek si každopádně pořídím.

kyri
17. lis 2007

johanda - my kapsu máme, ale je stejně dost tenká

tlapicka
17. lis 2007

listi: vychazim ze sve zkusenosti. tj. eli bydlela v bunde do kvetna,to ji bylo 7 mesicu, jestli se mi tam vejde jeste dneska nevim, protoze, kdybych ji tam zavrela, opravdu by ji byla po vyndani behat zima.jak pise kyri: ta kapsa neni extra tlusta, a vychazim z toho, ze dite, ktery se hejbe potrebuje min nabalit nez dite, ktery je pasivni, takze ji dam jenom navleky, kalhoty, boty a mikcu se slabou bundou a kapsu. kdyz ji vypustim, tak se zahreje na optimalni teplotu v pohode a v kapse se nepoti. loni v zime jsem naopak kvuli bunde musela balit nohy do treba trech kalhot s capakama a jeste kozajdy navrch...
nutno dodat, ze eli je studeny odchov, cvicime ji pode vzoru japoncu na zimu...

gedren
Autor odpověď smazal
Zobraz
xsipm04
17. lis 2007

Tak jsem tady studovala vaše tipy v čem dalším se dají děti krom šátku nosit. Fakt super diskuze, mě samotnou by to nenapadlo ani hledat, ale teď už si říkám, co si tak koupíme, až bude Nella větší 🙂

Hned jak jsem sem jukla, tak jsem odpoledne byla na jedné přednášce a jedna mamča tam ukazovala jiné to Ergo nosítko, tak jsem si ho hnet taky okoukla 😀 Pak jsem ještě zčíhla, jak se do něj mimko dáva, no moooc zajímavý. Ale stejně pořád nevím s těmi svislými polohami pro menší děti. Ta maminka říkala, že i do toho Erga dává prcka až od okamžiku, kdy začal sedět, že předtím nosila výhradně v klubíčku. Jaké jsou argumenty proto, že dítě je v té svislé poloze v šátku nebo v Ergu v pohodě i dřív než sedí? Jako že má podsazený zadeček dost a je pořád vlastně jakoby v klubíčku? A kde o tom najdu nějaké info? Já jsem pořád zatím byla informovaná od lidí, kterým v tomhle věřím, že to není dobré, ale zajímaly by mě i jiné názory, ale abych se mohla správně rozhodnout, potřebuju znát nějaký argument. Díky za rady 🙂

tlapicka
17. lis 2007

xsipm: zkus se podivat sem, http://didymos.cz/noseni/anatomie-kojencu.html treba tam neco najdes. 🙂

listicka77
17. lis 2007

Xsipm04: Na nosenideti.cz je diskuze "Doporučené postupy nošení a vázání v ČR" (http://www.nosenideti.cz/china.php?phpbb=phpbb%...) a Nesediace babetko a vertikálne nošenie (odkaz mi nějak nejde, ale oboje je v diskuzi pod "úvazy a jak nosit"). Tam je to rozebíráno ze všech stran včetně toho, jak to třeba doporučuje německá Trageschule a tak. Diskutuje tam i nosička fyzioterapeutka (nick Erozek), která se přiklání taky spíš k tomu nosit vertikálně až sedící dítě. Zjistíš, že každý to vidí jinak...

kili
17. lis 2007

ysipm, ja som sa na jednej diskusii pýtala doktora, že od kedy ide nosiť zvislo a on odpovedal, že keď začne držať hlavičku. Ale myslím, že to písal len preto, že nevedel, že sa hlavička dá fixovať šatkou. Ale tebe už je to jedno, určite tým malej neublížiš, skús to a uvidíš, že sa to malej bude páčiť, lebo bude mať väčší rozhlad, bude sa môcť otáčať a kukať na všetko čo robíš. Samko to má moc rád. Včera jačal, bol hladný, ale keď sme mu dali flašku, tak nechcel a začal jačať ešte viac, nedal sa nejako utíšiť, ani keď som ho mala na sebe, proste vrieskal ako zmislovzbavený, a tak som ho dala do šatky a skladala s ním plienky, konečne boľ kľud 🙂

katako
17. lis 2007

Johando, jsem ráda, že někdo má tu zkušenost, že dítko bylo nakonec i docela rádo v golfáči. My jsme do 3 měsíců používali hodně kočárek, ze začátku babyvak, pak šátek. Od 4 měsíců jenom nosím. Většinou totiž chodím ven sama a to pak Ondra řval, když jsem šla s někým dalším, tak to šlo s dudlíkem.

Jenže pak nastává problém, když chce vozit třeba babička. Jednou to bylo v pohodě, ale včera to byla katastrofa. Nejdřív telefonát a otázky: Kdy papal a kdy bude znova papat? Kdy ho můžu vzít ven? A kdy bude spinkat? On nemá režim?

Potom ho chtěli vzít i s dědou ven honem, než bude tma, ale O. zrovna usnul po jídle. Chtěla jsem ho nechat chvíli spát, ale prostě to nešlo. Zkusila jsem ho opatrně oblíct, ale vzbudil se a začal brečet. Tak zase: Kde má dudlíček? A já: Nevím, my jsme ho už asi měsíc nepoužívali....

No malý se pak rozeřval tak, že mu žádný dudlík na světě pomoct nemohl, vrátili jsme se všichni domů, uvázala jsem si ho do šátku. Pak si v klidu usnul, šli jsme doprovodit prarodiče do obchodu a já celou dobu musela poslouchat, jak mi s takovou s malým nikdo nepomůže a že ho budu muset pořád jenom nosit a odrovnám si záda....

tlapicka
17. lis 2007

katako, 🙂 nenech se nahlodat. drzim palec.satek je zazrak a otroci mimnovskeho rezimu zijou porad... u nas je to s rezimem stejne vyhovuje to tak vsem 🙂

kili
17. lis 2007

naši nemajú tiež žiadny režim, keď chcú, tak si zdriemnu pod hrazdičkou alebo na lehátku. Keď idem von s kočíkom, tak rozhodne sa nesnažím, aby zaspali, dám ich do polohy, aby videli von, to sa im páči a keď začnú driemať, tak ich dám na ležato. A mi dudlíky nemáme, lebo nevedia dudlovať, vy ste síce takúto výhovorku pred rodinou prepásli, ale možno pred cudzími by obstála

katako
17. lis 2007

holky, díky. No já si to budu stejně dělat podle sebe, přece se nebudem do něčeho nutit. Naštěstí mám oporu v MM, dřív taky rád vozil v kočárku, ale teď je dost pro nošení. Z našeho kočáru Ondra ven dobře nevidí, tak se mu vůbec nedivím, že tam nechce být. Na dudlík teď máme taky výmluvu - i když ona to není výmluva, ale je to tak, že když O. řve hodně, tak to nepomůže a jinak ho nepotřebuje, má hračky a s dudlem se taky snaží hrát a strká si ho do pusy i s držátkem až se mi to zdá i nebezpečné.

tlapicka
17. lis 2007

katako: my dudlik normalne pouzivali, venku ho jeste nekdy mame, ale nema zadny vyznam, kdyz je nastvana, tak dudlik je to posledni, co to vyresi... do auta ho berem, tam clovek nema na vyber.. nejak na rasthof dojet musime a chvilku ji zabavi. jeden ma v postylce a je fakt, ze cas od casu si do pelisku vleze, dudlik veme a demonstrativne ti s nim chodi, ale to asi spis z nostalgie 🙂

na otazky babcek kdy pujde eli spinkat rikame, ze az si promne oko. kdyz se ptaji, kdy bude jist, tak rikame, az bude chtit. svacinovy pytlicek s bryndakem, presnidavkou a lzickou mame vzdy sebou...
babicky nechapu a krouti hlavou... proc to delat slozitejsi kdyz to jde jednoduse? ze? 😝

izy
17. lis 2007

no sice je to o noseni...ale kdyz uz jste nakously ten rezim🙂 mala teda rezim ma...a dost prisny...ale pro me🙂 je presna jak hodinky🙂 kolikrat me to fakt stve, protoze kdyz neni po jejim rezimu, je dost nevrla🙂 takze ja bych potrebovala radu, jk zrusit rezim 😀

tlapicka
17. lis 2007

izy: hmmm. ja uz si vubec nepamatuju co bylo ve 4 mesicich... jde o basteni a spani nebo i neco jinyho? 😲

gedren
Autor odpověď smazal
Zobraz