V čem nosíte svá miminka?

siloe
19. srp 2007

běžně se miminka nosí v klokankách či baby vacích.Je tu nějaká mamča,která nosí starší dítě? samozřejmě v odpovídajících nosítkách.Třeba v šátku,ergu,mei tai.... Ráda bych se podělila o zkušenosti 🙂 My teda ještě nenosíme,ale zrovna čekáme,až se nám ušije mei tai. Malý už celkem obstojně chodí,ale často ho bolí nožičky,či se jen tak vzteká,že většinou zpáteční cestu sám nezajde 😒 Proto chci vyzkoušet na občasné poponášení právě mei tai. Tak zkušenosti sem!!! 🙂 🙂 (samo,že nejenom s meitaiem 😅 )

mneme
18. led 2009

Ahojte, zvazujem perspektivu nosenia v satke, zda sa mi oproti baby vaku univerzalnejsia. Mozete mi pls poradit, ci ste satku pouzivali uz od narodenia miminka? A mate niektora skusenosti s guatemalskymi satkami? Dakujem

dorotka
18. led 2009

kocky napadol ma este taky totalny ulet ci ste niekto neskusali skombinovat babyvak a manducu aby sa vytvorilo nieco take ako novorodenecka vlozka do erga
http://www.nosenideti.cz/zbozi.php?volba=karta_...

denisocka
19. led 2009

dorotka,myslím že stači nejaky väčši tensši vankušik,alebo tie perinky na suchy zips a neni problem 😉

tušim raz davno sarik to tu dávala

vikinka27
19. led 2009

mneme, satky tu pouzivala od narodenia vacsina dievcat, je to ovela lepsie ako babyvak (no, teda, ja som napr. kombinovala babyvak na doma a satku na vonku - doma sa mi nechcelo obvazovat pruhmi latky, ale dievcata tu pouzivali satky aj doma). urcite chod do satky.
ale s guatemalou ti neporadim, videla som to iba raz a neskusala.

angelik
19. led 2009

mneme, ja som mala guatemalsku- paradiso, a to bola jedina satka, co som mala, ine som neskusala, takze neviem porovnat, ale ja som s nou bola spokojna
nosila som asi od 3 tyzdnov po narodeni, skor som ju nemala, a asi od 8. mesiacov som mala aj ergo, to som potom viac vyuzivala a tak je to zatial aj dodnes, aj ked este sem tam satku vytiahnem, ale teraz by sa mi skor zisla kratsia

pre male mimi je podla mna satka lepsia, lepsie sa prisposobi

(neviem, ci tu svoju pomaly nepredam, ak by si mala zaujem, ozvi sa)

olinka6226
19. led 2009

koksoooo ved ona tam uviazala tvarou dopredu. no pekna paseka 😠 😖

eriqe
19. led 2009

co narobis Oli, lebo v niektorych navodoch to tak aj je. Teda napr. k satkam moby myslim. Mala som tu teraz jednu babu a musela som tiez vysvetlovat, ze aj ked to je v navodoch na viazanie, aby to nerobila, lebo to nie je spravne ☹
Dorotka, viem, ze nejaka baba na nosenideti skusala tak nosit mimi, nie sice v tej origo vlozke, ale v rychlozavinovacke a ze to nebolo ono. Chod do satky a neboj sa. Ono je to strasne jednoduche, v ba je aj dost poradkyn pre nosenie, tak staci niektorej zavolat. Oni sa s tebou radi stretnu a poukazuju. Ja zase nedam dopustit na satku a teraz uz ani moj muz, aj ked bol dllllho len za manducu. Teraz uz so sebou nosieva tiez radsej satku 😀

sueanek
19. led 2009

bambusko: No, ten dotaz jsem vcera psala pote, co jsem propotila Moira triko (a pres nej jsem uz mela jenom ditko + Patapum a bundu). Vic odlehcit to uz *fakt* nejde 🙂

verulka
19. led 2009

dorotka, vsak som ti pisala, ze hned ako sa da ron dokopy, som u teba a poskusame co treba 😉 no problemo 😎

venonna
19. led 2009

cafte nosicky 😉
mneme, ja som mala guatemalsku a teraz som si zaobstarala z bazaru aj didymosku. Guatemala bola dobra, neviaze sa snou az tak zle, ale didymos je uplne o inom, je to o poznanie lepsie, najma teraz, ked viazem uz len na chrbat... 😉

valka
19. led 2009

ahojte, tak dnes som mala zazitok: idem si po meste v suses kinder a luckou pod bundou a oproti mne ide pani v suses kinder bunde s dvoma deturencami - jedno pod bundou a druhe za ruku...som rozmyslala, ktora z vas to je, nech neoslovim od veci 😅 no a ona na mna spustila plynule anglictinou 😀
tak som bola z toho uplne mimo...😅

dievcata, ked mate deti na chrbte, netahaju vas za vlasy? ja ich mam kratke, ale lucka taha statocne... 😠

sueanek
19. led 2009

valka: Dneska to zacalo, to tahani. Je to des! "Mel jsem zlate vlasy, matka mi je vytrhala..." 😝

bambusko
19. led 2009

valka, a co? pokecali ste?

valka
19. led 2009

ano, stihla mi povedat, ze maly (ten, co chodil) je unaveny a hladny (lebo hrozne plakal)...a fujazdili dalej 😀 😀 😀

angelik
19. led 2009

mne tahala strasne, aj preto som nosila hlavne vpredu
ciastocne pomoze vypnut vlasy, ale deticky maju dlhe a sikovne rucky 😀

teraz ju to uz preslo, ale aj nosime menej (rada beha sama

https://www.youtube.com/watch?v=VgfK8FGxTRU

je to natocene s mobilom, takze kvalita nic moc, ale ta jej rychlost 😀 )

kili
19. led 2009

valka, mňa celkom prestali ťahať, fakt som to ťahanie za vlasy nebrala ako hru a vždy som sa buď škaredo alebo smutne pozrela /to podľa miery bolesti 😀 /, A. ťahal fakt príšerne a už neťahá. Ale teda nie pri nosení ale pri bežnej hre al. maznaní. Ale ani pri nosení S. neťahá, A. moc nenosím, tak neviem.

weroni
19. led 2009

baby kuk do albumu - satka je skutocne vsestrasnne vyuzitelna vec 😀

kili
19. led 2009

weroni, som zrovna rozmýšľala, že kto to má tie kiahne, nechystáš nejakú párty? že by sme prišli? mne by docela vyhovovalo, keby to chalani mali už za sebou 😀

weroni
19. led 2009

kili ked chces mozeme nieco zorganizovat 😀

evicka1
19. led 2009

hojte...no tak som z tych satkov magor 😅 netusim ktory by sa mi hodil...a je k tomu aj navod ako sa to viaze?ci ani nie...
kocky prosim vas ako sa volaju tie dlhe skoro ako ponozky to sa dava na nozicky detom ked su v manduce...

olinka6226
19. led 2009

evicka myslis merino boticky many months? alebo navleky?

sueanek
19. led 2009

evicka1: K drazsim satkum navody jsou, ale na webu jich je spousta, napr. http://www.didymos.cz/noseni-deti-v-satku/uvazy/

kulicka
19. led 2009
olinka6226
19. led 2009

ku vsetkym satkam co som mala v ruke bol navod moby, mam, didymos, hoppediz aj storchenwiege

lubicanoemi
19. led 2009

mneme, ak si z BA, tak si trebars pozri otvaracie hodiny na www.zivica.sk a chod si tam s nimi pokecať, štvrtok je tuším poradenstvo pre mamičky, aj šatky ti ukážu (nejaké tam majú), aj možno porovnanie. a potom máš kopu info na www.nosime.sk alebo www.noseniedeti.sk , sú tam aj baby ktoré šatky distribuujú a dajú sa cez ne objednať, požičať, vyskúšať....takže sa môžeš rozhodnúť až keď ošaháš🙂

evicka1
19. led 2009

olinka:aj aj...ale tie navleky by sa teoreticky dali aj upliect? sa len pytam....
sueanek:diky...to je super...

mneme
19. led 2009

Dievcata, dakujem za rady. zivicu poznam, ale viac sa mi pacili vzory satiek na www.noseniedeti.sk. Kazdopadne, pozicanie je vyborna vec, nenapadlo mi, ze aj to sa da. Urcite tam niekedy skocim. Zatial nemam do tej satky "co" dat, tak sa do maja aspon mozem naucit viazat, nech s nasou buducou slecnou neexperimentujem 😝 Rada by som si kupila jednu satku, trebars aj drahsiu, nech uz potom nemusim vymyslat 🙂

bambusko
19. led 2009

angelik 😉 mas co robit 😀

evicka, navleky sa daju ustrikovat, staci na 2 ihlicach pruzny vzor a zosit.

kacenka83
20. led 2009

ahojte, mohli by ste mi poradit 🙂
chcem kupit "nieco" na nosenie drobca co sa nam ma narodit v maji, zatial skusenosti s nosenim nemam, pri prvom som mala klokanku, ale ta mi vobec nevyhovovala... teraz rozmyslam nad manducou, myslite, ze to je dobra volba?
dakujem

verulka
20. led 2009

kacenka, ja som rodila koncom aprila a mozem ti odporucit jednodznacne satku, ma to vela vyhod pre ak male mimi, ale hlavne, da sa rozne uviazat a tak je v nej menej teplo ako v manduce 😉 baby ti isto poradia elasticku..ja som zo zaciatku mala babyvak a potom som si hned kupila pevnu. Manducu som mala v lete pozicanu( mal cca 3m) a nebolo to ono..zato teraz uz vyse mesiaca ficime v nej..cize manducu jednodznacne odporucam pre vacsie babo 😉