V čem nosíte svá miminka?

siloe
19. srp 2007

běžně se miminka nosí v klokankách či baby vacích.Je tu nějaká mamča,která nosí starší dítě? samozřejmě v odpovídajících nosítkách.Třeba v šátku,ergu,mei tai.... Ráda bych se podělila o zkušenosti 🙂 My teda ještě nenosíme,ale zrovna čekáme,až se nám ušije mei tai. Malý už celkem obstojně chodí,ale často ho bolí nožičky,či se jen tak vzteká,že většinou zpáteční cestu sám nezajde 😒 Proto chci vyzkoušet na občasné poponášení právě mei tai. Tak zkušenosti sem!!! 🙂 🙂 (samo,že nejenom s meitaiem 😅 )

bambusko
15. říj 2008

verul, mna u nas v dedine uz tiez vsetci poznaju, ale indianske meno este neviem 😀 ale chodim 1x tyzdenne s dievcatami do suboru na sidlisko, to si neviem zvyknut na tie stovky vyjavenych pohladov 😕

eriqe
15. říj 2008

joj baby tak prepacte, ja som chodila slintat na take s hrustickami, ale to uz nerobia, tak som mala srdce na mieste, ale teraz sa mi zapacilo to s listkami 😅

lubii
15. říj 2008

A mne sa páči to čokoládovo hnedé 😉

bambusko
15. říj 2008

eriqe, aj mne ☹

vikinka27
15. říj 2008

tie beca uuzasne... uz som to rozposlala dalej aj kamaratkam, nech si zaslintaju 😵

bambusko
15. říj 2008

vikinka, siris nakazu? 😀

eriqe
15. říj 2008

som ani nevedela co tu rozputam 😀

vikinka27
15. říj 2008

bambusko, dufam 😵

duskaf
15. říj 2008

To je horšie ako tá žltačka taká nosičská nákaza. 😀

bambusko
15. říj 2008

a neda sa proti tomu ani zaockovat. to ja by som sa uz, aj keby to nepreplacala poistovna, by sa mi oplatilo 😀 lebo este neviete, ze mam na ceste dalsiu satku 😝 drahy uz sa ma opytal, ci to trosku neprehanam 😨 😕 😒

duskaf
15. říj 2008

bambusko, sa tu smejem a všetky deti zobudím aj susedove 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

valka
15. říj 2008

bambu a kolko ich uz mas doma? my mame momentalne 3 a manducu..uz by som ich mohla predvadzat na prezentaciach 😀

duskaf
15. říj 2008

Ale fakt je to s nami beznádejné. 😝

bambusko
15. říj 2008

ergo, inku, babyvak som mala, ale uz je prec a teraz hadajte co to bude? vsetci mate a robite tu fanklub 😀

bambusko
15. říj 2008

este jednu usitu satku, ale ta sa zatial neujala 😒

valka
15. říj 2008

indio?

bambusko
15. říj 2008

valka, spravne 🙂 vyhravas moj siroky usmev a virtualny potlesk 😉

valka
15. říj 2008

dakujem, velmi si to cenim 😅 😅 😅
je fakt super...eriqe dakujem 😉

lenki33
15. říj 2008

ani nehovorte o satkach, ja by som tiez hned brala nieco nove, ale vlastne vobec neviem co 😅 mne sa stale najviac paci moja anna,nemozem si pomoct 🙂 a ani neviem aky vzor dalsej by som chcela. V indiu sa sice najlepsie nosi ale mne viac sedia pruhy, dumam nad iris alebo lisou. Ale farebne mi ucarovalo cervene nino, mala som ho na test doma, ale nino sa mi nepaci dizajnovo (nosilo sa v nom super) takze hladam podobnu cervenu a najpodobnejsie sa mi zda cervene indio, ale zase aj anna je cervena a tak dumam a dumam a neviem sa rozhodnut 😕 tak aspon usetrim

bambusko
15. říj 2008

lenki 😀 ale tie pruhy, co nad nimi dumala audrey, by sa ti hodili, nie? 😀

weroni
15. říj 2008

ahojte zienky,

ja som vcera nestihla napisat, vidim ze sa tu dalsia infekcia rozsiruje 😀

no ja len pridam nosicsku skusenost - vcera som bola s Esterkou zase troska cavargovat, mala mi prespala 5 hodin v satke!!!!! Bola som s kamoskou v cukrarni - prvykrat od porodu si "sadnut" 😀 s malou v KsK 😀 potom s druhou kamoskou na muffine a dzuse takze hned dve posedenicka som absolvovala 😀
potom sme behali po celej pesej zone, banku vybavit, nakupy, bola som pozriet jednu znamu co ma obchod s detskymi vecami a ta bola totalne hotova z tej satky 😵 baby mne manzel vravi ze z nosime.sk by ma mali platit za reklamu ze to im asi nikto nerobi taku reklamu jak ja 😅 😀 ja kade chodim tam chvalim 😀 ale sak co uz ked som taka natesena z tej satky a mala tiez 🙂
No ta mi asi 20 minut furt natesene rozpravala ako sa jej paci ze tak prirodzene k celemu materstvu pristupujem, ze sa jej velmi paci ze som si aj ten porod do vody vybrala, ze takto nosim malicku v prirodzenej polohe a ze sa jej nepaci ako vsetci hned davaju deticky ze musia lezat na rovnom a tak pricom takato gulata poloha je pre ne prirodzena a ze minule odhovarala jednu mamicku od kupy takej tvrdej podlozky do zavinovacky 😀 a tak 😀

A musim sa pochvalit (aj ked neviem ci to neni skor na hanbu ze az teraz) som konecne nastopro spravne uviazala ksk - totalne napevno - prisla som na taky sposob ako to poriadne cele utiahnut - prehnem sa troska dozadu a oba pruhy naraz vzadu za sebou potiahnem prekrizene takze ta kapsa sa mi totalne nalepi na telo 🙂 potom s pruhmi stale v oboch rukach sa skusim predklonit ci mala neklesne a ked nie tak uviazem ak klesne tak znova dotiahnem a az potom uviazem 🙂
Akurat ma stve ze sa mi furt Esterka totalne "vyklana" zo satky - akoby chcela vidiet na zem zvedavica jedna nerobi vam to niekomu dieta? Musim jej proste narovnavat chrbat aby bola kolmo nie sikmo 😕

eriqe
15. říj 2008

joj Lenki, ja tiez prave riesim co si kupim za satku. Spekulujem nad konopnym indiom a ze ho zafarbym a presne nad lisou a irisom. Ale manzelovi sa viac paci lisa. No neviem sa rozhodnut 😅
Weroni, super, ze si taka spokojna, nie si sama co tu robime reklamu pre nosime 😀

listicka77
15. říj 2008

Eriqe a měla jsi didy pruhy v ruce? Mně teda moc nevyhovujou...
Mám pocit, že indio je fajn, ale ne pro nás na všechny účely. Že je to takový hodně choulostivý šátek. A malá vždycky tahá (teda spíš brutálně škube) za lemy. Chtělo by to nějaké pruhy, žhavý kandidát by byl Hoppediz delhi (a nebo nějaký jiný Hopp, nějaké tmavší nešpinivé barvičky?). Ale to už by chlapa odvezli. Indio, ring-sling, mai tai, manduca a ještě další šátek? Měla bych prodat aspoň ten didy chiara, co mi tu leží ladem. ☹

duskaf
15. říj 2008

Mne sa strašne páči to Beco, ale strašne,, strašne je to krásne a zaujímavé nosítko, ja dnes a si nezaspím.

weroni
15. říj 2008

baby to indio je fakt take chulostive? inac babulky co mate viac druhov satiek - je citelny rozdiel medzi tym tkanim a jednotlivymi znackami?

verulka
16. říj 2008

Weroni, s tou chodiacou reklamou to pozname 😀
beco- no nevem, ci by som si vybrala..su bud uplne tmave alebo potom take ,hmmm, moc vyrazne..teda na mna...
ja momentalne nad dalsou satkou neuvazujem- mam 2 india- kratke a dlhe a maximalne mi to staci 😉 este ked sa mamine podari usit meitai, tak super..zatim ani manducu alebo ine nostko neplanujeme...
ja neviem, mne sa s indiom este nic nestalo a toho voobec nesetrim 😀

weroni
16. říj 2008

verul, ked mas Rona v batohu na chrbte, nebolia ta z toho plecia? Lebo ako tak pozeram ten uväz tak sa mi zda ze je to dost zatazujuce na plecia nie? A nemoze sa ti popruh z ramena zosmyknut? Predsa len, ked je latka bud vpredu alebo vzadu prekrizena, je to istejsie nie? 😨

verulka
16. říj 2008

ked dobre utihanes, nic sa nezosmykne a ano vaha nie je tak rozlozena ako napr v manduce. Ramena ma nebolia, zatial a to mam riadneho slonika. Ale teraz ho von v batohu nenosim, no doma furt 😉

valka
16. říj 2008

weroni, ten rozdiel je citelny....mam indio - malo pruzi, ale viaze sa s nim dobre a rovnako dobre rozklada hmotnost...hoppediz je tiez fajn, ale je viac pruzne,takze sa casom natiahne...a po prani znova stiahne..ale tiez dobre rozklada hmotnost a je od zaciatku prijemne makke....no a ellaroo je tenke, nepruzi a podla mna sa dost krci,...takze tu hmotnost dobre nerozklada a dost ma pri tazsej lucke zacalo tlacit ☹
tak to je k satkam, co mam 🙂

verul, ako? ides do horskeho?

verulka
16. říj 2008

ja neviem, 😒 asi ani nie, u nas je fakt skaredo 😖