V čem nosíte svá miminka?

siloe
19. srp 2007

běžně se miminka nosí v klokankách či baby vacích.Je tu nějaká mamča,která nosí starší dítě? samozřejmě v odpovídajících nosítkách.Třeba v šátku,ergu,mei tai.... Ráda bych se podělila o zkušenosti 🙂 My teda ještě nenosíme,ale zrovna čekáme,až se nám ušije mei tai. Malý už celkem obstojně chodí,ale často ho bolí nožičky,či se jen tak vzteká,že většinou zpáteční cestu sám nezajde 😒 Proto chci vyzkoušet na občasné poponášení právě mei tai. Tak zkušenosti sem!!! 🙂 🙂 (samo,že nejenom s meitaiem 😅 )

kubinkov
20. říj 2008

Duskaf: Myslím, že to plně chápeme a odpouštíme ti. 😀 😀

bambusko
20. říj 2008

duška, sme še pobavili 😀 😀 😀

sonulah
20. říj 2008

holky, prosim, poraďte, když nosim v KsK, bolí mě vzadu za krkem (malej má přes 8 kg) - co by pomohlo? Dík. V kolíbce je to, myslim, trochu lepší....

jinak k těm nákupům - kámoška má klokanku a úplně žasla, když jsem jí řekla, že to pro to dítě neni až tak zdravý 😅 ona na to: "ale vždyť tam píšou, jak je to ideální a jak to všichni doporučujou" 😅 dostala klokanku od ségry, přečetla přiloženej chválící letáček a už to dál neřešila (což se vlastně nedivim)

eriqe
20. říj 2008

Sunulah, ja som s tym tiez mala problem, tak som si davala pozor aby som pruhy nemala velmi pri krku, radsej dalej na pleciach a to mi pomohlo, tak vyskusaj a este aj to, ze ked som nemala rovnako dotiahnute oba pruhy

bambusko
20. říj 2008

sonulah, aku mas satku? mne sa zarezavala vatanai, mala som pozicanu od kamosky. najprv som sa tesila, aka je tenka, ale pri noseni som zistila, ze to nie je ono

kili
20. říj 2008

sonulah, ale však aj ty sa riadiš tým, čo napísali ľudia predávajúci šatky 😀

bambusko
20. říj 2008

kili 😀

zuka
20. říj 2008

Ahojte, necitala som celu diskusiu 😅 My mame Ergo, co sa nosenia tyka, je uzasne. Maly ma uz 12 kg, ale v Ergu to necitim. Ma vsak jednu chybicku. Uz takmer od nova vyzera strasne... Mam ciernu farbu a vsetko sa na ten material lepi, vsetky chlpky, prach... Ked ho operiem, dobre vyzera asi hodinu... Mate tiez niekto taku skusenost?

lenki33
20. říj 2008

sonulah, urcite mas popruhy blizko pri krku, alebo ho mozes mat aj roztiahnuty ale vahu drzis len castou, tou pri krku. Takze to co radila Eriqe, pruhy pekne na ramena 😉

sonulah
20. říj 2008

kili - vzdávam se 😀

ajaj, bambusko, já mam šanami, tak to mi napíšete, že mam koupit novej šátek 😀

ale zkusim, jak píše erique, rozprostřít ty popruhy, já je mam asi fakt dost nahňahňaný u krku... to mam rozprostřít hned nebo až budu mít v tom i dítě?

bambusko
20. říj 2008

nahnahnany som strasne daaaavno nepocula 😀

sonulah
20. říj 2008

no a jakou to dalo práci napsat.... 😀 😀

holky, děkuju za rady, ozvu se, jak jsem dopadla 😉

lubii
20. říj 2008

Bambusko,sa mi páčilo,že prehoz z mladej gardy v modrom 😀 Hneď si mi pripomenula mladé časy 😉

kkaattkkaa
20. říj 2008

Prosim poradte ako viazat vacsie tazsie dieta na chrbat - problem mame s tym, ze Matusko sa po case "vyzegzluje" von a vyklana sa, az mam strach, ze sa zakloni uplne. Uvaz je dobre utiahnuty, maly ani neklesne, aj je to pohodlne, len to zaklananie!!! Skusali sme kapsu, batoh aj jordana. Pri batohu to bolo jakz tak, ale tam to nevyhovuje mne, celu vahu mam na ramenach a nie aj na bedrach a k tomu mame 5metrovu satku (aby mohol nosit aj manzel) a ja mam necelych 50 kil a 165 centi, cize nakonci ju este 2krat obtocim okolo pasa..

weroni
20. říj 2008

sonulah ja som mala to iste co ty a baby maju pravdu - zistila som ze som mala tie pruhy prekrizene uplne vysoko na krcnej chrbtici... takze tiez si odvtedy na to davam pozor 🙂

baby tak ja som chytila normalne averziu voci klokankam uz ani to slovo nemozem pocut... a ked pocujem vetu "sak aj my sme v tom boli a pozri, sme tu, nic nam neni" tak dovidenia, ale viete co, berte to tak ze hoci je fakt hrozne vela mamiciek ktore maju tieto veci na haku, pozrite sa kolko "osvietenych" nas je tu 😀

weroni
20. říj 2008

bambu krasnu satku mas 🙂

bambusko
20. říj 2008

weroni, az z toho svietenia nemozeme spat 😀

bambusko
21. říj 2008

zienky z BA a okolia, tu mate tip na stretko

http://www.ekoporadna.sk/index.shtml?cat=06db2e...

duskaf
21. říj 2008

bambu naozaj krásna šatka a aký je malý spokojnučký.

bambusko
21. říj 2008

duska dik 🙂 a viaze sa ozaj sama.

verulka a nemas kratsiu satku, ked sa stresujes, ze mas kratsie konce? moja ma 377cm, tie okraje su tkane inak ako cela satka, tak utierkovo, odfotim

audreyd
21. říj 2008

bambu, ako žiari! teda, hádam sa mi zapáči aj modrá 😵 a fakt sa viaže sama? som teda zvedavá na tú moju mandarínku, či sa jej tiež bude chcieť samej viazať 😀 ak nie, tak ju predám 😠

bambusko
21. říj 2008

audrey, ale nasa je zanosena 🙂 farba bola ako bunus, vyberala som podla dlzky a ceny 😉

eriqe
21. říj 2008

Bambu a kde si ju kupovala, inak stale sa chodim na nu pozerat, ale ja uz modru nechceeeem (aj ked chcem), ale mala nema nausnice a ked jej zase dam nieco modre, alebo do modrej satky tak ma babky zozeru. Ach a preto som sa zbavila mojho milacika india ice

bambusko
21. říj 2008

eriqe, ty mas predsudky? obe nase dievcata nemaju nausnice a ema chodila do roka v zltom, bledomodrom a hnedom, az kym sa nezacali realizovat babky, lebo ja neznasam ruzovu. mna dodnes vytaca otazka v obchode, ci pre chlapca alebo dievca? teda ak nejde o spodne pradlo 🙂

satku mame z ebay 🙂

http://global.ebay.com/gbh/home?ItemId=33027459...

duskaf
21. říj 2008

eriqe- ani naša malá nemá náušnice a prečo ste si nedali prepichnúť ušká? Na mňa ešte stále kvôli tomu nenaušnicovaniu divne zazerajú niektoré individuality.

eriqe
21. říj 2008

no ja sa snazim si nic z toho nerobit, ale ked to pocuvam kazdy den x krat, lebo mala vyzera naozaj ako chlapec, lebo sa veeeelmi ponasa na ocka, tak mi to uz vazne lezie na nervy, ale aj tak sa zase pozeram po namodralych satkach. S manzelom sme vyberali a do uzsieho vyberu sme vybrali indio smaragd, lisu, a indio s konope, no ividime

eriqe
21. říj 2008

my sme nevedeli, ze budeme mat dievcatko a ja som bola presvedcena, ze budeme mat Tobiasa, tak som nejake nausnice vobec neriesila 😅 ale uz sme dostali jedne krasne od krstnych rodicov, ale teraz sa zase bojim ako ju to bude boliet, no ja som hrozne nerozhodny clovek a ked som sa uz rozhodla a zavolala kamosku, ze ich prepichne, tak jej vzdy nieco do toho prislo ako keby sme jej ich nemali nechat prepichnut.

duskaf
21. říj 2008

Jéééj bambu a prosím Ťa,napíš mi dôvody prečo si im nedala prepichnúť ušká, pridám si k svojim argumentom, keď zas budú otravovať 😀

audreyd
21. říj 2008

no tak ja mám podľa niektorých doma dve baby a to len preto, že mi je ľúto ostrihať môjho kučeravého blonďavého anjelika 🙂 čo na tom, že má na sebe vyslovene chalanské oblečenie, vlasy ho "prezradia" 😀 no ale aj tak, predsa len lepšie vyzerá dievka v modrom ako chalan v ružovom 😅

eriqe
21. říj 2008

hihi audreyd mas pravdu, tak ja som zase Rut uz tri krat ostrihala, lebo sa hrozne poti na hlavke a bojim sa aby preto neprechladla, tak ju radsej striham 😀 a mozem sa cudovat ze mam chalana co?