V čem nosíte svá miminka?

siloe
19. srp 2007

běžně se miminka nosí v klokankách či baby vacích.Je tu nějaká mamča,která nosí starší dítě? samozřejmě v odpovídajících nosítkách.Třeba v šátku,ergu,mei tai.... Ráda bych se podělila o zkušenosti 🙂 My teda ještě nenosíme,ale zrovna čekáme,až se nám ušije mei tai. Malý už celkem obstojně chodí,ale často ho bolí nožičky,či se jen tak vzteká,že většinou zpáteční cestu sám nezajde 😒 Proto chci vyzkoušet na občasné poponášení právě mei tai. Tak zkušenosti sem!!! 🙂 🙂 (samo,že nejenom s meitaiem 😅 )

sue
7. bře 2008

Kili, nie neprekrižovala som... ale skúsim zajtra 🙂 Bol v novorodeneckej vložke a predlžovaala som mu chrbátik, aby mu nepadala hlávka, kapucu nechcel 🙂

lubii
7. bře 2008

Kili, ďakujem, my sme dnes boli tiež vonku v ergu pod tatovou bundou 😀

mihapiha
7. bře 2008

Sue,ten popruh se dá posunout až nahoru, já jsem taky na něj nedošáhla a muž mi to posunul a je to v poho. taky jsem prcek...
my jsme dneska taky manducovali, hodka cestou na návštěvu a hodka cestou zpátky,ale můžu říct, že jak se vzbudil, byl pěkný protivec a vždy se chce protáhnout a to se mu při nošení moc nedaří tak se vzteká, tak si myslím, ¨že stejně na nějaké 3-4hod nošení bych to neviděla bez přestávky. protože zažít jak se mi vzpíná a vzteká nepřeju nikomu a třeba v mhd by asi lidi čuměli o to více blbě než kdyby byl řvoucí a vztekací v kočáru.

mihapiha
7. bře 2008

ene, ten úvaz co jsi dala je v poho, měla jsem tak uvázaného Huga, ale byl celý schovaný. 🙂

kili
7. bře 2008

miha, ty už máš veľké dieťa, to už chce skúmať samo 🙂

eriqe
11. bře 2008

ahojte, tak uz aj my patrime medzi manducarov 😉 skusali sme aj ergo ale nakoniec vyhral moj muz, ktoremu sa viac pacila manduca, ze "vyzera tak sportovejsie, prepracovanejsie" ze ergo je podla neho na mestske nosenie 😀 on je zatazeny aj na ruksaky, takze tak. Mne zatial pripada jednoduchsia satka, lebo ked mam malu zapnut do tej novorodeneckej vlozky a pozapinat sa tam, tak mam skor dieta v satke 😅 ale to je asi o mojej nesikovnosti. Len ja mam 5 metrovu satku a moja konf. velkost je 34, ale ked ja som bola satkou posadnuta uz vtedy ked som este ani nebola tehu. Tak som sa rozhodla ju predat. Tak ak by ste mali niekto zaujem. Mam 5m Vatanai Tibet som s nim velmi spokojna. Latka je taka jemna a nie velmi hruba

biela
12. bře 2008

ahojte, chcem sa opýtať, či nosič manduca je skutočne aj pre väčšie detičky, a či je to pre ne pohodlné, aj keď sú už väčšie. chcem si to kúpiť, aby som mohla malého nosiť aj keď bude väčší, lebo rýchlo nám rastie. naozaj je to také skutočne dobré ako to píšu na tej ich stránke??? Ďakujem za odpovede 🙂 🙂

martina46
13. bře 2008

Biela a nechceš radšej šatku 😉? Ale manducu som videla pred pár dňami naživo a je krásna. Ale dávali tam 5 mesačné dieťa.

A ja už mám novú šatku- storch pruhy - a je skvelá!

biela
13. bře 2008

ahoj martina46. o šatke som ani neuvažovala, netrúfam si na to, obdivujem maminy ako suvénne im to ide, ja by som ako sa poznám mala s tým probémy... ☹ manducu som včera objednala, uvidím, ako nám to pôjde. teším sa, konečne si budem môcť zájsť aspoň do potravín, lebo bohužiaľ, vo väčšine obchodov nie sú kočíky vítané 😠

kili
13. bře 2008

som sa dozvedela, že za naších detských čias kočíky do obchodov vôbec nemohli ísť, to je fakt strašné 😠 . Ja som sa s našou limuzínou vtrepala aj niekde, kde by sa monomamina ani neodvážila, ale to preto, lebo nemám možnosť chodiť po obchodoch, a tak už keď mám nejaký, čo je v okolí, tak tam proste idem, aj keby čo bolo 😀 . Ale boli milí a predavačka dokonca vstala od pokladne aj keď bola šóra ľudí, aby mi podržali dvere, lebo tam boli dvoje dvere za sebou a ešte k tomu taký ten hrubý záves a kočík mám dlhý 1,5m

biela
13. bře 2008

kili, máš pravdu, kedysi to bolo inakšie, u nás sú v tých obchodoch tiež ústretoví, tak na 90 percent, no niekde sú schody a to je nemožné...
ťa obdivujem, s dvoma detičkami v dvojičkovskom kočíku... klobúk dolu 😅 .
ale v našich potravinách sú panie predavačky ešte zo starej školy a jednoducho keď si tam dovolím ísť s kočíkom, tak sledujú a zazerajú... či im tam niečo náhodou neukradnem... je to hrozné. 😠

biela
13. bře 2008

preto sa neviem dočkať toho nosiča, zbehnem do obchodu a nemusím sa naťahovať s kočiaromm..

eriqe
13. bře 2008

biela satky sa vobec nemusis bat 😉 viazanie je jednoduche, ono len zlozito vyzera. A na viacerych strankach su krasne postupne nafotene kroky ako viazat. Pre mna 100 krat jednoduchsie ako dat Rut do novorodeneckej vlozky v Msnduce 😅

biela
13. bře 2008

skúsim pri druhom bábätku šatku 😀 . ak sa nám podarí. teraz to už nejdem riešiť, keď som objednala tú manducu. už sa na ňu teším.
ja som pozerala to video, čo si tá černoška viazala bábo na chrbát, tak ma pot oblieval
😅 . som si predstavovala katastrofické scenáre.
vieš, eriqe, mám stále aj teraz strach, že malý mi spadne a tak pod... a to už som zručná keď ho držím, ale stále sa bojím.

eriqe
13. bře 2008

mi nemusis hovorit, ja sa tiez este stale bojim, ze mi spadne. No na chrbat si tiez netrufam a neviem kedy si trufnem ale teraz je este na to aj tak skoro. Mne zo zaciatku pri viazani pomahal manzel, teda nie pri viazani ale podrzal mi malu v satke kym som si podotahovala uvaz, teraz je to uz pohoda. Clovek si najde svoj system

blumka
13. bře 2008

ahojte baby, nemam cas citat celu diskusiu, ale chcem sa spytat odkedy sa mozu nosit babatka v satke?

kili
14. bře 2008

blumka, od narodenia, keď je menšie, tak je vhodná poloha horizontálne a keď väčšie, tak vertikálne. Ale niektorým deťom vyhovuje hneď vertikálne.

aniska
14. bře 2008

Ahojda satkonosicove! Zistila som pri satkovani jeden neprijemny ukaz- Matyskovi niekedy v nom zmodraju nozicky!! Co s tym?? Davam ho do kriza s kapsou tvarickou ku mne

blumka
14. bře 2008

kili dakujem za odpoved. a este jedna otazocka, ked sa tak pozriem na tu satku, vyzera to super ale nebojite sa ze sa vam rozviaze a ze babo vypadne? 😅 😒

johanda
14. bře 2008

blumka 😀 😀 , to fakt nehrozí. V kříži s kapsou zvládneš i stojku (nedoporučuju)

zuzule
14. bře 2008

Ahoj holky. Chci se zeptat. CO je teda lepší? Ergo nebo Manduca? Každý říká něco jiného a já teď nevím. Byla jsem rozhodnutá pro ergo, ale nevím, jestli třeba není lepší ta MaNDUCA? Máme šátek a v pohodě, ale malý už chodí a vytahování z šátku na ulici a dávání ho zpátky není nic moc, navíc se bojím, abych ho nemáchala v kalužích atak...Je mi jasné, že každému vyhovuje něco jiného, ale prosím o vašeho postřehy. Díky 😉

johanda
14. bře 2008

zuzule, já mám ergo, manduku jsem v ruse neměla. Pokud chce nosit i manžel, slyšela jsem, že lepší je ergo, hlavně pro ty ramenatější. Manduca má trochu vyšší zádovou část, takže se v ná dítě nemůže zaklánět - ale to moc nehrozí ani u erga (naše dítě se zaklání, ale vypadnout by se mu jistě nepodařilo). Ergo je super z hlediska nasazení - zapneš si pás, posadíš dítě, zapneš pásek na prsou/zádech a jdeš. instalace trvá cca 20-30s.

zuzka84
14. bře 2008

ahoj holky, ja se trochu zapojim 🙂
jen jsem chtela dodat ze me teda to vecny zaklaneny malyho v ergu hrozne vadilo ,i se tak spatne nosi a ja mam ke vsemu tendenci porad mu drzet tu hlavu a on mi jde proti te ruce , no jak uz je vetsi tak to je fakt hruza to zaklaneni , hlavne kdyz ho dam na zada 😒
s manducou tedy zatim taky nemam zkusenost , ale ta desli zadova operka me hned tak nejak nadchla 😀 😉
ale jinak moc nenosime, uz je to moc na ma zada,tak i uvazuji o prodeji erga ☹

tvarohacek
16. bře 2008

ahoj, my jsme nedávno pořídili ergo, malýmu se v něm zpočátku líbí, dokáže v něm krásně usnout, ale vždycky tak po 20 min. začíná poplakávat, nevím co ho tlačí bolí, jestli ta rozkročmá poloha nožiček, nevím, nebo jestli je ještě na ergo malý...snad se to časem upraví, abychom mohli na výlety 🙂

martina46
16. bře 2008

MAMINKY, SATKARKY,
pridte pozriet a prispiet 🙂 na nove forum tu:

http://www.nosime.sk/forum_all.php

pomozte ho trosku "rozchodit", kedze je nove, vie o nom malo ludi. forum je super v tom, ze tam ma kazda znacka satky a plienky svoju temu a tym je zabezpecena priehladnost.
mne osobne to velmi vyhovuje, lebo vo vseobecnej teme sa casto jeden prispevok hodeny do rozprudenej debaty strati - zarozprava.
iste mnohe z vas aj latkujete, tak aj k tomu je tam co napisat 😉

sue
16. bře 2008

Ahojte 🙂 Dnes sme boli na prvej Manducovej túre - cca 3,5 hodinky, malý vydržal nádherne - aj spinkal aj sa kukal, asi 2x nahlas zvrieskol (ale netuším prečo 😕 ) ale po napomenutí, že vyplaší srnky sa utíšil 😅 fajné to bolo 🙂 len odmieta kapucku aj keď spinká 🙂 joj a spotená som bola ako myš, malému bolo dobre 🙂

kili
16. bře 2008

marti, dík, keď budem mať čas tak kuknem

ladunka
16. bře 2008

Zuzule, Ego si můžeš naživo vyzkoušet třeba u nás, dej vědět, jestli budeš mít chuť!

zrzulka
16. bře 2008

ahojky. rozhodujem sa medzi satkou a manduchou. najradsej by som kupila obe ale to mi zial nas rodinny rozpocet nedovoli. priklonena som skor k manduche kedze s nou by nemal problem ani mu. satku by si neuviazal na seba🙂)) a kedze planujeme aj vyletiky tak sa mi zda ten nosic aj praktickejsi len potrebujem poradit od skusenejsich. citala som ze do erga je problem dostat babetko ked je balene v latkovych plienkach ako je to s manduchou? my pouzivame popolini a haipy.
a este ma zaujima ako dlho v satke ci nosici mate dieta??? a od akeho veku sa moze babetko nosit aj na chrbte? ked budem napriklad potrebovat nieco doma porobit zeby som si malu na chrbat dala🙂 dakujem za odpovede🙂

kobu
17. bře 2008

Ahoj, a co takové ty dva látkové kruhy...nosí někdo v nich? Carry Me?