V čem nosíte svá miminka?

siloe
19. srp 2007

běžně se miminka nosí v klokankách či baby vacích.Je tu nějaká mamča,která nosí starší dítě? samozřejmě v odpovídajících nosítkách.Třeba v šátku,ergu,mei tai.... Ráda bych se podělila o zkušenosti 🙂 My teda ještě nenosíme,ale zrovna čekáme,až se nám ušije mei tai. Malý už celkem obstojně chodí,ale často ho bolí nožičky,či se jen tak vzteká,že většinou zpáteční cestu sám nezajde 😒 Proto chci vyzkoušet na občasné poponášení právě mei tai. Tak zkušenosti sem!!! 🙂 🙂 (samo,že nejenom s meitaiem 😅 )

zuzanockamt
7. dub 2011

@denisocka to fakt? ... ja som nazivo videla len manducu, tak neviem posudit, to len z obrazkov, ale liliputi sa mi velmi pacia, maju pekny design

lubinka26
7. dub 2011

@denisocka fuuu, teraz si ma zas zneistila. uz som bola rozhodnuta pre liliputi :D akurat som chcela poslat mail priatelovi, ci suhlasi s farbou al. teda nech vyberie medzi elegance a roundabout 🙂 teraz zas nevieeeeem... praveze som citala, ze liliputi je maksi, ze v manduce sa otlacaju detom nozicky a v liliputi nie. vcera som precitala celu temu nosic liliputi

lubinka26
7. dub 2011

tak nakoniec vyhrala manduca 😀 petrolejova 🙂 este vyberiem navleky a odosielam objednavku. akurat, ze neviem, ktore mam vybrat 😀 😅

shira_
7. dub 2011

@lubinka26 mame manducu, zatial nožičky v pohode, uvidím ked bude ťažší. návleky som ani ja nevedela vybrať, tak som objednala viaceré 😕

shira_
7. dub 2011

@denisocka krásne máš tie fotky, pekné šatky, super uviazané. šikula, obdivujem... je mi jasné že praxou sa najlepšie učí, len ja si neviem predstaviť ako by som si dotrápila dieťa, kým by som sa naučila viazať šatku. stále som tak niekde medzi- aj by som chcela, aj sa bojím. ale objednám asi aj šatku a hotovo, len čo začnem zase chodiť do práce, a budem skúšať...

emjee
8. dub 2011

u nas vcera 26 stupnov, isli sme von v tricku a kratasoch 😀 dali sme si mliecko v trave 😀 a potom aj po ceste v manduci 😀 po dlhsom case som ho musela niest v mdc vpredu (sme sa ponahlali a on chcel aj pit), este k tomu bez prekrizenych popruhov (lebo som ho chcela povodne dat na chrbat, ale on chcel cuckat), ale pohodicka 🙂 ma +/-12 kil

denisocka
8. dub 2011

u nas ludia od včera tak fuka,že amen,asi nam oddulo parabolu

michaela80
8. dub 2011

@emjee tak ti si odkial ze tak teplo.... sice aj u nas k veceru bolo 19 ale teraz je 5 a fuci kvalitne, vcera som s nou bola v satke v kauflande a cestou do auta sa tak rozlialo a fucalo ze som ju ani zo satky nevybrala v aute do autosedacky, lebo by sme boli total mokre a v po sediacky som ju nevedela vytiahnut von...mame to len asi 500 m ale trpla som strachom...

denisocka
8. dub 2011

@michaela80 my mame mestio 1,5km,hned vedla a tiež ked,tak by som sa bala ist v šatke,ale nie zato,či sa dačo stane,ale že ma zastavia a daju pokutu.ale ked vidim jak si miestni obyvatelia nosia deti aj na predných sedadlach bez sedačky-bo šak to len tu na dedine a do mesta,tak mam aj ja chut dakedy zaviazat v klude doma a ist

janette4
8. dub 2011

kočky mám ešte otázku:čo je lepšie mei tei alebo ergo nosič pre ťažšie deti?

zuzanockamt
8. dub 2011

@janette4 urcite ergo by som volila pre tazsie

michaela80
8. dub 2011

@denisocka pokuta nic len bezpecnost 😝 😝 😝 😝 😝 a to cestou tam bola v sedacke a na kruhaci nam starky nedal prednost.... 😉

michaela80
8. dub 2011

@janette4 mna menej boli chrba pri meitai ako pri ergo nosici..mala som liliputi...uvidime ake to bude s becom...

shira_
8. dub 2011

@michaela80 aj ja som tak išla pár krát, ale len s mužom na polnej ceste, (k jazierku na ryby, to je kúsok.) že malého som nedala do autosedačky len bol v manduce na mne, zapla som si pás aby nešiel cez neho, len popod a okolo. ale to sa dá ísť tam max. 20km/h na týchto cestách.
@emjee ako dojčíš v manduce? povolíš bedrový pás, predĺžiš popruhy? čo máš oblečené, nejaké špeciálne odevy s otvormi?

emjee
9. dub 2011

@shira_ odpovedam ano na vsetky tvoje otazky 😀 aj ked tie specialne odevy s otvormi uz nenosim, zrovna som mala oblecene tricko s vacsim vystrihom, takze som vedela prso prepchat cez vystrih a nemusela som vyhrnat spodok tricka 😀

@michaela80 ze zahora 😀 aj tu fuka uz 2 dni jak besne, ale stale je teplo, aktualne mame 11 stupnov

michaela80
9. dub 2011

@emjee ze o 6 11 stupnov parada..u nas 9 hodin a 4 stupne.... 😉 😉

dendisa
9. dub 2011

ahoj nosičky, jakou značku elastického šátku mi doporučíte? U prvního macka jsem se nepoprala s Šanami šátkem a šátkování vzdala, nosili jsme později v Ergu a Becu. Teď jsem si trošku nastudovala a usoudila, že zkusíme elastický, raději z druhé ruky, kdyby to zase skončilo neúspěchem. Hodně lidí chválí Moby nebo MaM Earth. Co mám koupit? Díky moc.

zuzanockamt
9. dub 2011

@dendisa ja mam velmi dobru skusenost so Sleepy Wrap

zuzanockamt
10. dub 2011

dievcata, myslite, ze je nosic beco lepsi ako manduca? ... rozmyslam nad tym becom, ale neviem sa rozhodnut, manducu mam a tam mi vyhovuje, ze sa daju popruhy prekrizit, da sa to aj na becu?

sussanah
10. dub 2011

@dendisa ja jsem mela elasticky Moby, ale na novoska, nedokazu si predstavit s nim nosit dite tezsi nez cca 8kg, hooodne se potom provesuje.
@zuzanockamt beco ma moje kamaradka, rikala ze je to jedine nositko, do ktereho se dobre vpasovala jak ona (160cm), tak manzel (205cm) 🙂 Jinak myslim, ze zasadni rozdil v nich nebude, je to spis otazka toho, jak komu co sedi.

dendisa
10. dub 2011

@zuzanockamt děkuju za inspiraci

@sussanah potřebuju právě jen šátek na novorozence. Na starší mám Beco

sussanah
10. dub 2011

@dendisa ajo, jsem nevidela v profilu, ze mate i mimco 🙂 U nas na novose byl fakt super, elasticky satek toho hodne odpusti, da se to vcelku dobre dotahnout, nam opravdu vyhovoval. Tak do cca 6m (8kg) a pak uz taky jen nositko.

lucinka83
11. dub 2011

ahojte 🙂 my sme presli z elasticek staky na pevnu a nas maly je velmi zvedavy, ked ho tam zaviazem, kriz s kapsou dnu, tak sa mi tak ohne doboku, aby vsetko videl, nechce byt vo vodorovnej polohe, mozem ho tak nechat, on tak aj zaspi

luvie
11. dub 2011

@dendisa já jsem měla MaM Earth a byla jsem moc spokojená, ale taky jen asi do 8. m. (uvádí se na něm asi do 10-13 kg, ale to mi přijde už moc, už nedržel tak jak by dle mého měl, apíš tak do 8 kg) pak už jsme museli vyměnit za pevný.

dendisa
11. dub 2011

@sussanah nemáme ;)

@luvie děkuju, shodou okolností paní z Opavy na MMB prodává obnošený za 800.

Ale říkám si, jestli u těch elastických není spíš na škodu, že už je zanošený. Nebude vygajdaný?

sussanah
11. dub 2011

@dendisa no urcite by nemel byt obnoseny moc, kdyz tak se zeptej, dokdy a jak tezke ditko nosila. Ja teda samoze satek nechavam i na dvojku, ale fakt jsem to v tech 8m stopla. Podle toho, jak vypada muj Moby, tak do obnoseneho elastickeho bych velke penize nedavala, urcite pevny obnoseny je lepsi kvality nez elastik obnoseny. Teda nevim, kolik stal novy MaM, Ale novy mody stal 1200, osobne mi prijde obnoseny za 800 vcelku dost, pokud teda nebyl noseny jen chvilinku.
No nemate, ale brzy mit budete nebo shanis pro kamaradku??

denisocka
11. dub 2011

ahojte,tak máme doma novy prírastok 😵 borovica z ruska

dendisa
11. dub 2011

@sussanah jj, nový MaM earth je za 1550, takže mi to nepřijde jako odrb. Budeme mít ;). Hlídám si kurzy a zkusím se to tentokrát učit podle lektorky, ne podle internetu, ještě předtím, než se dítě narodí.Obejdu si těch kurzů více a chci na nich vázat do svého šátku, ať to natrénuju. Mladá v kolíbce být nechtěla, tak uvidíme, jak se zadaří u druhého. Vertikálně chci nosit až v nosítku.
Právě si říkám, že elastické mi nikdy nic dlouho nevydrželo. MaM je 100% bavlněný, žádná lycra a elastany, tak snad ta bavlna dvě děcka unese.

sissik
11. dub 2011

ahojte
tak dnes mi prisla elasticka satka hoppediz. skusila som uviazat aj ten uvaz z navodu k nej a plysak sa tam tvaril v pohode 😀 uz nech je september a skusame naostro 😅
inak na to, ze je to cista bavlna len obsita obnitkovacim stehom tak pytaju za to dost 😅

luvie
11. dub 2011

@dendisa já jsem měla taky z bazaru, je fakt, že vypadal skoro nenošeně. nosila jsem celkem často a myslím, že doposud vypadá moc dobře. Uvažuju,. že ho taky prodám - mám doma tři a nosím jen jeden - ten nejlepší 🙂 Ale rozmyslet se mušíš sama, ono taky záleží, jak se k němu kod choval