V čem nosíte svá miminka?

siloe
19. srp 2007

běžně se miminka nosí v klokankách či baby vacích.Je tu nějaká mamča,která nosí starší dítě? samozřejmě v odpovídajících nosítkách.Třeba v šátku,ergu,mei tai.... Ráda bych se podělila o zkušenosti 🙂 My teda ještě nenosíme,ale zrovna čekáme,až se nám ušije mei tai. Malý už celkem obstojně chodí,ale často ho bolí nožičky,či se jen tak vzteká,že většinou zpáteční cestu sám nezajde 😒 Proto chci vyzkoušet na občasné poponášení právě mei tai. Tak zkušenosti sem!!! 🙂 🙂 (samo,že nejenom s meitaiem 😅 )

lenki33
19. dub 2008

Viki, tiez si myslim ze to moze byt tym ze chce vidiet, ja davam maleho do KsK tak ze mu pruhy aj kapsu necham az pod lopatkami, skratka ruky von. A az ked vidim ze je unaveny tak mu to pretiahnem cez ramena a hlavu 😉

vikinka27
19. dub 2008

no praveze on je v koliske, aby videl.... KsK som zrusila asi pred mesiacom - lebo bol nespokojny ze chce vidiet.... je mi jasne ze na kolisku je velky, ma cca 65 cm, nohy mu uz trcia za uzlom.... ale kdesi som videla aj 11 mes. uviazane a nevadilo mu to.
inak, on je typ, ktory doma, ked je hore, nechce byt uviazany. iba ked spi... aj on sa rad natahuje ked vstane, a nie je to iba o cikani a pod... myslim ze napr. babyvak mu viac vyhovuje, lebo je volnejsi (zase horsie pre mna...)
mne je jasne, ze moze trochu plakat, ale toto je totalna nespolupraca a vzpieranie. tiez mi furt znici uvaz 🙄
ale zese babyvak mi je v tomto pohodlnejsi, lebo to ho operativne lepsie pricucnem...

no dnes sme to skusali : klokana - rev, na chrbat - rev, babyvak - rev, na rukach - ok, lezadlo - bezva 🙂
tak ja neviem, asi fakt budem musiet chodit s kocikom 😝
skusim asi satku na chvilu odlozit.... (alebo porozmyslam nad buddhom, skusim pozriet, od akeho veku sa da pouzivat)

ked vas este nieco napadne, uvitam hocico. dakujem 🙂

duskaf
19. dub 2008

vikinka, naša malá tak plače v manduce, ale už je to lepšie, šatku miluje, od začiatku a stále viažeme len kríž s kapsou, keď sa zobudí chce ísť von, je to už taký rituál, zobudila som sa, tak mi dajte mliečko, veď už som cítila ako mi vonia, keď som pri prsníčku spinkala, tak asi tak.

deina
21. dub 2008

Odkedy mozem dat babo do nosica? Mame Ergo a ked som ho don dala (kym bol malinky) v baby vlozke, bol tam taky... skruteny, nezdalo sa mi to prenho pohodlne. Teraz som ho skusila dat normalne, sediet a vyzeral spokojne, aj mne sa to zdalo vporiadku - ale nie je to este skoro? Alebo vpohode? Sice sa maly narodil o dva mesiace skor, ale je takmer taky ako ine trojmesacne deti, ma uz nad 6 kil a je pevny, uz celkom pekne drzi hlavicku.

vikinka27
22. dub 2008

tak momentalny stav: syn sa nehneva, spolupracuje 🙂
neviem co sa dialo, mozno som fakt mala stastie na zle momenty...

inak, vcera a dnes som absolvovala lekarov: sestricky ho vsetky do jednej lutovali :( ze musi byt taky pokrceny... 😀
ked ho zbadal moj doktor (sestricka ho volala) povedal: dobre je mu, ako v maternici 🙂)

deina, zalezi na tom, ako dlho ho chces nosit... na dlhu dobu by som ho este nedavala, ale na kratko... aj ked su dievcata, co nosili a nosia od zaciatku zvislo... (co je podobne)
ja to v satke striedam a vidim na malom, ze si oddychuje ked ho zlozim z kriza....

duskaf
23. dub 2008

Naša detská doktorka, keď som prišla do poradne s malou v šatke povedala, že takto je to správne a takto by to malo byť, myslela tým tú blízkosť drobček a mamka.

kili
23. dub 2008

mňa tiež všade zo šatku chválili aj čo doktorov som tak pochodila 🙂

denisocka
24. dub 2008

no čaute,dlho som sa neukázala 😝 ... ako ide šatkovanie??? ináč,predávam svoju 4,2m šatku z limitovanej edície Didimos NINO -TAK sa môže info cez ip

tlapicka
24. dub 2008

moje doktorka na satek nerikala nic. kdyz jsem se ptala, rekla ze se ji to libi, ale nevi, co si o tom ma myslet, ze se mam zeptat ortopeda a ten mi rek, at si ji balim do ceho chci 😨

kili
24. dub 2008

deni, kukala som inzerát, prečo predávaš?

kili
24. dub 2008

baby, keď sa povie 100kg živej váhy, tak to je to cítiť viac ako normálnych 100kg, nie? Som bola so Samkom v manduce vonku a kým bol hore tak pohodička, ale keď zaspal, tak bol ťažký jak olovo 😝 , to spiaca živá váha je ešte ťažšia 😀
a boli ste niekto s malými na ruskom kole? mňa by to aj lákalo skúsiť, ale spal, tak by to nemalo zmysel.

liluska
25. dub 2008

Ahojte.
Idem sa vám pochváliť. Včera sme boli prvý krát z malou vonku v manduce a konečne sa jej to páčilo. Predtým som ju nosila len doma a to mi po 5 minútach začala tak hrozne plačkať že som ju musela hneď vybrať.
Ale včera som sa odvážila ísť s nou venčiť havka a dopadlo to perfektne. Nebola som síce moc dlho tak 15min ale na začiatok stačilo 😉 Som taká rada že konečne sa to malej zalúbilo 😀 Už som si myslela že ju budem musieť predať 😉

denisocka
25. dub 2008

kili 😀 lebo chcem pruhy , keby existoval NINO s pruhami ako anna,hned by som bola kludná 😖

kili
25. dub 2008

lilu, no ono každé dieťa sa nerado nosí doma, iba na chrbte je to ok, to tam Samkovi dám hračku a on sa hrá kým niečo robím 🙂

susik77
25. dub 2008

baby, dnes som sa odvazila 1.krat dat si malu doma do erga na chrbat a super. podarilo sa na 1.krat. dokonca sa pri tom rehotala 😀 😀 😀
vydrz. mi tam asi 15 minut. mozno vonku vydrzi dlhsie.chceme ju zobrat na vylet do krkonos. boli ste uz niekto takto na ture s ergom?

s.arik
25. dub 2008

susi, chodím s ergem i na dlouhé vycházky, nejdelší asi 6 hodin s krátkými pauzami na přebalení, kojení v ergu. nosím na břiše, na zádech zatím jen 2 nebo 3x a taky to bylo fajn 🙂

lyzenka
25. dub 2008

budem musieť vyskúšať dať Andrejka v manduce už na chrbát....bude mi musieť asistovať asi manža.. :O))) ešte som to neskúšala ani na bok....musím pozrieť do návodu... :O)

susik77
25. dub 2008

lyzenka: ja som uz mesiac planov. pozret do navodu, nakonec som to zvladla bez 😉 myslim, ze to tiez zvladnes, so 7.mes. mimcom sa uz dobre manipuluje 😉

s.arik
25. dub 2008

zateplovací KAPSY na libovolné nosítko/šátek za 400 KORUN 😎

ušité home made podle http://www.nosenideti.cz/clanek.php?clanek_id=80, dva kusy, holčičí a klučičí, fotky i kontakt u mě v albu...

já jsem s ní spokojena a mihapiha taky, tak komu se nechce platit dvojnásobek, pište🙂

denisocka
25. dub 2008

sarik,nič neukazuje,len uvod,stranku 😀

nasticka
25. dub 2008

susik, my jsme byli s malou asi pred mesicem na valach, sli jsme na mensi vyslap, ja uz tedy malou nosim temer vyhradne na zadech (je dost divoka a na brise bych to uz se svejma zadama nezvladala) a bylo to moc fajn 🙂 koukala po lese a po psech, jak litali kolem nas, no super..he s kocarem se to neda srovnat..mela jsem s sebou pro jistotu i kapsu, ale nebyla potreba.....a co se pohodli pri noseni tyka, tak po par km uz sice citim zada, ale neni to tak hrozne, kdyz je clovek v pohybu, tak si na tu zatez za chvili zvykne a ergo se nosi fakt na 1*, ja tedy mohu na tury vrele doporucit

s.arik
26. dub 2008

denisocka...nechápu co myslíš 😕 ?
kapsy na prodej jsou vyfocené v mém albu, internetový odkaz je jen na návod, dle kterého jsou ušity, a ten odkaz mi funguje normálně 🙂

denisocka
26. dub 2008

jáj s.arik ,tak potom soráč 😀 ,ja som myslela že to má ukázať nejaky konkrétny odkaz 😀 😀 😀 ,tak potom to sedí ,je tam na tej stránke v článkoch - Šíjeme zateplovací Kapsu
jednoduchá zimní pomůcka
Šijeme... - 15.10.2007 - Administrator Administrator 😝

s.arik
26. dub 2008

jojo 🙂

julia225
26. dub 2008

baby nemate skusenost s manducou a dva a pol rocnym dietatkom? mne mala rada sa nosi na rukach ale v tej manduce si ju neviem raz dat, aby jej bolo pohodlne.... 😒 😠 ☹

valka
27. dub 2008

kocky, neviete poradit satku vhodnu na leto? nieco moc vzdusne...diky...

martina46
27. dub 2008

vlny od didymosu.

petule.h
27. dub 2008

mě v porodnici říkala primářka pediatrie, že to není pro tak malé dětičky vhodné, tak já nevím.................

s.arik
27. dub 2008

petule,
já teda doktorům moc nevěřím, z toho co jsem četla, z toho jak to vnímám já i moje dcera: s dobře uvázaným šátkem je nošení veeelmi prospěšné, a to především těm nejmenším i nedonošeňátkům.
z břicha jsou na malý prostor, teploučko a pohupování zvyklí a i po porodu jim to dělá moc dobře.
mimina nosí nejméně půlka obyvatel země, řekla bych že bez negativních následků na jejich zdraví
doporučuji počíst například celou (!) stránku http://www.babysatky.cz/uvod.php a pozvažovat, jestli ti kočárky příjdou pro novorozeňátko lepší než mámina náruč/šátek...

lusinta
27. dub 2008

vali nebo šátek s vlnou od didymosu🙂vlna je na léto parádní..