V čem nosíte svá miminka?

siloe
19. srp 2007

běžně se miminka nosí v klokankách či baby vacích.Je tu nějaká mamča,která nosí starší dítě? samozřejmě v odpovídajících nosítkách.Třeba v šátku,ergu,mei tai.... Ráda bych se podělila o zkušenosti 🙂 My teda ještě nenosíme,ale zrovna čekáme,až se nám ušije mei tai. Malý už celkem obstojně chodí,ale často ho bolí nožičky,či se jen tak vzteká,že většinou zpáteční cestu sám nezajde 😒 Proto chci vyzkoušet na občasné poponášení právě mei tai. Tak zkušenosti sem!!! 🙂 🙂 (samo,že nejenom s meitaiem 😅 )

zitaje
12. čer 2009

Myslim ze len becu je dieta v takom ako keby vaku, ostatne nosice su vlastne len jedna vrstva latky, ktora je na chrbte babatka a beco ma aj na bruchu, nie?

sima.p
12. čer 2009

Baby, zháňam návod na viazanie šatky - buď brožúrku alebo DVD, viete pomôcť? Viem, že je toho veľa na nete, ale lepšie by mi bolo, keby som mala brožúrku alebo to DVD. Ďakujem. Ak viete niektorá poslať, ozvite sa cez IP. Vďaka

aerin
12. čer 2009

taky si myslim, ze beco je jedine, ktere ma vrstvu mezi nosicem a nosencem...asi to je neco podobneho jako novorozenecka vlozka v manduce, ne?

aerin
12. čer 2009

sima, spoustu navodu najdes na youtube🙂

ivuseta
12. čer 2009

Rezet, kuk do alba 🙂

aerin
12. čer 2009

ivus, ktery vzor mas? ja uplne miluju ten hnedej zaklad 😵

ivuseta
12. čer 2009

Aerin, máme carnival 🙂

aerin
12. čer 2009

ten je krasnej🙂 a pak se mi libi to novy s kytkama🙂
a Maja je hotova modelka🙂

ivuseta
12. čer 2009

Díky 🙂 a to nové s kytkama je ještě hezčí, ale to už jsme měli doma toto.
Teď mi v něm Maja usla (poprvé na zádech)

rezetka
12. čer 2009

Aha, ta vrstva se mi tam nelíbí, to jsem právě nechtěla, aby měl mimís něco mezi nohama ☹

ivuseta
12. čer 2009

Rezet a proč?

rezetka
12. čer 2009

Příjde mi, je to tlačí, proto se mi líbila ta manduca nebo ergo, že jsou prostě volní 😉

verulka
12. čer 2009

babulky, ak mate niektora zaujem, predavam uzasny overal koala od manymoths (hnedu) a suse kinder deluxe modru velkost M..ak mate zaujem, pisnite ip...

ivuseta
12. čer 2009

Rezet, to mě nenapadlo, ale mám holčičku. U kluků je to možná jiné. Ale stejně přes tu plínu... 🙂

ivuseta
12. čer 2009
rezetka
12. čer 2009

Díky 😉

wewe4
14. čer 2009

Ahojte, vidim, ze sa tu toho uz popisalo.. 🙂
Nechce sa mi to hladat ale bola by somrada, keby ste mi niektora zhrnuli, co je lepsie, praktickejsie a hlavne zdravsie pre maleho (chlapceka 😀 )...pre malinke aj matku...babyvak, klokanka, satka?

Diky moc...

zitaje
14. čer 2009

Ahoj wewe,
tak v skratke: klokanka: NIE,
vak a satka, plus ergonomicky nosic (spoznas hlavne podla toho, ze ma v nom dieta nozky na siroko, kolena cca. vo vyske zadku alebo vyssie): ANO.
V klokanke dieta visi za genitalie, nie je dostatocne podopierane co je nebezpecne pre dieta a nepohodlne pre oboch. Uplna hroza je ked je dieta otocene tvarou dopredu na bruchu nosica, nevhodne namahana chrbtica, ziadna moznost sa schovat od vzruchov. NIE aj pre "kvalitne", drahe klokanky.
Vak - u nas sa neujal, niektori si ho pochvaluju, ale je malo variabilny, neda sa dotiahnut na pevno, vacsinou ho ludia pouzivaju pre male babatka.
Satka - da sa pouzivat od novorodenca az po velke batola, najmensi sa mozu davat do kolisky (podobne ako vo vaku), vacsi zvislo, velmi variabilna, rozne uvazy, a navyse satka oblieka, ked si vyberies taku ktora sa ti paci a hodi, tak je to modny doplnok. 😀 Viazat sa clovek nauci, ono to spociatku moze vyzerat zufalo, treba trochu trenovat, ale este aj ja som sa to naucila. 😉
Takze ja hlasujem za satku!

lovaa
15. čer 2009

Ahoj...chtěla bych přesedlat z šátku na nějaké ergo nosítko...máme šátek elastický, ale už v něm za chvíli malá "visí"...i kvůli manželovi a kvůli tomu, že mi nejde vázání dozadu, jsem se rozhodla pro nosítko...vzhledem k cenám ergo nosítek, jsem pohledala a našla alpino...máte, prosím někdo zkušenosti? Je cca o 1000 kč levnější jak beco nebo manduca, ale přijde mi to dle popisu a fotek stejné...jde mi hlabvně o to, aby to bylo kvalitní a né klokanka 😉 díííííky moc za názory 🙂

wewe4
15. čer 2009

Díky Zitaje...
Do kedy asi sa dá používať šatka?

ivuseta
15. čer 2009

Ahoj wewe4,
já myslím, že tady si to určuje dítko - do kdy se chce nosit
a rodič - kolik unese 🙂
Já doufám, že Maja bude chtít co nejdéle 😀

beruberu
15. čer 2009

lovaa, já jsem si objednala na zkoušku nosítko Alpino a Ergo, že to porovnám. Líbila se mi cena i design.... Jenže po vyzkoušení teda vahrálo Ergo na celé čáře a Alpino putovalo zpět k výrobci. je to už teda skoro dva roky a psala jsem to i do této diskuse. Zkusím to najít. Ve zkratce to bylo asi tak, že Ergo je kvalitou úplně jinde. Je to vidět už na zpracování. A i co se týče komfortu je Ergo mnohem pohodlnější. Být tebou, určitě bych investovala do Erga, příp. Manducy nebo Beca - do toho bych teď šla já. I když ta cena 😝

beruberu
15. čer 2009

tak tady jsou ty moje "starý" postřehy. Ale nechci pomlouvat Alpino, třeba už se zlepšili.

beruberu • 1d, 13tt • 18. září 2007 ve 12:33

Ahoj holky,
tak Alpino dorazilo! Dojmy jsou následující: Má široký pohodlný bederní pás. Při nošení vpředu dobře roznáší zátěž, nejsou tolik zatížený ramena a taky nejsem tak sešněrovaná jak v šátku. (zase se šátkem jsem si byla schopná i dojít na záchod, tady tomu tem pás docela brání) Při nošení na zádech se trochu zařezává do břicha. bude to vidět i na fotkách... až budou. Ty co jsme vyfotili o víkendu jsou nepoužitelný, takže se budeme fotit znova. Celkově by ten pás asi mohl být užší, trochu mi vadil i při chůzi do schodů. Nandávání a vyndávání je v pohodě, oproti šátku mnohem rychlejší, na záda jsme zatím nastupovali pro jistotu na posteli. Taky přehození zepředu dozadu a naopak by nemusel být problém, ale chce to tréning.
No stejně mi to nedalo a ještě jsem si objednala půjčení Erga na 10 dní. Takže příští týden budu mít oboje a budu porovnávat.

beruberu • 1d, 13tt • 27. září 2007 ve 14:00

tak u nás vítězí Ergo!!! Alpino putuje hezky zpátky k Medley. Trošku mě to mrzí, měla bych lepší pocit z toho podpořit českou firmu než americkou šijící v Číně, ale ten rozdíl v kvalitě je velikej. Jinak od tý doby co dorazilo zkušební Ergo, tak je každej den v provozu. předtím v šátku jsem nosila tak jednou dvakrát týdně, teď s Ergem i dvakrát denně. I manžel už ho testoval. On potřebuje hlavně ty popruhy. Nějaký rozprostírání šátku na ramenou by asi nebylo nic pro něj. Proto jsem ani neuvažovala o Mei Tai, i když se mi moc líbí. Možná ho ještě zkusím ušít. Ale spíš asi ne, jak se znám

macka23
15. čer 2009

Ahojte,
tak my uz asi tyzden mame ergo, maly najprv mrnkal, ale ked uz tam je hodi si aj slofika. Dlzku pobytu treba predlzovat asi postupne, dnes sme totiz uz boli vyse hodiny a uz sa mu velmi nepacilo ☹
Chcem sa spytat, mozem ho posadit zle aj do erga? Niekedy sa mi zda ze nejak moc zaklana hlavicku 😕
Vdaka 🙂

sjuzocka
15. čer 2009

Ahojte, poradte co mam robit, mam doma taku celkom ze dobru satku, teda didymosku zakarku, a manducu, a stale pouzivam tu manducu a satku zanedbavam lebo proste asi som bola prilis pohodlna aby som sa naucila to viazat narychlo a toboz bez zrkadla, a tie dlhe cipy, no proste ju zanedbavam pritom si myslim ze by to aj mohlo byt lepsie, minimalne na prenasanie, a satka sa da pouzivat aj inak (ako prikryvka atd..) proste strasne rada by som si k nej nasla cestu ale nejak sa k tomu neviem dokopat a tak mi lezi v skrini a pritom nebola vobec lacna... :( viete mi nejak poradit co mam robit? :(

zitaje
15. čer 2009

Sjuzocka, nevzdavat sa! 😉 Satka je fakt super! Viazat a viazat...

sjuzocka
15. čer 2009

no a este som sa popri tom vsetkom chcela spytat - nechcete niekto vymenit didymos zakar JONAS za zakar inej farby (zunovala sa mi modra) alebo indio? 🙂

zitaje
15. čer 2009

No hej, a este je super, ked sa ti satka tak velmi paci, ze ledva cakas prilezitost, kedy sa do nej mozes navliect! 😉

ivuseta
16. čer 2009

Sjuzocka, já měla na začátku jenom Beco, pak jsem si dala říct a začala nosit šáteček. No, a je to přesně, jak píše Zitaje, úplně jem tomu propadla a čekám na každou příležitost, abych mohla nosit. Takže Beco vezme manžel tak jednou týdně, jinak leží ve skříni. Zkus to nevzdávat 🙂

skizuzka
16. čer 2009

http://www.mamanatura.co.uk/catalog.htm?sale=yes
babenky davam sem stranku, vcera som si objednavala bondolino a connectu nosic, v anglicku zacali letne vypredaje na nosice, uz mimo akcie vyjdu nosice a satky o hodne menej ako u nas, a v akcii su ceny fantasticke. Postovne ma stalo 3 libry co je zhruba 3 eura. Mozno niekomu pomozem, kto chce satkovat alebo nosit v poriadnom nosici, ale nema tolko penazi aby vyhodil tri tisicky za satku, vie si ju zohnat aj lacnejsie. Mne to objednala kamoska co zije v anglicku, chcelo to odo mna platbu cez pay pal a ten zatial nemam. 😀