V čem nosíte svá miminka?

siloe
19. srp 2007

běžně se miminka nosí v klokankách či baby vacích.Je tu nějaká mamča,která nosí starší dítě? samozřejmě v odpovídajících nosítkách.Třeba v šátku,ergu,mei tai.... Ráda bych se podělila o zkušenosti 🙂 My teda ještě nenosíme,ale zrovna čekáme,až se nám ušije mei tai. Malý už celkem obstojně chodí,ale často ho bolí nožičky,či se jen tak vzteká,že většinou zpáteční cestu sám nezajde 😒 Proto chci vyzkoušet na občasné poponášení právě mei tai. Tak zkušenosti sem!!! 🙂 🙂 (samo,že nejenom s meitaiem 😅 )

valka
25. čer 2008

majada, ja byvam tiez na dedine...teda byvala som, teraz tam chodim za rodicmi...okolie tiez dava otazky typu chrbtica a tak a asi to dost budi pozornost, ale aj kocik raz prisiel ako vystrelok...niekde som citala, ze vznikol az v 19. storoci...alebo este skor? za kralovnej viktorie....a vtedy urcite vsetci ukazovali prstom na tie maminky, co dali deti do kocika 😀

skolara
25. čer 2008

valka 😀 to s tym kocikom je dobre
No tak ja som ho dnes vytiahla ale hned sme bezali domov lebo revala jak pavian 😠
Tak sme dnes ergovali. 😉
AJ ked v tych teplach to nie je bohvieco 😠
killi aj mna by zaujimalo ako ich davas na chrbat 🙂

denisocka
26. čer 2008

majada - klokanka? ,sa nečudujem že tak zazeraju 😀

kili
26. čer 2008

deni, nesúhlasím, asi by zazerali, aj keby ho mala v šatke alebo ergu 😀
majada, ale nechceš si predsalen kúpiť radšej nejaké ergonomické nosítko? Pre dieťa to bude pohodlnejšie a aj pre teba. V klokanke totiž dieťa vlastne vysí za roskrok 😝

deni, na chrbát dávam asi tak ako sa má, ale nevidela som video, tak neviem. Adamka najprv zapnem do novovložky, chrbtovú časť dám cez neho, potom sa mierne zohnem a pretáčam ho za seba (bedrový pás mám uvolnený), pretáčam ho tak, že ho stále pridržiavam a ide popod moju pazuchu. Keď je už na chrbte, tak sa ešte trošku prehnem, chytím jednu opratu, prevlečem ruku, chytím druhú, prevlečem ruku a je to. Teraz už mi to nie je nijak zložité a som schopná si ho dať kdekoľvek. A ani neviem, ako som na to prišla, bolo to nejak prirodzené, proste som to zrazu vedela. Ale teda prvých párkrát som sa bála a bola som neohrabaná, potom som nejaký čas nenosila a zrazu to šlo, takže ani neviem, ako som na to došla.

bambusko
26. čer 2008

aj ja chodim s ergom po dedine 😀 ale aj ked idem do mesta som atrakcia. vsetci sa usmievaju a hovoria malemu, je ti dobre pri maminke 🙂 akurat jedna osoba, co ma mensie dieta ako ja /nema este 5 mesiacov/ viezla ho minule v sportaku posediacky, ja som si to neuvedomila, ze je este take malinke a prihovorila som sa mu "ako ty uz krasne sedis" a matka na to, ved aj vas sedi - akoze v ergu. tak som jej povedala, ze nie, ze on je tam taky schuleny a som si v duchu hovorila, tebe rozumu nenalejem, som sa asi radsej nemala ozyvat, ved kazdeho vec. a vcera sa ma jedna pytala, ci je malemu lepsie ako v kociku. som sa zamyslela, lebo mne ano, ked utekam po mladsiu dceru do skolky a mozem ist aj skratkami a nemusim pred skolkou odstavit kocik a maleho vytahovat. ale doteraz sa nestazoval 😉

duskaf
26. čer 2008

tak ma motivujete na ten chrbát, hneď by som to skúsila, no sme po očkovaní, malú bolí nožička, tak až o pár dní to už skúsim, nech môžem záhradku lepšie polievať

denisocka
26. čer 2008

kili sorry ,máš pravdu 😀 ,ale na mna v dedine už nezazeraju -skôr dnes,išla som o 8:00 po chlieb v kočíku a kočík som nechala vonku aj s malým a zbehla som 2m do obchodu a predavačka " a kde je šimonko 😲 " a ja že v kočíku ,tak utekala k ne,u a vykecávala,ako to že nie je ako opička na momičke 😀 ,ale ako myslela to v dobrom . Ja som velmi rada že nosím,moje dieťa je podla mna vdaka tomu + moje geny 😀 večne usmievave,nikoho sa neboji,ludia sa strašne čuduju a vychvaluju že hned sa na nich usmeje a začne kecať aj ked ich nepozná. Minule mu vraví predavačka "ty mamim cicek,ty budeš dokedy tak na mamke - ešte 10 rokov budeš s nou spať v posteli " ...a ja že " a 10 rokov kojiť budem,že? " 😀

eriqe
26. čer 2008

hihi deni ty si riadne cislo. Ja som tiez v manduce zacala nosit na chrbte, ale este si ju neviem riadne dotiahnut, lebo popruhy su mi volne, no chybaju mi na tom chrbte tie prsia, co tam ukotvuju dieta, lebo mi Ruty teraz tak hompala zo strany na stranu 😀

s.arik
26. čer 2008

vedro nám v ergu/mei tai nějak nevadí, plánovala jsem nákup moiry, ale zavrhla jsem to, je nám fajn 😉

ženské, též vás děcka na břiše tak mordují lokty? mám kolikrát modřiny na prsou, jak mě do nich Mirka mlátí, pěstí, loktem.... 😖
na záda dávat nemůžu, když jezdíme denodenně mhd...

denisocka
26. čer 2008

s.arik,mna zatial po cicke bije len ked kojím -róbí BUM BUM ,bo sme ho naučili 😀

s.arik
26. čer 2008

jo, tak bác bác je i u nás jediný "kousek", který umí na povel předvést 😀

denisocka
26. čer 2008

presne,sarik-aj nás a má z toho radosť,- bum bum aj po papuli aj po hlave ,čo je po ruke to dostane preplesk hned jak poviem -šimon,bum bum 😀

kili
26. čer 2008

sarik, a prečo nemôžeš na chrbte, keď ideš MHD?
ja som tak bola aj dnes, boli sme na kontrole v nemocnici, Samko bol v kočíku, mám ho taký ľahký, že ho sama naložím do busu a nemusím sa pýtať ľudí, tak sa teším 😎
dokonca som si aj sadla s Adamkom na chbte, ale keby vodiš nejak prudko vyrazil, tak je z neho asi placka 😀

kili
26. čer 2008

a ešte malá rada, nenechajte si spáliť chrbát, to keď vám tam dieťa potom škrabne 😖 , hrúza. A aj na nosenie sú potom ťažší.

s.arik
26. čer 2008

kili,
jezdím mhd po městě, autobus věčně zahýbá, brzdí, rozjíždí se....sama jsem nikdy nespadla, ale s Mirkou nechci riskovat., navíc se sama ráda posadím (obvykle za jízdy čtu), takže když mám malou na břiše v ergu, prostě si sednu jako bych ani dítě neměla, pohodlné 😉

kili
26. čer 2008

tak na dlhšiu trať to áno, ale na pár zástavok sa to neoplatí.

skolara
26. čer 2008

aj ja som v meste rarita ale skor na mna pozeraju ze tyram dieta. 😠
A tu otazku mam najradsej ze nevadi jej ze ma tak na siroko nozky 😠 Ja mam chud kricat ze o to proste IDE!!!!!!!!!! 😀

venonna
26. čer 2008

Cafte! Tak sa pridam, byvam tiez na dedine a pokial som nosila v babyvaku,neskor v manduce, pozerali na mna vselijako, od zacudovania az po zhrozenie 😀 ale zmenilo sa to, ked som zacala nosit v satke - najma babky si spominali na stare casy, ked sa nosilo v satke alebo hacke... 🙂
Kocky a ked idete s dietatom do mesta, ako mate vyriesene ulozenie veci? 😕
Ja preto nosim malu na bruchu, lebo na chrbte mam zvacsa ruksak... asi som opatrnicka, ale aj v teplach nosim malej aspon mikinu, aby nezachladla, keby nahodou sprchlo a schladilo sa... no a okrem toho, nahradne plienky, vodu na pitie a podobne...

eriqe
26. čer 2008

veci nosim bud rupsaku, alebo mam od brata taku sice hroznu ale velku ladvinku, ta mi vyhovuje asi najviac ale kamoska ma taku krasnu veeeelku tasku z ethnoshopu a ta sa nosi paradne, dost sa tam zmesti, lahko sa vyberaju veci a este k tomu je aj krasna 😉

lefika
26. čer 2008

veronna, ja chodim naopak 😉 dieta na chrbte batoh ma bruchu. vyzeram v tom ako idiot, ale ked idem na vlak k nasim, inak sa neda...v ruke by som veci netrepala. ja vlastne celkovo neznasam, ked nesiem nieco v ruke 😒
dcerku na bruchu a batoh vzadu uz len vynimocne, je uz velka a tazka...

bihan
26. čer 2008

Júúj.. pozerám, že rozoberáte pozeranie ľudí 😀
My sme pár dní na Slovensku a teda musím uznať, že na nie vykukané výrazy nie som celkom zvyknutá 😅 Vo Fr to nikto nerieši.. občas sa pozrú, ale skôr s obdivom.. tu po mne zazerajú a čakám, kedy na mňa niekto vybafne, že týram dieťa 😅
Ale jeden sused bol minule zlatý a hovorí mi: to je také milé.. minule som pozeral po jednej kočke, že čo to má v tom batôžteku na bruchu a potom z batôžteka vykukla hlavička 😀

A ke´d rozoberáte MHD, minule sme to rozoberali s Erique, ako to riešite s lístkom? U nás sprievod dieťaťa v kočíku cestuje zadarmo, takže by sme vlastne v šatke alebo nosítku tiež platiť nemali, lebo to supluje kočík, ale ako je to u vás v praxi?

Veci nosím v takom malom vaku v tvare ovečky (so sfetovanými očami 😅) alebo s malou športovou kabelkou. Ovečka prípadne slúži Sáre ako hračka.

denisocka
26. čer 2008

a ked už rozoberate mhd a autobustak za takých krpcoch sa neplatí,že?

lefika
26. čer 2008

denisocka, u nas neplatia deti do 6 rokov 😉
bihan, sprievod zadara a za kocik platis? ci ako? ja si kupujem normalny listok a dieta mam len tak mimochodom 😀

bihan
26. čer 2008

Lefika, u nás neplatíš ani za dieťa a ani ako sprievod.. vlezieš do autobusu druhými dverami a hotovo 😀

eriqe
26. čer 2008

v BB sprievod kocika neplati a kocik je tiez zadarmo, ale ked idem s babom v satke, tak platim za seba, lebo nie som sprievod kocika 😠

lefika
26. čer 2008

fuuuha, kde to byvas? u nas sa normalne plati: kocik zadarmo a dospely ma normalny listok.

kili
26. čer 2008

to vážne neplatíte, ak ste sprievod kočíka? tu sa platí 😠 , aspoň myslím.
a to je fakt divné, že keď máte dieťa v šatke, tak neplatíte, kto vás viac potrebuje, ten kočík či dieťa 🙄

denisocka
26. čer 2008

eriqe,navrhujem kočík pod pazuchu 😉

bihan 😀

pýtam sa preto,lebo moja teta minule cestovala busom 15km do mesta a vraj vošla mamička čo mala dieťa v klokanke,že nemohlo mať viac ako 6m a pýtala 1 celý tam a tam,a šofer že - a polovičný pre male ! tak som z toho zhrozena

majada
26. čer 2008

kili: ja som tu klokanku dostala do daru keď sa malý narodil...ani som si nemyslela že ju niekedy použijem. No krpec v kočíku veľmi plakával nikde som s ním nemohla ísť tak som ju vytiahla a potom sme si obaja na ńu zvykli a zistila som že mi to takto aj viac vyhovuje keď ho mám pri sebe aj keď sa muž smeje že je na mne rozpľachnutý ako žaba. Uvažujem už nad kúpov iného nosítka ani som vlastne nevedela že čo je vlastne všetko na nosenie pre bábo až kým som si to tu neprečítala....no uvidím ako bude ďalej lebo keď ma tu babky uvidia nosiť 1r.dieťa tak ma tu budú spomínať ešte veeeeeeeeeelmi dlho

lefika
26. čer 2008

deni, napr. sad trnava to ma tak, ze kupujes vlastne dva polovicne: pre dieta a ty ako sprievodca mas polovicny. ale vacsinou to je tak, ze deti do 6 rokov zadarmo a hotovo...