V čem nosíte svá miminka?

siloe
19. srp 2007

běžně se miminka nosí v klokankách či baby vacích.Je tu nějaká mamča,která nosí starší dítě? samozřejmě v odpovídajících nosítkách.Třeba v šátku,ergu,mei tai.... Ráda bych se podělila o zkušenosti 🙂 My teda ještě nenosíme,ale zrovna čekáme,až se nám ušije mei tai. Malý už celkem obstojně chodí,ale často ho bolí nožičky,či se jen tak vzteká,že většinou zpáteční cestu sám nezajde 😒 Proto chci vyzkoušet na občasné poponášení právě mei tai. Tak zkušenosti sem!!! 🙂 🙂 (samo,že nejenom s meitaiem 😅 )

bambi09
31. črc 2009

baby,sorry,že vám sem vtrhnem,ale my máme nový Liliputi nosič a ja som teda úplne paf z neho,aj malá,vôbec mi nie je ťažká,chrbát ani kríže ma nebolia,aj keď ju dlhšie nosím,takže nerobím reklamu,ale fakt je super,škoda,že som o ňom nevedela skôr,malá mi v ňom dnes zaspala asi po piatich minútach a to v kočíku vonku nedajbože zaspať 🙂 🙂 😉

jeudi
1. srp 2009

ahoj holky chtela bych zacit satkovat ale absolutne o tom nic nevim..reknete mi neco o tom nemuze byt na tom pak dite zavisle??abych pak jen nechodila s balikem na brichu

kili
1. srp 2009

bambi, nerobíš reklamu, tu o výhodách ergonomických nosítiek vedia všetci 😎
mne malí tiež zaspia skôr v mdc ako v kočíku 🙂

ninnaricci
1. srp 2009

ďakujem za váš názor...noo neviem...nad nosičom neuvažujem...nakoľko potrebujem len niečo na doma...lebo malý je rád na rukách ale rád sa díva do sveta...možno vyskúšame šatkovanie...
ešte raz ďakujem 🙂 ste zlaté

maznacik007
1. srp 2009

baby aky je rozdiel medzi tym liliputi a manducou? prip ergo berieme si z domova dietatko rocne.. este nebezka samo len za dve ruky ma 8 kg.. a medzitym sme zistili tehu.. takze potrebujem aby maleho nosil aj manzel.. teda najma..
mohli by ste mi to porovnat.. dakujem velmi pekne..
satku nechceme.. teda muz.. a nosit spociatku bude asi najma on..

olinka6226
1. srp 2009

jeeej baby ja som dnes namakko samko objavil niekde satku (schovala som ju kedze je uz tazky pretazky a bolia ma z neho krize) a zacal sa do nej motat a krical saka saka cako saka (satka satka samko do satky) ked som mu vysvetlila ze z toho nic nebude aj slzicka ukapla... aj mi bolo luto lebo som ho rada nosila...

niekto sa tu pytal na zavislost deti od nosenia... skor je zavislost rodicov lebo ked zazijes ten uzasny pocit aj ti bude luto ked uz dieta nebude chciet..

ewelyne
1. srp 2009

jeeej olinka, maly je zlaty, ked sa tak sam pyta do satky 😉 ja uz len ergo, a len ked sa malemu chce, skor mi povie, ze maminka cem bekat- ze chce bezkat a potom dobehne, ked chce ist hopinky 😉

bambusko
1. srp 2009

maznacik, nosice sa lisia v detailoch, neviem odkial si, ale mozno najlespie by bolo si vyskusat, co ti najlepsie sadne, alebo manzelovi 😉 kvalitou su porovnatelne

valka
1. srp 2009

ja sa pridavam - lucka tiez chodi so satkou a pyta sa do nej 😵 a nosenie je uzasna vec - dieta 100% pod kontrolou a nehrozi, ze nieco niekde stiahne alebo zoberie z regalu alebo vyskakuje na rusnej ulici z kocika... 😉

kili
1. srp 2009

valka ??? ja mám problém práveže s dieťaťom na chrbte, že berie veci z regálov 😝 😀

emjee
1. srp 2009

ninnaricci ked si das 8kg dieta, ktore si este nenosila inak ako na rukach (co predpokladam dlho nevydrzis, lebo je to riadna zataz), do babyvaku a pod. (na jedno plece) za hodinu budes hromzit a vak vyhodis von oknom 😉
na doma je vyborna satka, ale aj nosic, a na pozeranie do sveta das krpca jednoducho na chrbat a bude mat vyhlad 😀 ale najlepsie bude si pred kupou najskor vyskusat, co ti padne vhod (bars aj ten babyvak, ale vyskusaj si to najprv, ci naozaj vydrzis nosit v nom take tazke babo dlhsie ako par minut)

valka
1. srp 2009

kili, lucka tam ma spacifikovane ruky, takze v pohode...a ja sa pohybujem dost rychlo, tak nestiha...s kocikom sa neda vsade dostat, tak ako manevrujem pomedzi regale, tak berie z nich veci ...

kili
1. srp 2009

no jo, ja mám aj dieťa na chrbte aj kočík 🙄

valka
1. srp 2009

kili, a neskusala si nosit aj v predu aj vzadu? 😅 ja sa uz na to pripravujem, lebo ked vidim, ako nezvladam kocik, nic ine mi neostane... 😝 😀

kili
1. srp 2009

tak to chcem vidieť 😀

bambusko
1. srp 2009

aj ja 😀 nakupovanie s viac ako 1 dietatom je ozaj adrenalin skrizeny s boyardom 🙄

valka
1. srp 2009

bambu, tak to si pekne vystihla...pre mna to uz je aj s jednym 😀
mam taky plan, ze krpca budem nosit vpredu v satke...a ked bude treba, lucku hodim do manduci na chrbat...

liska
2. srp 2009

kocky,mali alebo videli ste niektora satku didymos zakar vlny cervena nazivo? viete mi poradit, ci je tam vmiesana ruzova, fialova alebo ako to posobi ako celok? teda ide mi o to, ci je fajn pre chalana alebo uz velmi pre babu... vdaka vopred

martina46
2. srp 2009

Liska, ja som mala červené vlny. Je to skôr dievčenská farba, teda z môjho pohľadu, tej ružovej tam nie je veľa a je to skôr taký ružový odlesk, ale jedna zo strán hrá viac akoby do fialova.

liska
2. srp 2009

martinka,vdaka 🙂 aj som si myslela, na nosime.sk to velmi nevidno,ale ked som si pozerala zahranicne stranky, tak tam vidno tu ruzovo-fialovu viac, preto som si nebola ista...skoda, je za vybornu cenu, mne by to bolo vcelku jedno, len potom kazdemu odpovedat na blbe otazky 😖 pockam si na nejaku modru al.neutralnu 😎

zitaje
2. srp 2009

Liska, podla mna je to uplne jedno, ja nosim svoju dceru v Indiu Rosenholz, ktore celkovo posobi ruzovo, a aj tak si cudzi vacsinou myslia, ze mam syna, takze ked sa ti cervene vlny pacia a su za dobru cenu, ja by som to moc neriesila - ale to je moj nazor. 😉

liska
2. srp 2009

zitaje,ved ja viem, ale tu, kde zijem,su ludia velmi zhovorcivi, zdravia, pytaju sa, chvalia atd.,nie v zlom, prave naopak, len uz si zivo predstavujem, ako mam na kazdom kroku "jej, ukazte mi prinzeznicku v tom batozku" 😀 a zase vyber je hojny, tak nie je problem, ja len milujem cervenu, preto mi tato padla do oka 😉

emjee
3. srp 2009

liska teraz maju didymos limitovanu ediciu hnedo-prirodne vlny alebo indio zlate, to by sa ti mohlo pozdavat, viac mas v ip 😉

liska
3. srp 2009

emjee,dik aj tu 🙂 inak to indio gold je tam fakt za super cenu...

majdula
3. srp 2009

Ahoj nositelky,

mam dotaz, ke kteremu me dotlacil vicemene muj muz. Predesilam, ze nosit chci a budu, mam v merku Didy indio. Manzel na satky neni, ale nositko mu nevadi (je technickej typ, cim vic prezek, tim lepe), takze pro nej mame doma uz nachystane Beco a z nej je skutecne nadsenej. No ale proc to pisu:

satek mi sice nevymlouva, ale tvrdi, ze je to kus hadru a za ty penize jen velkej byznys. Ze pry mi ho radeji usije z nejake latky 😀 Pokud je to tedy realne. Coz jsem mu tvrdila ze neni a meli jsme nasledne doma velkou debatu, jestli teda se slusnej satek usit da anebo ne. Nemela jsem cim argumentovat, pac o tom nic nevim (jen jsem kdysi cetla o domorobo satcich Medley - ze nic moc).

Toz mi poradte, jestli se skutecne usit neda (ve srovnatelne kvalite jako znackove satky), tak ho proste koupime a hotovo. Do te doby to on povazuje za zbytecnost. Sice mi to nezakaze, ale je mi jasny, ze by frflal 🙄

bambusko
3. srp 2009

majdula, ak zozenie alebo utka latku, ktora je pevna a zaroven priecne pruzna, vzdusna a este aj dobre vyzera, moze si zalozit vyrobu v cr. tie nemecke satky su drahe aj preto, ze ich nerobia v 3. krajinach a pouzivaju kvalitnu vodu vo vyrobe, co je dost dolezity faktor, ak v tom nosis dieta a prepotis x-krat 😉 tiez som dlho vahala aj kvoli cene, ale uz nemam vyhrady. pozri si kolko stoji 5m latky v metrovom textile 😉

valka
3. srp 2009

suhlasim s bambu ohladne ceny kvalitnej latky...inak, mne ked niekto hovori o cene, tak na to poviem asi tolko, ze kociky stoja 7 krat viac nedaju sa pouzit na nic ine...zo satky urobis nositko,hojdaciu siet, osusku, deku, prikryvku a co ja viem co este...a mas to v jednom...
a hlavne, ak budes nieco pouzivat dennodenne, tak to za tie peniaze stoji...a napokon ju mozes predat, takze v konecnom dosledku to az take drahe nebude 😉

angelik
3. srp 2009

no niet uz co dodat, kocky to napisali vystizne 😵

majdula
3. srp 2009

Jasne holky, to ja vsechno vim, chci po vas jen co nejvice argumentu - on pro satek je, ale pokud ho presvedcim, ze se to doma udelat NEDA.

Ja argumentovala samozrejme tou pricne pruznou latkou a tak, take si myslim, ze u mene kvalitnich satku je asi docela diskomfort po delsi dobe - zarezavaji se, nebo ne?

O penize nejde, spis o princip, vyvratit mu, ze neplatim jen tu znacku, ale opravdovou kvalitu.

angelik
3. srp 2009

pruzna satka sa prisposobi matke aj dietatu, nas to netlaci a babo je v tom tiez lepsie ulozene
s horsimi satkami sa zle manipuluje, horsie dotahuje a tlacia na ramenach, najma ak ma dieta svoju vahu

mam doma sity ringsling, a neda sa to porovnat s originalnym materialom

testovanie satiek mas tu http://www.nosime.sk/sk/vsetko-o-noseni/
alebo aj na nosenideti.cz

mozno ked to precitas, najdes argumenty 😉