V čem nosíte svá miminka?

siloe
19. srp 2007

běžně se miminka nosí v klokankách či baby vacích.Je tu nějaká mamča,která nosí starší dítě? samozřejmě v odpovídajících nosítkách.Třeba v šátku,ergu,mei tai.... Ráda bych se podělila o zkušenosti 🙂 My teda ještě nenosíme,ale zrovna čekáme,až se nám ušije mei tai. Malý už celkem obstojně chodí,ale často ho bolí nožičky,či se jen tak vzteká,že většinou zpáteční cestu sám nezajde 😒 Proto chci vyzkoušet na občasné poponášení právě mei tai. Tak zkušenosti sem!!! 🙂 🙂 (samo,že nejenom s meitaiem 😅 )

suik
19. lis 2010

tak to jo .... 😉

jako každej se mi váže jinak, dneska jsem teda trochu bojovala se Zarou. Je fakt, že to dotažení není úplně stoprocentí, u toho elastickýho se mi v poslední době začaly kroutit švy a docela tlačej....
ale taky se mi tam skládá líp...mám pocit, že té ochranné látky kolem je mnohem víc

majdula
19. lis 2010

@dada2007 Zkus si pocist tady:
http://nosenideti.cz/china.php?phpbb=phpbb%2Fvi...
Holky to tam testovaly a popravde, nic moc 😒

ivika18
19. lis 2010

@dada2007 mrkni sem http://www.nosenideti.cz/phpbb/viewtopic.php?t=.... Radši bych se držela osvědčené kvality - Didymos, Storchenwiege, Hoppediz, Ellevill, Girasol, dají se koupit z 2. ruky za dobrou cenu 😉

ivika18
19. lis 2010

jé, @majdula, jsem si nevšimla, že už jsi dávala podobný odkaz 😉

majdula
19. lis 2010

@ivika18 To neva, to je ten stejnej, ten muj stejne nejak nefachci 😕

Taky myslim, za podobnou cenu se da sehnat i jina liga 🙂

Hazu odkazy na aktualni Aukro, fakt zajimave ceny 😲

http://aukro.cz/item1323639478_satek_na_noseni_... Storch Leo 4,1m
http://aukro.cz/item1327631549_satek_vatanai_so... Vatos Solsbury 4,5m
http://aukro.cz/item1324239756_satek_na_mimi_va... totez, jen za 900! ty vogo kupte to nekdo za ty prachy 😀 ja uz ho mam...
http://aukro.cz/item1319207443_satek_na_noseni_... Girasolek 4,6m

lenadka
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
suik
23. lis 2010

chci se ještě zeptat u úvazů kříž - jdou oba použít vícekrát, jako že vyndám dítě a pak zase zandám? Dneska jsme byli u doktorky a já šla se šátkem, uvázala jsem kříž s kapsou ven, v pohodě jsem ji vyndala a zandala, i víckrát (jen jsem to zas uvázala moc nahoře ☹ ) a nejsem si jistá, jestli kříž s kapsou vevnitř jde taky tak.....zatím teda s jeho uvázáním dost bojuju.

taky se chci zeptat, jak chodíte se šátkem v tomto počasí, já mám objednanou k vánocům kapsu, ale ještě bych chtěla, pokud nebude fakt hnusně párkrát jít se šátkem i teď - malou jsem oblíkla jak do kočáru - punčochy, body, triko a kombinézku, resp. takovej ten tlustej overálek s kapucou

mě teda teplo moc nebylo, měla jsem mikinu a kabát, docela to profouklo, páč to nezapnu, ale ona se mi nezdáala studená, ale nevím

bambusko
23. lis 2010

@suik mas elasticku satku?

suik
23. lis 2010

@bambusko ano, i tkanej - zaru ellevil, tu teď používám víc, zdá se mi lepší

bambusko
23. lis 2010

@suik pevna satka, ak je dobre podotahovana, tak prave krize s kapsou nie su velmi uvezy na vyberanie a opetovne vkladanie, preto sa pytam. na taketo ucely je uplne idealny dvojity kriz, ten mozes mat predviazany aj pri soferovani a dieta lahko nainstalujes a podotahujes, aj vyberies a nemusis satku davat dole, kdezto ksk treba vzdy rozviazat a tahas satku po zemi

suik
23. lis 2010

@bambusko já právě narazila na youtube na video, kde se mluvilo o tom, že kříž s kapsou navrch se nedá moc dotáhnout a že je vhodný právě na to aby byl předvázaný 😕

ten dvojitej kříž ještě zkusim.....teď jsem ale ráda, že nějakej vaz jakž takž zvládnu, páč na dlouhé testování nemá moje dítko trpělivost

bambusko
23. lis 2010

@suik ano, ksk vonku sa najprv uviaze, musis mat uz cvik ako to treba akuratne, aby sa tam dieta dalo naprat a zaroven, aby to bolo dotiahnute, s elastkom je to jedoduchsie. nosila som tak v koliske v pevnej satke, ale nepodarilo sa mi nikdy vybrat dieta bez rozviazania 😨 proste, ked boli tie pruhy z kriza naboku, tak som dokazala kapsu natiahnut a dieta vlozit, potom som pruhy roztiahla a dofixovala

majdula
23. lis 2010

@suik Dvojity kriz urcite zkus, ja v nicem jinem nenosim, uz dlouho, je to jednoduchy jak facka, uvazany raz dva a hlavne opravdu muzes vyndavat a nandavat mimino jak chces, nekolikrat po sobe! Uzasnej uvaz, chvalim toho, kdo ho vymyslel 🙂
Nosime v nem od nejakeho 3 mesice.

emjee
24. lis 2010

@suik ja som najprv nosila iba v dvojitom krizi (od ca. 2 tyzdna) pretoze som nemala nic ine natrenovane, je to super uvaz a da sa z neho dobre vyberat a znovu vkladat babo - ale da sa pouzivat len s pevnou satkou, s elastickou nie (na elasticku potrebujes 3 vrstvy latky, aby to drzalo, dvojity kriz ma len dve)
co sa tyka oblecenia - nemas nejaku vacsiu bundu (tehotensku, manzelovu), do ktorej by ste sa zapli obidve? potom ju nemusis mat taku naobliekanu resp. nemusis davat tlusty overalek, kt. je podla mna nepohodlny 😀 , staci to co ty plus maximalne jedna tenka vrstva naviac a zapnete sa spolu do bundy, budete sa zohrievat navzajom

monr
24. lis 2010

KsK vonku sme praktikovali s elastikom, to bolo úplne úžasné, vybrala a naložila som kedy som potrebovala, naviazané som mohla mať celý deň. S pevnou si to neviem predstaviť. s pevnou KsK dnu, podoťahujem si ako potrebujem 😉

akurát včera som (priznávam dobrovoľne) prvýkrát naviazala dvojitý kríž (šatku mám len 3,6, tak je úplne na cípoch) a to bola balada, keďže malá je chorá, tak som vložila a vyložila hockedy. Bolo to super, iste využijem častejšie. Škoda, že som nevyskúšala skôr.

misha_
24. lis 2010

@denisocka Konecne po dlooouhe dobe jsem zase na netu, tak posilam to foto. K nosici vybavicce jsme pridali jeste kuklu. Jeste si pres ni zapinam bundu a do ted to bylo uplne akorat. Ted s prichazejicimi mrazy asi jenom vymenim tu bundu za silnejsi.

suik
24. lis 2010

@emjee právě že nemám, manželovo oblečení nehrozí, on je oproti mě o dost větší a má jen jednu 😀 leda jeho zapínací svetr... včera jsem teda tip top zapla mikinu. Už se těším na tu kapsu.

s tím overálkem jsem ale spokojená, je takovej měkkounkej a není pod tím tak nabalená.

dneska zkusím ten dvojitej kříž 😉

@misha_ ta kukla je super, taky sem na nějaký koukala,ale byly o dost větší, i když hlava jí roste docel rychle

misha_
24. lis 2010

@suik Tahle je nejmensi velikost urcena od trech mesicu a ma ji tak akorat, mozna by mohla mit i vetsi, ale dela se jenom o dost vetsi. Myslim, ze nam tahle do jara vydrzi. Hlavne kdyz ji netahne za krk a navic si ji jeste neumi sundat jako jine cepice. Jak jsi psala vys o KsK venku, chodili jsme s nim normalne na celodenni tury. Malokdy se mi podarilo ho presne utahnout na poprve, ale hned pri druhem vyndavani/nandavani jsem si ho povolila nebo utahla, jak byla potreba a drzel prefektne. A to jsem malou vyndala casto.

emjee
24. lis 2010
misha_
24. lis 2010

@emjee no, nekup to.

lenadka
25. lis 2010

baby, nemate poruke video na ten dvojity kriz?

bambusko
25. lis 2010

@lenadka tu je dobry navod aj na viazanie bez uzlov

http://www.didymos.cz/noseni-deti-v-satku/uvazy...

lenadka
25. lis 2010

@bambusko dakujem si zlata 😵

zdeniii
25. lis 2010

Ahojky, nevíte kde najít návod na to jak ušít ochranou kapsu? Vím že to bylo někde na nosenideti.cz, ale nemůžu to najít ☹

zdeniii
25. lis 2010

@emjee super, děkuju!!!

misha_
29. lis 2010

Poradite, jaky uvaz je vhodny pro zacatek noseni na zadech? Zkousela jsem si dat malou na zada do Manducy, ale prislo mi to takove divne. Moc se tam vrtela. Dik.

mneme
29. lis 2010

@misha_ pre zaciatok urcite najlepsi a najjednoduchsi batoh. ale mne osobne sa na zaciatku nosenia na chrbate osvedcila viacej prave manduca, kedze to je bez viazana. ale satka mi je pohodlnejsia, takze po zacviceni teraz nosim radsej v nej 😉

denisocka
30. lis 2010

caute baby, ja som si včera ponosila aj 3r.koňoša 😀 ktorý mi chcel vyskočit zo šatky,skusila som aj kapsu -tak zbytočne je podla mna dlha - stačilo by aj 20cm kratšiu 😉 ... vyzeram tak divoko,ale trvalo mi 10 minut kým som ho nejak spacifikovala v šatke

lenki33
1. pro 2010

ahojte mate niekto 2,5m hoppku?
zaujima ma ci s nou uviazem batoh, s indiom uviazem s 3,2m , s vlnami 2,7m, ale 2,5m je asi fakt malo, ze? 😅