V čem nosíte svá miminka?

siloe
19. srp 2007

běžně se miminka nosí v klokankách či baby vacích.Je tu nějaká mamča,která nosí starší dítě? samozřejmě v odpovídajících nosítkách.Třeba v šátku,ergu,mei tai.... Ráda bych se podělila o zkušenosti 🙂 My teda ještě nenosíme,ale zrovna čekáme,až se nám ušije mei tai. Malý už celkem obstojně chodí,ale často ho bolí nožičky,či se jen tak vzteká,že většinou zpáteční cestu sám nezajde 😒 Proto chci vyzkoušet na občasné poponášení právě mei tai. Tak zkušenosti sem!!! 🙂 🙂 (samo,že nejenom s meitaiem 😅 )

denisocka
16. bře 2011

viete mi niekto vysvetliť rodiely medzi Indiom obyčajným a s lanom? ine primesy ma nezaujímaju

čo ma zarazilo j na ich stranke pois pri lanových limitkách - Obsah olova je vo všeobecnosti 40%.

emjee
16. bře 2011

@denisocka kde to citas s tym olovom?
lanova satka pocitaj, ze bude na pocit hrubsia a drsnejsia s nerovnomernostami (nedrzala som, ale vsak poznas lanove oblecenie, bude to plus minus rovnake), treba ju dost zanosit (citala som)

denisocka
16. bře 2011

@emjee http://www.didymos.de/shop-php/tuecher/sondermo... Der Leinenanteil beträgt in der Regel 40%. google to preložil ako OLOVO 😕

emjee
16. bře 2011

@denisocka to je gool 😀 skutocny preklad znie (viem po nemecky, takze mi mozes v tomto verit): Obsah lanu je zvycajne 40% O olove (Blei) ani zmienky. To by mohli svoj satkovaci obchod rovno zavriet, keby v tom mali olovo.

emjee
16. bře 2011

@denisocka a ktoru chces? ta pfau je kraaasna 🙂 ale vraj len pre velmi skusenych

denisocka
16. bře 2011

@emjee odpadnem 😀 to je cely google prekladač. mne až oči vyskočili z toho olova,preto som to tu dala. bola som leniva kuknut do slovnika

z tých nechcem žiadnu,mne sa absolutne nepačia žakary,možu byť aj kašmirove 😅 .mala som nino aj jonasa,a proste fuuuj 😎 sto ludi sto chuti. teraz tie nove divne india, take bezvzorkove,ani neviem nazov-Agave tuším a pod.,to je ale fuujky 😒

ale podumujem vymenu nejakej zo svjích šatiek za indio,nejake do bledomodra,alebo orazžova,zelena.len ešte neviem čoho by som sa chcela vzdat. ked to zistím,hodim si to na forum ND ,možno niekto vymeni

denisocka
16. bře 2011

prečo su tieto gekoni ,su tam aj malawi rybky a latimerie take lacne? http://cgi.ebay.at/Didymos-PuppentragetuchTrage...

emjee
16. bře 2011

@denisocka ake sa ti teda pacia? inak fakt je, ze mna ked nieco zaujme farbou, tak to nie je zase kvalitou co by som chcela a opacne 😀 napr. aj zaru bambusovu by som chcela, ale farby blee

denisocka
16. bře 2011

@emjee nazvy neviem,ved ich je namraky,ale z Indií niečo taketo - prve dve zhora http://www.nosenideti.cz/verejne/foto/velky_nah... .alebo http://www.nosenideti.cz/verejne/foto/velky_nah... .... http://www.nosenideti.cz/verejne/foto/velky_nah... .len nie take vyrazne bielo čierne,alebo bielo modre ...a preto chcem lan,pride mi odolnejši ako nejaky kašmír,alebo ine hodvábne šatky .

bihan
16. bře 2011

@denisocka lebo tí gekóni sú pre puppen - bábiky 😀

denisocka
16. bře 2011

@bihan 😀 celá ja...jak to olovo 😎

monr
16. bře 2011

@denisocka ty si nezmar 😀 😀 😀 😀
len skúšaj šatky, aspoň budeš môcť poreferovať. 😉

luludi
16. bře 2011

Ahojte,

prisla som si k vam po radu, moj bubo ma teraz 8 mesiacov, cca 11 kg a 80 cm, od narodenia sa nosime, v kociku nezniesol byt dlhsie ako 10 min, maximum co sme dali bolo 35 min. Najprv som ho nosila v mei tai a teraz mame manducu, satku som nekupovala, lebo maly chcel byt len vo vertikalnej polohe a nosili sme ho obaja aj s mm, tak mi to prislo jednoduchsie. Teraz posledne dva tyzdne, ked sme vonku uz sa moc otaca a natahuje, nosim ho smerom k sebe, chce vela vidiet a uz je nespokojny. Doma ho nosievam aj na chrbte - hlavne pri domacich pracach, ale to vidi este akurat moj chrbat. Ako ste to riesili? Prosim o nejake tipy. 🙂 Dakujem.

denisocka
16. bře 2011

@monr noa vy jak s tými vymenami,stale neviem či si dačo skušala,niečo ste menili? ak si to písala,asi som zabudla

kiya
16. bře 2011

ahojte, mozete mi niktora ukazat fotku, kde je babatenko v nosici (ergo, manduca) tak priblizne vo veku 6-7 mesiacov?? jaaa sa snad asi nerozhodnem.. mame zatial satku (elasticku moby) ale je v nej uz teplo (mne) a je ruzova 🙂 (super vyhodna cena nepouzitej satky na vyskusanie) a proste nemam talent (ci trpezlivost) na viazanie satiek... a na chrbat uz vobec nie...
vdaka vam za pomoc

zuzanockamt
16. bře 2011

@kiya ja by som odporucala manducu, lebo tam sa daju popruhy na chrbte prekrizit

monr
16. bře 2011

@luludi buď v manduci na boku, aby videl, alebo potom šatka uviazaná tak, aby ti videl cez plece. Neviem či v niektorom nosiči uvidí cez teba. Ja mám beco, malá má tiež cca 80 cm, na chrbte vidí do boku.

@denisocka nakoniec som neporiešila nič, ostali mi aj šatky aj beco. a už ani nemám chuť sa s tým zabávať, najnovšie u nás leo visí ako hojdačka, beco zložené a nosím ho na boku, malá na ňom sedí, keď ju mám na rukách, a didy slúži ako zábrana postele. max ring-sling nosím von, keď sme dlho, tak občas vezme na milosť a nechá sa nosiť, hlavne keď už nevládze chodiť. Ale priznám, že mi to riadne chýba, to nosenie. ach jaj.

emjee
16. bře 2011
kiya
16. bře 2011

@emjee velka vdaka 🙂

luludi
17. bře 2011

@monr @emjee dakujem, asi skusim satku, nosit 11 kg v manduce len na jednom boku sa mi zda dost 😉

anitab
17. bře 2011

ahojte, idem k vam po radu 🙂 aku satku by ste mi odporucili na leto? aby bola tenka, aby sa v nej vela nepotilo babo ale ani ja, ked budem nosit? je mi jasne, ze v horucavach sa clovek poti vo vsetkom, ale von cez najvyssie teploty nebudem chodit - myslim tak vseobecne nejaku tensiu pripadne priedusnu satku (materialovo pripadne aj vyrobcu). Pripadne, ktore su dost hrube na to, aby som ich radsej vyradila z vyberu na leto? Dakujem 🙂

droby
17. bře 2011

@denisocka anamor ma vyslala s fotkou satky 😀 tak posielam moju hnedu Zaru 😵

denisocka
17. bře 2011

@droby jekda,to je hnedá ... už cakam svoju každým dnom,dík

denisocka
17. bře 2011

@anitab storch leo,didymos ,vtanai je tenka ....

droby
17. bře 2011

@denisocka ano hnedu som si vybrala, aka pride tebe?

denisocka
17. bře 2011

@droby hneda,zelenu uz mam

majdula
17. bře 2011

@anitab Z tech dostupnych je strasne tenoucky jakykoliv pruhovany Vatanai... a neni spatny, akorat pri tezsim ditku uz se trochu zarezava... ale na leto fakt prima.
Ja budu mit na leto hedvabi, ale to uz je zas cenove jinde...

denisocka
18. bře 2011

no baby,mam to ja šťastie ! ja si radšej kupim kočík 😎

dnes mi došla vysnivana panama a čo nevidim,miesto 4,6 je to 5.4 😅 tak si ju možem viete čo ...taku dlhu ...

alebo,sa najde niekto kto odkupy 2m na RS ???žeby som ju strihla na 2m na Ring sling a zvyšok mi ostane na batoh?

zanas
18. bře 2011

Ahojte, viete mi poradit s manducou? mam 12 tyzdnove dieta, ma nieco cez 6kg. Do manducy ho davat do novorodeneckej vlozky? alebo uz bez? Skusala som s novorodeneckou vlozkou, ale uz mu padaju nozicky do pasa, ktory mam okolo bedier... Chvilku sa spokojne vydrzi obzerat a po par minutach zacne strasne plakat tak neviem ci ho tam dobre davam. Dakujem za rady.

michaela80
18. bře 2011

@denisocka no co ti na to povedat? si dieta stasteny?