V čem nosíte svá miminka?

siloe
19. srp 2007

běžně se miminka nosí v klokankách či baby vacích.Je tu nějaká mamča,která nosí starší dítě? samozřejmě v odpovídajících nosítkách.Třeba v šátku,ergu,mei tai.... Ráda bych se podělila o zkušenosti 🙂 My teda ještě nenosíme,ale zrovna čekáme,až se nám ušije mei tai. Malý už celkem obstojně chodí,ale často ho bolí nožičky,či se jen tak vzteká,že většinou zpáteční cestu sám nezajde 😒 Proto chci vyzkoušet na občasné poponášení právě mei tai. Tak zkušenosti sem!!! 🙂 🙂 (samo,že nejenom s meitaiem 😅 )

zitaje
11. kvě 2009

Vyrobit - to je jednoduche, odstrihnes si pas latky, sirka 70cm a dlzka ako potrebujes, napr. 4,5m, zaendlujes, zahnes a ides. Problem nie je usit ju, ale zohnat vhodnu latku. Ja som tu pred par dnami pisala, ako som si dceru uviazala do pruhu pevneho platna - mna to netlacilo (bolo to len par minut), ale ona v tom nechcela byt. Original satka je urcite lepsia, pohodlnejsia, ale samozrejme aj drahsia...
Tym skladanim myslis uvazy? Kukni na nosenideti.cz, tam toho su mraky. 😉

majenka
11. kvě 2009

Jarka: já měla elastický šátek a v létě už na něj byla malá dost těžká, takže jsem řešila, zda koupím pevný šátek nebo nosítko...a vybrala jsem manducu-takže od té doby nosíme v manduce 😉

zuzi26
12. kvě 2009

ahojte, my mame tyzden manducu a mam par otazok na odbornicky v noseni v manduce - ked idete na dlhsiu prehcadzku aku tasku si beriete k manduce? Ja som brala taku tu klasicku od kocika na plece a nebolo to moc pohodlne..ruksak by som nerada, lebo byva uz velmi teplo a nechcem byt spotena aj spredu aj zo zadu 😉 a vobec da sa nosit manduca vo velkych horucavach, neuvari sa tam dietatko 🙂 ? A este jedna otazka - mam trojmesacnu dcerku, do tej novorodeneckej vlozky sa mi uz nezmestila, ale musela som rozzipsovat manducu, aby jej drzala hlavku - ma sa to tak? alebo mala ostat zazipsovana - to jej ale dost trcala hlava.

ilci
12. kvě 2009

zuzi, my nosíme hlavně při turistice jako doplnění ke kočárku
takže dítě vpředu, batoh na zádech
u manducy mám taky záda rozzipovaná, jinak se prcek zaklání, takhle to má aspoň ke krku
jinak je dobré pořídit oblečení z moiry apod. právě kvůli pocení

viviktorka
12. kvě 2009

ja som sa tu sponu na manduce naucila uz rozopinat aj s jednou rukou, da sa to, aj ked ide to troska tazsie 😉 .
inak sme s manducou veeeeelmi spokojni.

martina46
12. kvě 2009

super na odvoz veci pri noseni je taska na kolieskach, ibaze nie je vhodna na turistiku.

angelik
12. kvě 2009

v lete sme nosili v ergu aj v Grecku, a pohoda, mala aj my sme prezili 🙂
striedali sme sa, jeden niesol malu, druhy ruksak

majenka
12. kvě 2009

Zuzi: nošení zavazadla je to jediné, co mi na nošení vadí 😀 . V 99% chodím sama, takže beru Ančí+batoh. Dokud byla malá a nosila jsem ji na břiše a batoh na zádech, byla to paráda-ale spocen jsem byla z obou stran. Teď když nosím na zádech, je to ještě blbější, protože si na krátké vzdálenosti batoh přehazuji přes rameno a na delší ho nosím na břiše-je to pohodlnější. Byla by paráda chodit na lehko jen s malou, ale to se nedá, vždycky potřebuju spoustu věcí-což určitě znáte 😒 . Asi 2x jsem zkoušela brát tašku z kočárku (x-lander), ale to byla úplná pakárna-jednak byla narvaná k prasknutí a jednak se blbě nesla. Ještě mě napadla dostatečně velká taška přes rameno s hodně dlouhým a odepínacím popruhem, která by se nosila přes hlavu a rameno-"navlečená" pod manducou/šátkem/ergem... a končila by dost nízko na boku nebo trošku přetočená do zadu-pod zadečkem dítka-v případě nutnosti sundání by se jen odepla z pásků a nemuselo by se sundavat nosítko....jo, to by možná šlo, jen ji ještě sehnat 😉
Já jsem nosila od 4 měsíců a zip jsem do teď ještě nerozepínala. Jako malá měla hlavičku buď položenou u mne na prsou, nebo ji držela a koukala 😉

zitaje
12. kvě 2009

Ja nosim na von len na bruchu, a ked ideme na dlhsie alebo na vylet a pod., beriem si tasku s dlhymi popruhmi a nosim ju tak, ze si tie popruhy obleciem cez hlavu, ako keby som si ju chcel zavesit na krk, ale visi mi na chrbat - neviem ci je tomu rozumiet. 😅
A najnovsie nosim taku uplne obycajnu platenu tasku (obdlznik s usami), ktora ma dost dlhe usi, normalne na pleci, strcim si ich pod satku a kedze je to malo latky, celkom to drzi, sama som sa cudovala. 🙂

kili
12. kvě 2009

martina, to je jak vtip, že taška na kolieskach 😀

zuzi26
13. kvě 2009

baby dakujem za rady - taska na kolieskach to je zlate🙂) ale taku ani nemam 😀 ruksak moc neoblubujem, vcera som si pozerala tasky, asi skusim teraz na leto nejaku vacsiu platenu kabelu na plece. Skoda ze k manduce nevyrabaju nieco ako tasku. Inak mala sa mi tam dost poti chuda, skusim ju radsej zazipsovat, aby mala hlavicku volnu.

vejinka
13. kvě 2009

ahojte dievcata tak uz mam doma sling..a teraz akurat ho mam na sebe ale dieta mi spi..takze hned ako sa zobudi ho do toho dam..a potom napisem ako maly reagoval.. 😉

bambusko
13. kvě 2009

vejinka, som zvedava, daj aj fotky 😉

viviktorka
13. kvě 2009

je nas tu viac zvedavych 😀

vejinka
13. kvě 2009

noooo tak uz je to vyskusaneee...fotky su pridaneee a ja si necitim cely chrbat a plece dnes som vazila toho mojho junaka..a veru ma 10,5 kila...cize aj v slingu to poriadne citit

vejinka
13. kvě 2009

a nosila som ho cca hodinu...ale zaberak poriadny na prvy krat 😖

sonulah
13. kvě 2009

k manduce se údajně bude vyrábět/vyrábí ? nějaká přídatná taška, co se na to nějak přidělá...

psala Lusinta, že se na bráně (branakdetem.cz) bude asi za měsíc prodávat 😉

bambusko
13. kvě 2009

vejinka, a preco si nekupila satku? 😕 ring sling je skor na poponasanie. ale vyzera pekne 🙂

vejinka
13. kvě 2009

bambuso..z finacneho hladiska..hlavne a v satke by to bolo uz dost obtiazne ho tam zamontovat..toto len prestrcim a mam 😉

bihan
13. kvě 2009

Verinka, daj si pracku vyššie k plecu a poriadne utiahni.. máš to veľmi povolené.

vejinka
13. kvě 2009

bihan..vykonam sefe.. 😉 tiez sa mi to zdalo volneee ale ked som to dotahovala tak pracka isla nizsie a nizsie...asi volaco som zle urobila..nabuduce to skusim lepsie podotahovat..bru noc kocky.. 😉

bihan
13. kvě 2009

čím viac utiahneš, tým to bude pohodlnejšie aj pre teba aj pre malého 😉
Sling sa nosí nádherne, lebo sa dá krásne podoťahovať pod nožičkami aj okolo hrudníka, to sa s babyvakom nedá.. a hlavne sa dá roztiahnúť látka na plece nosiča. Ja ho mám veľmi rada 😉

martina46
13. kvě 2009

vejinka, je krasny!!!! 🙂 a pristane vam 😉 😉 😉
ako sa dotahovalo? nesmykala sa latka v kruzkoch? aka je to latka, je ako bezne dostupna v obchode - myslim materialom - alebo ako satka - tkana?
ked tammaleho vkladas, daj si kruzky az na plece, alebo este vyssie, potom sa ti pri dotahovani dostanu len tam, kam treba 😉 ked si chystas RS na plece, ten akoby vak maj pod pasom, na bedrovej kosti, neviem sa zrozumitelnejsie vyjadrit. ale sama na to prides, ako ho dopredu nachystat, aby bola manipulacia rychla. 🙂

vejinka
14. kvě 2009

ste zlate...no mam pocit ze sa to dost smykalo..ale asi som to v tych kruzkach nemala tak ako by malo byt sice technika bola dobra ale upravene to asi nebolo...mozno preto sa mi to smykalo a kruzky su umele..ale co uz a ta latka je troska ina ako v obchodoch nemam pocit ze by bola tkana...ale je extra silna takze som spokojna ..kedze som novacik ja na to pridem ako sa to ma spravne nosit..prilozili mi k tomu aj video ale predsa len na zivo je to trosku ine...ta baba si to dala presne ako ja..a ked tam vlozila babo vobec sa jej to nesmykalo ako mne ..aj ked pravda ze ona tam dala 4 kilove babatko a ja 10,5 kilove babatko...ale malo by to aj tak drzat..takze dnes budem skusat znova a mozno sa aj prejdeme do kaufiku na nakup...len aby to moje plece vydrzalo 😉

binan pozrela som fotky ako ho mas ty na sebe a veru nahera a tu modru satku co tam mas to je babysatka ze? nie RS lebo sa mi to zda dost dlhe ale inak ti dobre sedi... na tebe je to lepsieeeee a ovela mna to troska aj skrtilo na krku z boku...ale ako pisem musim vychytat muchy a bude to dobreeeee mas nadhernu dcerku a pristane vam to 😉

matka dakujem ani som nevedela aku farbu vybrat no nakoniec som sa rozhodla pre tuto..a som spokojna 😉

valka
14. kvě 2009

bihan, davala si nejaky postup na tvoje viazanie satky na bok do tej druhej temy? mam to tam hladat? ak nie, dala by si to tam? diky 😉

bihan
14. kvě 2009

Valka, čo myslíš? aký postup? Ešte nikto nedal odkaz na dydi stránky s úväzmi? 😀 (ale už som chcela nafotiť na AM, ale došla baterka 😅)

Verinka, záleží na tom, akú modrú myslíš ;) Tmavomodrá je moja šatka a tyrkysové sú Didysling vlny.
Na krku ťa to zrejme škrtlo z toho istého dôvodu - mala si nízko pracku a veľa látky okolo krku. Mne sa napr. oveľa lepšie doťahuje, držím Sáru a šatku dotiahnem ešte na nej až potom v krúžkoch, lebo sa mi to neposúva hore-dole.
Proste dotiahnúť najprv chrbát - dieťa - a v predu ostane ten voľný kus látky, nie vložiť dieťa a ťahať za látku, ktorá už je vonku.

bihan
14. kvě 2009

Tak Martina už dala linku na stránku Didymos 😉 od nich som to okukala.

dannynka
14. kvě 2009

ahojteidem k Vam po radu,dnes mi prisiel babyvak a ja neviem ako ho pouzivat,viete mi poradit nejake linky s ukazkamy?bola by som za ne mooc vdacna 😉

vejinka
14. kvě 2009

bihan diky skusim 😉 inak pozeram ze si komolime menaaa takze sorac 😉

vejinka
14. kvě 2009

dann..skus

https://www.youtube.com/watch?v=kGg1iCCPYrY

napis do prehliadaca babyvak a najde ti dlasie