V čem nosíte svá miminka?

siloe
19. srp 2007

běžně se miminka nosí v klokankách či baby vacích.Je tu nějaká mamča,která nosí starší dítě? samozřejmě v odpovídajících nosítkách.Třeba v šátku,ergu,mei tai.... Ráda bych se podělila o zkušenosti 🙂 My teda ještě nenosíme,ale zrovna čekáme,až se nám ušije mei tai. Malý už celkem obstojně chodí,ale často ho bolí nožičky,či se jen tak vzteká,že většinou zpáteční cestu sám nezajde 😒 Proto chci vyzkoušet na občasné poponášení právě mei tai. Tak zkušenosti sem!!! 🙂 🙂 (samo,že nejenom s meitaiem 😅 )

s.arik
10. kvě 2008

majenko,
stejně 🙂
povolím v šátku (libovolný úvaz) nebo ergu vše co povolit jde, dokud dítě neklesne (stále vertikálně) do polohy pusa=bradavka
kojím tak téměř denně, na každé vycházce delší než 50 minut 🙄 😀

s.arik
10. kvě 2008

johando,
video k nošení na boku v ergu máš na http://www.ergobabycarrier.com/support/instruct..., odkaz Hip Carry Position...na DVD jsou tytéž videa jako na netu 😉

sama jsem to zkoušela jen 2nebo3x na chvíli doma, přecijen je mi to vpředu či vzadu pohodlnější...s šátkem na boku teď chodím se psem, než mi uschne vyprané ergo, tak na 15 minut ok, při delším nošení mě vadí ta zátěž jen na jednom rameni...

hanelka
12. kvě 2008

hoj holky, tak mi dneska odpoledne přišlo ergo 😵 😵 😵 jako ještě moc nejásám, zatím jsem to zkoušela jen na chvilku k večeru, byla spokojená a koukala (a samozřejmě dudlala ty pásy, co má u pusinky 😒 ) a pak už byla unavená a protivná, zítra vyjdem ven a uvidíme 😉 hlavně aby v tom i posléze usnula...
s.arik - a jak často to pereš? 😕

kili
12. kvě 2008

prevčerom bol Adamko prvýkrát v manduce a normálne je tam tak zapadnutý, že sa mu to moc nepáči (aj keď je to kratšie ako ergo) a tak som ho dala do novorodeneckej vložky a je to v pohode 😎 😀

lu777
15. kvě 2008

ahoj holky nosičky 🙂

chtěla jsem se poradit.. mám šátek, ale uvažuju o nějaké nosítku, protože mimísek začíná buclatět a na delší trasy to brzo bude spíš nošení pro tatínka, myslím 😅

líbí se mi Ergo nebo Manduca.. obě se zdají dost variabilní a měly by vydržet do 4 nebo 5 let..

které líp rozkládá váhu pro vaši páteř?
vyzkoušela jste některá obě nosítka? které byste doporučili? 😕

s.arik
15. kvě 2008

lu77,
sice si nikdo na manducu nestěžoval, ale zase s ergem je (co já vím) spokojená taková spousta lidí, že pokud nemůžeš sama odzkoušet obojí, jdi do erga...

hanelko,
děcka popruhy holt olizují a cucají pořád 🙄 ty ocucané popruhy a okolí jsem v rukách přečváchla když už byly fakt hodně slizké (tak asi co týden nebo dva, uschne to přes noc). V pračce na 40st jsem prala poprvé nedávno, asi po 3měsíčním užívání, protože ta béžová kapucka (jinak je moje ergo černé) už nešla v ruce vyprat.....dost s ergem hážu v přírodě na zem víš 🙂 kdo nosí ve městě, tomu snad stačí prát jen to osliněné...

holky ale malá blbá věc: co jsem ergo vyprala, prokluzují mi pomalilinku ty popruhy v plastových sponách 😒 jakože dřív jsem je utáhla jednou a pak nosila týdny bez dalších úprav, dneska popruhy utáhnu a po celodenním nošení abych dotahovala znovu. To mě trochu prudí, je to sice vteřina ale sem byla zvyklá, že ergo nahodím jak batoh, jediná práce byla zacvaknout dvě spony a šlo se, teď musím i dotahovat popruhy.....ale v DVD návodu to tak ukazují, takže to asi holt tak je 😒

perada
15. kvě 2008

Holky k tem popruhám (nevím jestli jste to teda o tom nemluvili už) 🙂 viděla jsem že prodávají návleky http://www.vltava2000.cz/amazonka/goodsdetail.a... jestli se mi Ergo osvědčí tak něco podobného zhotovím 🙂

lu777
15. kvě 2008

Sarik: právě zkoumám na Mamaje, jestli bych si mohla půjčit i Manducu i Ergo.. on náš mladík se teď dost rozhýbal a bojkotuje někdy už i šátek 😠 😝 tak abych nevyhodila peníze, že, to chce fakt ozkoušet na několik hodin.. a hlavně aby si to ozkoušel tatínek, aby mi pak neřekl, že to nebude používat 😝
chjo, ti chlapi mě zničí 😀

tlapicka
15. kvě 2008

lu, my jsme delali s holkama testovani a nase postrehy najdes na http://www.pavuciny.cz/?act=article&aid=117
treba ti to pomuze v rozhodovani...

tlapicka
15. kvě 2008

lu... s tema tatinkama je kriz... nejse jedina, ktera ma muze, co proti ergonimickemu nositku nic nema, ale nosit bude proste v krosne, protoze to je pohodlnejsi... mame holt jiny potreby pri noseni...

no a z myho pohledu, jestli chces nosit jeste hodne na brise, tak bych se priklonila k mande, jelikoz muzes zapnout popruhy na zadech krizem, coz je o mnoho pohodlnejsi nez satrat kdesi nahore na zadech na bederni reminek... kdyz ho nezapnes, tak to sjizdi, takze to by me asi mrsklo... pokud spis na zadech, tak je to asi jedno... za predpokladu, ze nemas aktivni dite, ktery ti bude viset hlavou dolu v zaklonu a bude z toho mit desnou srandu...a ty nemas moznost udelat vubec nic...

ergo je hodne prijemny na prvni pocit nasazeni, snad vic, nez manduca, ale jinak nabizi docela malo...
na mande je na prd kapucka na spani. pro vetsi dite je docela mala...

taky zalezi, kde chces mit bederak, jestli na brise (ergo) nebo kde chces, ale spis na bedrech (manduca)

jedna vec je ale jista!!! at koupis co koupis, udelas dobre. je to skoro prast jako uhod... ani jedno neni idealni...ja mam neposedny dite, tak se priklanim k manduce...

pohodli noseni je na zadech stejny a na brise u mandy lepsi, bo ty popruhy krizem jsou fakt super

tlapicka
15. kvě 2008

ty navleky mi pridjou jako blbost uz kvuli tomu, ze ty nositka jsou z biobavlny... co uz je na zmoulani zdravejsiho? 😀

s.arik
15. kvě 2008

tlapi,
dík za odkaz a srovnání....ale rozhodně se musím zastat erga 😀
nechápu, co máš s tím křížením popruhů, mě se nosí o 100% lépe s nepřekříženými, v tom mi manduca vadí, že zapínáš každý popruh, složitě, zdlouhavě.

nosím nejraději na břiše, i když má Mirka 8,6kg....
U erga připnu bederní pás, vložím dítě, ramenní popruhy nasadím stejně jako u batohu a sepnu vzadu - ta spona se dá posouvat nahoru dolů, takže ji mám až skoro u krku a teda fakt nemám problém cokoliv zapínat vzadu kousíček pod krkem 😕 . I na zádech se mi dobře nosí a jsem ráda, že se popruhy (ošklivě a nepohodlně) nekříží na prsou, ale jen sepnou decentně tenkým páskem. A to mám prsa malé, stejně přes ně nechci nic mít (pohodlí, ne touha vypadat líp 🙂 ).

Jinak návleky proti ocucávání se mi nelíbí, a taky bych je musela prát, to můžu zrovna tak dvě minuty v umyvadle šmidlat přímo oslizlé popruhy erga, do rána uschne, když ho člověk přitom nenamočí úplně celé.

Ad kapuce u erga: jsem ráda že si chválíš její velikost, snad to ocením až malá poroste, zatím z ní až tak odvázaná nejsem...je velká, když ji připnu nadoraz aby alespoň trochu fixovala hlavu spící dračice, stahuje mi i krk, když zapnu volněji, neškrtí mě ale ani malé nedrží hlavu, slouží tak pouze jako stínítko proti přímému slunci nebo větvím v lese.

tlapicka
15. kvě 2008

sariku... diky za poznatek ke kapcce, zkusim to nejak pridat do srovnavacky...my testovaly s velkejma detma, takze podle toho soudim... jinak k tomu krizeni vs nekrizeni.... kdyz nesu na brise jen tak sup sup na monet, tak nosim taky jak pises... je to jednodussi, ale na delsi dobu si dam praci s tim krizenim, jelikoz je ta zatez mensi... kdyz se nosi na zadech, tak se nekrizi nic. to krizeni je jen volba navic... jinak je to stejny jak ergo.

schvalne si to nekdy zkus... i u toho erga to jde jakz takz, ale je to "proti srsti." kdyby se to tak nosilo casto , tak se asi znici ty popruhy... neverim, ze neuvidis rozdil u noseni na brise... samozrejme nasazeni je vetsi oprus, ale to pohodli za to stoji... teda aspon me jo... 😕 😎

tlapicka
15. kvě 2008

a po vyprani popruhy neprokluzuji, takze menim delku pouze v zavislosti na mnozstvi obleceni co mam na sobe... a nemusim nic ladit...

to jsou ale takovy prkotiny.... je to fakt prast jak uhod...

majenka
15. kvě 2008

Holky, už jsem se ptala v "látkovkách", ale vy byste to mohly tady vědět: nedá se ten baťůžek připínací na ergo použít i pro manducu??? Zdá se mi to totiž super (nosítko+baťůžek na věci), ale chci spíš manducu 😅

tlapicka
16. kvě 2008

majenko to vazne nevim... ☹

johanda
16. kvě 2008

majenko, ten originální ergo batoh je celkem nanic.Má strašně malý vstup. Nedáš tam nic, co má o chlup větší než miniaturní rozměry

milwa
16. kvě 2008

Ja jsem koupila ergo. V obchudku jsme zkouseli s manzelem i manducu, ale ergo bylo na prvni pocit sympatictejsi...
Mimochodem ted me v nem videla fyzioterapeutka z mimi kurzu a okoukavala me ze vsech stran, kde to ma prezky a jak v tom mala je zafixovana a vypadala, ze se ji to libilo. Akorat mi doporucila, abych tu prezku, co mam za krkem, dala niz, spis mezi lopatky (pry to musim zvaldnout zapnout, kdyz zvladam podprsenku), abych se vic narovnala. No holt ja jsem hrbac... Jeste jsem to nezkousela, ale asi vyzkousim.

Kapucka u erga mi pripada ok, zapinam teda taky na ten nejtesnejsi druk, ale hlavicku to male celkem drzi. Spis si rikam, jestli tam ma dost cerstveho vzduchu. Ted v tech vedrech...

mywiel
16. kvě 2008

Viete mi poradit, ci tato satka je dobra? Nemusi sa viazat uzol len sa prevlecie cez seba a dlzka sa nastavi vzadu zipsami, kvalita latky je poloelasticka, taka ako bezne satky. Dakujem. 😉

http://cgi.ebay.fr/AMAZONAS-Porte-Bebe-CarryBab...

mywiel
16. kvě 2008

Lebo sa aj bojim, ze v lete ak mam byt odviazana tou plachtou tak zdochnem od tepla... ☹

kaaja
16. kvě 2008

teda, to jsem teď zvědavá na ergo, doufám, že ho někde okouknu. doma máme manduku a beco a obojí je fajn. manduca super na nošení níž, na úrovni beder, super kapucka (ale š. má 8m, později možná bude malá, ale to posunu knoflík, doufám).
beco je měkčí, bederák je lepší zapnout na břiše než na úrovni boků, kapucka se mi hůř připíná, ale je větší. nosítko se dá složit do malého úhledného balíčku, který můžu nosit jako ledvinku. no a last but not least: nosítko je krásný! nevypadá tak sportovně, jak manduca.
nenápadně upozorňuju (vyskytne-li se tu někdo podobně nadšenej z beka), že jsem na ebay koupila dva kousky nosítka, a až přijde druhé, tak jedno budu posílat dál... 😉

ene
16. kvě 2008

No konecne fotky! 😀 Je paradni, kaajo 😵 Snurky od kapucky jsou pripnute kde? Na te bederni spojce? Mam tam nejaka ocka a nemam kapucu, tak premyslim, ze by mozna slo neco spichnout a dat ji zevnitr Beca na suchace 🙂

nasticka
16. kvě 2008

mywiel: my jsme tohle šátko-nosítko měli, ale po druhém použití jsem ho vrátila, protože malá se mi z toho vysmekla a málem spadla na zem 😠 vypadá to sice velice jednoduše a praktiky, ale co do funkčnosti mi přišlo úplně na prd..já to vůbec nedoporučuju..koupila jsem si ergo a to je supeeeer 😉

mywiel
16. kvě 2008

Dik nasticka este si to teda rozmyslim a radsej odskusam v obchode ako kupovat na nete... 😉

tlapicka
16. kvě 2008

milwo. mas pravdu, ze ergo je na prvni pocit prijemnejsi... ale z meho pohledu bohuzel jen na ten prvni...

to beco jsem taky zvazovala, kdyby nebylo tak drahe, tak bych ho koupila misto mandy... nektere vzory jsou fakt pekny a slysela jsem na nej samou chvalu.... desne by me zajimalo!
kaajo, jakej je vzor toho dalsiho beca?

majenka
16. kvě 2008

Holky díky, Haluska mi psala o tom baťůžku a také na něm nevidí nic suprového... 😉 (ale podle popisu by šel připnout i na jiné nosítko).
Hmmm...beco...vy mě štvete 😀 ...zase další nosítko, které jsem nezařadila do výběru...musím to omrknout, než půjdu do té manducy...třeba se ještě rozmyslím 🙂

vikinka27
16. kvě 2008

basorkanos, aj mna len pletiete... 😀
uz som bola tiez rozhodnuta pre manducu... 😅

majenka
16. kvě 2008

Viki: mám to asi vyřešené-koukala jsem, že beco se neprodává v ČR...takže manduca to jistí 😉

tlapicka
16. kvě 2008

majenko, to neni takovej problem.... ja ti ho klidne v nemecku koupim 🙂

listicka77
16. kvě 2008

Majenko, zkoušela jsem manducu, ale Štěpánka v ní ještě hrozně plandá. Má teď asi 5 kg. Tak snad později... Jinak se mi ale moc líbila a nijak moc sportovní mi svým vzhledem nepřijde...