V čem nosíte svá miminka?

siloe
19. srp 2007

běžně se miminka nosí v klokankách či baby vacích.Je tu nějaká mamča,která nosí starší dítě? samozřejmě v odpovídajících nosítkách.Třeba v šátku,ergu,mei tai.... Ráda bych se podělila o zkušenosti 🙂 My teda ještě nenosíme,ale zrovna čekáme,až se nám ušije mei tai. Malý už celkem obstojně chodí,ale často ho bolí nožičky,či se jen tak vzteká,že většinou zpáteční cestu sám nezajde 😒 Proto chci vyzkoušet na občasné poponášení právě mei tai. Tak zkušenosti sem!!! 🙂 🙂 (samo,že nejenom s meitaiem 😅 )

lenki33
3. říj 2008

ked mas dost dlhu satku tak by sa to dalo teoreticky uviazat aj pod kuchynskym stolom, diagonalne a viest satku cez roh hore na stol, aby to nesklzlo a mala by tam take intimco, mne ako dietatu by sa taka skrysa urcite pacila 🙂

martina46
3. říj 2008

lenki,
aka je to satka, ta hojdacia?

venonna
3. říj 2008

lenki, skusim to s tym stolom, dik 😉
mati, mozes pouzit akukolvek satku na nosenie, skusala som uviazat zo zavesu, ale to nie je ono...

lenki33
3. říj 2008

martina, to je ellaroo ktoru uz ma valka a prave ju predava 😉

martina46
3. říj 2008

jaj, ved jasne. to nie je satka, co tak dost koluje?

lenki33
3. říj 2008

mati, ani nie ja som bola prva majitelka, val druha 😉 ja som ju predavala lebo z mojich 3 satiek som ju nosila najmenej, ale tazko sa mi s nou lucilo a valka ju predava lebo si ide myslim kupovat kratku 🙂
ale o kolovani satiek by si skor mohla pisat ty,nie ??? 😀 by ma celkom zaujimal casovy sled tvojich satiek, aky mas aktualny stav?? si spokojna s katjou?? ja mam terazna testovanie dlhu katju, kedysi som nad nou intenzivne uvazovala, ale nakoniec mi nejako tie farby nesadli, velmi ma laka Lisa ale necham si to rozlezat asi do jari v hlave 😔

venonna
3. říj 2008

leni, dik za radu!!!!! Mala si lebedi pod stolom v "koliske" - uviazala som satku dost navolno, takze po vlozeni sa ciastocne dotyka zeme, ale ma pod sebou matrac, tak to neva. Je spokojna a ja tiez 😵 VDAKA!!! 😉

mobina
3. říj 2008

Holky můžete mi poradit, jaký je rozdíl mezi velikostmi nosítka Erga? Žila jsem v domnění, že existuje jen universální velikost 😅
A braly byste spíš Manducu nebo Ergo? Mě právě na Manduce zaujala možnost prodloužení zádové opěrky, takže váhám 😒

tannawe
3. říj 2008

Ahoj,jsem rada,ze nekdo nadhodil dotaz na ergo nebo manducu. Taky chci na tretiho mimise poridit jeste dalsi nositko. Mam sice satek i prakticke nositko od chicco,ale manduca se mi strasne libi...
Poradte... 😉

venonna
3. říj 2008

ja mam manducu a som spokojna ja, mala aj manzel 🙂

tannawe
3. říj 2008

vennona:nosila jsi v manduce i novorozenatko? Nebo radeji do satku?

mobina
3. říj 2008

Já jsem právě byla rozhodnutá pro ergo, měla jsem ho i ozkoušené a včera jsem narazila na Manducu a taky byla velmi pohodlná, takže teď prostě nevím. Jak jsem psala, zaujala mě ta možnost prodloužení zádové opěrky, ale zase se mi moc nelíbilo, že si nemůžu nastavit tu hlavovou opěrku. I cena je shodná, takže opravdu nevím. Tak piště vaše dojmy 😉

venonna
3. říj 2008

tannawe my mame naducu od polroka, takze nemam skusenost, ale maminy pisu, ze sa da nosit tak od nejakych 3-4 mesiacov, ak mas vacsie babo, skor sa tam vraj neda dat tak, aby bolo v dobrej polohe. Najlepsie je ma male mimi satka a manduca alebo ergo alebo ine ergonomicke nositko tak od polroka. Ja mam aj satku a obe striedam, podla potreby, napr. na vacsie dieta do mesta, k lekarovi a podobne je lepsie nositko, lebo sa s nim lahsie manipuluje, ale malemu miminu zabezpecis dobru polohu podla mna jedine v satke, kde sa da dobre poutahovat, kde potrebujes 😉

tannawe
3. říj 2008

venonna:diky, ja prave nosila maleho ze zacatku jen v satku,pak kdyz byl vetsi tak v nositku od chicco a ted uz zase nosim obe deti jen v satku - jen na vyletech, preci jen uz jsou to "giganti"... 😉 ,ale prave ze na treti bych chtela nove nositko,satek je snad na nekolik generaci...muzu ho schovat klidne az dcera vyroste... 😀

venonna
3. říj 2008

tannawe neviem presne ake je to nositko od chicco, ale mam pocit, ze je to klokanka a ta nezabezpeci zdravu polohu pri noseni, na rozdiel od ergonomickych nositok...

mobina
3. říj 2008

venonn a nosíš v manduce Helenku i teď a je to pohodlné? Kolik vážíte jestli se můžu zeptat 😅

tannawe
3. říj 2008

vennona:myslim,ze je to klokanka,prave proto hledam jinou alternativu,protoze nekdy clovek nema naladu vazat se se satkem, tak je urcite pro me pohodlnejsi dat male do nositka.Asi koupim tu manducu...

lubii
3. říj 2008

Jasom skúšala aj ergo aj manducu, v oboch sa dobre nosilo,ale viac sami páčilo ergo 😉 , tak ho máme.

tannawe
3. říj 2008

Nasla jsem na netu tohle...a ted babo rad...

Manduca je ergonomické "nosítko" pro nošení dětí od 3 - 20 kg (od narození do cca 5 let).
V nosítku Manduca lze velmi dobře nosit miminka od narození pomocí zmenšovací vnitřní vložky, která zajišťuje, že nedochází k nepřirozenému roztažení nožiček u malých miminek.
Přibližně od cca 3 měsíců lze nosit v "M" poloze na břiše, která udržuje končetiny ve fyziologickém postavení.

tannawe
3. říj 2008

A o ergu pisi: Ergo carrier je moderní nosítko, které vám umožní pohodlně nosit vaše dítě od narození až dokud je unesete...

Mate nekdo to ergo organic??

mobina
3. říj 2008

😀 On ten rozdíl je asi opravdu jen v pár drobnostech. Asi půjdu do té manduci. Do školy ho v tom nosit fakt nebudu 😀

pejty
3. říj 2008

ahoj tannawe,my máme ergo organic a jsem ráda,že jsem do toho šla,protože Matyášek pořád žužlá popruhy...
A s ergem jsem opravdu moc spokojená..Malý ho miluje a já taky🙂)Je i super skladné..

tannawe
3. říj 2008

pejty,super,jsem rada,ze ho nekdo ma...ted jak jsem na nej koukala tak si rikam, ze kdyz uz mam zelenej mozek tak se vsim vsudy ne? 😀

pejty
3. říj 2008

Přesně tak,souhlasím🙂.tak to můžeš i do zeleného erga 😀
já mám teda hnědé 😉

venonna
3. říj 2008

mobina malu nosim v manduce aj teraz a v pohode, vazi okolo 10 kg

mobina
3. říj 2008

Venonna díky 😉 Našla jsem Ergo za super cenu, tak do něj asi půjdu. Říkám si, že kdyby nám nevyhovovalo, tak ho můžu vždycky prodat a zkusit Manducu.

martina46
3. říj 2008

lenki33,
kolovanie, to je moje, to ano 😀
no, mala som: medley maja svetlohneda, MaM earth bezova, storch anna, vlny voda,didy nino, storch inka, RS z indio gletcher, indio quarz LE, cervene vlny a didy katja 😀
snad som na nic nezabudla. teraz mam cervene vlny, tie ale predavam, indio quarz a katju.
katja je utasna, mam 3,6 takze viazem klokana a batoh, ale je uz po kratkom pouzivani makkulinka, az ma to zaraza.
no a mam v plane kupit hoppa, ale to este nie je iste.... 😉

martina46
3. říj 2008

aha!
neviem, ako som mohla zabudnut na uzasneho lea natur!

venonna
3. říj 2008

mata 😲 nemam slov, to je teda zbierka...
a ktora bola/je najlepsia? prip. ktora je lepsia na male mimi a vacsie dietko?

blovitc120
3. říj 2008

Ahojte, vďaka dramatickému pôrodu moja malá stále potrebuje byť v mojej prítomnosti, ale keďže nič neurobím pri nej, rozmýšľam o šatke, ale napadla mi ešte jedna vec, bude mi chcieť v noci spaťv postieľke, keď ju budem cez deň nosiť? A koľko hodín cez deň ju tam môžem mať? Dajme tomu aj 10?