V čem nosíte svá miminka?

siloe
19. srp 2007

běžně se miminka nosí v klokankách či baby vacích.Je tu nějaká mamča,která nosí starší dítě? samozřejmě v odpovídajících nosítkách.Třeba v šátku,ergu,mei tai.... Ráda bych se podělila o zkušenosti 🙂 My teda ještě nenosíme,ale zrovna čekáme,až se nám ušije mei tai. Malý už celkem obstojně chodí,ale často ho bolí nožičky,či se jen tak vzteká,že většinou zpáteční cestu sám nezajde 😒 Proto chci vyzkoušet na občasné poponášení právě mei tai. Tak zkušenosti sem!!! 🙂 🙂 (samo,že nejenom s meitaiem 😅 )

rajka
13. únor 2009

erique, lenki - děkuji za názor....budu doufat, že malého to zaklánění zase přejde 😉 teď jsem pročítala, jak děti oblíkáte a já teda do Manducy dávám malému bundičku s kapucí, aby na něj nefoukalo, mám sice obří bundu do které se zapneme oba, ale nezapnu to úplně, jen asi do 2/3 Manducy - tak mám strach, aby mu nefoukalo na záda.....ale teď si teda nejsem jistá, jestli ho neoblíkám přece jenom moc....no ale zpocený nebývá, tak snad v poho....každopádně budu ráda, až bude jaro.....při pohledu ven, si ještě počkáme...

sonulah
13. únor 2009

zdenallicko, koukni k lakme do alba 😉

vikinka27
13. únor 2009

na margo toho nosenia vpredu chrbtom k nosicovi: Vlastimil Marek v Novej dobe porodni ma kdesi ku koncu pri nosicskej teme fotku kamarata, co si zobral Indianku kdesi z juznej ameriky.
a on je tam vyfoteny s dietatom v satke - tvarou vpred...
tak by ma zaujimalo, ci indiani vazne tak nosia... ake to ma nasledky...

jannca
13. únor 2009

Holky, ten típek s ěma kalhotama na půl žerdi je super. Prosím, a je taky nějaký odkaz jak vázat novouška, když nebudu mít elastický šátek...

sonulah
13. únor 2009

jani, úplně stejně jako ten týpek 😉
a dost úvazů najdeš na www.vbavlnce.cz - tam je fotogalerie, úvazy krok po kroku i s vysvětlenim, jak starý dítě to může bejt a tak....

jannca
13. únor 2009

děkuji. Jinak mi dnes došla vlna, už se těším až budu pléct...šátek ne 😀 ale vlňáčky. Tak mi držíšte palec...

eriqe
13. únor 2009

lenka ani neukazuj uz tu nad nim s Petom slintame. Aaaaach. Ja sa vlny na leto nebojim, ved aj funkcne oblecenie sa robi z vlny a je super. Ja vlnu milujem spekulujem aj nad rybami, ale su len dlheeee, to by som sa musela s niekym dohodnut a strihnut

verulka
13. únor 2009

Babulky, ja s mojou postavou som uviazla KsK s mojim 3,44cm indiom...na 5x som musela utiahnuta uviazala som tak ,ze som nevedla rozviazat 😅 ale to bol pripad nudze 😉 inak som s kratkou satkou viazala len batoh, klokana a bihaninu smycku 😉
iank, ja posielam satky do sveta..u nas len manduca 😉 a tu nosim teraz vela na boku 😉

sueanek
13. únor 2009

verulka: Udelala bys prosim foto, jak vypada Manduca na boku? Nejak si to vubec nedokazu predstavit... Diky predem!

sonulah
14. únor 2009

ahoj holky, už jsem to psala na AP, ale musim i sem 😉

jsem řešila, jak na výlet a zvažovala, kdo ponese/jak/v čem
nakonec jsem měla dítě já na zádech, protože manžel víc padá, navíc nosí jen v manduce....
pak jsem se rozhodla pro záda (kvůli těžišti i bezpečnosti i kvůli tomu Jášulovo zaklánění hlavičky)
pak jsem si řekla, že lepší šátek, než mdc (kvůli zateplení a hlavně výhledu dítěte)
a pak už jen uvázala svýho oblíbence (myslim tim úvaz, ne dítě 😀 😀) v terenních podmínkách asi za půl minuty (ufff, ale povedlo se líp než doma, nechápu)

a protože nemam nosicí bundu, tak jsem si svojí nosicí dala obráceně, manžel zapnul zip zavíracim špendlíkem, aby se nerozepínal a vyrazili jsme

a moc jsme si to užili 😵

https://www.modrykonik.cz/album/view.php?vImage...

martina46
14. únor 2009

jujha, to je super 😀 😉

jannca
14. únor 2009

Sonu: ty jo, už se těším až porodím a vyrazíme.

jannca
14. únor 2009

A ještě jedna věc Ap je zkratka čeho? Díky

sonulah
14. únor 2009

Jannco, AP=Attachment parenting (kontaktní rodičovství), mrkni na diskuzi, je ve Volných diskuzích........je to na 1.místě vysvětlený 😉

jannca
14. únor 2009

Sonu: právě včera jsem přemýšlela, kolik k z vás co tu "kecáte" má doma třeba domácí pekárnu, to že lkujete mě napadlo hned...no každopádně díky za odkaz na AP...jo a taky začínám prát ve slizu...a abych neoděšla od tématu. Těším se na svůj první šátek z ebay.

sonulah
14. únor 2009

martino, tak pro zájemce tu mam ještě totok:

https://www.modrykonik.cz/album/view.php?vImage...

😉

sonulah
14. únor 2009

"na 1.místě" mělo bejt "na 1.straně"............ 😝

martina46
14. únor 2009

sonulah, super 😉 🙂
com mal maly na sebe? pod tou bundou....

sonulah
14. únor 2009

marti,
flísovou mikinu s kapucou, pod tim teda obyč. bavlněný triko s dlouhym, pak body s krátkym,
nohy-návleky, punčocháče, nadkolenky merino a ještě jedny tlustý fusekle,
pod kapucou 2 merino kukly

pak ty vrstvy šátku a moje bunda.... a bylo mu teploučko určitě (možná až moc........)

martina46
14. únor 2009

joj,urcite mu bolo fajn, 🙂 😵

vikinka27
14. únor 2009

sonu, spica!!!! 😀
to je dobry napad, tohto riesenia som sa bala... (kvoli mojmu nepohodliu...) 😅

listicka77
14. únor 2009

lenki, dík za ten link. toho týpka prostě žeru! 😀 😵 (chci to poslat kámošce, která má obavu, zda chlap dokáže taky šátkovat; no ale ten můj se do toho sám zamotat neuměl - teda zamotat jo, umotal se do toho, ale nedokázal to utáhnout, mně se to zas blbě utahovalo na něm... manduca byla pro nás vysvobození, škoda že jsme ji nepořídili mnohem dřív!)

kili
14. únor 2009

ja nechápem, že to video polo pozerané len 59tis. krát, však už len mi tu sme to kukali hádam viackrát 😀
mne to ale vadí pozerať, strašne ma rozčuluje a úplne rozlaďuje to, že má šatku na jednom rameni natiahnutú a na druhom zhrnutú, kôli tomu to uť aj vypnem, sa s tým nejak nemôžem zmieriť ☹

listicka77
14. únor 2009

kili, hehe, výhoda elastiku, netlačí to! 😀

kili
14. únor 2009

ako mne je jedno, či ho to tlačí, ale nech to má na oboch stranách rovnaké

martina46
14. únor 2009

kili,
mozno ma jedno rameno bolave, mne niekedy vyhovuje viac zhrnuta satka, inokedy roztiahnuta cez cele rameno, podla momentalneho stavu ramien. mozno mal chlapec to prave rameno presilene a tak to riesil takto 😎

kili
14. únor 2009

marti, to pochybujem, proste sa mu to tak podarilo a potom to neriešil. mám chuď mu tam napísať, nech to natočí ešte raz 😀

listicka77
14. únor 2009

kili, akorát to díťátko by se mu tam dneska už asi nevešlo... 😀