V čem nosíte svá miminka?

siloe
19. srp 2007

běžně se miminka nosí v klokankách či baby vacích.Je tu nějaká mamča,která nosí starší dítě? samozřejmě v odpovídajících nosítkách.Třeba v šátku,ergu,mei tai.... Ráda bych se podělila o zkušenosti 🙂 My teda ještě nenosíme,ale zrovna čekáme,až se nám ušije mei tai. Malý už celkem obstojně chodí,ale často ho bolí nožičky,či se jen tak vzteká,že většinou zpáteční cestu sám nezajde 😒 Proto chci vyzkoušet na občasné poponášení právě mei tai. Tak zkušenosti sem!!! 🙂 🙂 (samo,že nejenom s meitaiem 😅 )

lakme
20. bře 2009

Lady měla jsem Medley jen půjčený, jako navázat se s ním dá, ale je strašně nepohodlný a molej v něm ramena, nevím, jak je to možné, ale je to tak. Pak jsem si pořídila Amazonas a oki, a ještě jeden babyšátek indie a taky dobré.
Bych se podívala na MMB se tam dají sehnat kolem 500+- mnohem lepší než medley.

viviktorka
20. bře 2009

Caute. Chcela by som sa spytat, ako dlho vam vydrzi dieta v nosici. Mame Manducu a maly 3,5 mesacny syncek sa mi v nej vrti a mrnci uz po desiatich minutach. Dakujem

mery.luu
20. bře 2009

Ahoj holky,

chtěla jsem se jen zeptat, jestli tady náhodou někdo nebude prodávat Manducu 🙂

sonulah
20. bře 2009

viviktorko, malej mi v nosítku vydrží celkem dlouho, ale je nošenej od malička a navíc ho nosim "v akci"
tobě syn brečí, i když jdete třeba venku svižnou chůzí?

mery, možná mrkni na bazar na nosenideti.cz - ale je tam občas spíš ergo....

sueanek
20. bře 2009

viviktorka: Pridavam se k dotazu Sonuli. Nosis doma, nebo nejak akcne, treba venku? (U nas je to tak, ze mala vydrzi v nositku i satku libovolne dlouho venku a i doma, kdyz vyvijim nejakou cinnost. Zakempovat s ni na zadech u pocitace, to neexistuje. Bohuzel 😀 😠 )

viviktorka
20. bře 2009

Mam teraz Manducu pozicanu, zatial skusam nosit len doma, lebo vonku mi syncek zacal protestovat hned, ked na neho fukol vietor. Zial, aj ked s nim chodim po dome, nevydrzi dlho. Najprv sa sice zaujima o vsetko okolo, ale po chvili zacne mrncat, zda sa mi, ako keby si nevedel ulozit hlavicku. Sam ju este dlho neudrzi.

bolk
20. bře 2009

Ahoj mohla bych se vás zkušených nosiček🙂 zeptat co dáváte nechodícímu mimi na nožičky? Koupila jsem si Manducu a pořád to řeším. Zatím má jen punčocháče a mám jí pod bundou, ale nevím co třeba na jaře? Viděla jsem nějaké návleky, ale přijde mi to docela drahé. Nemáte někdo nějakou "vychytávku" ? A taky jsme se obě vždycyky hrozně zpotily, ale to snad časem nějak vymyslím.(zatím jsem jí měla venku jen dvakrát)
Díky moc
Mery lu- mě se podařil dobrý kup na MMB úplně nová za 1750,-, dala jsem si tam inzerát, ale je pravda, že už jí sháním asi 2-3 měsíce a byla to bída (nabízeli mi i používanou 1/2 roku tak kolem 2000. Tak jsem si chvilku počkala a alespoň pár stovek ušetřila. Když se tam něco za rozumnou cenu objeví, tak je to hned prodaný. Dokonce jí tam jednou někdo nabízel za 500,-,protože měl dva kousky🙂).

sonulah
20. bře 2009

bolk, návleky "design socks" nejsou drahý, viz třeba mmb..... 😉 já teď dávam punčocháče+návleky (v tom je dítě i doma,chjo, páč se plazí a doma je na zemi zima...), k tomu na ven přihodim jen teplý fusekle...
a já se oblíkam malounko, pod zimní bundu jen triko a dítě v šátku/nosítku.... fakt se ty jednici hřejou, jak píšeš

viviktorko, tak možná jestli mu neni ta manduca ještě "velká" - jestli ho třeba po chvíli neřeže do nožiček.... 😅 a nebo zkusit podržet hlavičku ...nebo si půjčit/koupit šátek 🙂 nebo možná, jak "mrnčí", kdybys chvíli vydržela, tak by možná usnul, ne? 😉 mi dítě občas tak protestuje a najednou zívne a usne 😀

zitaje
20. bře 2009

Viktorka, ja by som to otestovala - chvilu by som nechala babo mrncat, co sa z toho vykluje (teda ci nezaspi), a ked nic, tak by som ho vybrala. Ked bude vonku a nebude spat, asi bude problem v polohe.
Ja davam na nozky take strikovane papucky, a na jesen som davala normalne svoje hrube ponozky. 😀 Nebolo to nejak extra esteticke, ale mala ich az hore, netlacilo na nozky, teple boli... 😉

bolk
21. bře 2009

Diky moc Já jsem ty design socks viděla, ale přišlo mi, že nejsou na malá mimca. Naše holčička má asi 6kg, takže nevím jestli by jí to bylo. Právě jak je malá tak jí nic na nohou nedrží. Možná to vyrobím z nějakých starých punčocháčů. A doma má taky jen punčocháče i když začíná lézt, protože jí právě všechno padá z nožiček.

sonulah
21. bře 2009

bolk, des.socks jsou dost pružný - používam cca od 2.měsíce doteď (asi 10 kg), já je klidně navlíknu i na svoje ruce.....

papajka7
21. bře 2009

zevraj tie DS ju 3 velkosti my mame pravdepodobne tie najmensie lebo su nam uz male 😒

martina46
21. bře 2009

my mame tiez asi najmensie, tanke boli male uz tusim v polroku. ale po roku som jej ich parkrat dala na rucicky, ked mala kr. rukav a chcela som jej obliect iba rucky. bolo to fajn.

sonulah
21. bře 2009

fakt????? já myslela, že je jedna univerzální velikost.... 😅 tak to se omlouvám za nevědomost!

já mam tyhle
http://www.mimibazar.cz/foto.php?id=10680070&tab=0

a i podle popisu mi to přijde, že vydrží dlouho.... 😅 😉

ivuseta
21. bře 2009

Ahoj, nejezdíte někdo s mimi v nosítku na kole? Myslíte, že je to třeba moc riskantní. Maja bude mít v létě půl roku, to je asi brzy dávat ji na záda, což?

bolk
21. bře 2009

Díky díky díky. Narazila jsem na docela levnou sadu punčocháčů a návleků topolino, tak jsem to zkusmo objednala. Uvidím. kdyžtak dokoupím i ty design.
Můžu se ještě zeptat jakou nejdelší dobu Vám vydrželo mimi v nosítku (manduce nebo šátku). Mám na mysli třeba nějaký delší výlet s miminkem, které ještě nechodí.

ivuseta
21. bře 2009

Bolk-zatím jsme byli venku maximálně 4 hodinky.Maja to zvládla úplně v pohodě, celou dobu jen spinkala.

lenki33
21. bře 2009

ivuseta, priznam sa ze som to nikdy neskusala, ale uz som nad tym bicyklom tiez rozmyslala, osobne mi to pride bezpecnejsie ako napr klasicka sedacka pre deti na bicykel (aj ked tam im zase das prilbu, co v nositku asi nie)
na kratke, bezpecne cesty by som sa toho nebala, ale na cykloturu by som urcite nesla 🙂

bolk to zavisi asi od dietata, ale moje vydrzalo cely den 😉
pripadne ho das niekde polozit, menit polohy, nosicov, podla mna je na dlhe tury ale vzdy vhodnejsia satka 🙂

sueanek
21. bře 2009

sonulah: Je jich vic. Mam nerozdelane ruzove 4-7 a oranzove 5-10. Bohuzel nevim, k cemu se ty jednotky vztahuji, to neni nikde vysvetleno ;)

bolk: S prestavkama na zachod a kojeni cely den 🙂

sonulah
21. bře 2009

tak sue, to je jasný, to jsou buď měsíce, roky, centimetry, palce, kila nebo litry 😀

grevab
21. bře 2009

ahojte,
prosim vas, viete poradit, ako nosit NOVORODENCA s REFLUXOM ?
Mame satku, aky uväz - prosim, napiste mi do IP, ak nieco viete poradit.
dakujem. 🙂

grevab
22. bře 2009

dakujem za vase odporucania - kriz s kapsou 🙂
vyskusame.

viviktorka
22. bře 2009

Ahojte. Syncekovi sa uz v manduce zacina pacit, uz mi v nej aj dvakrat zaspal 🙂 .Asi si potreboval len troska zvyknut. Moc sa z toho tesim, lebo na rukach sa nosi velmi rad a mne uz je dost tazky.

sonulah
22. bře 2009

vivi, super! 😵

marcelkad
22. bře 2009

poradíte, jaké kvalitní nosítko koupit, aby se prcek mohl nosit zády k mému břichu - aby viděl dopředu?

kili
22. bře 2009

marcelka, žiadny, je to nezdravé na chrbticu, kĺby, žažký pre teba. a dieťa potrebuje vidieť najmä teba, nie okolie. keď chce mať lepší výhľad, treba uviazať na chrbát.

sonulah
23. bře 2009

marcelko, kili má pravdu..............kili má vždycky pravdu! 😉 😀

sueanek
23. bře 2009

Marcelko, mrkni sem:
http://www.nosenideti.cz/clanek.php?clanek_id=37
http://www.nosenideti.cz/clanek.php?clanek_id=32
http://www.nosenideti.cz/clanek.php?clanek_id=22

Jinak souhlasim s kili a sonulou - klokanky a vubec noseni ditete celem vpred je ZLO! Kdy obcas vidim nejakeho chlapecka, jak bezmocne visi v klokance za rozkrok, tak mi ho je fakt lito (otazka taky je, co to udela s plodnosti...)

verulka
23. bře 2009

bolk, u nas na majovkach si baby krasne posili stucky s dospelackych ponoziek...su vacsie a sluzia tak isto 😉
na bike mam prednu sedacku, uz otestovanu a neskonale sa tesim, ked vyrazime...ja bereim mdc len do tasky, ked bude chciet spat, supnem ho na chrbat a bud spravim pauzu, alebo potlocim bike pesi...s ditkom by som si netrufla, lebo pri pade by to fakt enmuselo dobre dopadnut...ked nahodou padnem s bikom, tak bude max par skrabancov, ale (speci s vacsim) dietatom..no neviem, fakt to ja nerisknem 😉

ivuseta
23. bře 2009

Díky za reakce, to kolo asi taky neriskneme, chystám pořídit také sedačku, ale na to bude Maja v létě ještě malá, tak až za rok.
Jinak stále řeším, co Maje dát na sebe v tomto počasí do Beca. Když jsme venku déle, má studenou prdelku a vepředu je horká(a já zpocená 😝 ) Nezapnu totiž bundu přes a nemám ani žádnou kapsu a pod.Přemýšlela jsem, že bych to beco mohla jako vyteplit.Jak to řešíte vy? Asi máte kapsy a tak, což?