V čem nosíte svá miminka?

siloe
19. srp 2007

běžně se miminka nosí v klokankách či baby vacích.Je tu nějaká mamča,která nosí starší dítě? samozřejmě v odpovídajících nosítkách.Třeba v šátku,ergu,mei tai.... Ráda bych se podělila o zkušenosti 🙂 My teda ještě nenosíme,ale zrovna čekáme,až se nám ušije mei tai. Malý už celkem obstojně chodí,ale často ho bolí nožičky,či se jen tak vzteká,že většinou zpáteční cestu sám nezajde 😒 Proto chci vyzkoušet na občasné poponášení právě mei tai. Tak zkušenosti sem!!! 🙂 🙂 (samo,že nejenom s meitaiem 😅 )

blka
23. dub 2009

Tak paní mi taky doporučila ten kratší 😉

bambusko
23. dub 2009

blka, aj ja doporucujem 4,2m 😉 mne na kriz s kapsou staci storch 3,6m, co ma v reale 4m a ty si nizsia, takze v pohode das aj kolisku v ksk

angelik
23. dub 2009

aj ja by som doporucila dlhsi 😉 bude sa ti pohodlnejsie viazat (a uviazes vsetko)

blka
23. dub 2009

Angelik, ale ten 4,2m je kratší 😉 . Pak mají už jenom 4,7m

angelik
23. dub 2009

aha, tak 4,2 by mohola stacit, ja som mala 4,5 a dost dlhe cipy mi viseli pri KSK 🙂

viviktorka
23. dub 2009

jannca gratulujem aj ja 🙂

blka
23. dub 2009

Angelik, děkuji i tobě 😉

angelik
23. dub 2009

🙂 rado sa stalo 🙂

matilko
23. dub 2009

fakt ho mám znova vyprať? nestrašte ma ☹ alebo to mám proste skúsiť uviazať takto s avivážou? vrrrrrrrrrrrrrrrr

angelik
23. dub 2009

ja by som skusala s avivazou a pri najblizsom prani by som uz nedala 😉

zitaje
23. dub 2009

Matilko, ja osobne by som vyprala este raz bez avivaze, s octom (ako na plienky). Uz som to tu kdesi pisala, ja mam Indio z druhej ruky a bolo vlastne vyprate a naavivazovane, nenosene, a bol to des! Strasne nadychane bolo, nedalo sa s tym vobec viazat, a musela som este 2x vyprat a vysusit, aby sa dalo pouzivat. 😒 😠
A potom uzlovat, sediet na nom... 😉

verulka
23. dub 2009

cafte,
baby, ja vobec nechapem ako sa da zvladnut choroba dietata bez nosica/ satky 😅 nromalne nechapem..dokonca som po 3mes pouzila kratku satku a nechal sa uviazat, ale mdc ma evidentne radsej...
ja milujem nosenie 😵
jannca gratulujem 😵

matilko
23. dub 2009

zitaje, nemáš náhodou odkaz na to, ako sa to správne uzluje? Leoško je celkom hutný 😅 skúsim to s tou avivážou, ak to bude blbé, tak vyperiem, akurát neviem, či to vôbec poznám, že je to blbé 😕

zitaje
23. dub 2009

Verulka, chori ste? Ja si uz neviem predstavit ako sa da zvladnut dieta bez satky, aj ked je zdrave. 😉 A navyse mam pocit, ze Sofuske tak nejak lepsie rozumiem, ako svojho casu v tomto veku Jazminke, co je isto aj skusenostami a tak, ale satkovanie je super aj na budovanie vztahu s dietatom.

zitaje
23. dub 2009

Matilko, odkaz nemam, ale urob slucku a cez nu potom pretahuj dalsie slucky - neviem ci je to takto pochopitelne... 😅 Ale vcelku je jedno ako uzlujes, hlavne je, aby satka pracovala. A ked zrovna neuzlujes, poloz na gauc, a ked pojdes spat, strc pod plachtu 😉

matilko
23. dub 2009

zitaje, no to so slučkami som nepochopila :-d skúsim to ešte niekde nájsť, raz som to kdesi našla aj vyfotené, ked nebudem nosiť, tak na nej bude spinkať malá na gauči 🙂 tak mi ju snád pekne preleží

blka
23. dub 2009

Matilko, na uzlování bylo tuším video v diskusi k úvazům šátků, jak se zakládala minulý týden nebo kdy 😉

karenina
23. dub 2009

holky, poradíte prosím? mám půjčenou na zkoušku manducu a přišla mi bez návodu ... když nosím na břiše, mám mít pásy na zádech křížem nebo ne?

matilko
23. dub 2009
https://www.youtube.com/watch?v=aXdxJ17vgWc

som dobrá 😀 ale nie, dohľadala som to na tej diskusii...

blka
23. dub 2009

Matilko, ale i tak jsi dobrá 😉

verulka
23. dub 2009

karenina, mozes aj nemusis..ako ti je lepsie 😉

matilko
23. dub 2009

mám blbý dotaz 😀 môžem dať šátek na radiátor??? trvá to večnosť, kým sa usuší a ja sa ho nemôžem dočkať 😅 som jak decko u vianočného stromčeka 😀

martina46
23. dub 2009

ak sa moze susit v susicke, nemal by vadit radiator.....

quika
23. dub 2009

prosim pomoc, stratila som navod k manduce a netusim ako ju pozapinat na bok?maly sa vobec nechce nosit tak ma napadlo ze aspon na boku by ho to mozno bavilo...ale maturujem tu nad tym a 2x som ho skoro vykyblila a stale mi to nejde do hlavy 😖

viviktorka
23. dub 2009

baby, navod na Manducu je aj tu http://nosime.sk/static/navod_manduca.pdf 😉

viviktorka
23. dub 2009

a videla som ten navod este aj niekde inde, len uz netusim kde to bolo 😖

quika
23. dub 2009

viviktorka, diky 🙂 ale take nieco som myslim skusala a dopadlo to zle 😕 maly uz spi, tak zajtra skusim znovu.

lu777
23. dub 2009

holky, díky za reakce na nosítko, psala jsem asi před třemi dny 😅

no mrkla jsem na Ring Sling, Mei Tai, Patapum atd.... no ale stejně se mi nejvíc líbí Manduca nebo Ergo...
v čem je v nich rozdíl, prosím vás?? 😅 mám pocit, že čím déle je vyrábějí, tím jsou si podobnější 😕
vidím, že i cena je stejná... Manduca je do 20 kg, Ergo do 18 kg, sem tam vidím nějakou drobnost, ale dohromady je to asi šumák který koupím??

chtěla jsem pořídit na Mimibazaru, ale ani jedno jsem tam nenašla... jsem z toho jelen, ještě se mi nestalo, že by něco na MMB nebylo 😨 😨
nebudete někdo prodávat Ergo nebo Manducu? 😀

karenina
23. dub 2009

super, díky 😉

dudinka21
23. dub 2009

lu ja som tiež predtým ako sme manducu kúpili hladala v bazároch-- ale je to novinka takže asi je málo takého použitého...Tiež sme hladali rozdiel ale podla mna to je jedno... My sme vybrali manducu preto, že je to na najviac kilov...