V čem nosíte svá miminka?

siloe
19. srp 2007

běžně se miminka nosí v klokankách či baby vacích.Je tu nějaká mamča,která nosí starší dítě? samozřejmě v odpovídajících nosítkách.Třeba v šátku,ergu,mei tai.... Ráda bych se podělila o zkušenosti 🙂 My teda ještě nenosíme,ale zrovna čekáme,až se nám ušije mei tai. Malý už celkem obstojně chodí,ale často ho bolí nožičky,či se jen tak vzteká,že většinou zpáteční cestu sám nezajde 😒 Proto chci vyzkoušet na občasné poponášení právě mei tai. Tak zkušenosti sem!!! 🙂 🙂 (samo,že nejenom s meitaiem 😅 )

martina46
26. srp 2009

Emjee, ten kapok, to je voľajaký druh bavlny, alebo čosi podobné. Niekde som to čítala. Dúfam, že nesplietam 😅
Verul, ten vzor je taký dobrý chlapský.

bihan
26. srp 2009

oooo.. Geko limitka je fajná, ale škoda, že šedá.

majuska0
26. srp 2009

emjee a ako si ju kojila? Da sa to v manduce?

blka
26. srp 2009

No, tak asi fakt jedině na té lavičce. Teď by to šlo, teď se mi prcek nepřetočí, ale co potom, až když se vám přetáčí?

Verulka, já vážu kříž s kapsou venku a jak malého vytáhnu, tak to musím převázat, protože je úvaz povolený. Možná to je elastickým šátkem.

blka
26. srp 2009

A taky si u toho převazování musíte ušmudlat konce šátku, ne? Aspoň já bych si ho určitě ušmudlala, stačí že doma zametu půlku podlahy 😀 . Mám elastický moby, takže je fakt dlooooooooooooouhý.

lenki33
26. srp 2009

blka no ja myslim ze to chce len cvik, ved uz si nedavas celu satku dole a neprevezujes uplne na novo
konce sa daju zastrcit do vreciek na nohaviciach a pod,alebo vylozit do auta, alebo na tu lavicku ide to bez polozenia na zem len to chce cvik a vynaliezavost 😉

kahlan
26. srp 2009

Ahoj holky 🙂
chystam se zapojit do noseni deti ,jen co porodim 😵 Zatim mam nachystany elasticky Moby a uz i koupenou Manducu ,protoze manzel asi satkovat nebude a babicce se manduca libi ,takze myslim ze to bude prijemny kompromis.
Rada bych znala vas nazor na noseni v zime.Jaky odev je k tomu vhodny? Pokukovala jsem po veste Peekaru : http://www.branakdetem.cz/vesta-peekaru.htm Mate ji tu nekdo?Na jak velkou zimu se asi tak hodi ,nebo jen na podzim a jaro?
Jeste se mi moc libi tahle kapsa : http://www.branakdetem.cz/mam-ochranna-kapsa-3v... Je mi sympaticka i cenou 😀 .Je mozne ji nosit na zimni bunde a nahoru uz vazne nic,je dost tepla?
Budu moc vdecna za jakoukoliv radu a zkusenost ,dekuju 😵 😵

kay
26. srp 2009

blka, no mi se S. už trochu přetáčí na bok a už tak mám s ní občas dost práce, takže na lavku jedině když budu sedět u ní.. ale to nemůže být tak těžké si sednout před ni a omotat šátek..

kahlan.. na tu kapsu jsem se taky dívala a zajímal by mě váš názor na "zimní výbavu" 🙂

angelik
26. srp 2009

kedze som nemala bundu pod ktorou by som zapla malu, usila som si kapsu, je to perfektna vec 😉 🙂

verulka
26. srp 2009

blka, to moze byt tou elastickou satkou, lebo speci ten uvaz som neprevazovala 😉 drzal paradne...max utiahnut
co sa zimy tyka- velmi zavisi od castosti nosenia, polohy nosenca a jeho velkosti. Ja som mala na jesen mamabutterfly ponco, bolo uzasne 😵 potom som si objednala suses kinder bundu- cista lahoda..ale ak by bol ron malicky, tak by som poriesila len vacsiu bundu, on mal 7mes a viac, celkovo bol velky, cize bunda nehrozila. Na kapse mi vadilo, ze som musela mat rozopnutu bundu 😅
teraz uz neriesim nic, lebo krpca budem nosit na svojej bunde, kedze uz budem len poponasat a on bude obleceny vo svojom 😉

emjee
26. srp 2009

baby zimnu vybavu sme riesili 2-3 strany dozadu 😉 kuknite

majuska da sa dojcit v manduci velmi jednoducho - povolis popruhy, spustis krpca nizsie, vytiahnes prsko, strcis do pusinky a ides 😀 chcela som ti to dnes nafotit, ale zrovna k nam prisla navsteva, tak som nestihla 😀

dojcenie v satke este nemam celkom dobre zmaknute, radsej krpca vyberam zo satky a dojcim tak, ale musim to natrenovat priamo v satke

zajtra mam v plane ist v satke 20 min primestskym busom, dufam, ze to zvladneme

bambusko
26. srp 2009

emjee, zvladnes, len si prirpav sadu odopovdi na standardne otazky 😀 a asi ta budu vsetci nukat, nech si sadnes, mne sa lepsie stoji, ked nosim 😉

verulka
26. srp 2009

emjee zvladnes...v mdc som nekojila 😀
bambu, ja sa bojim stat, ked idem busom s krpcom.. iked sa mi nesedi 2x pohodlne 😖

emjee
26. srp 2009

no to asi nebudu, v buse neocakavam taky velky naval 😀 a mne sa tiez lepsie stoji, ale asi to nebudem riskovat, dufam, ze pojde taky ten bus, kde sa da sediet aj chrbtom k smeru jazdy

kay
26. srp 2009

emjee 🙂 díky, asi zatím vyhraje deka a taky uvidím jak často budeme nosit, tak pak asi bunda, super že jste to tak pěkě pořešily 🙂

v buse lepší všechno než kočár 😀

emjee
27. srp 2009

bus sa nekona 😀

martina46
27. srp 2009

vzdala si to? 😀

emjee
27. srp 2009

ja? nikdy 😀 tam kde som planovala ist maju dovcu 😝

webka
27. srp 2009

Ahojte,

potrebujem poradit....da sa nosit aj vacsie dieta ? Syn ma 19 mesiacov a 13 kg..je dost velky na svoj vek...a ideme na dovolenku na druhy koniec sveta, beriem sice aj kociar ale asi budeme chodit aj na tury, kde sa kociar nedostane...myslite, ze je neskoro na satku alebo nejaky ergo nosic ???

Da sa nosit aj take uz "velke dieta" a ktory nosic je naj ?

kay
27. srp 2009

tak mi došel ten hopp, je krásný.. doufám, že se to bude Stele líbit.. mám ho asi nejdřív vyprat že?

webka, zlusila bych asi tu manducu..

bambusko
27. srp 2009

webka, patapum toddler 😉

mam dnes 2 veci, co ma rozveselili a tykaju sa nosenia 🙂

isla som n apsotu, je to 5min tam a nazad, maleho som bral ado erga, ale on bol zaujaty kreslenim, v jednej ruke ceruzka, v druhej cievka z priadze z kartonu. nechcel odlozit, tak som ho nalozila aj s tym a on si cely cas kreslil 😀

a teraz mavam casto reakcie, ked ideme peso s malym, ze on uz tak beha? 😕 ludia si zvykli, ze ho furt nosim, tak bol stale male babetko a zrazu sa im zda velky a behajuci 😅

kay
27. srp 2009

bambusko, to je pěkný 🙂

holky můžu poprosit, jestli byste mi mrknly do alba a zhodnotily úvaz šátku jestli to jde z boku..? zkusila jsem ten šátek prvně.. 😅 malá ještě úplně nedrží hlavu..

bambusko
27. srp 2009

kay, vyzera to na fotkach malo dotiahnute, treba viazat pevne, ked sa predklonis, dieta by sa nemalo odlepit od tvojho tela. pruhy satky pri krku daj dalej k ramenam, bude ti to pohodlnejsie 😉

kay
27. srp 2009

bambu děkuju.. jo asi to bylo máloutažené, ikdyž já mám docela velký pupek, tak nalepená byla, asi ne ale úplně 😀 snažila jsme se to nějak postupně poutahovat, ale nemám ještě ten správný odhad. jo ty pruhy jsem dala okolo, protože bylo vedro, tak aby měla na sobě jen jednu vrstvu látky.. děkuju.. 🙂

bambusko
27. srp 2009

kay, tie pruhy na malej su ok, tie na ramenach preto posunut od krku, aby ta netahali 😉

bertica.h
27. srp 2009

ahojte,ja zatial nakukujem..trpezlivo čakám na sling..objednávala som ho v brana k detem,už to su 4dni..a nič..a to nejde poštou,chceli sme osobný odber 😒
už sa teším na nosenie a riadnu prechajdu,bez toho,aby som ju nosila na rukách. 😉 😀

kay
27. srp 2009

bambu, áááha 🙂 jsem to blbě pochopila.. 😀

berti, no to je možné že to bude trvat dýl.. byla jsem v bráně v úterý a neměli tam extra velký výběr šátků, takže jestli to někde musí objednat a pak teprve dodat.. 😒

bertica.h
27. srp 2009

kay..na nete maju že doba expedice 3dny..asi si tam ale zajtra zavolám.. 😒

etnicka
27. srp 2009

Tak nikto neporadi? ☹

kay
27. srp 2009

etnicko, já bohužel fakt neporadím, teprve začínám.. 😅 no ale třeba ho to prostě všátku přestalo bavit? nebo je třeba na něj teď moc vedro?