V čem nosíte svá miminka?

siloe
19. srp 2007

běžně se miminka nosí v klokankách či baby vacích.Je tu nějaká mamča,která nosí starší dítě? samozřejmě v odpovídajících nosítkách.Třeba v šátku,ergu,mei tai.... Ráda bych se podělila o zkušenosti 🙂 My teda ještě nenosíme,ale zrovna čekáme,až se nám ušije mei tai. Malý už celkem obstojně chodí,ale často ho bolí nožičky,či se jen tak vzteká,že většinou zpáteční cestu sám nezajde 😒 Proto chci vyzkoušet na občasné poponášení právě mei tai. Tak zkušenosti sem!!! 🙂 🙂 (samo,že nejenom s meitaiem 😅 )

lyongirl
16. zář 2009

elule ďakujem 😉 celkom sa mi zapáčil

emjee
16. zář 2009

lyongirl tak to bola rychlovka s tym predajom 😀

kili
16. zář 2009

sa tu na indio určite vrhli ako supy 😀 😀 😀

monkap
17. zář 2009

lyongirl: mam tiez ten african a som spokojna ......

kacenka83
17. zář 2009

verulka ako si ho zabalila celeho do satky? asi si ho nosila v koliske, nie? my sa nosime v KsK a tak mu nozicky trcia, zatial nosi ponozky a polodupacky, ale o chvilu to stacit nebude a nohavice podfukuje...

a ak by mal niekto zaujem, mam na predaj didymos indio ultramarine 4,2m a nevyhovuje mi dlzka tak posuvam dalej...

lyongirl
17. zář 2009

tak tá rýchla kúpa prekvapila a samozrejme potešila aj mňa 😉 , nečakala som, že je o to taký záujem a že sa mi to podarí tak super predať...

dnes idem pozrieť ten nosič čo som dala link a vyskúšať si ho naživo, lebo pani je z Trnavy ako ja, tak sa teším, snáď ma očarí viac ako šatka a viac to aj využijeme. Len sa trošku bojím, čo budeme robiť, keď sa ochladí...nie som totiž ten typ, či so chce zaobstarať celú výbavu na nosenie...

trošku uvažujem aspoň nad týmto, len neviem, či to je dobré, keď je to aj lacné...či sú neni lepšie tie drahšie...
http://nosime.sk/kategoria529-design-socks

lyongirl
17. zář 2009

monkap - dúfam, že aj ja budem spokojná...

verulka
17. zář 2009

kacenka, ja osm nosila tiez vKsK a nozicky som mu zabalila do satky- teda normlane som uvizala a potom nozicky strical do popruhu( co siel k uzlu) neviem ako to lepsie napisat 😉
lyon, babylegc su super ajked by si nenosila..vsetky moje deti ich maju.. teraz koncom augusta sme boli v orahe a rano bolo chladnejise a cez den horuco..takze k 3/4gatom si natiahli na nohy BL a aj na ruky...rano i mnebola zima a nemuseli sme sa cely den otravovat s mikinami a v dlhych gatoch 😉 ja mam pre rona v batoh uvzdy 2 pary.. a s ochladenim sa este netrap..mozno ta to chyti a budes riesit operativne 😉

monkap
17. zář 2009

lyongirl - to mas super, ze si to mozes vyskusat ked si tak blizko .... ta pani ma vselijake krasne vzory ... potom daj vediet, ako si pochodila ....
ja som predtym ziadny nosic nemala, takze neviem porovnat, ale tento nam vyhovuje .... ale kupila som ho, ked mala lenka 2 mesiace a to sa mi tam zdala malilinka, nebolo to dobre pre nas ... tak som ho na 2 mesiace odlozila a vytiahla som ho teraz a je fajn 😉

monr
17. zář 2009

monkap, ja asi tak odložíém beco, malá zatiaľ bojkotuje, asi musí do neho dorásť 😉

monr
17. zář 2009

a chystám sa dať mame ušiť kapsu na nosenie, asi nedopnem zimný kabát cez obe, tak nech jej nie je zima. 😀

quika
17. zář 2009

lyongirl, podla mna su design socks lepsie nez babylegs, BL strasne zmolkuju a celkovo mi to pride este horsia kvalita za desne vysoku cenu 😖 DS si treba ale urcite objednat vacsie cislo, oni maju 2 alebo 3 velkosti, a ta najmensia je len na mini babatko. ja som to nevedela a kupovala som 2 pary cez net a jeden je raz tak dlhy aj siroky ako druhy 😠 aj dizajn BL je na mna prilis ponozkovy.
alebo si urob vlastne z ponoziek, kamoska ich tak ma celu kopu a vysli ju jedny na menej nez euro 😀 navod http://altermater.eu/post/2009/09/04/babylegs.aspx

lyongirl
17. zář 2009

monkap - tak pochodila som tak, že už mám Africana doma 😀 , učaroval mi a dokonca aj MM. Nad šatkou ohŕňal len nos, ale do tohoto neváhal dať naše deti a šup na chrbát 😀 . Snáď to využijeme viac ako šatku, len malému sa to trošku nepáčilo, teda, keď sme skúšali a kecali s paňou, tak si v tom hovel, ale doma na mojom chrbte nechcel byť. Ale budeme skúšať ďalej, nech očarí aj jeho 😀

quika - ďakujem za návod, pôjdem sa na to pozrieť a som aj rada, že si mi to tak pekne popísala, ja som chcela kúpiť 3 páry design socks, lebo sú lacnejšie...ale som rada, že sú teda aj lepšie

lyongirl
17. zář 2009

verulka - to je supiš, že namiesto mikiny, alebo dlhých nohavíc, to by ma nenapadlo... 😉

maznacik007
17. zář 2009

tak odnes mame doma Ergo.. uz sme sa nosili aj vpredu aj vzadu.. maly ma teraz 7.8 kg... sme spokojny... ako pouzivate tie babylegs...
ja mu davam pancusky a teplacky.. a tak som ho nosila...

elule
17. zář 2009

Lyongirl:ahoj tak aku farbu ste nakoniec vybrali?

monkap
17. zář 2009

lyon: tak super .... nech sa vam dobre nosi 😉 pre chlapa je nosic asi jednoduchsi ako satka ... a pre mna tiez 😀

lyongirl
17. zář 2009

elule - je to taká tmavomodrá so svetlejšou s pásikmi, ak odfotím, hodím foto 😉 , už nebolo moc farieb na výber a do modra boli len dve, len tá druhá bola taká nenápadná a nudná 😀 a potom taká fialková, to sa mi tiež moc nepáčilo...

monkap - ďakujem a ten nosič je fakt taký šikovnejší... 😉

verulka
17. zář 2009

ja volam babylegs vsetky navleky 😅 ja am aj origos a potom som zohanal za 60-70sk - tie su trochu dlhsie...
lyon, nech sa vam dobre nosi 😉

emjee
17. zář 2009

ja mam design socks ale ked som to objednavala nebolo na vyber ziadne cislo - vsetky boli rovnakej velkosti
ja davam normalne ponozky a dupky a ked sa mi zda, ze je zimsie, tak natiahnem na dupky este DS
v lete som zase davala len bodynko a ponozky a v pripade potreby DS na nozky
na ruky som ich este nepouzila, lebo tie ma matej zastrcene 😀

emjee
17. zář 2009

tie doma robene navleky su super 😀

martina46
17. zář 2009

na puncosky je lepsie dat navleky, mne sa vsetky teplaciky vyhrnali mala v tom bola ako v tristvrtakoch, no navleky som niekedy s nimi pekne zakryla celu noszku az po prsteky, robila som somace z rotnych podkolienok, mama aj origos DS, tiez bola jedna velkost. dlho som v satke malej nedavala nic ine, nez navlleky.

lyongirl
18. zář 2009

ja som si včera objednala Design Socks 3ks a vôbec mi tam nedalo zvoliť si nejakú veľkosť, tak som tam písala ešte mail, aby mi neposlali nejaké maličké...
Tie doma robené sú super, ale netrúfam si na to, nakoľko neviem šiť, síce niečo by som možno vykúzlila, ale som na to moc pohodlná 😀

a ináč baby obdivujem tie z vás, čo len nosia, ja si to neviem predstaviť, niekedy mám pocit, že ma tí moji chlapi raz dovedú do hrobu 😀 aj bez toho, aby som ich mala na sebe celé dni zavesených... 😀 😀 😀

mirka2710
18. zář 2009

Ahojte. Baby mam otazku. Mame teraz male babo a kamoska mi pozicala satku. Malu nosim s uvazom....tusim sa vola koliska v krizi na boku. Mam vsak pocit, ze je v tom tak nejak vykrutena. Ked lezi na chrbte, tak ma nohy stale tak nejak do boku. (otocena je ku mne bokom) Tak ma napado, ci ich nemate nahodou otocenych bruskom k sebe, vtedy by mi ta poloha prisla normalnejsia. Mala sa sice nestazuje, len ma to napadlo ci je to takto spravne. Niekedy ked sa totiz potom natahuje rozbalena na gauci a vystiera nozicky, tak mam pocit, ze sa cela tak nejak viac kruti do prava (asi je to cele nezrozumitelne, len neviem ako lepsie to opisat). Starsieho som nosila az ked mal viac mesiacov a bol stale v manduce, tak tam som ten problem nemala. Neviete mi poradit?

kili
18. zář 2009

mirka, ja som nosila dieťa v kolíske z kríža s kapsou vonku (neviem, aká je tá tvoja) a malý bol viacmenej bruškom ku mne a len hlavičku vytočenú do hora. A strany sa majú meniť, čiže raz pravá raz lavá strana.

martina46
18. zář 2009

mirka, ano. bruskom k sebe. tu je jedno video, kde vidno aj vlozenie dietatka do vnut. pruhu - do licovej strany, potom sa tak babo neprepadava a myslim, ze aj to natocenie dietatka bruskom k sebe je potom jednoduchsie.

https://www.youtube.com/watch?v=jdwZvheJN3g
quika
18. zář 2009

ja ked som objednavala DS tam sa tiez nedala vybrat velkost, ani som netusila ze su rozne. ale prisli mi ocividne dve rozne velkosti, pritom na obale bola uvedena rovnaka velkost. aj v nejakej diskusii som potom nasla, ze su rozne velkosti a ta najmensia je mala. tak potom ked som chcela dalsie, tak som radsej vzdy napisala poznamku ku objednavke, ze nechcem take male, a bez problemov prisli vzdy vacsie.

verulka
18. zář 2009

cafte,
noo, vcera som zohnala super kocik ( spoortak aby bolo babo tvarou ku mne) som si povedala, ze na zimu a pre starych rodicov...mlady si tam ani nesadol, reval ked ho videl...takze asi kocik uz fakt nie 😀

marketazam
18. zář 2009

Ahoj trochu se tu vetřu- ale neprodává tu nějaká Brňačka šátek? Pevný cenu do 1tis. Kdyžtak napište IP- budu ráda 😎

emjee
18. zář 2009

tak ja sa lucim s mojou krasnou dlhou zelenou hoppkou, fnuk 😔 predana 🙂