V čem nosíte svá miminka?

siloe
19. srp 2007

běžně se miminka nosí v klokankách či baby vacích.Je tu nějaká mamča,která nosí starší dítě? samozřejmě v odpovídajících nosítkách.Třeba v šátku,ergu,mei tai.... Ráda bych se podělila o zkušenosti 🙂 My teda ještě nenosíme,ale zrovna čekáme,až se nám ušije mei tai. Malý už celkem obstojně chodí,ale často ho bolí nožičky,či se jen tak vzteká,že většinou zpáteční cestu sám nezajde 😒 Proto chci vyzkoušet na občasné poponášení právě mei tai. Tak zkušenosti sem!!! 🙂 🙂 (samo,že nejenom s meitaiem 😅 )

jurky
24. čer 2011

@denisocka dakujem, vyskysam, ešte som neoprala, len trocha vydrhla to grcnnute, lebo teraz nosic potrebujem a teda neviem kedy by mi uschol.
@zuzanockamt ja mám tiež takého vrtiča v ergu, ja doma moc nenosim, lebo mi už drobec stvornožkuje, ja využívam už len na von, ked mi nevydrží v kočíku, ked sme na ihrisku tak vkuse hlavičku otáča, všetko ho zaujíma a najradsej by už z toho erga vyskočil a bežal za ostatnými deťmi 🙂

lenadka
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
zuna77
2. črc 2011

Ahojte,vie mi niekto poradit, ci pripadne kde sa da kupit ergo nosic Manduca v kamennom obchode? Nasla som to len na internetovych obchodoch,rada by som si to ale na mieste vyskusala (viem,ze funguje zapozicanie cez internetove obchody, ale nechce sa mi to takto komplikovat, radsej by som vyskusala viac nosicov naraz).Dakujem.

zuzanockamt
2. črc 2011

@zuna77 e-shop latkovky.sk ma aj kamennu predajnu v BA

emjee
2. črc 2011

@zuna77 aj na latkoveplienky maju ergo - kamenna predajna je v dubravke

vrn
3. črc 2011

Ahojky, v ponuke nosicov som sa akosi stratila, poradite mi z vasich skusenosti? Mam doma satku ale moc mi nevyhovovala pri starsej dcere, tak hladam skor nejaky nosic - prioritne na novorodenca, od narodenia, pouzitie na doma aj vonku. Co vam vyhovovalo - znacka, typ, prip. kde ste zohnali, dalo sa to niekde pozicat a odskusat....... za skusenosti vopred vdaka 😉

lenadka
3. črc 2011

@vrn ahoj ja som mala len liliputi na pidi babo je dobry, ma aj novorodenecku vlozku, ale starsie dieta co chce pozerat po svete to uz nic moc, mala mi s neho nevidela, v ergu co som videla fotky deticky pekne kukali asi aj v manduce, tak dufam ze ti napisu aj maminy co mali vyssie uvedene nosice, ja som v liliputi vylucne uspavala, na to bol vynikajuci 😉 mne zas vyhovuje viac satka 😉

denisocka
3. črc 2011

@vrn od narodenia odporučam Manducu ... no ine baby,priodajte sa ... odporučte ešte Beco 😀

zuna77
3. črc 2011

@zuzanockamt Dakujem, urcite sa tam zastavim.

vrn
4. črc 2011

Dakujem za tipy, viete mi aj poradit kde by som ich mohla zohnat? Daju sa v nejakom obchode na nete zohnat lacnejsie? Alebo niektora mate zaujem predat, ked uz nevyuzivate? 😀

vrn
4. črc 2011

OK, nieco som nasla na nete od 100E vyssie, v bazare na MK manducu lacnejsie ...... je nejaky rozdiel medzi Beco a Manducou? Pre mna vyzeraju rovnako 😅 Ak mate skusenosti este s nejakymi inymi nosicmi sem s tipmi 😉

mexx
4. črc 2011

@vrn Ja mam Manducu a som s nou spokojna, Beco som neskusala, ale podla toho, co som tu citala, tak Beco ma vyhodu v tom, ze si ho vies dat dole aj s babatkom, ked ti napriklad zaspi. 🙂 Toto je jeden z dovodov (a potom este estetickost a rozne farebne varianty), vdaka ktorym sa obcas pohravam s myslienkou predat Manducu a ist do Beca. 😀

monr
4. črc 2011

tak tak, Beco má tú výhodu, ako písala @mexx , bola som s ním spokojná, ale čím je malá väčšia išla by som do Boba nosiča. Ten mi prišiel super.

bihan
4. črc 2011

Boba je super pre veľké deti, Beco pre menšie (priam najmenšie 😀), Manduce a Ergu som nikdy neprišla na chuť aj keď som mala možnosť ich otestovať.

michaela80
4. črc 2011

@vrn Ahoj.Ja som mala liliputi a teraz beco..obidve su fajn... beco je perfektne v tom ze ked ja ju uz nevladzem nosit tak ju len presupnem rychlo na mm a nemusim ju vyberat z nosica ako pri liliputi...

teraz si kamoska objednala beco odtilto , vyjde ovela lacnejsie no este nedorazilo... http://shop.ebay.co.uk/i.html?_from=R40&_trksid...

vrn
5. črc 2011

Dakujem za vysvetlenie rozdielov, asi teda skusim Beco. Ale objednam az na jesen ked sa presvedcim ze ho budem potrebovat, vsak to za par dni dorucia 🙂

maco
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
vavrenka
14. črc 2011

ahojte, kocky, tak uz mam svoju babulku pri sbe, vybehla na svet 18.6. a co sa veelmi tesim, satkovanie sa jej paci, takze veselo satkujeme uz od 1 tyzdna, samozrejme po troske, lebo niekedy nechce, hlavne ked je priserne horuco.. a najnovsie mi odmieta kapsu, chce len kriz, aby mala nozky vonku 😀 , v satke si krasne pogrga, vytravi jej, tak sa vytesujem. podaarilo sa mi zohnat od didymku vlny s hodvabom, je to super matros, fakt velmi vzdusny,
samozrejme, ze sme obe spotene, ale to by sme boli z kazdeho matrosa. mam este didymku jonasa, ten je hrubsi a viac zahrieva, tak ho nechame na jesen a zimu, to uz budem moct aj jednoduchsie uvazy, lebo je aj kratsi..
a este posielam foto mojej hanusky 😉 , ked mala 7 dni..

denisocka
14. črc 2011

@vavrenka gratulujem !!!! 😵

dankakk
25. črc 2011

Ahojte baby🙂 nás maly ma 2,5 mesiaca a nosime ho od narodenia -po troske. Partner v baby vaku, ja v elastickej satke najprv na lezato, neskôr zvislo v krizi s kapsou von. Teraz som prešla na tuhu satku a naucila viazat aj tatika🙂 veľmi nám satkovanie vyhovuje, aj malému- po par minútach zaspi ako dudok🙂 no ale vyskytol sa problém- detskej sa zdalo, že zaostáva - nepasie a vypína sa na brusku. Poslala nás k neurologicke a následne k terapeutke. Ta nás naucila Vojtov cvik(boze,to bolo placu:(() a zakázala nám nosiť v satke:((( to mi je veľmi ľúto. Máte s takým niečím niektorá skusenost? Nemoze byt to zaostavanie z nosenia (čo sa mi veľmi nechce veriť, ved je to oveľa prirodzenejsie ako kocik-ten nám odporucila)

lenadka
25. črc 2011

@vavrenka krasna babulka, vsetko dobre prajem 😵 😵 😵

lenadka
25. črc 2011

@dankakk to je nejaka blbost, nosenia by som sa nevzdala a AJ cvicila vojtovku, to s podla mna upravi casom aj dieta v satke nie je celkom pasivne 😉 niektore kmene v pralesoch nosia deti a maju taku zasadu ze do 9 mesiacov sa nesmu dotknut zeme a v nicom nezaostavaju, tiez niekde testovali americke deti a deti neviem akej krajiny nosene v satkach ci su menej zdatne fyzicky a v manualnej zrucnosti a vyslo to rovnako 😉 neviem teraz konkretne linky ale da sa to vygooglit 😉

prsky
25. črc 2011

@dankakk ved dieta si v satke posilnuje svaly..ja by som nosila, lekarkinu radu by som brala tak ako je - ako odporucenie, ktoreho sa mozem a nemusim drzat, pripadne, ak sa da, by som isla pre dalsi odborny nazor k inemu neurologovi/icke

monr
26. črc 2011

@dankakk veľa lekárov nemá žiadne vedomosti o nosení v šatkách, ako radia kočky, skús sa popýtať iného lekára.

emjee
26. črc 2011

@dankakk ja by som nadalej nosila a k tomu cvicila vojtovku

afiserova
27. črc 2011

Ahoj holky. Mám druhé téměř měsíční mimčo a odhodlaně jsem začala nosit (šátek Storchenwiege). U prvního jsem to po počátečních protestech docela brzy vzdala a docela lituju. Tak se to snažím vynahradit teď, kdy mít volné ruce je navíc hodně praktické. Malá to akceptovala a je v šátku ráda, v podstatě je to i jediný spolehlivý prostředek, jak ji utišit nebo uspat. Zpočátku jsem nosila v kolíbce, ale má předepsané široké balení kvůli kyčlím, takže jsem se naučila vázat kříže s kapsou. Ale proč píšu...už čtyřikrát se mi stalo, když jsem ji měla v kříži s kapsou uvnitř, že se mě lidi ptali, jestli se nedusí. Nebo jestli se nebojím, že ji zadusím. Vím, že ten úvaz vypadá hodně "utaženě" (ale to musí být, aby byl funkční) a když jí zatáhnu boční "rolety", tak samozřejmě vůbec není vidět. Já ji ale slyším a cítím dýchat a nepřipadá mi, že by měla nedostatek vzduchu, ale jak to je ve skutečnosti? Ptali se vás lidi na to taky?

elaine
27. črc 2011

@dankakk Každé dítě se vyvíjí jinak a na nošení existují různé názory. Jestli nosíte rádi a vaše miminko proti nošení nijak neprotestuje, naopak je vklidu a spokojené, také bych nosila a k tomu cvičila.

anitab
27. črc 2011

@dankakk ahoj, nechcem spochybnovat tvoju lekarku, ale zda sa mi to zvlastne zhodnotit v 2,5mesiacoch, ze dieta zaostava, ked este "nepasie konicky"...robila mu aj nejake vysetrenia? ako to vyslis, ze vypina sa na brusku? moj teraz 3 rocny syn, zacal "pas konicky" neskor ako v 2,5 mesiacoch a vyvojovo vobec nezaostaval... vysvetlila ti lekarka, aky to ma suvis s nosenim v satke?

dankakk
27. črc 2011

@lenadka @prsky @monr @emjee @elaine , baby vďaka za názor. Tak sme sa rozhodli, že budeme nosit ďalej, možno trosku menej... A cvičiť. Ja som bola z toho cvičenia taka nešťastná, stále o malom rozmyslam ako o chorom, čo môžem, ako ho mám chytiť, celu noc ho sledujem(strašne sa vypína) a napravam... Ale dnes som si povedala že je ok, je zdravý... Všetko bude ako pred tým, len navyše budeme cvičiť...

dankakk
27. črc 2011

@anitab boli sme u neurologicky a ta ho po ponatahovala jak zabu poprevracala no a niečo sa jej nezdalo, vraj je tuhy, drží pasticky, na brusku ked je dvíha hlavku aj nozicky - a to by vraj uz ako 2,5 mesačne babo robiť nemal... Poslala nás za rehabilitacnou lekarkou, ta to s ním zopakovala, maly sa rozplakal(ani na prse sa nedal upokojiť:( ) no a cvičenie aj to o čo tu ide mi vysvetlovala ked maly plakal( tak si vies predstavit, ako som ju vnimala) no a zakázala nám ho dávať do vajíčka, nemáme ho nosit na rukách tvárou k sebe, a ked chceme nosit, tak len od seba v takej si nej polohe ... A satka je vraj nevhodna. Vobec neviem ake svaly nema teraz zapajat... Proste mám pocit, že podla nej je naj, ked len leží vystrety... A to vypína? - to ked spinka tak sa zrazu tak prehne v chrbatiku, hlavičku úplne zakloni a nozicky da tiež dozadu- tu mi kazala ho dat ležať na bok s nejakým zrolovanym uterakom medzi nohami(používam latkove plienky, tak neviem či ten uterak tam nie je zbytočne...) neviem, rozmyslam že jej ešte zavolam, nech mi všetko vysvetli, lebo pri revajucom dietati to bolo o ničom...