V čem nosíte svá miminka?

siloe
19. srp 2007

běžně se miminka nosí v klokankách či baby vacích.Je tu nějaká mamča,která nosí starší dítě? samozřejmě v odpovídajících nosítkách.Třeba v šátku,ergu,mei tai.... Ráda bych se podělila o zkušenosti 🙂 My teda ještě nenosíme,ale zrovna čekáme,až se nám ušije mei tai. Malý už celkem obstojně chodí,ale často ho bolí nožičky,či se jen tak vzteká,že většinou zpáteční cestu sám nezajde 😒 Proto chci vyzkoušet na občasné poponášení právě mei tai. Tak zkušenosti sem!!! 🙂 🙂 (samo,že nejenom s meitaiem 😅 )

myzma
30. bře 2011

ahojte,

chcela by som poprosit o radu, resp. porovnanie nosicov manduca a ergo, v com su medzi nimi rozdiely. Ci sa jedna len o nejake detaily, alebo je tam nieco viac, cim sa od seba odlisuju, vopred vdaka 🙂

J

denisocka
30. bře 2011

@myzma najlepšie skusiť,každemu ine sedi. jedno je od narodenia,do druheho ti treba vložku dokupit,čo je podla mojej skusenosti neprakticke,nakoniec som maleho mala v šatke,vložku mala miška v liliputi 😎 .ja som mala obe ,za seba hlasujem za ergo,ma pevnejšiu latku,lahke upinanie,jednoduche dotahovanie.manduca je taka slaba latka,moj dojem, zložite upinanie,nenormálne debilne pracky,ktore treba otvarat dvoma rukami,lebo maju bezpečnostny "gombik" na bedrovom pase, všetko mi to odstavalo na ramenách,lebo su tam uchytky na kapucky a takle somauinky. a manduka je užšia. toť moj nazor,stale som za ergo,aj ked som si pre istotu opat kupial amnducu a zas ju predala a ostala som zas pri ergu

myzma
30. bře 2011

@denisocka ty si riadna nosnica, pozerala som i tvoje satky a i prispevky, ze 6 satiek... uff... ja mam jednu a i ked tuzim po druhej, radsej by som chcela nosic, mali sme liliputi,a le nejako nam nesadol... kupila som ho pre manzela, bedrove zapinanie mal take uzke... akurat mam pozicanu manducu a ako hovoris, som si myslela, ze som pokazila upinanie na pase, mi to neslo otvorit 😅 kvoli tomu bezpecnostnemu zapinaniu... to,c o sa mi na liliputi a i na manduce nepacilo, bali hrube polstrovanie na ramenach, je to podla mna strasne hrube... app: nosic chem pre starsieho, cize novorodenecku nepotrebujeme, mimco planujem nosit v satke

myzma
30. bře 2011

ospravedlnujem sa za preklepy a chybicky v texte, pisem rychlo, aby som cim viac napisala... a nekontrolujem text po sebe

denisocka
30. bře 2011

@myzma ak ti nedaol lilip.kup ergo.nema to na rukách tenke,ale ani take hrube tuhe jak manduca. liliputy rainbow som mala,tiež to nemal až take hrube jak manduca ,ta to mala take echt na pizdu hrube 😀 😉 a do erga vložim ešte aj svojho 3 a 1/4 r.

myzma
30. bře 2011

@denisocka a co sa tyka bedroveho zapinania, je to dost siroke? myslim si, ze som dost chuda (teda az na toto obdobie 😀 ), ale liliputi som zapla tak, tak.... manduca to ma super dlhe...

denisocka
30. bře 2011

@myzma ja ti to aj odmeram,.ak chce. ja sice chuda niesom,ale niesom ani tlsta, ak si kus prikrašlim,tak mam 55kg a 158cm 😀

myzma
30. bře 2011

@denisocka idealne miery 😀

pas mi moze zmerat i preddavajuca toho erga 🙂 to ma napadlo az teraz, xixixixi

lenadka
30. bře 2011

@denisocka a co taka nastvata? 😕 😅

denisocka
30. bře 2011

@lenadka kupujem jak vadna

lenadka
30. bře 2011

@denisocka som zvedava na nu ake referenice jej das 😉 farba aka?

lenadka
30. bře 2011

jo a este k teme, liliputi som mala tiez spociatku pocit ze mi nesadol ale mala som ho len zle nadstaveny, potom to uz bola pohoda, napr. ked je mala v satke nic s nou neurobim poriadne a ked bola v liliputi umyla som riad a tak, lebo zo satky sa vie vyslobodit a do vsetkeho mi pinda 😀 a vsetko chyta, v liliputi som ju vzdy uspala vecer, mavali sme revy do polnoci kolko krat a takto v nosici bola spokojna a kym som poupratovala vecer kuchynu ona zaspala, nikdy nebola na mne dlhsie ako hodinu 😉
myslim ze je dobre mat oboje aj satku aj nosic 😉 ten kto nosi to vyuzije, ved potom sa to da posunut dalej 😉

lenadka
30. bře 2011

dnes som ergo liliputi zabalila, lebo som ho predala, ked ho uz nepouzivam, normalne som ho vystiskala pred tym ako som ho dala do krabice, predsa len viazu sa nan krasne spomienky ked mi mala zaspavala v naruci 😵 dufam ze dietatko co sa v nom bude nosit bude tiez tak spokojne ako moja ked v nom bola 😵

bihan
30. bře 2011

@lenadka ja som dnes presne to isté urobila s Indiom 😀 Veď som si doň viazala Malinu od pôrodnice... 😵

lenadka
30. bře 2011

@bihan neboj u nás ho budeme tiež ľúbiť 😉 😀 😵 úplne ťa chápem 😉

michaela80
30. bře 2011

@lenadka ty si kupila indio od bihan?

bihan
30. bře 2011

@lenadka preto som rada, že ide k vám 😵

@michaela80 jj 😀

michaela80
30. bře 2011

@bihan 😉 😉 😉 a beco ku mne..

lenadka
30. bře 2011

@michaela80 @bihan 😉 😀 😉 maniačky sme 😀 tak ako predat šatku to si neviem ani predstaviť či mi kus srdca neurve 😝 😅 za kočikom ani nemrknem

michaela80
30. bře 2011

@lenadka mne sa liliputi dobre predavalo ked som vedela ze bude cosi lepsie... 😀 😀

lenadka
30. bře 2011

@michaela80 ja ked si tu moju malu predstavim ako rucala v posteli a ako krasne zaspala v nom, tak som vdacna ze som ho mala 😵 v satke mi vecer tak kludna nebola, proste mal svoje miesto urcity cas dokonca nenahraditelne 😉

michaela80
30. bře 2011

@lenadka 🙂 🙂 aj u nas...

bihan
30. bře 2011

@michaela80 recyklujeme 😀

michaela80
30. bře 2011

@bihan tak tak...

emjee
30. bře 2011

@myzma mne zase ergo nesadlo 😀 sa mi paci na manduci, ze sa daju nosit popruhy prekrizene na chrbte, sedi mi tak ovela lepsie, ako hocijaky nosic bez prekrizenych popruhov

denisocka
30. bře 2011

jaj baby,sa tu smejem

sissik
31. bře 2011

ahojte
nemam sancu precitat 450 stran o noseni.
pri druhom uvazujem o dobrom nosici alebo satke. pri prvom som mala chicco nosic, ale ten idem predat. rozmyslam, ci mam kupit ergon. nosic alebo satku.
viete mi prosim v skratke napisat vyhody a nevyhody?
a nie som ziadna stihla deva, su nosice aj pre maminy velkosti xxxl? 😕 lebo akurat tu na poslednej strane citam ze lilitupi pre mna asi nebude 😔
male sa narodi v septembri, nosila by som asi von na prechadzky so starsou, teda hlavne na ihrisku
a keby chcela aj starsia nosit, daju sa nosit aj deti naraz? co je potom najlepsie?
vopred dakujem za rady😉

taanak
31. bře 2011

skus manducu, ta ma dostatocne popruhy, ak chces, mozem premerat 😉

lenadka
31. bře 2011

@denisocka sa nesmej ved kto mi liliputi poslal? hááá? 😀

lenadka
31. bře 2011

@sissik satku naviazes aj ked si xxxl len kupis najvacsiu dlzku 😉