V čem nosíte svá miminka?

siloe
19. srp 2007

běžně se miminka nosí v klokankách či baby vacích.Je tu nějaká mamča,která nosí starší dítě? samozřejmě v odpovídajících nosítkách.Třeba v šátku,ergu,mei tai.... Ráda bych se podělila o zkušenosti 🙂 My teda ještě nenosíme,ale zrovna čekáme,až se nám ušije mei tai. Malý už celkem obstojně chodí,ale často ho bolí nožičky,či se jen tak vzteká,že většinou zpáteční cestu sám nezajde 😒 Proto chci vyzkoušet na občasné poponášení právě mei tai. Tak zkušenosti sem!!! 🙂 🙂 (samo,že nejenom s meitaiem 😅 )

johanda
15. lis 2007

kalo, já jsem měla zimní mimčo, a do šátku jsem mu dávala košilku s dlouhým rukávem, mikinu, vlněné natahovací gaťky, babylegs, ponožky a vlněné bačkůrky. Na tom byl ten šátek (v úvazu kolíbka byla celá schovaná, v kříži s kapsou v podstatě taky - jen nožky trochu koukaly), na tom moje mikina a kabát. Bylo jí minimálně stejně teplo jako v kočárku. Teď mám Ergo a Johance dávám tričko, flísovou mikinu a tenkou bundu + legsy, kalhoty + péřové botičky, obleču si MaM bundu na nošení dětí a jdem 😉 . Ještě existují i takové zateplené kapsy na nosítka, holky je tu mají. Moje dítě nesnáší "babušení", takže nalehko v nosítku je spokojené.

johanda
15. lis 2007

Tlapi, aspoň jste to vyzkoušeli a nebyli jste apriori proti.

kalo
15. lis 2007

kili: dvě děti je určitě lepší do kočárku (teda si nedovedu jinak představit...mám co dělat s jedním 🙂 takže klobouk dolu před mamkami dvojčat)

Já pořídila klokanku, protože mi uvazování šátku a zasouvání dítěte do něj připadá moc pracné... Šátek je bezesporu skvělá věc, ale já jsem dost nešikovná ,tak jsem zvolila klokanku, kam malou ve čtvrt minutě posadím a jdu. Taky to funguje. Občas v tom malou nosím i doma, aspoň nemám ruce jako gorila...
Ale vy jste holky šikovný, tak šátkujte, je to super!

s.arik
15. lis 2007

ergo asi vyžaduje víc vrstev 😒
to Mirka v šátku pod mým kabátem má fakt jen to body...hlídat musím extra jenom nohy a hlavu - čili čepička plus návleky (ty tenké, od bory) a ponožky 🙂
a zapomněla jsem dodat, že mám delší šálu, kterou omotám kolem svého i jejího krku (páč má v látkovkách velký zadek, nosí i velké body a pak má lodičkový výstřih až někde do pasu 😀 🙄

s.arik
15. lis 2007

jo a to body má krátký rukáv...a ruce vystrkuje z šátku...tak je má chráněné jen kabátem...a stejně je má pořád teploučké 🙂

kili
15. lis 2007

kalo, no ale s klokankou za chvíľku končíš ale v šatke môžeš nosiť do kedy to zvládneš a na chrbte je to úplná pohoda, vôbec nezavadzia a dieťatko kuká, čo robíš. Dúfam, že sa malí naučia a potom budú pomáhať 😀

a čo som si všimla, veľakrát predávajú klokanky s textom: použíta raz-dvakrát. Šatku som ešte nevidela predávať z druhej ruky, takže neviem.
Ale ťažké to na úvaz nie je, len je to blbé robiť vonku, lebo je dlhý a cáry sa válajú po zemi. Ale to som mala vo zvyku riešiť tak, že som si to pripravila už doma, tak nasadla do auta a potom dala mimčo, späť som to už rozplietla.

tlapicka
15. lis 2007

johando: ja nevedela, ze se tim satkem lci kolika. jsem mlada mamina a nejak jsem se nesmirila s faktem, ze budu tlacit kocarek, tak jsem najela na full time satovani, ktery me neomezovalo v pohybu. no a kdyz mala doma vecer rvala, tak jsem ji proste privazala, protoze se s ni preci nebudu nosit, ze jo. No a ze to je lek na koliku jsem se docetla teprve tady a ted...

kalo, na zimu je mimi lepsi do bundy kvuli kojeni a tak vubec. ale batole si uz zada kapsu, protoze musi byt vic obleceny a ready na vypusteni... tak od tebe potrebuje tepla min.

johanda
15. lis 2007

Šari, jo, do Erga to chce o chlup více obléct, však jsi viděla.Většinou se v něm nosí už větší děti, které vysrtkují ven ruce a derou se na světlo 😉 a taky nožky už jsou delší a musí se zateplit. Malinké miminečko si v Ergu neumím představit, to je fakt nejlepší šátek a minimum vrstev.

Kalo a neuvažuješ o Ergu? To je taková hodně "vylepšená klokanka" a dítě se tam nasadí mnohem rychleji než do té klasické.

kili
15. lis 2007

sariku, k tomu noseniu v sprche, tak takéto dilema v afrike riešiť nemusia 😀

s.arik
15. lis 2007

já chci do afriky!!! 😀
tam bych se nemusela zdržovat ani s tím kabátem 🙂
a vůbec by odpadlo mnoho nesmyslů 🙂
třeba poslouchat svou mámu, proč Mirušce nekoupím kartáček na vlásky 😝 a jiné hovadiny

kili
15. lis 2007

já kartáček mám, a je ešte zabalený, naši nemajú vlasy 😀

a to kartáčovanie nie je alternativní 😕 😀

s.arik
15. lis 2007

mirka vlasy má, ale co mám česat na tom krátkém chmýří, stačí hladit rukou ne? 😉 časem přejde rovnou na hřeben

johanda
15. lis 2007

No holky já bych si tu Afriku tak neidealizovala. 😉
Tlapi, mě už bylo 30, takže jsem taková postarší 😉, ale v šátkování jsem byla taky novicka. Kristýnku jsem nenosila, před těmi téměř 6 lety to tady bylo fakt v plenkách a navíc jsem neměla net. Když mi řvala v kočáru (jakože občas jo), vytáhla jsem ji, nesla v jedné ruce a druhou tlačila kočár 😝, zejména v zimě to bylo pošušňáníčko. Prostě jdem psychicky neunesla nechat ji vyřvat. No a pokud řvala z koliky, taky jsem ji utahovala v zavazovačce, což nijak zvlášť nepomáhalo, houpala v náručí, z čehož mi po hodině odumíraly záda a ruce. Takže šátek považuju za "dar z nebes" a ochranu mé tělesné skořápky a psychiky (a samozřejmě příjemné hnízdečko pro mimino)

kalo
15. lis 2007

johanda: o Ergu jsem v životě neslyšela, tak sem bleskově vyhledala na netu 🙂
...Noooo, je to parádní! Ale pro nás možná zbytečná investice, protože já jsem opravdu sváteční nosič...Přeci jen, když vyrazím a mám i nějakou tašku, tak hodit vše pod kočár je k nezaplacení 🙂 (přeci jen mám 46 kilo, takže žádná vazba..k tomu 6ti kilové dítě na břiše a tašku s nákupem)...lezu jak šnek..bahoh vepředu, batoh vzadu 🙂

tlapicka
15. lis 2007

johanda: presne. pripomina mi to znamou. ty mi od zacatku nadavali, ze chudak eli, ze ji tahame jak cikani a ze ty kocarky nejsou tak drahy a co ze to mame za dedu, kdyz nam ani kocarek nekoupi...no jedna z nich mi rika, ze me obdivuje, jak eli muzu nosit, ze uz je tezka, ze by se na to mohla vykaslat. a po chvili nastane co popisuejes... v jedne ruce mimi a v druhe kocar... to bych zase neunesla ja. nicmene v techto nekoncicich konfliktech jsem dosahla satisfakce.ze to vlastne asi je docela dobry.huraaa

kili
15. lis 2007

kalo, no keby si mala ergo, tak by si možná ani tak sváteční nosič nebila 😀

johanda
15. lis 2007

kalo, já jsem taky takový chvístek, do vazby mám sestsakra daleko a nosím 11kg dítě bez problémů. Ono je to dáno rozložením hmotnosti děcka v tom Ergu (i v šátku). V těhotenství jsem přibrala 10 kg a chodilo se mi blběji než teď s batoletem v Ergu, páč těžiště bylo v tom břišisku, teď je někde níž a blíž ke mně. Řekla bych, že tak bych se asi cítila, kdybych měla o 11 kg víc (věru, netrpěla bych nějakou extrémní nadváhou). Taky nosím od narození, takže si mé tělo zvyklo na postupnou zátěž.
Klokanku jsem taky vyzkoušela - s tou bych nosit fyzicky nezvládla.
Jinak máš pravdu, když má člověk nějaké větší zavazadlo a manžel není po ruce, je kočár lepší. Občas tak vyrážím do obchodu. Pokud ale někde vyrážím - plínky se mi vlezou do takové kapsičky na tom ergu, na použité mám igelitku, do které se mi vejde i nočníček.

kett
15. lis 2007

ahoj hoky. tak me zaujala vase diskuze o Ergu a nasla jsem stranku, kde ho na 10 dni pujci. takze to jdu hned zkusit🙂

tlapicka
15. lis 2007

asi me ukamenujete, s ergem nemam osobni zkusenost, to predestiram, ale zda se mi to jako hybryd mezi satkem a krosnou. musim rict, ze krosna mi je na delsi noseni mnohem pohodlnejsi nez satek, coz rikam velmi nerada.(mluvim hlave o uvazu na zada, ale na bricho taky, protoze mi mala porad krade brejle a taky uz ji mam od nosu do pulky stehen). V Krosne se ji libi a ma velikou kapsu treba na ten nakup. vzhledem k tomu, ze ma kvalitni batohou zadovou konstrukci, tak prvni cca kilometr pusobi dosti technicky, ale po delsi vzdalenosti je to jako normalni nalozenej batoh, takze pohodicka pohodlicko... taky se tam eli lip spi...asi to neni tak zdravy, ale je to prravdu funkcni...manza kvuli krosne prestal satkovat.u me satek vyhrava porad, ale jen na poponaseni. na vylet uz se mi s nim nechce.

listicka77
15. lis 2007

Jenže krosna by fakt měla být až na sedící děti (kdežto ergo se dá použít mnohem dřív). Je dole dost úzká a přišlo mi (když jsem ji viděla u kamarádů), že tam dítě visí za rozkrok - nic moc. V ergu je poloha jako v šátku - nožičky pěkně od sebe. A těžiště je blíž nosiči než v krosně.
Takže jestli je ergo "hybrid", tak určitě dobře vymyšlený hybrid. (Jinak mi ale přijde teda spíš jako hybrid mezi mei tai a krosnou - prostě takový vyztužený mei tai)

listicka77
15. lis 2007

A ještě dodám, že ergo není tak objemné, jak vypadá. Takže se dá používat i na chodící děti. Prostě dítě chvíli jde, ergo je složené někde v zavazadle, pak dítě nemůže, ergo se vyndá a dítě se do něj strčí. Krosna je šílené monstrum a vláčíš to furt...

kalo
15. lis 2007

tlapicka: 😀 😀 😀 😀 to, že ti malá krade brejle mě pobavilo!!!! 😀

gedren
Autor odpověď smazal
Zobraz
tlapicka
15. lis 2007

listi. mas pravdu to vsecko beru... az na to viseni za rozkrok. co meli ti znami za krosnu?
ja se na to nedivam, ale ze zdravotniho hlediska, ale ciste funkcniho a uzitkoveho... a u erga si muzes za strasne moc dkoupit nejaky eterni batuzek na nezbytnostu, coz me nedojima. do krosny dam eli vsecko a jeste tam narve tatka fotak i s dvustovkou objektivem, kdyby byl na vylete nejakej peknej hmyz...
zkratka ergo misto satku na bezny pouziti pro maminku ok, ale jako plnohdnotny nositko na hory nevim nevim...
no a ze se da pouzivat driv? co na tom, stejne prechazis ze satku, ne?

johanda
15. lis 2007

Dneska je Johanka furt umrnčená, tak jsem ji hodila do erga na záda a už chrní 😀 . Přrd 14 dny byla marodná Kristýnka (má skoro 6), taky skončila na zádech v ergu a schrupla si tam 😉 Do krosny bych už ji nenarvala.
Krosnu nehaním, využili jsme ji hodně, Kristýnu jsem v ní tahala od roku a půl po mokřadech. Ale Ergo je holt lepší.
No nic, jdu, náš sporák vypadá, jako bychom na něm vařili tak rok v kuse pervitin.

gedren
Autor odpověď smazal
Zobraz
tlapicka
15. lis 2007

pokud tu druhou varianu zvlada manzel, tak to je super, v opacnem pripade do cca 6 mesicu proc ne 😎

kili
15. lis 2007

teraz som bola s malým vonku v šatke, je riadna chumelica, ale bolo to lepšie ako s kočíkom, lebo sme sa aspoň spolu zahriali 🙂 . Ja ho ale neschovám pod bundu, takže je naobliekaný jak cibula a nohy má pod šatkou, na ne bunda ešte dosiahne.

listicka77
15. lis 2007

Tlapi, nebyla to žádná noname, myslím, že salewa. Prostě mi to tak přišlo, že tam dost blbě visí. Nemluvě o tom, že když dítě usnulo, tak mu binkla hlavička a museli to vycpávat mikinou (i když tuším, že jsem někde viděla test na krosny a tam psali, že mívají takový nákrčník - takový jak do autobusu). No sice to má stříšku a pláštěnku a jánevímco, ale fakt mi to přijde jako strašně veliký krám. A taky je ta krosna těžká i sama o sobě (asi 2-3 kg, ne?)
Plnohodnotný nosítko do hor to je, ale ve dvou. Pro jednoho je asi lepší krosna, ale musí to být vazba. Já bych např. váhu krosny, 15 kg dítěte, svačiny, pití a zrcadlovky s dvoustovkou objektivem nezvládla.
A to zdravotní hledisko považuju za dost důležitý. Proto bych nikdy nepořídila dítěti klokanku.
A že se dá použít už dřív, to považuju za výhodu proto, že v tom může nosit i člověk, který se nerad "motá" (někteří manželé a další příbuzní) a nebo když člověk ví, že bude muset vázat v blbém počasí venku.

mihapiha
15. lis 2007

O šátku uvažuji, zřejmě půjdu ze startu do Mam nebo Moby,ale zajímá mě jestli když budu nosit v šátku jestli dítko nebude totálně bojkotovat kočík. Idealisticky to chci střídat, ale možná skončím jen u jednoho 😀 No, šátek mě nevytrhne a kočík z druhé ruky taky ne... 🙂