V čem nosíte svá miminka?

siloe
19. srp 2007

běžně se miminka nosí v klokankách či baby vacích.Je tu nějaká mamča,která nosí starší dítě? samozřejmě v odpovídajících nosítkách.Třeba v šátku,ergu,mei tai.... Ráda bych se podělila o zkušenosti 🙂 My teda ještě nenosíme,ale zrovna čekáme,až se nám ušije mei tai. Malý už celkem obstojně chodí,ale často ho bolí nožičky,či se jen tak vzteká,že většinou zpáteční cestu sám nezajde 😒 Proto chci vyzkoušet na občasné poponášení právě mei tai. Tak zkušenosti sem!!! 🙂 🙂 (samo,že nejenom s meitaiem 😅 )

mimik9911
29. říj 2008

ahojte
venonna,alebo aj baby co mate tu bundu na nosenie , to ste ako spravili? Ste len vystrihli stvorec a nasili tam ten obdlznik, ci ako to nazvat... ja som zistila, ze Adel sa viac paci na chrbte, sme boli aj vonku tak, ale mne bola zima bez bundy, tak uvazujem si nejaku vyrobit
ja som taky antitalent na sitie, ale toto sa mi zda take jednoduche, ze by som to mohla aj ja zvladnut...
nie je na to na internete nejaky navod na usitie?

venonna
29. říj 2008

mimi, ja som sa inspirovala od Moniky z nosenideti.cz, bola taka zlata, ze mi mailom poslala podrobny postup s fotom, takze ak chces, mozem preposlat, len mi napis do IP adresu 😉

mimik9911
29. říj 2008

ven, poslala som ti, dakujeeem 🙂

verulka
29. říj 2008

bambu, mne ani tukove zasoby nepomahaju 😝

bambusko
29. říj 2008

este k tomu videu - verim, ze taky chlpaty krk nemam 😀 a keby aj, mam na nom vlasy, lebo robit si nejaky cop ap. z tych par kusov, co mi ostalo po porode 😖 drobec si to chvilu potaha a potom ho to prestane bavit. dnes sa mi prvykrat podarilo uviazat ho tak vysoko, aby videl cez rameno. to bolo tym, ze sa zacal tesit, ked videl, ze ide na chrbat a ani sa nehol pri viazani. asi si uz zvykol, ozaj to chce spolupracu 🙂

miriamka
29. říj 2008

Tak pridavam sa k vam...zatial len klokankujeme,ale coskoro uz nebudeme moct lebo je len do 9kg...tak rozmyslam co dalej,ked maly sa tak rad nosi a pozera okolo seba?

verulka
29. říj 2008

miriamka, tu ti klokanku nikto moc neodobri 😉 a nosenie tvarou vpred tiez nie...ono je to otazka zvyku, aj tvarou k tebe prip na chrbte maju dobry rozhlad 😉 ja odporucam ergo / manducu/ meitai/ satku 😀

eriqe
29. říj 2008

Tak som si pozerala video este raz a s mamkou, ktorej prave Rut spala v manduce. Tak sa usmievkala, ako dobre Ruty vidi a ake je to uplne ine, ze esteze nosim 😵

certica
29. říj 2008

no mne v pondelok kolegynka na ergo, z: "jeeej klokaaanka!"
a moja mama sa ma minule pyta, ci sa v tom da maleho otocit aj opacne, tvarou vpred 😨 . no ale jej nema zmysel nieco vysvetlovat, skoda energie 😀

miriamka
29. říj 2008

No chcela by som to ergo...len je to teda dost drahe 😕 ,ale asi to kupim.
A preco nie tvarou vpred?

vikinka27
29. říj 2008

miriamka:
http://www.didymos.cz/noseni/anatomie-kojencu.html

investovat do zdravia dietata sa oplati... lepsie ako o 10 rokov sediet u ortopeda... (co teda asi aj tak vzhladom na styl zivota nasich deti budeme 😝 )

miriamka
29. říj 2008

Viki...nedari sa mi to otvorit ☹

bambusko
29. říj 2008

miriamka, mne to funguje. skus este tu

http://www.nosime.sk/sk/vsetko-o-noseni/preco-n...

kubinkov
29. říj 2008

Strávila jsem několik dní na Vysočině u rodičů a malého jsem jen nosila, protože se mi terénní kočárek nevešel do Punta, a malý v lese jásal a jednou usnul, když jsem ho nesla na zádech. 😅 Je spokojenější než v kočárku, kde "povrzává". Jen to oblečení do zimy budeme muset vyřešit. Koupila jsem si větší kombinézu, aby měl malý nohy schované v nohavicích, ale zase mu přebývalo kus na bříšku mezi námi a lezlo mu to do pusy. 😝 😝 V kombinéze, která mu byla akorát to bylo o něco lepší, ale nohy byly venku a stejně se to na bříšku trochu hrnulo. 😒 Máte někdo v albíčku vyfocenou Vaší zimní výbavu, ráda bych se inspirovala. 🙂

verulka
29. říj 2008

kubikov, ja a bambusko sme kupili overal koala..je uzasny, ma dlhe nohy, na brusku bavlnu, ktora sa neprehrieva- ta sa da prekryt flisom, v pripade ze prave nenosis. Pocas nosenia sa ten flis da pripnut na chrbat a tym viac chrani. Ma na nohach a rukach moznost "zabalit" ako rukavicky. Nohy a ciapka je pokryta aj neprefukavou latkou. Ciapka sa da pripnut o overal alebo pouzit aj samostante- je uzasna- nastavitelna, kryje vsetko co ma 😉 proste premakany kusok nosicskeho oblecka 😉
miriamka, ergo je dost drahe, tak ako aj manduca, ale zase bude aj pre 2. mimi 😉 ak mas moznopst na ebay sa da vydrazit o tisicku lacnejsie..teda ako kedy 😉

kubinkov
29. říj 2008

verulka a bambuska: teď jsem okukovala Koalu, ale tu cenu asi nerozdýchám. Ty čepičky se mi moc nelíbí, ale kombinéza vypadá dost dobře 😉 . Zkusím přetvořít nějaký starší kousek, tu novou asi ne, to by byla škoda, kdyby se to nepovedlo. 😉 Ještě by mě zajímalo, jestli je Koala dost teplá i do mrazu. Na fotkách moc teple nevypadá, proto se mi ta cena moc nelíbí. 😒

sonulah
29. říj 2008

holky, dneska mi babi řikala, že prej dopoledne nějaká děckařka odpovídala na dotazy (myslim, že v rádiu) - a prej se dětem křívá v šátku páteř... to mi tak lehce vyčítavě oznamovala v okamžiku, kdy jsem J vázala do KsK.....
neslyšela jste to některá? mě to fakt štve, zas mam trochu pochybnosti, jestli jsem se neunáhlila s tim svislym nošenim..... no a hlavně babi z toho určitě nebude spát, že budu mít dítě křivý a kulhavý a já nevim, co všechno.... 😠 na důkaz toho se J začal po uvázání prohejbat, hekat atd., pak i plakal - trvalo mu, než zabral a byl fakt unavenej, ale přesně to hrálo do tý situace - "vidíš, chudák dítě"

já vim, že pakliže na otázku nošení v šátku dokázala odpovědět jednou větou (předpokládam, že to nijak nerozebírala, to by mi babi asi řekla, ač je jí osmdesát, paměť má dobrou.....), tak o tom ví prd, ale povzbuďte mě!!! 😉

verulka
29. říj 2008

Sonulah, ja mam pozehnanie od ortopeda 😉 a ani pediatricka nemala nic proti a pbpch povazujem za neustale sa vzdelavajucich odbornikov 😉 je mozen, ze to bola "stara skola" 😉 rozhodne si nemylsim, ze to skodi 😉
kubi, ano ta cena je desna, ale krpec dpostal korunky akoze na vianoce. Je velmi teplucky, ja uz nic ine kupovat nebudem. V overaly pojde pod bundu a je to...pod neho netreba podla mna moc vrstvit. My sme ho uz par krat mali a na vrch ponco a tepluucko bolo...ak pojde navrch bunda, tak je to uplna pohoda 😉
mne sa ta ciapka tiez najprv moc nepaicla, ale jen uzasne super- strasne "funkcna" 😉 a maly v nej vyzera rozkosne 😵

miriamka
29. říj 2008

No citala som za tu klokanku 😕 ,hadam malemu tolko neskodim,mam ho v nej denne maximalne 1,5 hodinky ked si doma musim porobit,vonku sme tak neboli to sa mu paci v pohode kocik.
Ale idem popozerat ten nosic ergo,ci niekde najdem lacnejsie.

sonulah
29. říj 2008

verul, dík... i moje pediatrička na nošení neřikala nic negativního, ale stejně mě to vždycky zamrzí 😉

martina46
29. říj 2008

sonulah, videla som videa, ked boli africke deti na zvislo a mohli mat okolo 3 mesiacov, to sa este neda vobec hovorit o pevnom chrbatiku. a tam tak nosia a tym detom nic nie je.

lenki33
29. říj 2008

sonulah, to budes pocuvat stale, stale budu na nosenie rozne nazory a mozno ak sa bude najblizsich 100rokov nosit len v satkach tak potom bude nazor na satky jednotny, ale to je trochu utopia, ze?!
mylsim ze to co ti povedala babi bolo vytrhnute z kontextu, nemyslim ze v dnesnej dobe, by do radia nejaky pediater povedal: Satky krivia chrbticu!
Ja som presvedcena ze mojmu dietatu satka velmi pomaha, ma krasne silne chrbtove svaly zacal liezt v 4,5m, stavia sa zasadne z drepu 🙂 ja si myslim ze prave silne chrbtove svaly drzia chrbticu tak ako ma byt, takze predpokladam ze ma celkom dobry zaklad, ked bude od 5 rokov sediet cele dni pri telke a pocitaci az do dospelosti, tak asi ho ten dobry zaklad nespasi to je logicke, ale urcite v tomto pripade jeho neskorsie problemy s chrbticou nebudu sposobene nosenim v satke, ale zivotnym stylom.
Africania a podobne su tiez ako deti noseni a nezda sa mi ze by mali nejake vacsie problemy z chrbticou. Maju mensie, ze ?? Ale to je skor ovplyvnene zivotnym stylom a nie nosenim deti v satke.
A este som zabudla napisat nosim od 1.tyzdna v KsK zvislo 😉

sonulah
29. říj 2008

holky, dík, to jsem potřebovala "slyšet" 😉 já to nošení totiž stejně mam strašně ráda 😵

no, zkusim tu babi ještě vyzpovídat, jakže to bylo - nějak jsem neměla náladu se dohadovat.... ale fakt to tak vyznělo, jako že nějaká erudovaná žena, co to má nastudovaný, prohlásila: šátky ničí páteř.... babi pak řikala: "prej mají ležet pěkně na rovnym" - tak to už ale fakt považuju za blbost, když jsou 9 měsíců v klubíčku a najednou pěkně ležet na rovno (to by i Kiedroňová, doufam, oponovala, když propaguje to nošení v klubíčku 😉 )

duskaf
29. říj 2008

Kočky, ja som tiež otužilec, doma chodím bosá. Ale dnes sme v ponči zmokli, keď sme išli po Danka. Prekvapil nás dážď, malej sa to páčilo, celú cestu sa rehlila.

venonna
29. říj 2008

soni, mna napadlo, ze ta hlaska, co Tvoja babi pocula, mohla byt na margo klokaniek, nie? 😕

verulka
29. říj 2008

baby, kuk, nas dnesny pokus o zoznamenie s kocikom 😀 :
https://www.modrykonik.sk/album/view.php?vImage...
este tomu davam do konca roka a potom ide z domu..mylsim ten kocik 😀

kubinkov
29. říj 2008

Na nošení jsou různé názory jako na cokoli jiného. Demagogové rádi vytrhnou informaci z kontextu a vydávají to za celou pravdu. 😒 Nechci tu nikoho kritizovat, ani náhodou. I dr. Švejcar za svoji kariéru o 180 stupňů změnil názor na kojení a umělou kojeneckou výživu. A to byla kapacita na pediatrii. Nás maminky pokládali na rovno, moc nekojily a my nosíme děti v klubíčku a snažíme se kojit... Uvidíme jak se bude "správně" pečovat třeba o naše vnoučata 🙂

bambusko
29. říj 2008

verulka, dobreee 😀 my sme uz jeden kocik posunuli, ten uplne prvy, k nemu som mala citovy vztah, aj som s nim nabehala km. no co, ked uz len zavadzal ☹

katako
29. říj 2008

Verulko, už Roni sám sedí? Taky jsem nosila, ale syn byl dost těžký. Sedět začal asi v 9,5 měs. a od 11 měsíců se i rád povozil a bavilo ho to. Doteď se nechá povozit, i když no.1 je odrážedlo. Občas ještě nosím. Máte ještě spoustu času a s kočárkem to můžete za čas znova zkusit.

verulka
29. říj 2008

bambu, ja som uz jeden darovala do krizoveho centra a s tymto este chvilku pockam... iked kedze je bunda na ceste, tak mi uz vobec nevadi ,ak sa budeme nosit furt...stale sa len divim ako sa meni aj moj postoj k noseniu..pred 2 mes som sa bala nosit v zime a teraz mi to pride ako uplne samozrejma vec, ze sa budeme nosit 😉