V čem nosíte svá miminka?

siloe
19. srp 2007

běžně se miminka nosí v klokankách či baby vacích.Je tu nějaká mamča,která nosí starší dítě? samozřejmě v odpovídajících nosítkách.Třeba v šátku,ergu,mei tai.... Ráda bych se podělila o zkušenosti 🙂 My teda ještě nenosíme,ale zrovna čekáme,až se nám ušije mei tai. Malý už celkem obstojně chodí,ale často ho bolí nožičky,či se jen tak vzteká,že většinou zpáteční cestu sám nezajde 😒 Proto chci vyzkoušet na občasné poponášení právě mei tai. Tak zkušenosti sem!!! 🙂 🙂 (samo,že nejenom s meitaiem 😅 )

majdula
23. říj 2010

@dugyna Ja bych si jich dovedla predstavit jednou, dvakrat tolik 😅 ale uz jsem si dala stopstav. Maximalne az se narodi miminko, tak si dopreju nejake hedvabicko 🙂
Loni v zime jsme nosili v Didy Katje s vlnou a v Storchovi Anne, ten je taky dost tlusty.
A letos jsem objevila Girasol, je uzasne mekoucky a teply.
Ale ono je to celkem fuk, hlavni je zateplit nozicky a pak vrsek kapsou, bundou...

dugyna
23. říj 2010

@majdula vsetky okrem toho girasol poznam..nemas nejaky link na tento satok?
no na nozky mame tie navleky -jedny mam bambusove su nam sice este velke ale gumicky super drzia aj hore aj dole
a neotlacaju su super a tym ze su malej vacsie tak sa jej tak pekne nariasaju 😉
a kaspu mame super..jedna kocka predavala co si sama usila...a podla mna je lespia ako tie mam kapsy..lebo do tejto mozem este plus pridat jednu zateplovaciu cast...co sa pri mam kasach neda.,... 😉
tak zatial mame satok jeden..a nosime sa kazdy den..kocik pouzivaju len stary a prstary rodicia 😉
ale tak plienky uz nemozem kupovat lebo ich doma mame az az ..tak asi ma chyti nova mania..kupit este nejaky aspon jeden satok 😀

majdula
23. říj 2010

@dugyna Jasne, tady jsou jich mraky http://girasolsling.ru/en/category/girasols/
to jsou tzv. exkluzivni vzory, jsou to jen pruhy, ale uzasne barvy... si to proklikej, je to nadhera...
ja jsem zamilovana do tohohle http://girasolsling.ru/en/product/girasol-wrapp...

No a ted mam z klasicke nabidky Girasol 05, je opravdu uzasne mekouckej...
http://nosenideti.cz/zbozi.php?skupina_id=22&vo...

Tady je u nas doma
https://www.modrykonik.cz/fotoblog/majdula/albu...
https://www.modrykonik.cz/fotoblog/majdula/albu...

A neni vubec drahej! Z druhe ruky jsem ho sehnala za par stovek...

dugyna
23. říj 2010

@majdula tvoj syncek s nim vyzera uzasne 😉 nadherna farba 😉 modru milujem
syncek ma IB? 😉
ale ako kukam tie girasol zasialaju len do ruska.. 😒
a na noseni deti..to uz je guatemalsky ..to nie je ten girasol ak som dobre pochopila...

no vidim ze som si vymyslela darcek na vianoce 😉 ä

a na leto aky pouzivas?

majdula
23. říj 2010

@dugyna IB mame taky, ale zrovna toto jsou Baby BeeHinds...
Ty exluzivni jsou bohuzel hure k sehnani, ten "muj" je dostupny opravdu jen v Rusku... ale pujde-li vsechno dobre, tak budu mit taky vanocni darek 😉
Jinak guatemalske satky = Girasol 😉 A i ty jsou nadherne a kupodivu levne.

Na leto jsem mela tenoucky ruzovy Vatanai a bavlnene Indio, ale urcite by byl vyborny jakykoliv tenky satek, nebo hedvabi, to pry krasne chladi...

dugyna
23. říj 2010

@majdula vies ze so skor myslela na tu BBH len som si nebola ista ze ci ma taku farbu..na IB sa mi zdala siroka madzi nozkami 😉
o zase som o nieco mudrajsia teda to ze giralos =guatemalsky satok. tie na tom linku..co su len v rusku su nadherne.
ale vyguglai som aj de stranku http://www.girasol.de/content.php?page=tragetue...
vyzera to ako tie ..su krasne farby cena vyssia..ale myslim ze tak ako storechen alebo ine satky.

a vsetky sa ti dobre nosia? teda vatanai a indio a ten giralos ..teda ci nerezu?

mna obcas hoppezid taha na jednom ramene...ale to vtedy ked sa ponahlam a rychlo malu uviazem...tak vtedy..asi zly uvaz....
inak som s nim spokojna...dnes napr.ani neviem ze som nosila.
ale vcera som sa ponahlala a potom ma tahalo rameno...

majdula
24. říj 2010

@dugyna No a ty na girasol.de jsou uplne ty same, co jsou i na Nosenideti... 😉 nemaji jmena, jsou jen ocislovane.
Vubec bych se nebala satku z druhe ruky, ja zrovna takhle koupila prave ten muj G05 a je uzasne mekkej a zanosenej. Zkus se divat na Nosenideti.cz na Bazar, tam jsou satku mraky 🙂

Jinak jediny satek, ktery me (po delsi dobe) rezal, byl prave ten tenky Vatanai pruhovany... ale taky uz jsem v nem nosila tezsi ditko. Jinak si myslim, ze u tech "lepsich" znacek neudelas chybu s zadnym satkem, jo a specialne Hoppy si holky moc chvali jakozto vyborne drzaky, takze to rezani bude opravdu spis uvazem nebo nedotazenim... zkus si to na rameni pekne poskladat anebo zkusit jiny uvaz.

denisocka
24. říj 2010

@majdula fiha,si mi tu narobila chute s girasolami 🙄

denisocka
24. říj 2010

http://girasolsling.ru/en/product/donau/ umrem z tých fotiek,krasa

monr
24. říj 2010

@majdula waw, toľko šatiek, ja som mala jeden elastik, a teraz jeden pevný storch leo bordó. Ale sny boli, žiaľ možnosti nie. Teraz sa mi veľmi páči limitované vlnené indio, kašmírové indio, gekončíci vyzerajú super, Nati motýlci sú nádherní. Aspoň snívať.

dugyna
24. říj 2010

@majdula no dnes boli s mm a s hafanom na dlhej vychadzke a v pohode , nic nerezalo takze to musi byt len zlym naviazanim.Aj mm minule mal inak uviazany..a tiez sa mu nenosilo tak pohodle ako inokedy.
majdula tie girasol su fakt nenormlane.
hej hoppezid mam z druhej ruky a je super.takze urcite pozriem na bazare 😉
uz som mm aj spominala ze by sa zisiel na zimu taky..ze mas krasny modry... ze na leto hodvabny..a tiez sa mu to pozdavalo 😉
mm si kupilo to ked videl ked sme nasu malicku prvy krat uviazali do satky...tak vtedy poveal ze teraz by bol ochotny dat za satok aj ovela viacej penazi....ze to stoji za to 😉

dudri
25. říj 2010

Kupim babysatku Didymos Katja 4,2m.
Niekto predate????
mam zaujem
alebo hoppediz Rio 4,2m
Dakujem 🙂

majdula
25. říj 2010

@dudri Zkus tady ten inzerat, kocka nabizi Katju s vlnou, tu jsem mela taky a je moc prijemna...

https://www.modrykonik.cz/bazar/202-satky-nosic...

misha_
25. říj 2010

@majdula Teda, taky bych si chtela vybirat satek podle nalady a pocasi 🙂 Kdyz jsem doma cetla tvoji zpravu, pritel mi zakazal se s vami bavit a skoro mi sebral pocitac. Ted me mrzi, ze jsme kupovali kocer. Misto nej jsme mohli mit spoustu satku. I kdyz si nejsem jista, jak by to delaly babicky. Tem se zatim nosit nechce.
Planuju kratky satek a pripadaji mi vsechny uplne uzasny. Ted jsem nasla Vatanai z druhe ruky za super cenu, jakou s nim mate zkusenost? Chtela bych nejaky slabsi nez mam.

bambusko
25. říj 2010

@misha_ vatanai som mala pozicanu, uvez povoloval a satka sa zarezavala 😒 po tyzdni isla nazad

majdula
26. říj 2010

@misha_ To prichazi plizive a nenapadne 😉 taky jsem chtela puvodne jen jeden satek (a radeji spis nositko, mi prislo ze je to silene motani) a manzel nechtel slyset ani o jednom, kdyz je to jen takovej kus hadru a za tolik penez! Ze mi radsi koupi metraz a usije mi ho doma 😀 Ted uz mu to vubec neprijde a obcas si sam navaze, i kdyz radeji nosi v Becu.

No a Vatose mam tri - ruzove pruhy Maruyamu - tenoucka, reze po delsi dobe, i kdyz navazu peclive... modre velrybky Naglikti - taky tenoucke, ale kupodivu nerezou, prijemne... zlaty Solsbury - uzasny, mekoucky, nosny, v nem jsme nosili prubezne cely den a vsechno zvladl, ten maximalne doporucuju!

majdula
26. říj 2010

@misha_ Jedna babicka obcas taky ponosi, ale jen doma a po zahrade, druha ani nahodou - ale kocar hluboky byl, i golfky, takze se mohly realizovat jezdenim.

A kdyztak ukaz doma tatinkovi treba tohleto, pak se mu nejakej jeden satek navic nebude zdat tak moc... 😉
http://nosenideti.cz/foto.php?volba=zobrazit_fo...

dugyna
26. říj 2010

@misha_ my mam etiez kocar pre babicky, nakolko chodi kocikovat este moja babicka cize malej prababicka s pradedkom. a potom dedko s babkou...oni nenosia. ale my s mm len satku 😉

dugyna
26. říj 2010

@majdula moj mm tiez na zaciatku vravel ze tolko penazi za latku, ked sme prvy krat nasu malu uviazali do satky... bol pozitivne prekvapeny,mala v momente zaspinkala a pre nas oboch to bol uzasny zazitok..bola ako v brusku.
mm vtedy povedal ze teraz by si satku dal aj plnu sumu alebo ovela viac panazi...
najprv planoval nosit len na turu...a teraz nosi aj ked ideme do obchodu ci na prechadzku 😉

dugyna
26. říj 2010

@majdula ta fotka je super 😉

denisocka
26. říj 2010

caute,mame novu clenku rodiny 😀 aby leovi a ergovi nebolo smutno 😅

misha_
26. říj 2010

@majdula To je poradna sbirka. K tomu u nas nikdy nemuze dojit. Nenapadlo me, ze ty staky se lisi vic nez jen barvou 🙂 Asi ho koupim a vyzkousim. Kdyz nebude dobry, poslu ho dal. Jestli mi teda odepisi. JInak je to modra Kipava. Premyslim jeste o novem Storchenwiege. Zas tak drahe nejsou a prodat se da vzdycky za docela slusnou cenu. Nejhorsi je, ze u nas zadny kram se satky neni a bylo by dobre si je aspon osahat. Aspon mam dobry duvod zajet do Prahy na nakupy.
@denisocka Manduca je super. MM v ni nosi malou porad. Ja ji pouzivam jako uspavadlo. Jeste jsem nevymyslela, jak malou rychle vymotat ze satku, aby se neprobudila.

denisocka
26. říj 2010

@misha_ ja som ju odmietala kvoli tomu výkroju na bedrovom pase a pozeram,že ta červena čo som mala pri šimonovi to ma omnoho väčšie ako tato nova manduca a ta taška ..ta je užasna,ak ju budem predavať tak určite bez tašky 😀

denisocka
26. říj 2010

baby mate niekto tie oslintavaky na nosiče ??? je to len bavlna,či je to niečim podšite nepremokavym?bo idem šiť a neviem,či dačo pod to dať a ak to niekto ma,tak mi to zmerajte,plís

misha_
26. říj 2010

@denisocka Tasku nemam. Chtela jsem ji usit, ale az pojedu pro ten satek, rovnou ji koupim 😀 Stejne tak jsem chtela usit ty oslintavaky. Ma je sestra je to jenom takovy obsity obdelnik s frote, uplne jednoduche. Podiste to urcite neni, ale delala bych to ze silnejsi latky, at to hned neprosakne. Das foto, az je usijes? Treba me to taky donuti.
Na inzerat mi pred chvilkou odpovedeli - mam do vecera napsat, jestli ho chci ...

denisocka
26. říj 2010

@misha_ ano,dam tu foto,už mam vybraty frote uterak z jysku,čo som si narobila zaspobytak bude zeleny oslintavak a suchy zips nato na zalepenie a ta taška je skvela,ovela pevnejšia ako manduca a skoro taka ista jak ta moja adidas taška za 40€ 🙄

apollo11
26. říj 2010

Ahoj holky, obcas tohle tema sleduju a chtela bych poradit nejaky kratsi pevny satek. Jinak mam tento: http://www.mamajainfo.cz/mam-eco/ - celkem dobry, ale pripada mi straasne dlouhy (5 m? na co? 😀 ) a zda se mi, ze obcas moc nedrzi (malicka uz ma ale 7 kilo 🙂 ) asi uz na to elastik neni, i kdyz tenhle je relativne pevny.
Poridili jsme ted i Ergo a to je super, hlavne pro mou ramenatou polovicku, ale ja bych chtela jeste satek.. 😉 Moc se mi barevne libily ty, co tu davala Majdula do odkazu, nevite o podobnych barvach? Vim, ze tyhle u nas nejsou k dostani, ale treba neco podobneho.. diky

denisocka
26. říj 2010

baby,ako obliect maleho do nosiča,je vonku 5st?

majdula
26. říj 2010

@misha_ Ta Kipawa je prave dost tenka a zarezava se, coz ty pruhy Vatanai delaji. Mam ruzovou Maruyamu a na dlouhe noseni to neni - nebo jako neni to spatny satek, ale jsou lepsi a nosnejsi... Za kolik je?

Jestli chces modry satek, tak Storch Leo je jistota, pevnej, nosnej, prijemnej a tady treba za fakt malo penez je to 4,5 modre Leo
http://aukro.cz/item1285079053_indiansky_bavlne...

dudri
26. říj 2010

@majdula, chcem kupit len tu na SK. Postovne v zahranici byva drahsie.