V čem nosíte svá miminka?

siloe
19. srp 2007

běžně se miminka nosí v klokankách či baby vacích.Je tu nějaká mamča,která nosí starší dítě? samozřejmě v odpovídajících nosítkách.Třeba v šátku,ergu,mei tai.... Ráda bych se podělila o zkušenosti 🙂 My teda ještě nenosíme,ale zrovna čekáme,až se nám ušije mei tai. Malý už celkem obstojně chodí,ale často ho bolí nožičky,či se jen tak vzteká,že většinou zpáteční cestu sám nezajde 😒 Proto chci vyzkoušet na občasné poponášení právě mei tai. Tak zkušenosti sem!!! 🙂 🙂 (samo,že nejenom s meitaiem 😅 )

dugyna
26. říj 2010

@denisocka niekdo nakupuje satky a niekto nositka 😉

denisocka
27. říj 2010

@dugyna na šatky pride nakupna horučka na jar ,toho sa neobavam 😀

misha_
27. říj 2010

@majdula Prave ze jenom za 650 Kc. Ale asi jsem ho nestihla, vecer uvidim. Nepotrebuju nutne modry. Druhy satek je ruzovy, tak chci jenom jinou barvu. Hlavne by mel byt kratsi, tenhle ma 4,1 m, tak jsem planovala ho zkratit.
@denisocka Ja nas oblekam stejne, ja mam triko, na to si uvazu malou v body+mikine a zapnu nas do mikiny a bundy. Na nozickach ma boticky od monymoths a samozrejme cepicku. Bylo nam tak dobre.

denisocka
27. říj 2010

tak ja som mu včera dala tričkove body, nato pančušky,košielku bavlnenu,ponožky hrube ,nato flisovy overal a nato outdoorovy flis overal zvieratkovy a jeho nohy a ruky som skryla k sebe pod bundu ale žial na chrbatik mu musela byt kosa lebo fučalo velmi,takže bez kapsy už von nejdem

denisocka
27. říj 2010

tu sme skušali , ibaze obriadit nesamostatné decko v školke s nosencom na sebe je nad moje sily 🙄

denisocka
27. říj 2010

takto sme boli

denisocka
27. říj 2010

tak,ožužlavaky za 10sk hotove 😀

misha_
27. říj 2010

@denisocka Teda, ty jsi rychlik. Ja jsem sla vcera rozstrihat Irmu na vkladacky a dneska jsem ji zase celou uklidila.
A zapomnela jsem napsat, ze na nozicky davam puncochace a nejake kalhoty. Ted chci jeste koupit silnejsi polodupacky. Mame i chlupaty overal, ale to mela mala spocene brisko. A bundu i svetr jsme meli tatovo, bundu softshellku, takze neprofuk. Jdeme za chvili takhle ven, tak taky nafotim 🙂

denisocka
27. říj 2010

@misha_ buden cakat foto

denisocka
27. říj 2010

manduca a ožužlavaky a malý tobi

misha_
27. říj 2010

@denisocka Vam to ale slusi. Fotku dneska nemam. Mala byla s babickou v kocarku a prebirala jsem si ji spici, takze uz na satek nedoslo. Tak snad zitra 🙂

audreyd
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
dugyna
27. říj 2010

@denisocka aky ste krasny 😉

dadis
28. říj 2010

ahojte, rada by som kupila nosic z druhej ruky...nebudem ho totiz pouzivat casto... pozicala som si na skusku od kamaratky Patapum a je fajn, skusila by som aj Liliputi, novy (ten starsi jednofarebny typ)som videla za takmer 61 nieco aj s postovnym, co nie je take zle, pouzity za 57€+postovne...to uz by som radesje kupila ten novy...ale predsa len, sa mi to zda uz pri 15mesacnej zbytocne, myslim ze este trosku ponosim na jar a potom uz iba na tury a na to mame turisticky...ak by ste vedeli o nejakom nosici (nemusi byt tip-top) za dobru cenu, napiste mi cez IP...dakujem 😉

denisocka
28. říj 2010

baby rýýýýchlo poradte ako sfunkčnit tie BRZDICKY čo sa davaju na okuhlu gumu , ked to stlačim / tu pružinku/tak dierka na prevlečenie je z boka .... ja som toto ešte nekupovala nove,všetky brzdičky v bundách su funkčne

denisocka
29. říj 2010

tak baby,kapsa hotova,je skvelá a vymakana,ja by som to tak určite neurobila,problem som len mala prevliect gumky bo teta nechala strašne male dierky ktore sa ešte z vnutra upchali dekovinou tak som už myslela že nastriham dierky z boka. velkost je 103cm vyska x 90cm spodok, 70cm okolo krku . myslim,že je kaurat a ten nepremokavy šuštak s dekou su super . kapucku som urobila gulatu

inač osobne by som do miesta kde je kapucka aj okolo krku nedala gulatu gumičku,ale snurku,lebo sa to zle stahuje, aj ta gumka po obvode je debilina,ale zas stiahnem raz a nemusim povolovať

monr
29. říj 2010

@denisocka supeeeer

denisocka
29. říj 2010

@monr diiiik

denisocka
29. říj 2010

kapsa

lynks
2. lis 2010

Milé baby, poradte ako naučím malého, aby sa rád nosil? Jak ten sa tam zlostí, iba si zacvaknem pás na Becu a už má slzy v očiach.. 🙂

monr
2. lis 2010

@lynks to ťažko radiť, skús pomaličky, po pár minútach nosiť, ale nestáť na mieste, chodiť, hojdať na lopte, ideálne je ísť von, aj keď len okolo domu.
a hlavne sa upokojiť, lebo malý môže aj vycítiť nervozitu z teba . držím palce

lynks
2. lis 2010

a stalo sa niekomu, že sa podarilo dieťa naučit na nosenie i na dlhé trate? napíšte, a ony to nemajú radi vnútri, a bez pohybu? som myslela, že bude celý spokojný, že je mame blízko, a on sa takto krúti..háďa :-d

lalus
2. lis 2010

lynks myslím, že je to individuálne, ale pre nespokojencov sa odporúča začínať vonku a v pohybe, aby mali viac iných podnetov a nemysleli na to, že sú v šatke/nosiči 😀 a keď už si zvyknú, budú to brať ako normál a ani im nepríde, že v tej šatke sú.
A my sme nosili aj na "dlhé trate" 😉 a to som začínala pomerne neskoro vo 8 mesiacoch nosiť a zvykol si a bol rád, spal v nej a vydržal mi tam sedkať i 3 hodiny - to vonku samozrejme, alebo doma, ale niečo sa muselo diať. V 9 mesiacoch začal štvornožkovať, tak doma radšej drel kolená, ale vonku vydržal v šatke donekonečna až kým nezačal chodiť.

držím palce

dugyna
3. lis 2010

caute kocky co hovorite na tie nove satky kmet- slovenskej vyroby?

denisocka
3. lis 2010

@lynks tak tak, treba skusiť von,pochodit ... a on si zvykne,nezufaj

denisocka
3. lis 2010

@dugyna a to su ake?už len ked pocujem slovenske,tak mi pride zle 😀

monr
3. lis 2010

@dugyna pozerala som na ne na nete, asi by to stálo za vyskúšanie, cena je dobrá, ale priznám, že mám obavu trošku o pružnosť, a rezanie na pleciach pri dlhšom nosení. Ale to len laický názor.
škoda, že aj na tu nefunguje skúšanie šatiek ako v Čechách, potom by sa spísali referencie.

dugyna
3. lis 2010

@denisocka no sak to. predavaju ich na www.klingacik.sk
@monr presne toho rezania sa bojim, lebo mi pridu ako vyrobene z klasickeho platna ktore maju aj tu u nas v galanterke...

dugyna
3. lis 2010

@denisocka krasna kapsa. ja som kupila tu na bazare od jednej kocky co si usila a uz vyrastli 😉

monr
3. lis 2010

@dugyna mne to pripomína klasickú posteľnú plachtu, čo ešte staré mamy mali. Ale skúsiť naviazať by som sa nenahnevala.